Stranger Things - Season 3

(séria)
Dráma / Fantasy / Horor / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, 2019, 7 h 29 min (Minutáž: 50–78 min)

Tvorcovia:

Matt Duffer, Ross Duffer

Winona Ryder, David Harbour, Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Natalia Dyer, Charlie Heaton, Joe Keery, Noah Schnapp (viac)

Nová láska. Nové obchodní centrum. A vzteklé krysy, které běží za nebezpečím. Prostě léto roku 1985 ve městě Hawkins. I jediné léto ale může změnit úplně všechno. (Netflix)

Clark_Kent

Výtečná atmosféra z raných osmdesátek se slušnou dávkou nápaditosti. Jednoduchý a plně fungujcí příběh o milostných, rodinných a kamarádských vztazích, které jsou neustále v ohrožení. Nebejt Millie Bobby Brown a Davida Harboura, tak by se z toho vyždímalo poměrně mnohem méně dojemnosti. ()

fallanga

Geniální bratři Dufferové a ještě geniálnější Shawn Levy se poučili z chyb, které udělali v podstatně slabší (přesto pořád skvělé) druhé sérii a vyrukovali s naprosto perfektním kouskem, který se bude jenom těžko překonávat. Třetí série ST jede podle staré dobré šablony, kterou známe z předchozích sérií, takže se občas vyskytne nějaký “zvrat”, který vlastně není moc překvapivý, ale to vůbec nevadí, protože je to vynahrazeno naprosto dokonale vybudovanou atmosférou. Atmosférou tak hustou a zápletkou tak chytlavou, že ani nedýcháte a oči od obrazovky neodvracíte ani při nechutných scénách. A že těch nechutných scén je. Tohle je zdaleka nejbrutálnější série, hnusárny jsou tady často a jsou fakt nechutné. Je to také nejakčnější série, protože všichni aktéři už mají nějaké zkušenosti, takže se musely zvýšit sázky a muselo se přidat na nebezpečí, které představuje nejenom fakt hnusný a děsivý monstrum, ale taky zlí rusáci v čele s klonem Arnieho. Dále je to taky nejemotivnější série, už dlouho mě nic tak nerozbulelo jako finále. Zároveň je to ovšem i nejvtipnější, hlavně díky lince Steva a Robin, kterou jsem si zamiloval během prvních několika vteřin. Poslední nej má tato série za realističnost vztahů, emocí a dialogů. Obyčejné ne scifi věci jsou napsané jak jinak než geniálně. O třetí sérii jsem schopen básnit hodiny, a nevím jestli bych se zaměřil spíše na skvělou chemii mezi Hoppem a Joyce, na dokonalou El, sympaťála Steva, nebo na skvělého ruského vědátora. Je toho prostě moc a místo toho to vypisovat se na to raději kouknu ještě jednou. Protože o kvaltě této série vypovídá asi nejvíce to, že jsem ji sjel za jeden den a mám chuť zítra sjet znovu celý seriál. ()

Alojs

Dějově nic nového, ale to lze říci i o předchozích dvou sériích. Jistá primitivnost v základní příběhové konstrukci je totiž určitým předpokladem pro počin, který skládá poctu filmovým osmdesátkách a devadesátkám. A Stranger Things to dělají sakra dobře. Je v nich kousek Vetřelce, trocha toho Spielberga, notná dávka Carpentera. Výsledný guláš je možná ze všech sérií nejchutnější. Tvůrci mají dobře vystavěnou půdu z předchozích let, hrdinové jsou zase o kousek dospělejší a výsledná chemie funguje na výbornou. Ale opravdu - na VÝBORNOU. Dobře to dokreslují první čtyři epizody, které ilustrují život jednotlivých postav a které posouvají děj kupředu pouze před závěrečnými titulky. Už ani nepamatuji, kdy mě tolik bavilo sledovat něčí soukromí a relativní všednosti. Druhá půle série přidává na plynu a dochází na očekávanou akci. Ta má přesně ty parametry, které přísluší zmíněným filmům z 80. a 90. let. Ne náhodou se tak děje pod taktovkou bratrů Dufferových (jako by si chtěli stěžejní dojezd pohlídat sami). Nicméně - ve výsledku se stále hraje jak na napětí a občasné lekačky, tak stále na ony emoce. Závěr seriálu je silný, až se slzy derou do očí. Tihle hrdinové mi budou chybět a moc doufám ve čtvrtou sérii. ()

