Harry Potter a Ohnivá čaša

• Česko Harry Potter a Ohnivý pohár (viac)
Veľká Británia / USA, 2005, 157 min

Harryho Pottera (Daniel Radcliffe) už istý čas prenasledujú nočné mory, vďaka ktorým ho jeho jazva bolí viac ako inokedy. Pred znepokojivými snami sa pokúša uniknúť tak, že so svojimi priateľmi Ronom Weasleym (Rupert Grint) a Hermionou Grangerovou (Emma Watson) navštívi majstrovstvá sveta v metlobale. Oblohu nad skandujúcimi fanúšikmi však rozžiari Temné znamenie - zlovestný úkaz, ktorý je akýmsi podpisom Lorda Voldemorta (Ralph Fiennes). Vyčarovali ho Smrťožrúti - jeho prívrženci -, ktorí sa vyhýbajú verejnosti už od Voldemortovho zmiznutia pred trinástimi rokmi. Vtedy zavraždil Harryho rodičov... Harry túži po návrate za bezpečné steny školy v Rokforte, kde ho môže ochrániť profesor Dumbledore (Michael Gambon). Teraz bude ale všetko trošku inak. Dumbledore totiž oznamuje, že Rokfortská stredná škola čarodejnícka bude práve tento rok organizovať prestížny Trojčarodejnícky turnaj - jednu z najpozoruhodnejších a najriskantnejších súťaží čarodejníckeho sveta! Každá z troch najväčších a najvychýrenejších čarodejníckych škôl si vyberie jedného šampióna, ktorý bude plniť nebezpečné úlohy a bude sa snažiť získať cenný Trojčarodejnícky pohár. Študenti Rokfortu užasnuto sledujú, ako do Veľkej siene prichádzajú pôvabné dievčatá z Beauxbatonskej akadémie a mocní chlapci zo školy v Durmstrangu - a bez dychu čakajú na výber svojich šampiónov... (TV Markíza)

LucLuc

Čtyři a jsem zvědavej, kam až jiskření mezi bradavickýcmi teenageři dojde :-) jinak film působí dost často jako sled povinných scén, což je vzhledem k předloze pochopitelné, ale chtělo to obratněji "poslepovat". Když už popáté za sebou následuje "nálet" kamery na exteriéry a střih na hrdiny, kteří jsou chvilku v záběru a šup na další exteriéry jen, aby se stihlo úplně všechno, bije poslepovanost do očí ještě více. Když to tak čtu tak spíš tři a půl. Předchozí díly byly tak nějak plynulejší, že:-) ()

scheni

Bohužel toto asi není film pro mě. Viděl jsem kdysi Harryho Pottera a tajemnou komnatu a byl jsem dost zklamán. Následující 2 díly jsem tudíž raději vynechal, načež jsem se nechal ukecat na Ohnivý pohár. A musím ríci že jsem opět zklamán. Ani pořádně nevím kam posledního Harryho Pottera zařadit. Zda je to film pro děti či pro dospělé. Z mého pohledu místy až slaboduché zápletky svědčí pro věkovou kategorii 5 - 9 let, ovšem některé drsnější scény jej posunují k filmům pro mladší děti možná až nevhodným. Všeobecně mám rád pohádky, zde mi ovšem zcela chyběl dětsky naivní pohled na svět, který mě právě u jiných pohádek oslovuje. Navíc to na mě celé pusobilo docela nesouvisle. Nepřesvědčily mě ani herecké výkony, až na Alana Rickmana kterého jsem si vysloveně užíval, ale který nemá moc velkou roli. Po vizuální stránce je film na vysoké úrovni, ale to nějak nestačí. ()

Napoleon-B

Slabých 50%......! Ze všech dílů se mi tento líbil nejmíň.. Opravdu jsem byl velice rozhořčen Když jsem se dozvěděl že z tohoto filmu měly vzniknout dva!.... Proč to k sakru neudělali?!?!? Bludiště... které je v knize popisováno dlouze a tajemně hodili do 5-ti minut pohybujícího se ZELÍ ....... Voldemort?!?! bože... Rockový ples?!?! To je snad sranda ne?... Každopádně jsem se rozhodně necítil omámen dětskou pohádkovou atmosférou tak jako u minulých dílů.... ()

DAF1

Nevím, jak někdo může považovat tento díl za kvalitnější prvního. Asi jste tentokráte neslyšeli příšeného Vojtu Kotka a shlédli originál. Cris Columbus byl stejně nejlepší a doufám, že bude režírovat poslední díl. ()

Jerry Cool

Navzdory průměrného až lehce podprůměrného střihu, je to promě výborný film, Mike Newell tvoří atmosféru, jaká ještě nikdy předtím v Harry Potterovi nebyla (úvodní záběr dokonalý). ()

