The Cloverfield Paradox

• USA God Particle (pracovný názov) (viac)
TV spot

Po nevydarenom experimente s energiou stratí posádka vesmírnej lode kontakt so Zemou. Ich primárnymi úlohami sa stanú prežitie v nebezpečnom stave, do ktorého sa dostali, a obnovenie spojenia s domovskou planétou. Svojím nerozvážnym konaním ale spôsobia obrovskú katastrofu, ktorá otrasie existenciou celého vesmíru. (Marceloo)

JASON_X

Promrhaný pětihvězdový potenciál. Miluju podobná komorní situační scífka s šílenými zápletkami a pálil bych klidně pěti, nebýt ruční kamery, kýčovitého patosu a nanervylezoucí pozitivní rasové diskriminace. Zápory: 1) Vibrující ručka, která se v akčních scénách vymyká kontrole, aby děj vypadal ještě akčnější. Zlozvyk rozšířený dnes jako mor. 2) Scénář psal (jako už obvykle) nějaký sluníčkářský multikulťák. Rusové i Němci jsou tak či onak špatní. Irové jsou šašci (postava "ajťáka" O'Dowda a jeho ruky dělá ze scífka komedii). Špatní jsou Číňani a špatná je i blondýna z jiné dimenze. Jedinou jistotou, jedinou pevnou hrází proti vlnám chaosu a absurdity, tedy zůstávají dva neafricky uvědomělí 'afroevropani'. Ještě že se po společné palubní modlitbě aspoň říká "amen" a netluče se hlavou o zem směrem k Mekce. 3) Dole na Zemi zase jiný afro zachraňuje a ošetřuje bezbrannou blonďatou holčičku - klišé k zblití. Další klišé k zblití jsou zdánlivě nekonečná negerská homevidea a hlavně ufňukaný gigapatetický videovzkaz v závěru, při kterém jsem to už neudržel a zhnuseně se vyzvracel. Nějaké ty klady: 1) Divák se rozhodně nenudí, našňupaný scénárista se utrhl ze řetězu, druhá třetina filmu je skvělá. Škoda jen, že nedostali víc prostoru třeba červíci. 2) Dobrá výprava i nějaké ty triky (záběry orbitální stanice). 3) Moc rád jsem zase viděl Čang Cii, jen by se už mohla naučit aspoň trochu anglicky, aby zbytek posádky nemusel šprechtit mandarínštinou. ()

luka4615

Nápaditá nosná premisa snímku The Cloverfield Paradox přiživovala naději, že se bude jednat o další originální snímek v občas jednotvárných filmových vodách. Tento dojem ještě o kus více posilovalo herecké obsazení společně s hutným trailerem a stylizací, která se místy blížila filmu "Sunshine" či "Alien". Bohužel, výsledek je přesně opačný, než v jaký jsem doufal. Film ztrácí zejména co se scénáře, atmosféry a celkové logiky týče, jelikož téměř od začátku jsem měl neutuchající dojem, že sleduji vizuálně vtahující "zetkový" horor, který navíc velmi nešikovně balancuje na hraně nepovedené komedie. Pokud tedy hledáte kvalitní sci-fi odehrávající se na vesmírné stanici, sáhněte raději po loňském filmu "Life". ()

Morholt

Jestliže jsem si u druhého kousku ze série Cloverfield říkal, že zařazení do universa je spíš účelové, tak tady to platí dvojnásob. V tomto případě je to o posádce vesmírné lodi, která v důsledku blbnutí s jakýmsi urychlovavčem skončí někde, kde skončit nechtěla a navíc se na palubě začnou dít podivné věci. Takže fakt, že na zemi řádí nějaká předpotopní nebo popotopní nestvůra je úplně irelevantní. Každopádně jsem se bavil. Tvůrci sice zrovna nesrší originalitou, takže budete mít celkem oprávněný pocit, že spoustu věcí jste už viděli někde jinde a navíc tu zůstává pár otázek, které by zasloužily odpověď. Ale na druhou stranu se tu pořád něco děje, je tu i prostor pro zasmání (ruka), triková stránka mě také neurážela a na to, že se jedná vlastně o béčko, se tu sešla luxusní sestava. Jsem docela zvědav, na co se Cloverfield naroubuje příště. 70% ()

