Stranger Things

Dráma / Fantasy / Horor / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, (2016–2024), 36 h 1 min (Minutáž: 42–150 min)

Tvorcovia:

Matt Duffer, Ross Duffer

Winona Ryder, David Harbour, Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Natalia Dyer, Charlie Heaton, Joe Keery, Noah Schnapp (viac)

Recenzie používateľa PaTeXx k tomuto seriálu (38)

Season 1 (2016) (S01)

Winona dost přehrávala, našel jsem pár chybiček ve scénáři a konec mi přišel trošku víc "konkrétní" a "prostý", než měl být. Zbytek se ale dá považovat jako kurevsky dobře odvedenou práci. ()

Kapitola první: Zmizení Willa Byerse (2016) (S01E01)

Retro pilot takový, jaký jsem očekával (když pominu, že mi bylo trošku posratelně z toho slendermana na žačátku). Jen se bojím, aby se seriál nepřiklonil spíš dětskému diváctvu. Ale podle hodnocení to asi nehrozí. ()

Kapitola druhá: Pošuk na Maple Street (2016) (S01E02)

Musím se přidat ke kolegům, že Winona mi fakt sympatická není (narozdíl od výkonu Millie Bobby Brown) a trošku mi kazí dojem. Dal bych protentokrát trojku nebýt návštěvníka v domě Byersových. ()

Kapitola čtvrtá: Tělo (2016) (S01E04)

Tak nějak doufám že se Will osvobodí a místo něho unese slenderman jeho matku, protože Winoně to zatím fakt nejde. Jinak mi ale seroš šmakuje a nehodlám přestávat.. ()

Kapitola pátá: Blecha a akrobat (2016) (S01E05)

Atmosféra famózní, ale už je potřeba, aby jsme se dozvěděli něco víc, nějakou důležitou informaci, která trochu zamíchá s kartama. Jim je na dobré cestě. ()

Kapitola šestá: Příšera (2016) (S01E06)

Seriál se trošku začíná ubírat dětštějším směrem (čehož jsem se obával) a objevilo se první klišé v podobě románku (Nancy, Jonathan, Steve). Je na čem pracovat. ()

Kapitola sedmá: Vana (2016) (S01E07)

Naprosto odlišná epizoda od té posledním. Plným proudem stříkám z Millie Bobby Brown (z hereckého hlediska, prasiska) a ze všeho, co řekne Harbour. Masterpiece. ()

Kapitola osmá: Vzhůru nohama (2016) (S01E08)

Jediných pár negativ, co mám, tak jsou lehké scénáristické přehmaty. Přál bych si zamotanější konec, ideálně, aby nebylo zodpovězeno na všechny otázky a část z nich zůstala otevřená. Takto byl ten závěr dost prostý, ale určitě ne horší. Pořád je to bomba. ()

Season 2 (2017) (S02)

Neskutečné dialogy, chemie mezi postavami (zejména Millie a David), scénář a vlastně úplně všechno. Celkově tato série dokonce lepší než první. ()

Kapitola první: Šílená Max (2017) (S02E01)

Rozjezd z nuly na sto fantastický. Jsem rád, že Duffer brothers nezapomněli, jak zase vytvořit perfektní atmosféru a všechno okolo ní. ()

Kapitola druhá: Koledu, ty exote (2017) (S02E02)

Tak úvod druhé série je zatím pořádně nadupaný. Řekl bych, že dokonce víc než v první. ()

Kapitola čtvrtá: Mudrc Will (2017) (S02E04)

Už jsem se bál, že vývin Darta nijak nepokročí a musel bych dát poprvé ve druhé sérii o stupeň míň. Znepokojivý záběr na půlmetrového Demogorgona požírající Garfielda mě jaksi přesvědčil o opaku. ()

Kapitola pátá: Dig Dug (2017) (S02E05)

První pomalejší díl, který se dějem trošku táhl. Nicméně, díky konci jsem zase silně uvažoval o plné palbě. ()

Kapitola šestá: Špeh (2017) (S02E06)

Přidám se k pár kolegům a přiznávám, že jsem si zavzpomínal na Aliens při scéně v "hnízdu". To samozřejmě značí jen to dobré, ale že toho dobrého bylo kurva dost. Atmosféra extrémně hororová a k tomu to oldschool scifi perfektně zapadlo (ostatně jako v každé epizodě). A ten konec? Mňamózní. ()

Kapitola sedmá: Ztracená sestra (2017) (S02E07)

O tom, že se jedná o nejslabší epizodu, se ani nejde bavit, nicméně přece jen k něčemu byla. Vzbuzení otázek o Brennanovi a pár dobrých námětů na scénář do dalších sérií. Teď ale začne to pravé ořechové! ()

Kapitola devátá: Brána (2017) (S02E09)

Závěr, který má všechno, co si seriálový divák namane. "Bitchin.'' ()

Season 3 (2019) (S03)

Lepší než první, ale jen o trošku horší než druhá. Přesněji o sedm centimetrů. Jen vás Duffery, prosím, ať tohle není poslední série. Takhle černě to přece skončit nemůže. ()

Netflix chystá americkou Korunu

Netflix chystá americkou Korunu

14.10.2023

Streamovací gigant Netflix dobře ví, jaké seriály patří mezi jeho nejzajímavější. Stejně tak si jsou hlavouni z programového oddělení vědomi, že nic nejde natahovat věčně, většinou navíc nechávají… (viac)

Poslední řada Koruny má datum premiéry

Poslední řada Koruny má datum premiéry