Willovo propojení se zlem sílí, ale nikdo neví, jak ho zastavit. Dustin a Steve navazují nečekané přátelství. (Netflix)

Necrotongue

V šesté epizodě mě tvůrci přestali otravovat různými nesmysly a pořádně rozpumpovali děj, znovu dokázali vytvořit temnou a hustou atmosféru, přidali na akci a pořádně vystupňovali napětí, díky čemuž seriál dostal takovou podobu, jakou bych si přál. Zklamalo mě jen vysvětlení Maxiny minulosti, takovou trivialitu bych nečekal, doufal jsem v něco temnějšího. ()

Tom10000

6.díl. Poté, co se Will probudí, zjistí Joyce a Mike, že ztratil část paměti. Doktoři ví, co se s ním děje, a odhadují jeho smrt do večera. jejich vedoucí má tedy plno práce, a musí si vše promyslet. Will sice tvrdí, že ví, jak příšeru zabít, není to však pravda. Naštvali ji, a on byl nucen jí předhodit pár vojáků jako potravu. Nancy a Jonathan jsou vystaveni mnohým pochybám ve svémk kamarádství, když jim jejich pomocník ohledně Barbary rozdmýchá myšlenky. nakonec se rozhodnou zbavit se zábran a jít do lásky, společně. Hopper se léčí z toho, co zažil v Obráceném světě, a Bob se snaží vše pochopit. Lucas nabídne Max důkazy o příšeře, které zatím ona sama nevěří. Na pomoc si pozvou i Dustina a Steve, kteří pátrají po Dartovi, malému potomkovi příšery. Než je však stihne několik větších příšer zabít, utečou. Na povrch se derou další. Jedenáctka nebylaq v tomto díle vidět. 95 - 100 procent. ()

tron

"Prečo na mňa žmurkáš? Vážne, prestaň s tým." Po minulej skvelej časti znova troška spomaľujeme, čo je škoda. Nie je to zlé, ale chýba tomu drajv (a Jedenástka) a dych to chytí až vo finále, kedy sú prestrihy na šrotovisko a jednak do podzemia (je sranda pozerať sa na "Burkea" v rovnakej scéne, ako pred 31. rokmi). ()

Sany33

Príbeh: Hooper sa detoxikuje. Will opäť bojuje s vnútornými démonmi a El spoznáva tajomstvo svojho detstva. Prevedenie: Priateľstvo medzi Steavom a Dustinom je veľkým prekvapením. Max sa začleňuje do party. Lov na DemoDogy nemá chybu. Pocity: Konečne začína príbeh gradovať. Opäť najsilnejšia vec tohto seriálu, kedy sa nám všetky dejové linky navzájom prepojujú natoľko až splynú v jednom epickom finále. Dúfam že sa nemýlim. 90% ()

David.Darco

Špión doniesol divákom presne tie informácie, a ukázal divákom presne to, na čo čakali už od prvých epizód seriálu. A že to robí veľmi citlivo, minimalisticky. Po chvíľkach romance však už opäť páli ostrými, Tento krát však už full automatikou. V podstate si hororovejšie epizódy ako boli posledné dve v tejto sérii ani nepamätám. Konečne autori využívajú aj v druhej sérii túto zložku naplno. Je tu cítiť aj inšpirácia Exorcistom a jeho subžánrovými nasledovníkmi. Scény na koľajniciach a na "vrakovišti" spolu s Dustinom a Steveom vládnu! ()

• Na začátku epizody zazní skladba „Hammer To Fall“ od Queen. Následují skladby v tomto pořadí: „You Better Go Now“ od Billie Holiday, „Blue Bayou“ od Roye Orbisona a „Round And Round“ od Ratt. (Duoscop)
  • Paul Reiser hral rovnakú scénu prepadnutia vojakov cudzími organizmami (aj s rovnakým detailom radarového pohľadu na scénu) v dvoch filmoch: ako Carter Burke vo Votrelci (1986) a ako Dr. Owens v tejto epizóde. (andrejba)