w_laura

Holly shit. Třetí série je pomalu potápějící se loď, předzvěst katastrofy. Opravdu nechápu, jak tady této slátanině může dát někdo pět hvězd. Pokud se nechá obalamunit pár povedenými efekty a nažehlenými kostýmy, budiž... Pokud se však člověk zamýšlí více nad scénářem a logikou, tak ho tady tento shit nemůže za nic na světě uspokojit. Takže proti dvěma předchozím sériím skutečně zklamání. Kdyby tato série představovala první sérii a já se ke Stranger Things úplně poprvé dostala tímto způsobem, pravděpodobně bych sérii ani nedokončila... Nicméně protože první dvě série byly super, nezavírám vrata a čtvrté sérii dám ještě šanci. Doufám, že trojka je pouze nějaká ,,přechodná" série, katastrofě se podaří předejít a čtverka už bude opět super. Doufám, protože by to byla škoda! ** A ještě trochu více ohledně mých osobních pocitů.... Nevím, jestli jsem divná, ale ti francouzáci mi tam fakt vadili. Jsou to děcka, kterým je tak 13-14 max (u El se vlastně ani neví, kolik jí přesně je, ne?) a oni se tam olizují, div na sebe neskočí. Fakt jsem měla strach... Kdyby jim bylo 16, tak nic neříkám, ale tady mi přišlo fakt přes čáru. Taky se nějak více prohlubuje moje antipatie k El. Já nevím, jestli je to tou herečkou, scénářem, nebo čím, ale já tu postavu vlastně ani nemám úplně ráda.... nebo né že bych ji neměla ráda, je to chudák holka a já jí vlastně mám ráda, jen mě strašně vysírá.... ()

Bezda22

Tak trochu zklamání. Jak skvěle dokázala dvojka navázat na jedničku a vesměs si držet ten standard, tak to už za mě trojka nezvládla. Hutnou a hororovou atmosféru tady střídá akce a je to spíš takový lehce děsivý sci-fi a vlastně je tu hodně slabejch míst a některý díly jsou prakticky o ničem. Poslední tři díly série to chytá slušný tempo a to jak v hláškách a skvělejch scénách, tak i v akci, která je zábavná a Nekonečnej příběh, když jde vo kejhák byl prostě boží. A musím říct, že asi nejvtipnější ze všech tří sérii. Ale nedosáhne na 5*, bohužel... 80% ()

celticek

S hodně odřenýma ušima za hodně lichotivé 4, ale tak tak. Zvedly to poslední epizody, jinak se řešily vztahy a to u sci-fi zrovna nepotřebuju. A když už máme konečně dobrou a hezkou Robin, která by mohla něco skoulet se Stevem (jedna z těch podařených vztahových linek), tak z ní uděláme lesbu! A je to. Vymalované!:/ Nové postavy tam ale zapadly dobře, i malá černoška Erica je fajn. Jinak je to furt to samé dokola. Nakonec necháme někoho umřít, ale na Kamčatce zjistíme, že asi žije. Zápletka s Rusákama je nesmyslná. Jsem zvědavý, kam to povede - 4.série je na cestě, prostě to budeme ždímat, dokud z toho poteče nějaká vata. Neverending story tomu dal ten správný feeling, to souhlasím. ()

MERKATtv

Táto séria nemala až tak dobrý príbeh ako minulé dve a po pravde to naozaj zachraňovali iba Hopper, Dustin, Steve a Robin. Z dobrých postáv sa pár stalo otravnými (hlavne Joyce) ale inak to bolo fakt super. To s tými rusmi ma bavilo a aj Starcourt bol super. Dúfam, že to bude takto pokračovať aj naďalej. ()

