Transformers: Monštrá sa prebúdzajú

• Česko Transformers: Probuzení monster (viac)

Autoboti a Deceptikoni nie sú jediní Transformeri, ktorí sa skrývajú medzi nami. V hlbinách amazonského dažďového pralesa už tisíce rokov potichu prežíva druh Maximalov, ktorí si za svoje pozemské útočisko zvolili zvieraciu ríšu. Nanešťastie sa v našej slnečnej sústave objavila hrozba, ktorá ich vyhnala z ich domoviny v podobe Unicronu, nemilosrdných požieračov všetkého živého. Príbeh nových Transformerov sa odohráva v 90. rokoch minulého storočia v čase, keď Optimus Prime ešte nebol skutočným vodcom, ostrieľaným početnými bitkami na život a na smrť. Aby dokázal po boku Maximalov čeliť existenčnej hrozbe, bude musieť najprv skrotiť svoje ego a rešpektovať vodcu “zvieracích botov”, Optimusa Primea. Okrem toho sa Transformeri budú musieť vyrovnať s tým, že sa o ich existencii dozvedeli dvaja obyčajní smrteľníci, Noah a Elena. Obaja sú dostatočne šialení na to, aby im pomohli bojovať s oveľa silnejším nepriateľom, hoci na to nemajú predpoklady. Ide predsa o ich planétu. (CinemArt SK)

PetrPan

Snowflake trend pochopitelně pokračuje a tak jsou Transformeři samozřejmě zcela prostí jakýchkoliv vnadů.  Bay propašoval  jakžtakž obdivuhodné křivky jen do engine robotích samiček a to si myslím se brzy taky změní, a příště zásadně plussize modely, ano?   Na druhou stranu Unicron byl naprosto ultimátní, byť po hříchu měl i přes svou monstrozitu vcelku málo časoprostoru, stejně jako Maximálové, kterých jsem tedy osobně čekal plnou obrazovku a ono vcelku nic.  Opatrně o hvězdu víc. ()

Arsenal83

Staré časy výborného obsadenia Shia LaBeoufa, Megan Fox, či Johna Turturra sú nenávratne preč a jednotku nikdy už nič nevyrovná. Vizuál je horší než pred tými 15 rokmi, normálne, že film pôsobí ako karikatúra na technologický vývoj. Celé to tu vedú opálení a čím menej opálený si, tým väčší tupec, pričom scenár obsahuje zbytočne rasové narážky, aby aspoň diváci v Bronxe premenili unudenie z filmu v jasot. ()

Chrustyn

Z původní military akce se série přetransformovala v rodinný film s devadesátkovým feelingem. Oproti Bayovské sérii zde chybí efektní akce celkově film nevypadá úplně dobře ani po vizuální stránce. Na druhou stranu film nenudí a jednoduchý příběh jede neustále dopředu a je z velké stránky oproštěn od infantilního humoru a připomene osmdesátkové a devadesátkové dobrodružné filmy se sci-fi elementem. Ne vyloženě dobré ale bez problému snesitelné. 50% ()

Stanislaus

Nejnovější příspěvek z transformerského univerza Probuzení monster si jede v obdobných kolejích jako jeho předchůdci, jsem ale rád, že byli tvůrci jako v případě Bumblebee rozumní, co se týče stopáže filmu. Čekat od podobného filmu obstojný scénář by bylo hodně naivní, protože v tomto kousku jde především o akci, které bylo požehnaně a byla i naštěstí přehledná. Tudíž fakt, že se ze dvou zprvu nic netušících lidí stanou lusknutím prstu ostřílení profíci a BFF s Autoboty, lze jednoduše přehlédnout. Z Maximals se mi nejvíce líbila Airazor, zatímco z Autobotů mě nejvíce bavil Mirage. Ve své podstatě jsou noví Transformers sice blbin(k)a, nicméně v kině se na film dobře dívalo a díky svižné akci ani nestačil nudit. ()

BMW12

Už ani nevím kolikátý díl Transformers to je. Kdybych měl film hodnotit samostatně bez ohledu na předchozí díly, tak bych asi tomu ty 4* dal. Ale v rámci série musím dát pouze 3*, jelikož na první dva díly se to vůbec nechytá a na díly s Markem Wahlbergem také ne. Zde mi vadila ústřední lidská dvojka, ta mi vůbec nesedla. Tvůrci jeli asi latino-černošské obsazení asi na popud režiséra Stevena Caple Jr. Ovšem Maximálové byly fajn a spolu s Autoboty a poskoky Unicrona nám předváděli skvělé akční kousky. Musím říci, že jsem se během těch 2 hodin nudil jen malou část filmu, jinak to bylo celkem napínavé a bitvy také nebyly špatné. I když samozřejmě Michale Bay to zvládal lépe. ()

