Ostrieľaný bojovník Robin z Loxley (Taron Egerton) a jeho maurský veliteľ (Jamie Foxx) sa po dlhých rokoch strávených na križiackych výpravách vracajú domov. Anglicko sa však veľmi zmenilo - všade vládne korupcia a strach. Preto im nezostáva nič iné, len opäť zobrať do rúk zbrane a postaviť sa na odpor. Nové spracovanie legendárneho príbehu prináša divákom vzrušujúce dobrodružstvo, nabité akciou, dokonale prepracovanými bojovými scénami a samozrejme nadčasovou romantikou. (Forum Film SK)

Johny M.

Jasně že se nejedná o žádnou bombu, ale pořád je to nejzábavnější Úd; a že jich už bylo. Nechápu jak to může mít horší hodnocení, než ta sračka s Berginem. 3,5* ()

Torgal

Fascinujúci film, ale takým zvráteným spôsobom. Od diváka vyžaduje aby zabudol na všetko, čo vie o histórii (ale fakt úplne všetko), lebo svet v ktorom sa odohráva budí dojem dystopickej budúcnosti v štýle Hunger Games a ničím nepripomína stredovek. Ešte aj zásahové jednotky, pardon - križiaci - držia luky ako automatické pušky. Príbeh nič nezachráni, je to zmysel nedávajúci blábol, navyše s otvoreným koncom. Kto sa cez toto dokáže preniesť, tak si užije aspoň efektnú akciu, kto nie, ten pri tom zomrie. 3+/10 ()

HenryIvan

Na začiatku nám bolo jasne povedané, že máme zabudnúť na príbeh rozprávajúci o Robinovi Hoodovi, ktorý poznáme. Bolo jasne načrtnuté, že sa nebude jednať o konvenčné rozprávanie o azda najznámejšom lupičovi všetkých čias ( samozrejme až za Jánošíkom ). Ale ani tak by ma ani v najhoršom sne nenapadlo, že to skončí takto. Pri takomto filme si je človek úplne istý nejednej historickej či spoločenskej nezrovnalosti, ale že tu budú ľudia v nejakom 11., 12. storočí oblečení ako po výpredaji z Tesca, že ich spôsob rozprávania je ako v dnešná Standard English, že používajú také výdobytky ako pomaly nevyužívali ľudia pred 100 rokmi či, že Krížiacké výpravy obsahovali na oboch stranách SWAT tímy lukostrelcov sú len niektoré z vecí, nad ktorými som krútil hlavou po celú dobu pozerania. Ale aj napriek tomuto všetkému, to bola celkom fun. Málokedy sa mi stane, že takto ridiculous film v mojich očiach obstane ako tak normálne. Ale aj tak to bola dobrá somarina, kombinácia, Grófa Monte Cristo, Bad Boys a malej ( podotýkam, výrazne malej ) dávky pôvodnej legendy o mužovi v kapucni. Aspoň, že Taron Egerton a Jamie Foxx sú veľmi likeable fellas, lebo ani Jamie Dornan a tentokrát nepochopiteľne aj Ben Mendelsohn nestáli ani za starú bačkoru. 60 %. ()

dalziel

„Ježkovy voči“ !!! Multikultúrne a multirasové Anglicko v rokoch páne 1095 – 1492 .Podľa toho ktorej krížovej výpravy si fanúšikom.Škoda plivnout. ()

Dm1tr1j

Zaujímavo poňaté stredoveké boje. Konečne niekto rozumne vzal do úvahy, že aj v tej dobe boli ľudia s intelektom ako my moderní obyvatelia Zeme a zobrazili teda boje tak ako sa pravdepodobne odohrávať mohli. Výborné obsadenie. ()

AloeB odpad!

