Stranger Things

Dráma / Fantasy / Horor / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, (2016–2024), 36 h 1 min (Minutáž: 42–150 min)

Tvorcovia:

Matt Duffer, Ross Duffer

Winona Ryder, David Harbour, Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Natalia Dyer, Charlie Heaton, Joe Keery, Noah Schnapp (viac)

Recenzie používateľa MERKATtv k tomuto seriálu (24)

Season 1 (2016) (S01)

Úžasný seriál! Mám rád atmosféru 80. rokov a v tomto seriáli to ňou priam srší. Fajn je aj hororová atmosféra. Postavy sú super. Popkultúrne odkazy sú fajn. Prvá séria je must see záležitosť pre každého kto to nevidel. ()

Season 2 (2017) (S02)

Je vidieť, že druhá séria je slabšia a je tam pár dielov ktoré vás nebudú baviť. Je to ale stále super. Vytvorili nejaký ďalší príbeh ktorý vo finále funguje. Steve je fakt super. ()

Kapitola první: Šílená Max (2017) (S02E01)

Samozrejme ako v každom sequeli tak aj do Stranger Things museli dať toho do druhej série viac a práve to viac to kazí. Viac postáv, pesničiek... V prvej sérii bol pilotný diel extrémne dobrý ale toto bolo o ničom. Síce to stále má tú 80. atmosféru ale aj tak to nie je to čo bola prvá séria. Uvidím, či zmením odminula názor pri ďalších dieloch ale tento má nebavil ()

Kapitola čtvrtá: Mudrc Will (2017) (S02E04)

Ja neviem prečo ale to čo v prvej sérii stihli počas prvej epizódy tu trvá štyri a už by sa mohlo konečne niečo poriadne diať. Navyše tu je veľa zbytočných jumpscareov ktoré mi vadilo v minulých epizódach a stále sa to iba zhoršuje. Je to fajn ale proste nie je to tak dobré ako prvá séria. ()

Kapitola pátá: Dig Dug (2017) (S02E05)

Konečne sa niekam posunul dej. Je mi ľúto, že linka okolo Eleven je tak nezaujímavá. Inak všetko ostatné je fakt super. ()

Kapitola sedmá: Ztracená sestra (2017) (S02E07)

Čo si pamätám tak táto epizóda bola extrémne nudná a nezaujímavá a včera by som jej dal asi iba jednu hviezdu. Ale keďže rewatchujem tento seriál pozrel som si ju znovu a nie je až tak zlá ako som si pamätal. Áno, je to najslabšia epizóda zatiaľ a nemá nič spoločné s dejom. Proste Eleven je fajn postava ale keď je celá epizóda o nej tak je to celkom nuda. ()

Season 3 (2019) (S03)

Táto séria nemala až tak dobrý príbeh ako minulé dve a po pravde to naozaj zachraňovali iba Hopper, Dustin, Steve a Robin. Z dobrých postáv sa pár stalo otravnými (hlavne Joyce) ale inak to bolo fakt super. To s tými rusmi ma bavilo a aj Starcourt bol super. Dúfam, že to bude takto pokračovať aj naďalej. ()

Kapitola sedmá: Kousnutí (2019) (S03E07)

Back to the future! Zatialy najlepší diel z tejto série. Uvidíme ako dopadne finále. ()

Kapitola osmá: Bitva u Starcourtu (2019) (S03E08)

Bezpochyby najlepšia epizóda seriálu. Ešte v prvej sa mi jedna veľmi páčila ale toto bolo fakt skvelé finále. Dúfam, že tretia séria bude pokračovať v podobnom duchu. ()

Kapitola první: Klub Hellfire (2022) (S04E01)

Vyzerá to tak, že táto séria bude kopírovať nie len každý osemdesiatkový horor ale aj samotný seriál. Nasilu tlačené referencie na predchádzajúce série, úplne hlúpo vybudované "akože prirodzené" dialógy a najviac gýčovitá 80s príšera akú si dokážete predstaviť. Tvorcovia nejak asi pozabudli čo bolo na predchádzajúcich sériách skvelé. Aspoň nová postava Eddie je dosť dobrá a možno to spolu s Hopperom budú celé tiahnuť. ()

Kapitola druhá: Vecnova kletba (2022) (S04E02)

Nielenže tu je úplne stereotypné hororové monštrum ale oni sa rozhodli že tam ešte šupnu len tak šikanátorov pre Eleven. Prečo ju šikanujú? Aký majú dôvod? To vám seriál nevysvetlí radšej vám dá kompiláciu ako nejaký čávovia hrajú golf. Je to strašne predvídateľné a fakt ma prekvapuje že toto je od čávov ktorý spravili minulé tri úžasné série. Ale ľudia to milujú takže tak... ()

Netflix chystá americkou Korunu

Netflix chystá americkou Korunu

14.10.2023

Streamovací gigant Netflix dobře ví, jaké seriály patří mezi jeho nejzajímavější. Stejně tak si jsou hlavouni z programového oddělení vědomi, že nic nejde natahovat věčně, většinou navíc nechávají… (viac)

Poslední řada Koruny má datum premiéry

Poslední řada Koruny má datum premiéry