Chladek

Zapálil pohár naše srdce? Samozřejmě že ne! Tohle není film, který nás má dostat do hloubky promyšleným dějem, tohle je filmové zpracování světového bestselleru, ve kterém se odráží 2 děje: boj Harryho a Lorda Voldemorta; dospívání a chování mezi hlavními protagonisty. Už vyprchalo nadšení z každého dalšího dílu. Teď už je to jejich jakýsi dočasný životní cíl. Skončila čtverka, hm začínáme s pětkou přátelé! Jak se všude píše, díly se jeden od druhého pomalu formuje z pohádky do napínavého dobrodružství (temný triler je myslím silné slovo). My můžeme jenom čekat, jaké překvapení nám další díl přinese. V tomto případě jím byl určitě Ralph Finnes (Lord Voldemort) a zbylí 3 šampioni. A co bude příště? Daniel Radclife konečně políbí jednu z mnoha dívek, které o to stály, zkončí postava Garryho Oldmana (Sirius Black). Nás může jenom zajímat, jak to bude zpracováno. Nicméně poutavá podívaná, kterou si fanoušek HP série nesmí nechat ujít. ()

Paladin25

Režisér to určite pri filmovaný tohto dielu nemal ľahké lebo knižná predloha je fakt asi najdlhšia, preto k nemu budem o niečo zhovievavejší a k pôvodným 4 hviezdičkám pridávam piatu. ()

(fjw)

Velké zklamání. Po výborném Vězni z Azkabanu přišla tahle chaotická taškařice. Např.místo aby tam nacpali hodně z knihy, tak tam 10 minut věnují k souboji s drakem, který v knížce je na půl stránky:( ()

Goodmen

Obsáhlost knihy byla pro scénáristy velký oříšek a tak se moc škrtalo a je to hodně vidět. Režisér Newell zvládá hlavně herce, vztahy mezi nimi a komediální stránku. Ale bavil jsem se skvěle. Škoda, že to nemohlo být delší. ()

krivkin

z filmových zpracování se mi toto spolu s Vězněm z Azkabanu líbí asi nejvíc, nemá to snad jediné hluché místo, nechybí vtip a závěr je dokonale temný ()

sa_kra

Abych pravdu řekla, tak na Cuaróna to nemělo. Některé scény byly efektní, například příchod Smrtijedu do tábora, jinak to ve mně zanechalo hořkou příchuť, že film si hraje na něco, co není ani podle předlohy. Je to kult a tak každý nový díl už bude jen snahou o hypertrofovanou interpretaci něčeho, co já tam prostě nevidím. ()

Ygan

Mike Newell možná není až tak špatný řemeslník, ale scénář, to je jedna zkratkovitá a nedotažená nechutnost. Film, ve kterém je nejvyhračičkovanější scéna s nástupem kruvalských. ()

HCdracice

Jeden z nejzdařilejších Herry Potterů. Předchozí díly se mi také líbily,ale nejvíce je asi ocenili spíše mladší diváci. Kdežto tento díl mi přijdevíce "vyzrálejší", v některých momentech až mírně hororový. Jeden z mála filmů, u kterých s každým dalším dílem stoupá kvalita nahoru. ()

Unterschleif

Prvky teenagerskej komédie ma potešili a na Harryho trapasoch som sa zasmial. Tak ako vždy sa film snažil byť dospelejší a temnejší než predošlý. Je ale jasné, že v HP nikdy neuvidíme ňadro ani ozajstné násilie. Koniec koncov, veď je to film pre deti. ()

Kate Austen

Toto nie je o HP ale o tom, ako Hollywood vyrába svojho vlastného Harryho Pottera. Poriadne som to videla len raz a aj to len z úcty voči celej tejto ságe. Inak je to pre mňa príšerný film, s obrovským množstvom nedostatkov, prekrútených a totálne vymyslených scén, dialógov...pri ďalšom pozeraní som to musela jednoducho preskakovať až na koniec, kde je ako vždy, geniálny Ralph Fiennes. ()

Kdo si zahraje Batmana?

Kdo si zahraje Batmana?

17.05.2019

Aktualizováno: Novým Batmanem se stal Robert Pattinson. The Batman režiséra Matta Reevese patří mezi nejočekávanější komiksové projekty příštích let, není tedy divu, že kolem obsazení nového… (viac)

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Film Music Prague 2014

Film Music Prague 2014

20.07.2014

Americký skladatel Elliot Goldenthal, který je držitelem Oscara® za hudbu k filmu Frida, a britský skladatel Patrick Doyle, jež je autorem hudby k velkofilmům jako Thor, Harry Potter a Ohnivý pohár… (viac)