wolverine

Nářez !!! Třetí řada Stranger Things je prostě úžasná. Hlavní hrdinové dospěli, což já osobně beru jako plus, protože dítě neutáhne dějovou linku tak dobře jako puberťák nebo dospělí. Pro mě osobně se jedná o velice emotivní zážitek, který z hlavy jen tak nedostanu. Ať už je to scéna kdy Dustin zpívá Never Ending Story se svojí holkou, nebo jde o dopis Hoppera pro Eleven, je to prostě skvělý. Při scéně kdy si čte El dopis od Hoppera jsem se malem rozbrečel, nedělám si srandu. Stranger Things má něco, co ostatní seriály nemají. Hudba je umístěná na spravná místa. Výkony herců jsou TOP. Scénář je zvládnutý na jedničku. Každá dějová linka vás maximálně baví. Nechcete odtrhnout oči od obrazovky. Škoda, že jsem to zhlédl za pouhé dva dny. Určitě si to zopáknu. Nejlepší serie vůbec. Klobouk dolů !!! 🙌 ()

tkey

Zase se jim to povedlo, tak nějak mi v tom něco chybělo oproti předchozím sériím, ale zase tam narvali o dost více pop-cult odkazů, které vyvolávají nostalgii, takže celkově dojem dobrý - bingnul jsem to jak koktejl za 5 . ()

DarweyD

seriál který jsem po první sérii těžce kritizoval se po skončení třetí série dostal do mojí top 10 ... viděl jsem toho za život spoustu ale rozhodně ne tolik věcí najednou pohromadě a tak dobře zpracovaných : Věc, Terminátor, Vetřelec, Neuvěřitelný Hulk, Starcraft, Indiana Jones, Návrat do budoucnosti, Nekonečný příběh, Walking Dead, Resident Evil, rodinné drama, Horor, Krimi, Thriller, Komedie to vše v jednom naprosto úžasném balení které je zakončeno jedním z nejemocionálnějších konců co jsem kdy zažil. nemám moc co víc dodat, esence dokonalé série 120% ()

Hovadin

Excelentní, po úžasné první sérii a lehce slabší (ale pořád výborné) druhé sérii, jsem čekal že sestupná tendence bude pokračovat. Ale tohle předčilo i první sérii. Může obsahovat spoilery!! K nezapomenutelné atmosféře a skvělému soundtracku se zde přidaly i nové emoce a hlavně nový záporák a to samotné Rusko, v čele s terminátorem. Hopper je nejlépe napsaná postava seriálu, od surovce k milujícímu otci. (snad je v tom Rusku a žije :-)). Jediné co mě mrzelo, že umřela moje nejoblíbenější postava a to "pedoknírek" Billy. Dustin tomu dodává humor jako v předchozích sériích, ale i on to dokázal posunout na novou úroveň. Scénárista, který vymyslel že bude Dustin se svojí holkou zpívat NeverEnding song zrovna v době kdy ostatní jsou na pokraji smrti, je prostě bůh. ()

Welulu

Jestli druhá série sem tam sundala nohu z plynu, tak jenom proto, aby na něj mohla trojka pořádně zase šlápnout a jet až do samýho konce. Zvolená forma vyprávění tuté sérii letos neskutečně sedla a z mého pohledu často překonávala dneska už téměř kultovní první sérii. ()

Hawkey15

3. serie byla hodně věcí, ale ne Stranger Things. pořád se nemůžu zbavit dojmu, že s tou serií scenaristé nepočítali a proto vypadá, tak jak vypadá. Plná známých klíše okopírovaných z klasických akčňáků a Béčkových hororů (do určité chvíle je to popkulturní odkaz, ale když je toho moc, už je to jen vykrádání), logických děr nepočítaně (a to i když jsem zavřel obě oči a snažil se je přehlížet), nezodpovězení základních "Proč" celé serie (jedna věc je domýšlet si některé vedlejší linky, ale když si divák musí domyslet hlavní motivaci všech záporáků, tak je to smutné). Parodie sama na sebe, která měla velice hezký rozpočet. ()

titmok

Za mňa ÚŽASNÁ séria, asi aj najlepší seriál čo poznám c: Mohlo to mať síce lepší Happy End ale tak nevadí no - bude 4. séria. SPOILERS: Nemôžem si pomôcť ale najviac ma asi mrzela smrť Alexeiho :( síce aj pri Hopperovi sa nejaká malinká slzička ušla./ 99% ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

Stranger Things: Temný experiment

Stranger Things: Temný experiment

18.06.2019

Vedle očekávané 3. řady mysteriózní retro série Stranger Things, by si měl každý fanoušek seriálu do kalendáře zapsat ještě jedno důležité datum – 8. července. Tento den se totiž na pultech objeví… (viac)