Dr. Brenner vyslýchá Hoppera a Joyce, zatímco kluci čekají s Eleven v tělocvičně. Ve Willově domě se Nancy s Jonathanem připravují na souboj. (Netflix)

Loki_Six

Dr. Martin Brenner - Six. Six people have been taken this week. This thing that took your son... We don't really understand it. But it's behavior is predictable. Like all animals, it eats. It will take more sons. More daughters. I want to save them. I want to save your son. But I can't do that. Not without your help. Joyce Byers - Stop. I know who you are. I know what you've done. You took my boy away from me! You left him in that place to die! You faked his death! We had a funeral. We buried him. And now you're asking for my help? Go to hell. ()

Anderton

Finále série presne ako má byť a aké som zhruba očakával, že aj bude. Silné emocie, solídna akcia, trvalejší pobyt v paralelnom svete, rytmické prelínanie dejových línií a na samotný záver znepokojujúci cliffhanger. Plus dostatočné rozuzlenie zápletky, pričom vecí je tu stále dosť na rozohranie tých nových. ()

corpsy

Viete prečo sa táto vecička stala popkultúrnym fenoménom? Ľudia sú proste unavený a znechutený z dnešnej neživotnej, od progresivity odporne páchnucej a ľudsky zanedbanej doby. Nostalgia sa čoraz viac stáva nástrojom, s ktorým ľudia dokážu v tomto dojeb@nom svete prežiť. Vďaka za projekty, ako je TENTO! ()

Wiikii

Mám rád napětí, gradaci, spojování vodítek a příběhů do sebe, parádní hudbu jako doprovod, hororové jumpscary, atd... Tohle vše a ještě více Stranger Things v první sérii nabízí, ale poslední díl byl o mnohé z tohoto ochuzen naúkor akce, která samozřejmě musí jít ruku v ruce se závěrem prvního roku tohoto seriálu. Mně sice tento ActionEnd tak WOW nepřišel, jako většině diváků, mně se více zamlovaly předešlé díly, leč těším se na další rok a nejspíš na něj hnedka skočím :)... ()

JohnMiller

Takže, finále poslednej časti bolo neuveriteľné. Kým predošlá epizóda pripomínala skôr E.T mimozemšťana, táto išla surovo na VEC. Záchrana chlapca a boje s monštrom boli skvelé (škoda slabého CGI ale dá sa to vydržať) Záver pekne ukončený (ako v Twin Peaks) pri zrkadle. Takže už iba toľko, že sa teším na druhú sériu. ()

• V epizodě zazní píseň „When It's Cold I'd Like To Die“ od Mobyho. (Duoscop)
  • Při boji s nestvůrou v budově školy je vidět v jedné třídě periodická tabulka prvků. V 80. letech 20. století ještě některé nebyly objeveny, tudíž neměly svá jména a proto na tabulce nemohly být uvedeny. Z tohoto hlediska je evidentní, že tabulka pochází z pozdější doby. než se seriál odehrává. (czKarlos)