Píčovina tak odporně moralistická až jsem se obával, že se ze mne po dosledování stane odporný zlý kapitalista, co po večerech zneužívá malé děti. Šílená amerikanizace nejen anglické legendy, ale obecně evropské historie (čímž není primárně myšlena tradičně trapná diskuze o barvě kůže komparzu jako spíš vnímání literárně všeho, jak to kdysi mohlo či nemohlo fungovat). Z nového Robina [ud]a křičí jeho nefunkční snaha o světácký nadhled, kdy se záporáci zběsile předhánějí o to, kdo je odpornější, a klaďáci o to, kdo je levicovější - až je to nepřirozené. Pochopitelně nejde o žádnou levicovou/moralistickou agitku, spíše o absenci nadhledu vymatlaných tvůrců filmu - očividně v čele s režisérem Otto Bratwurstem. Největším zločinem filmu, doslova neodpustitelným a nejsmutnějším, je ovšem naprosto zvrácená vizuální stránka, která má všechno, jen ne soudnost, a která kombinuje americké videoherní představy o evropském středověku s videoherní architekturou, umatlanými obličeji, molotovovými koktaily a hongkongskými demonstracemi, artdecovou parádu jak z Gatsbyho s kabáty od vietnamce a mikinami z céáčka - tvůrce těchto prasáren je zde v zajímavostech uveden jako Julian Day, který, nedivíme se, stojí za kostýmy filmů jako Rocketman nebo Bohemian Rhapsody (lze tedy soudit, že v Robinu [ud]ovi uplatnil nevyužité koncept arty), a který má odedneška mé upřímné pohrdání a jeden like na instagramu. Bohatý herecký ansámbl je ve svých rolích naprosto nepřirozený, Ben Mendelsohn vypadá, jako by si odskočil z Captain Marvel a Eve Hewson se mi zaměňuje s Gemmou Arterton a Zooey Deschanel jako herečka jevící se v takových efkových filmech. Celou dobu jsem přemýšlel, odkud je mi postava Willa povědomá a až tady si uvědomil, že jde o další film, který s chudákem Jamiem Dornanem vyjebal víc než 50 shades of grey. Jediný snesitelný je tu tedy v konečném důsledku ten kříženecc klasické postavy robino[ud]ovské tradice a Morgana Freemana, který nejen, že je jediný, který nevypadá, jako by si zrovna odskočil z amerického předměstí na cosplay party, ale též je i přes patos spojený s uvedením jeho postavy relativně sympatický. Trapný pokus o revoluci v rámci adaptací "legendy" pohořel hůř než ona anglická socialistická revoluce v tomto filmu. ()

kondor77

Neškodná blbůstka za sto mega, kterou na kolena sráží intelektem nedisponující scénáristé (kdykoliv se vedou vážné hovory či se promlouvá k davům, jsem se až za ně cítil trapně) a s ohledem na rozpočet mizerné vizuální efekty. Kupodivu mě ale nejvíce nakakala explicitní vykrádačka Hanse Zimmera a jeho Temného povstanuvšího rytíře, která navíc vůbec nekorespondovala s děním na obrazovce. Nicméně jsem to dokoukal a tudíž tu jednu hvězdičku filmu přiřknu. ()

Sala1

Zabudnite na všetko, čo viete o Robinovi Hoodovi. Tak zneli prvé slová vo filme. A tak aj snímka vyzerala. Nová interpretácia sa odohráva úplne mimo časopriestoru s pozmeneným príbehom, avšak aspoň s postavami, ktoré poznáme. Celá výprava a réžia sa sústredí na prostredie, ktoré má byť tým dôležitým a zásadným. Keďže teraz žijeme v období plnom blockbusterov a superhrdinských filmov je tomu prispôsobená. Avšak, nedáva v tomto filme absolútne zmysel. Presiahla totiž latku toho, keď si tvorca povie: "Priblížme čo najviac film mladšiemu a súčasnému divákovi." Film šiel absolútne cez to a až za čiaru. Aj napriek tomu, že sa snaží reflektovať súčasnú situáciu na Blízkom východe, vzťah cirkvi a politiky, do konceptu to zapadalo veľmi ťažko. Jeho zásadným problémom je, že pôsobí na diváka nedokončene. Strašne veľa scén plných nelogickostí, nepresností a bezúčelnosti. Snímka sa spolieha na filmové a digitálne triky, bombastickú akciu, ale napríklad celá prvá polovica filmu mi príde, akoby bola natočená v roku 2000. Bez srandy. Zároveň interpretácia filmové postavy omladila, vytvorila tímovku a film končí v momente, kedy končiť nemá, pretože všetci očakávajú pokračovanie. Vznikla tak presná Hollywoodská filmová škatuľka, ktorá vie za čím ide a ako na divákov cieli. A herecké výkony? Postavu Marian vyhlasujem za asi najhoršie obsadenú postavu vo filmoch, čo som videl tento rok. Nepoznám herečku, nesúdim, ale tu jej to nevyšlo. A špičkoví herci? Tí tu akosi zabudli hrať. Akoby ani réžia nemala iniciatívu im povedať, čo vlastne majú robiť. Škoda. Viac tu: https://youtu.be/1yfxTuBmf6M. ()

