Telepatické vize dovedou Eleven ke skupince nebezpečných odpadlíků a rozzlobené dívce s temnou minulostí. (Netflix)

David.Darco

Keď som videl túto epizódu pred 3mi rokmi, jej nekompromisný odklon od deja ma neskutočne iritoval a vyrušoval. Bol som pripravený jej dať z recesie odpad. Veď keď si kúpite banán tak plod zjete a šupku čo je navyše vyhodíte do smetí. Na druhý krát ma však epizóda celkom upútala. Asi za to môže najmä jej dĺžka, ktorú som si predtým nevšimol, nevnímal. Je to jedna z najkratších, ak nie aj najkratšia. Zároveň si myslím, že naskycovaný problém by aj mal potenciál byť zaujímavý. Takto sme dostali predkrm, akurát že tvorcovia nás rovnako ako El pred hlavným chodom poslali naspäť domov. Aj tak som ale rád, že sme sa pozreli aj do mesta v osemdesiatych, aj keď sa z toho dalo vyťažiť ešte omnoho viac. Aj tak je to ale vzhľadom na negatívne spomienky milé prekvapenie. ()

Wiikii

Tak takhle nějak si představuji nový CyperPunk 2077, špinavé velkoměsto, šílené účesy, barevné světýlka. Ano, sedmá epizoda byla jen ve znamení Jane/ El a její "sestry" Kali, která hledá ty co jí připravili o vše. .. Jestli tvůrci naznačili tímto dílem, kam chtějí poté směřovat, tak se trochu obávám, že Strange Thinks brzy ztratí své kouzlo. Leč naštěstí se zatím Jane vrací ke svým přátelům do Hawkins. ... ()

Cako_SK

Naozaj najslabšia "zbytočná" časť série. Presne toto nemám rád na seriáloch. Musí byť veľa častí a nápady časom dochádzajú, tak vymýšľajú podobné slabé odvary... Ako nebola to úplne hrôza, ale viac ako tri hviezdičky si to nezaslúži. No dúfam, že ďalšie časti budú už len lepšie :) nakoľko som zatiaľ so seriálom nadmieru spokojný. ()

el.zapikano

nezvyknem komentovat samostatne casti nejakeho serialu, ale tu musim spravit vynimku. tato cast bola jednoducho hrozna. normalne som lutoval, ze som stratil hodinu zivota. ta banda pankacov, ci to vlastne malo byt, bola neskutocne trapna. clovek to nechce vypnut, lebo caka, ze sa to nejak kazdu chvilu prepoji s celkom, hlavnou dejovou liniou, ale houby. nic. naskocia titulky a vam napadne len: what the fuck? ()

denbrough

Slabší díl? Pche.... I tenhle díl byl za pět. Nevím, ale čím dál víc zjišťuju, že s touhle režií bych se dokázal dívat snad i na dětství Mikeovi prababičky nebo já nevím.. Prostě pro mě top seriál. Snad se to v posledních dílech nezvrtne. Ale pochybuju. Přeju si, aby Stranger things nikdy neskončily.. :-( ()

• Při vystupování z autobusu slyšíme skladbu „Runaway“ od Bona Joviho. Po ní následuje „Dead End Justice“ od The Runaways. A v závěru přijde na řadu píseň „Birds Fly“ od The Icicle Works. (Duoscop)