HellFire

Bad guys mají zálusk na MacGuffin, který by jim umožnil ovládnout další světy a good guys jim v tom musí zabránit. Transformers nebyli nikdy o příběhu, takže museli zaujmout po jiné stránce. Bay uměl akci, Jablonsky zase hudbu a armáda CGI umělců se postarala o skvělé efekty. Tyhle tři aspekty pro mě „udělaly“ první Transformers, kteří pořád zůstávají mojí osobní guilty pleasure. Noví Transformeři mají dobré CGI, nevýraznou hudbu a po akční stránce jsou OK. Po osobnostní stránce jsou ale roboti spíše otravní a při sledování jsem nikdy neměl pocit, že bych měl komukoliv fandit. Paramount se bude muset hodně snažit, aby tuhle značku udržel při životě, pokud je to bez Baye vůbec možné. ()

luka4615

Vezměte všechno špatné na předešlých snímcích pod taktovkou Michaela Baye, vynásobte deseti, přidejte pořádný kotel nudy a vyjde Vám Transformers: Rise of the Beasts. Bohužel, této prokleté látce neprospěla ani změna režiséra, jelikož tady až na jednu vydařenou vysokooktanovou akční scénu v Peru nefunguje opravdu vůbec nic. Pokud tedy nechcete ztrácet čas zbytečnými filmy, tohle raději rovnou přeskočte. „Maximals, MAXIMIZE!“ ()

corpsy

Zlatý Michael Bay. Už BUMBLEBEE naznačoval, že sa to všetko v budúcnosti série utíši. A bude sa pracovať s atmosférou a nostalgiou. Mali sme tu 80. roky, teraz sme o dekádu ďalej. A ani vtedy a ani teraz akosi necítim tú nostalgiu. Soundtrack nieje dobre zvolený, málo narážok na roky 90. a atmoška tým pádom zlyháva. A akcia. No ako píšem, nech žije ( žil ) Bayhem. ()

ConanVJ

Za mě furt pěkný Transformers film, který není oproti předchozím dílům tak epický a vojenský. Hlavní lidský hrdinové mi moc nesedli, ale film mi výběr nezkazil. Konec a propojení s jinou filmovou sérií byl zajímavý. Za mě 76% :) ()

PauloZ

Pokud natočíš film ve kterém je CGI horší než v 16 roků starém původním filmu, tak si chčiješ na hlavu kámo. Co to je za trend rvat do hlavních rolí filmových "rebootů" tuctové obtloustlé černošky a uškňůřené týpky mexického původu a celé to odsoundtrackovat tuctovým hip hopem jakože hrozně cool? Jestli to je odraz mladé společnosti, tak jsme v prdeli. Nic proti hercům, ale Transformeři mají nějakou filmovou minulost a když to srovnám, tak se stydím a jsem nasrán. TF měli dycky top noch casting, efekty a soundtrack. V tomhle případě si to někdo popletl s Power Rangers ne? Přitom ten koncept by fungoval. Hlavní záporák je výborný badass a celý ten oldschool look a představení Maximals vedle Autobotů za mě funguje a je parádní. Pár fajtů a scén je cool. Mirage supluje Bumblebeea na jedničku a je hrozně cool. Jenže je to celé bohužel jen odvar z kaluže ve které si kdysi dali Optimus s Megatronem po čuni, bez absolutně ničeho na co si vzpomeneš. Vlastně mi to jen připomělo jak neskutečně vymazlené to Bay měl. ()

maddy

Transformers: Rise of the Beasts síce nie je taká sračka ako posledné kúsky od Michaela Baya (The Last Knight), ale pokiaľ chcel Paramount týmto v roku 2023 reštartovať sériu, tak bože chráň! Rise of the Beasts totiž pôsobí ako absolútne neambiciózny, neinovatívny hollywoodsky blockbuster, ktorý zaspal dobu o 20 rokov ... a vlastne ani vtedy by poriadne nebavil. Nový režisér rozhodne nepriniesol do série nový vietor a Rise of the Beasts je prakticky zameniteľný s akýmikoľvek inými Transformers po roku 2009. Nemá to žiadnu hravosť, ani zábavnosť, tobôž zaujímavé postavy, nápady (pokiaľ vám nie je deväť rokov a za neskutočne kulervúci nápad považujete, že tu je robo-opica), nič. Navyše je to aj vizuálne chabé a príbehovo úplne nijaké. Rise of the Beasts síce nie je vyslovene otravným filmom, ale tie dve hodiny divákovi absolútne nič nedajú, len pocit premárneného času. Celé to pôsobí len ako dojná krava, vyrobená čisto z dôvodu, aby naplnila vrecká hollywoodskych producentov, prežmýkali sa tie isté nápady a hľa vzniklo ďalších 127 minút, ktoré by v dnešnej dobe vygenerovala s hravosťou aj AI. Transformers je fakt séria, ktorá do dnešnej doby už nepatrí, minimálne nie v tejto podobe. CELKOVO: 4/10 ()