Lacike

Klasicke sci-fi odohravajuce sa na vesmirnej stanici na ktorej sa nieco poserie a zacnu sa diat divne veci. Prva polovica je este celkom zaujimava, kedze sa drzi pri zemi, pomaly sa buduje atmosfera a postavy sa spravaju celkom zmysluplne. V druhej polovici filmu im vsetkym zacne nadobro jebat a scenaristi si vymyslaju jednu prekombinovanu chujovinu za druhou. Ale epizodka s rukou ma fakt pobavila a Chris O'Dowd tam ma niekolko vtipnych hlasok. Napojenie na seriu Cloverfield mi bolo ukradnute. Nevidim v tom ani prinos, ani mi to nevadilo. Pochvalu si zasluzi kvalitna technicka stranka a pestre herecke obsadenie zlozene z medzinarodnych hviezd. Bohuzial sa ich postavy postupne zacnu spravat tak debilne, ze im prajete vsetkym smrt. 4/10. ()

maseer2

nový Cloverfield se v první polovině rozjede vcelku slušně a zajímavých nápadů (zejména samotná ústřední zápletka) je zde bezesporu spousta, ale celé je to bohužel šíleně děravé, nedotáhnuté a v některých momentech vyloženě pitomé.. a když se z toho následně ve druhé půlce stane tuctové sci-fi béčko, je definitivně jasné, že tvůrci v téhle sérii, do níž mimochodem Paradox zapadá jen velmi krkolomně, poprvé šlápli vedle.. slabé 3* ()

JohnCZ

Dobré sci-fi béčko, které ale z originálního námětu dostává minimum a postupně sklouzává k rutinní vyvražďovačce, což mi sice až tak nevadilo, ale přeci jen od pokračování doposud velmi kvalitní série Cloverfield čekám trošku víc nadšení a inovativních nápadů. Vizuál ale supr, hudba klasicky mccrearovsky naprosto božácká a na závěrečnou, byť od začátku těžce očekávanou scénu, si stojí za to počkat. ()

corpsy

Viete čo je dobré na negatívnych recenziách? Že po nich naozaj čakáte bullshit a nakoniec to dopadne nad očakávania. Teda očakávania, že to ten bullshit bude. Priznávam, že po tej ´´ruke´´ sa to skurv!l0 a ťahalo dobre rozbehnutý príbeh do výkalov C kategórie, ale to pred tým je svižný sci-fi akčňák, ktorý ani na sekundu nepoľavuje. P.S. Netflix je hrozba. Pomaly začína zabíjať kino ako také a toto je jeden zo snímkov, ktorý bol pre kino točený. J.J. nechápem ťa! Viem, že je početné diváctvo, ktoré má proti kinám pripomienky ( ceny, chovanie divákov atď ), alebo sa proste do kina dostať príliš nemôže ( vzdialenosť, pracovná zaneprázdnenosť ), ale ľudia, toto nemôže byť budúcnosť! Nech vám všetci priekopníci kinematografie ( Griffith, Chaplin, Ejzenštejn, Lang, Welles, Kubrick, Kurosawa, Lean, Hitchcock, Spielberg, Lucas, Cameron atď ) odpustia. ()

sidzej

S Cloverfieldom to nemá spoločné takmer nič. Teda ak nerátam ten príšerný záver vďaka ktorému by som najradšej šiel s hodnotením ešte nižšie. Ak to však beriem ako scifi hororové béčko celkom to ujde a bavil som sa. Minuloročný Život bol síce lepší ale na slabé 3* to ako tak vystačí. Nabudúce poprosím radšej remake Horizontu Udalostí. To by mohol byť s dostatočným rozpočtom a dobrou réžiou zaujímavý projekt. ()

Astaroth12

Z tohoto filmu mam zmiešané pocity. Na jednej strane je to točené takou chaotickejšou formou, na strane druhej film vobec nenudí a aj triky boli dosť slušne. Lenže film striedal minulosť s prítomnosťou a môžem za seba povedat, že nie moc rozumne. Po chvíľke sa mi začali miešať postavy a aj doby, pomaly som nevedel, kto je kto a ani čo sa tam deje. A hlavne pri konci sa to už naozaj cele tak skomplikovalo, že som nemal potuchy, čo vobec pozerám. Aspoň, že sa na film dobre pozeralo a i keď som dej nejak nepobral, všetko ostatne bolo slušné. Tak silné 3*. ()