zapalik

Reálně to je na tři a půl hvězdy, ale ty hloupý rádoby intelektuály a milovníky old school romantických verzí RH musí někdo vyvážit. Tři čtvrtiny filmu nefalšovaná radost z čistýho guilty pleasure. Pak se to zadrhlo, lehce rozplizlo, ale je to stále příjemné koukatelný. Hlavní hrdina pomalu přestává být chlapec, brzy si z něho budou holky trhat rodidla. A Marian je boží jen dostala moc málo prostoru. Scénář samotný malinko slabší, ale na tohle se kvůli hloubce příběhu nikdo dívat nebude ()

Maximilianus

Nebolo to až také zlé, ale strácalo to tempo a náboj, ktorý ledva stihol ako tak nabrať na začiatku, dialógy boli priemerné, zlé až miestami dementné, akcia bola, ale iba priemerná, príbeh aj dobrý, ale nedotiahnutý, nie najlepšie spracovaný a veľmi skratkovitý. 5,8/10. ()

Kritik.

Nečakal som od tohto filmu veľa, práve preto ma prvá polovica milo prekvapila. Očakávajte však príbeh, ktorý je poňatý modernejšie (aj kostýmovo, dialógmi, uvidíte tu dokonca kasíno a veľkú zhýralú párty v novodobejšom štýle, atď. Nik sa nediví, že černoch sa pohybuje v európskom stredovekom svete. Vzťahy medzi jednotlivými spoločenskými vrstvami, ženami a mužmi, nemajú s historickými faktami veľa spoločného, ale to asi nik ani neočakáva) Následne, od polovice filmu, tie naháňačky koňmi a vozmi, nelogické zápletky, ach jaj. Prečo to tvorcovia spravili takto? Amatérske mávanie rukami nohami komparzistov, keď sa akože majú báť, alebo inokedy keď akože oslavujú Hooda. Černoch sa po celý čas verejne pohybuje po boku Loxlyho, ale keď ho zajmú, nevedia kto to je a netušia s kým spolupracuje? :-D Och joj, škoda, nesmierna škoda. No a ak očakávate, kedy sa už konečne Robin dostane do lesa a tá najzaujímavejšia časť príbehu konečne začne, nedočkáte sa. PS: Romantiku tiež nečakajte. Slabé. ()

bearmeedek

Navzdory rozcupovanému hodnocení jsem šel na film do kina. A potvrdil se mi můj předpoklad. Šel jsem na akční film a bylo to akční, jak jen to šlo. Hlavní vadou filmu je, jak se jmenuje. Nemělo se to jmenovat Robin Hood, i když by příběh připomínal známou legendu. Jen to vědomí, že se to tak jmenuje, se prostě nedalo vytěsnit z hlavy. Stačilo dát název např. „Lučišník“ nebo „Křižákova pomsta“ (ne Křižáčkova). A bylo by to v pohodě. Jsou tu ještě další věci, o kterých se nesmí přemýšlet: jednoduchý děj, částečná modernizace středověku a mírná inklinace k fantasy filmům pro mladistvé. To proto, že hlavním nábojem filmu je akce, ta tu byla a tím pádem bavila. ()

LordMysti

Chápu že mnoho lidí toto moderní pojetí nedává, ale Robina jsme tu měli již tolikrát, že alternativní verze ve stylu moderních akčňáků mi vůbec nevadila. Za mě nenáročná podívaná. Bude to možná také tím, že jsem od této verze vůbec nic nečekal, původně se ani nechtěl dívat, ale drsně akční zpracování mě svým způsobem příjemně překvapilo. ()

Likan7

Nebetyčná kravina. Dvouhodinový videoklip, ve kterém je pár solidních zpomalených záběrů. Taron Egerton tu skáče jak Neo na steroidech a každý jeho šíp neomylně najde svý hrdlo. To bych ještě přežil, ale ta jeho nesmrtelnost mi dost vadila. Že je Robin Hood zvíře s lukem beru, ale on dokáže seřezat armádu o 50 vojácích v plný zbroji a ještě se šípem v noze. A v tomhle duchu Vás provází celý film. Egerton je ňouma, nevěříte mu ani nos mezi očima, Eve Hewson nejtuctovější holka, co byla na castingu a zbytek osazenstva nemá tolik prostoru, aby toho něco vykouzlili (Foxx, Mendelsohn, Dornan). Je to jak pohádka pro dnešní teenagery, která nemá hlavu ani patu. Nejdůležitější je stejně jen stát pěkně cool a tvářit se tvrdě. Všechno ostatní zařídí trochu bídný triky. ()

