Eleven se marně snaží kontaktovat Willa a Lucas varuje, že „zlí muži přicházejí“. Nancy s Jonathanem ukážou policii, co se Jonathanovi podařilo vyfotit. (Netflix)

Anderton

Asi prvá časť, ktorá sa od tých odlišných trochu odlišuje. Predsa len sa blíži finále a tak sme stále bližšie a častejšie vo svete, ktorý nám tvorcovia po častiach ponúkajú stále viac a viac, ale nikdy nie naplno. Bathtub patrí jednoznačne Jedenástke a konečne sa dejové línie väčšiny miestnych ľudí navzájom prepoja a nemusíme tak sledovať spoznávanie okolností separátne a tým pádom aj duplicitne, ale naraz. ()

castor

S minimalistickým obsazením a na malém prostoru si s námi pohrávalo komorním postapokalyptickým survivalem Hidden bratrské duo Matt a Ross Dufferovi už v roce 2015. Mělo za sebou podíl na několika krátkometrážních horůrcích. Tímhle ovšem vyvolalo maximální humbuk a sedmou epizodu považuju asi za nejzdařilejší. Herecký výkon Millie Bobby Brown je na oba zdvižené palce nahoru. Divák vnímá odkazy na Spielbergovy klasiky, na kultovní kousky jako je Věc, Vetřelec, Návrat do budoucnosti nebo Noční můra v Elm Street. A jsou to sakra milé vzpomínky. ()

Tom10000

7. a předposlední díl 1.série. Jedenáctka, Mike a jeho kámoš Bezzubka utíkají před vládou. Cestou narazí na svého již prchajícího kamaráda, jenž se snažil nahlédnout přímo do výzkumného komplexu. estou se na ně přilepí auta ve vedení otce Jedenáctky, ale nestihnou je dohonit. Joyce a Hopper se spojí s Nancy a Jonathanem a pátrají po klucích a dívce. Najdou je, a spojí síly. Díky jistému výzkumu může Jedenáctka proniknout v dost slané vodě do podivného světa, kde již byla při dozoru svého táty. Tam najde sice mrtvou Barbaru, ale živého Willa. Záleží však na čase. Právě nyní ho totiž přepadá příšera! Kluk, jenž byl předtím napaden Jedenáctkou, vyzrazuje její tajemství. Steve se dává na dráhu dobra. Nancy zatím nehodlá přiznat své city k Jonathanovi, stejně tak ani Mike k Jedenáctce. 95 - 100 procent. ()

corpsy

Vôbec sa nečudujem, ak niekoho umelecky silne ovplyvnia filmy z detstva a má možnosť k nim vyjadriť náležitú poctu. Pre tvorcov bol jedným z týchto snímkov aj E.T. čo badať v úvodných akčných minútach, kde dôjde aj na obľúbenú naháňačku autá vs. bicykle. Skvelý homage nielen spomenutému filmu, ale aj celej mysterióznej filmografii 80. rokov. ()

David.Darco

Zatiaľ asi najakčnejšia epizóda zo všetkých. Dočkáme sa dokonca aj jednej perfektnej scény z nadupaného traileru. Postavy sa nám po dlhej dobe konečne stretávajú a získavajú nové informácie spoločne. Práve táto medzigeneračná spolupráca je jednou z najväčších domén seriálu. Dlho si ju však neužijeme, postavy sa stretávajú len aby sa opäť rozdelili a epizóda tak končí zatiaľ najlákavejšími cliffhangermi. Should I stay or should I go noooow? ()

• Pan Clark (Randy Havens) sleduje se svou přítelkyní film Věc (1982), na který tvůrci odkazovali několikrát v předchozích dílech. (HellFire)
  • Počas epizódy niekoľkokrát zaznie skladba "Fields of Coral" z albumu Oceanic od gréckeho inštrumentalistu a hudobného skladateľa Vangelisa. (wwii9)