PauloZ

Ooft. První polovina je alespoň komediálně zábavná, pak to jde do kytek. Moc emocí, nic nefunguje. Meh. Horor to neni vůbec a ke komedii to nemá daleko. ()

ledzepfan

Jako zásadní plus vidím fakt, že se jaksi mimochodem podařilo vysvětlit jak ty cloverfield filmy můžou být součástí jednoho univerza. Sice je to vysvětlení naprosto praštěné a alibistické, kdy si teď další díly můžou dovolit prakticky cokoliv a nikdo nemůže říct, že už je to za čárou, ale budiž... Samotný Paradox se ze startu rozjížděl slibně aby posléze upadnul do fáze kdy mi jako divákovi bylo vlastně jedno jak to dopadne.. Ve chvíli kdy je možné vše, zabít vás může jakkoliv cokoliv a nic vlastně nemá pravidla, se rychle vytrácí napětí i zájem... Nevím no.. Kdyby se série držela prvního filmu a dále pokračovala čistě v rámci Kaiju subžánru, asi bych to ocenil mnohem více než tyhle nesourodé ptákoviny.. ()

schizmo

Cloverfiel potřetí a zase jsem dostali něco jiného, než to, v co jsme všichni doufali. Těch paradoxů je ve filmu víc, ne jen ten teoreticko-fyzikální. Docela mě překvapuje, že taková druhořadá věc má nečekaně promakané efekty a celý koncept prostředí. Sice nedosahuje orgastického vizuálu např. Passengers, ale zase hravě strká do kapsy stylově příbuzný Life, což jsou body pro Netflixovskou produkci. Dalším paradoxem je, že tak mega atraktivní téma (tedy alespoň pro mne) nedostalo více prostoru a celý film se o něj jen tak barbarsky otírají. Tím tématem je zhroucení časoprostoru, prolnutí realit a otevření brány pro démony a nejrůznější entity. Kdo viděl první díl, je mu jasné, kam tím mířím. Bohužel pointa podobně odbytá na konci v posledních pěti vteřinách, asi jako v případě The Cloverfield Lane 10 a už teď se můžem domnívat, že ani v dalším pomyslném díle nedostanem to, po čem tolik toužíme... ()

SaNcHeZ_cz

Hloupé, nudné a těžce nezajímavé sci-fi, které se pokouší za pomoci pár známých tváří vykouzlit záhadou opředenou kopírku podstatně lepších filmů naroubovanou hrubými záplatami na sérii podstatně lepších filmů. Už dlouho tu ovšem nebyl film, který by takhle trestuhodně se svými plány ztroskotal. Vyjma originálně pojatého distribučního plánu v zahraničí tahle novinka nemá absolutně čím zaujmout a vy ji můžete s ledovým klidem vynechat. [35%] ()

agentmiky

Svět točící se kolem monstra Cloverfiedl mě přímo fascinuje, jednička přišla s neokoukanou a zároveň našláplou akcí, dvojka nám zase přinesla strhující thriller, kde se dala atmosféra přímo až krájet. No a třetí díl se objevil v éteru zničehonic, vůbec jsem ho nečekal, o to více mě to překvapilo. Popravdě jsem čekal daleko vypjatější snímek, zasazení do vesmíru se docela povedlo, ale scénář působil místy skoro až na facku. Herecké obsazení možná nehýří tak známými jmény (kromě Brühla), ale nenechte se zmást. Ačkoliv jsem neočekával, že si k postavám vybuduji nějaký vztah, tak se to stalo. Děj se odehrává v roce 2028 a týká se hlavně hraní si se skákáním z jedné dimenze do druhé a následným efektem, který z toho může vyústit. Spád to mělo více než slušný (ikdyž ve druhé polovině to spadlo k té klasické vyvražďovačce), prostředí lodi působilo docela stísněně, i vizuál by se dal označit za nadprůměr, ale asi se každý bude ptát, kvůli čemu to patří do stejné kolonky, kam patří předchozí dva snímky s Cloverfieldem v názvu. Kdyby se ve filmu neobjevily náznaky (a tím nemyslím jen ten konec, o kterém doteď zkrátka nevím, co si mám myslet), tak byste to asi tam nezařadili. A to bych označil za největší minus filmu společně s děravým scénářem. Jinak mě film bavil, nápad s rukou mi nepřišel špatný (ale ta samotná skákající ruka po podlaze mi už přišla směšná). Objektivně by si to zasloužilo kvalitní tři hvězdy, ale kvůli zdejšímu, pro mě tak trochu nepochopitelnému podhodnocení dávám slabší čtyři. Hodnocení: 70 % ()

