Lucas, Mike a Dustin se snaží domluvit s dívkou, kterou našli v lese. Hopper zpovídá ustaranou Joyce kvůli znepokojivému telefonátu. (Netflix)

honajz2

Stranger Thnigs mě fakt baví. No fakt, pilot jsem viděl před půl rokem a a teďka koukám na druhý díl. Až takhle mě to chytlo! Dobře, konec srandy. Druhá epizoda je překvapivě lepší než pilot, ale v mých očích tenhle kult nestoupl ani náhodou. Proč mám tak špatný pocit, že vysvětlení bude klišovitým mixem všech slavných osmdesátkových hororů a něco víc se to i nezmůže. Tomu i odpovídá atmosféra, připadá mi to celé strašně laciné. Hlavně aby tam byla ta nostalgická mystika za každou cenu, žádná propracovaná atmosféra se nekoná. Ani že bych se bál to ne, maximálně tak posledních 10 minut a opět je to nějaká scéna s Willovou matkou. Akorát to zakončení je opět takové, že to tam prostě muselo být. Sem sice zvědavý, co z toho vyleze, ale na nic překvapivého to nevidím. Hlavně že je tam ta nostalgie (které tam je tolik, že to mě, jakožto člověka, co tu dobu neprožil, bije do očí), to je totiž hlavní. Všichni vzpomínáme a na příběh kašleme. Takový z toho zatím mám bohužel pocit, uvidíme, jestli mi to další epizoda vyvrátí. Až se k ní teda zase dostanu. Dneska už je to na 3*, ale slabé. ()

Frajer42

Ani po zhlédnutí druhého dílu jsem žádnou genialitu seriálu nezaznamenal. Zato jsem zaznamenal spoustu paradoxů. Například ten nejvýraznější, že jsou všichni zúčastnění přesvědčeni o tom, že kouzelný chlapeček s číslem 11 je vlastně kouzelná holčička. Či druhý nejvýznamnější paradox, že malý černoušek zde hraje malého inteligentního černouška. Jinak se to celé táhne v rytmu prvního dílu. Není to tedy ani lepší a ani horší. Snad jen Winona mě více odpuzuje. ()

Michal.Lukac

To, čo prvý diel načal, druhý rozvinul. Nebolo nám predstavených veľa nových zápletiek či postáv, takže sa ako diváci môžeme sústrediť na už rozpracované zápletky a v neposlednom rade na skvelú nostalgickú atmosféru. Čo ma trochu štve je to, že aj v tomto príbehu figuruje postava typu "všetko vie, ale nič nechce povedať", čo mne osobne pripadá ako lacný scenáristický kúsok. Ale oceňujem to, že tvorcovia sa na príbeh pozerajú z rôznych perspektív (polícia, deti, tínedžeri, rodičia). ()

Esgalnor

Tempo oproti minulé epizodě trochu zvolnilo a přibylo několik nicneříkajících pasáží. I tak je to pořád nadprůměr a ty čtyři hvězdy jsou hodně blízko u pěti. Především herečka ztvárňující El zde ukázala něco ze svého obrovského hereckého talentu. Na to, že tý holce je 12, tak herecky válí. Zaujala mě postava Barb, takže mě mrzí, že už nedostane o moc víc prostoru. Jinak konec epizody nebyl takový cliffhanger jako minule a hororové atmosféry bylo také méně, pořád je ale ta napínavá atmosféra hustá a občas by mohla konkurovat lecjakému thrilleru. A mě ten seriál stále skvěle baví. ()

corpsy

Druhá epizóda má jeden menší nedostatok. Netvrdím, že seriál je originálnym poňatím jednej skvelej dekády ( 80. roky ) a je jedným veľkým odkazom na jej kinematografickú činnosť, ale takmer doslova vykradnúť jednu sekvenciu zo Spielbergovho E.T., tak ďaleko to ísť až nemuselo. Odkazy áno, vykrádanie nie! ()

• Když se kluci v suterénu baví s Eleven (Millie Bobby Brown), Dustin (Gaten Matarazzo) nosí tričko s nápisem „Drama Club“. Gaten Matarazzo je ve skutečnosti velkým fanouškem divadla a není tedy divu, že svou kariéru začal hraním a zpíváním na Broadwayi. (HellFire)
  • V epizodě několikrát zazní píseň „Should I Stay Or Should I Go“ od skupiny The Clash. (Duoscop)
  • Na konci dielu je scéna s bazénom a záber na prázdny odrazový mostík. V pozadí hrá skladba "A Hazy Shade of Winter" od The Bangles. Oficiálne video k tejto skladbe má na začiatku scénu s bazénom a zábery na prázdny odrazový mostík. (andrejba)