Pavel82

Úplně stejně jako Mortal Engines, ani nový Robin Hood nenaplní očekávání do něj vložená. Povrchní, s hrozným scénářem, špatným stylizováním, doočíbijícím CGI a příšerným výběrem hlavního hrdiny jsou tyto Origins odsouzeny k zapomění. Egerton může hrát hlavní role podceňovaných, kteří si uvědomí svoji sílu v průběhu, ale nikdy (opakuji nikdy) neutáhne drsňáka od začátku do konce. A toho já tu potřeboval. Jamie Foxx hraje svůj standard a díky za něj. Jinak bychom už balancovali na hranici dvou hvězd. A zbytek vlastně nestojí za řeč... ()

Zevon odpad!

Taky máte někdy k něčemu odpor, že se Vám nechce o tom ani mluvit? Já osobně, pokud se dostávám do stavu naprosté averze, musím se opravdu hodně přemáhat. Proto budu stručný - odosobnělé, hloupé, beznápadité, studené, nezáživné a tupé. Ale určitě zde byly plně akceptovány všechny aktuální genderové poznatky a vygumovány rasové předsudky. Nikdo nebude uražen a nikdo nebude diskriminován. Odporné, tohle že má být ta nová, nevázaná a osvobozená tvorba? No díky za to, že jsem více prožil v jiných časech. Chtěl jsem dát jednu hvězdu za hlavní postavu, protože takovou homokládu aby pohledal, ale bylo by to jednak kontraproduktivní a hlavně nechci být označován za homofoba. ()

Ceberus

Bayovská varianta Robina Hooda pro teenagery (něco jako Andersonovi Tři mušketýři) - předvídatelný děj, ploché postavy, over-the-top akce (kulometné kuše, koňská spřežení proskakující dřevěnými stěnami). Rozhodně kvalitou neohrozil Hooda s Costnerem, kterého považuji ze jeden ze svých nejoblíbenějších filmů vůbec. Ostatně Jamie Foxx hraje Maura vykradeného / inspirovaného právě tímto filmem (nebo ještě starším seriálem, z něhož byl údajně vykraden původně). V závěru náznak potenciálního pokračování, tak uvidíme. ()

E lan

A mě ten film nevadil. Do letadla, odpočinek po těžkém pracovním dni ideální. Robin se prohání v Arábii jak americký mariňák, pak skáče na konk po střechách a ujíždí továrnami jak z 20. století, to je hrozná hloupost. Ale jinak to tam bouchá, střílí, emoce ve tvářích člověk hledat nemusí, čiší na něj z naivního projevu všech herců. Jak říkám, blbost je to, sle bavil jsem se. ()

Armin82

Další z mnoha zpracování o slavném zbojníkovi, které opět nevyšlo. Egerton je nadějný herec a ještě o něm určitě uslyšíme, ale ne kvůli tomuhle filmu, Jamie Foxx od Djanga dost tápe a nedaří se mu dostat do nějakého slušného filmu, sadista z 50ti odstínů a hlavní protagonistka nestojí ani za řeč. Nejlíp zahrál Ben Mendelsohn, jemu ty role sviní dost sedí. Filmařsky rok 2018, takže samozřejmě spousta digitálních triků, ale jinak to za nic moc nestojí...nejlepší Hood pro mě? Stále Kevin Costner 40% ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Nejhorší filmy roky vyhlášeny

Nejhorší filmy roky vyhlášeny

23.02.2019

Zlaté maliny (v angličtině zkráceně Razzies) jsou ocenění za nejhorší filmy roku, které jsou každoročně „slavnostně“ udíleny den před Oscarovým ceremoniálem. Letošek pak nebyl výjimkou a byť nás ty… (viac)

Raubíř Ralf zdolal kina

Raubíř Ralf zdolal kina

26.11.2018

Pokračování Raubíře Ralfa Ralph Breaks the Internet vstoupí do tuzemských kin bohužel až v lednu, v zámoří ale mezitím sympatická disneyovka otevřela za úctyhodných 84,6 milionů dolarů v rámci pěti… (viac)