Praxis

Zatímco první půlka je ještě v mezích - jo, to by docela šlo, má to hezký nápad, herce, kteří jsou v mezích docela fajn a vůbec i takový nádech tajemnosti, který mojí oblíbenou sérii Cloverfield vždy doprovází, tak v té druhé polovině se jedná o klasický space station survival horor, kde všichni zmateně pobíhají po koridorech vesmírné stanice a roztomile umírají. O život je nepřipravuje nějaký zabijácký emzák, ale nejspíš asi oživlá stanice (WTF?) a po chvilce vám začne být jedno, jak chcípnou, hlavně že chcípnou, když jsou tak debilní. O humory se snažící lezoucí ruka (WTF?) ajťáckého O'Dowda, který hraje klasicky sám sebe, o korektnost se snažící mezinárodní posádka a romantická linka mezi Němcem a Číňankou (WTF?) a hlavně všechna úmrtí jsou tak nesmírně předvídatelná, že můžete jen znuděně odškrtávat další odpadlou postavu. Zbytečné přiživení na značce Cloverfield. První díl je naprosto luxusním found footage scifi hororem, druhý je dramatický thriller o třech hercích (a příjemném, i když možná zbytečném scifi dodatku), tak třetí je debilní hovadina s ještě debilnějšími posledními vteřinami. Můžete o tom přemýšlet, že možná je tento film vlastně prequelem obou předcházejících Cloverfieldů (jakože asi je, včetně té nenápadné věty, o časových přesunech - takže čekejme na podzim akční film Overlord z druhé světové jako na 90% jasný Cloverfield), ale v rámci žánru vám nepřináší vůbec nic. Zbytečná, o béčkově se snažící vypadat, nuda. Průměr 55%. P.S.: Hudba od Beara McCrearyho je na filmu asi to nejlepší a hezky variuje předcházející Ulici Cloverfield 10. ()

Wysch

Já tu jednu hvězdu přihodím navíc ne proto, že by mě něco na filmu dostalo. Vlastně narovinu řeknu, že je to film zbytečnej, průměrnej a místama opravdu opravdu slabej. Tu hvězdu navíc přihodím za to, co by mohlo bejt. Ten námět měl tolik potenciálu a někdo ten potenciál utopil ve špatným provedení. ()

kaylin

Snímek „The Cloverfield Paradox“ není vyloženě špatný, ale může zanechat určitou pachuť zklamání, nejasnosti, nenaplnění, prostě určité prázdnoty, která se dostaví po konci. Na to, jací zde byli herci a s čím Netflix poslední dobou přichází, mi tohle přišlo trochu odfláklé a rozhodně ne naplňující potenciál, který v sobě „Cloverfield“ má. Na průměr to pořád ještě stačí. ()

..Lucas..

Na The Cloverfield Paradox jsem se fakt těšil. Postupně jsem ale četl celkem negativní recenze, ale i tak jsem mu chtěl dát šanci. Bohužel mě zklamal, s tímto obsazením se povedlo jen podprůměrné neoriginální sci-fi. ()

Kaluž

Pro fanoušky "cloverfield" pásma nenáročná hovadina, pro náročného diváka (a že vás tady dneska je!) ODPAD paralelně dimenzionálních proporcí. ()

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

28.09.2022

Těžko říct, co přesně studio Paramount provádí se čtvrtým Star Trekem, jedno je ale jisté, pokračování úspěšné série s Chrisem Pinem (To nic, drahá), Zacharym Quintem (Snowden) a Zoe Saldana (Avatar)… (viac)

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Jeden z prvních velkých found-footage snímků Monstrum (Cloverfield) z roku 2008 se dočká přímého pokračování. Snímek režiséra Matta Reevese vydělal celosvětově nějakých 172 milionů a série se… (viac)

Na třetí Cloverfield si počkáme

Na třetí Cloverfield si počkáme

09.12.2016

Filmy z thrillerové antologie Cloverfield (Monstrum a Ulice Cloverfield 10) měly v únoru dostat nového kamaráda. Ze sci-fi God Particle, v níž se posádka vesmírné stanice potýká se zmizením Země, se… (viac)

Třetí Cloverfield už je na cestě

Třetí Cloverfield už je na cestě

28.10.2016

J. J. Abrams pokračuje v budování sci-fi antologie, která zatím čítá Monstrum (aka Cloverfield) z roku 2008 a letošní Ulici Cloverfield 10. Série tajuplných thrillerů, v nichž si nemůžete být ničím… (viac)