Blackhand47

Máme tu stoupající popularitu hispánských herců a ani Transformers nezůstali pozadu. V druhém z prequelů se tedy s novým hrdinou Noahem vydáváme v devadesátkách na další cestu kolem světa, díky které celá filmová franšíza dává ještě menší smysl. Občas si říkám, jestli by nebylo lepší podobné série restartovat než na ně lepit jeden prequel nebo sequel za druhým a doufat, že se jim v rámci ságy podaří odstartovat novou trilogii... a to tady ještě lákali na možný crossover s G. I. Joe... ach jo. Lidští protagonisté jsou jinak nesympatičtí a vazbu jsem si nevytvořil ani k jednomu z robotů. Padouši jsou ještě horší než Deceptikoni a obecně to působí jen jako předražený animák, na který jste se dívali v sedm hodin ráno než jste šli do školy. Smutné, kam to tyhle značky, ať byly jakkoliv (ne)kvalitní dotáhly. Hodnocení: 35 % ()

Trevor

Ako správne podotkol Arsenal83 film pokazilo nielen otrasné obsadenie a úbohá grafika ale aj úplne zbytočné rasistické poznámky a narážky doplnené silnou sebavedomou ženou, ktorá musí chlapovi povedať aby pri tlačení poklopu na krypte konečne zatlačil. Nuž keď dnešné mladé slečny majú 100 kíl a zadky širšie ako boxeri ramená jasné že ich vykresľuje liberálna korektná spoločnosť ako silné kým ich chlapčenský kamaráti majú občas aj neskutočných hádam 35 kilogramov, aj to iba vďaka čažkým teniskám a ponožkám natiahnutým nad kolená... :-D. Brooklyn bounce pokazila už aj tak slabučký film s úbohým scénarom, jojo kradni ní ga veď neplatíš odvody do zdravotnej poisťovne, na to sa narodili iba biele prasce :-D. Ako strašne sa snažia podsúvať ľuďom svoje názory a my ich máme tak strašne v pitchi, až mi ušetrili cca 50 eur za 3 filmy s občerstvením (TF, Flash, Strážcovia galaxie 3) na ktoré by som za menej korektných čias pravdepodobne do kina zašiel. A to ešte možno dnes zmáknem aj Indyho krížovú výpravu, dúfam ťe aspoň jeho neseklo v hákových krížoch a nebude z neho napol arab napol kôň...inak nielen tržby v českých kinách ale aj tie celosvetové sú jednoznačným dôkazom toho akou úspešnou sériou sa transformers stávajú, predsa len cieľovka vo veku u13 nepredstavuje zrovna najv§čšiu kúpnu silu na planéte .-D. ()

Jango_Fett

Konečně pořádný Transformeří film, smutné že jsme na něco takového musel čekat 16 let a snášet ty pubertální Bayovi rádoby vtipné nepřehledné karikatury. Animovanému filmu z roku 86 se to sice stále nevyrovná, nicméně je to společně s filmem Bumblebee (který tomu slouží jako prequel) pěkná fresh věc. Transformeři zde konečně hrají nějakou roli a jsou podstatní, mají i dost více prostoru na plátně (řekl bych že s lidmi se s ním dělí tak na 50%). A hlavně mají konečně nějaký charakter a projevují se, zázrak! Zbytečné lidské kraviny které Bayformers filmy natahovali jsou pryč (např. vojákův perfektní den, dobrodružství ve škole se sfetovanou matkou, balení holky na pláži). Zde máme dva hlavní lidské hrdiny, kteří jsou podstatní pro děj a zároveň i přínosní pro Aurobotí misi. Roboti jsou moc velcí a nemůžou tam? Pošlou lidi. Zároveň se tu tvůrce zaměřuje na vývoj postavy hlavního lidského hrdiny Noaha a Optima Prima, kteří se oba musí naučit starat i o ostatní a ne jen o svojí vlastní rodinu. Celková chemie mezi Noahem a Autobotem Miragem je dobře vykreslena a směle může konkurovat i Bumblebeemu s Charlie. Hudba též parádní, kooperace nového skladatele s Jablonskym funguje a ani hiphop není rušivý element, naopak 90tkový Brooklin dobře podkresluje. Steve Caple Jr. je možná na poli akčních cgi scén začátečník, ale zvládl to daleko lépe než ostřílený Michael Bay. Souboje a choreografie jsou přehledné a dinamické, transformace robotů též. Konečně je tu plno záběrů na celé transformujici se roboty, ne podobné Bayovi záběry kdy se kamera přiblíží zblízka, aby byli vidět jak se tam někde uvnitř točí kolečka a pak se oddálí na již složeného robota. Myslím že dosti tomu pomohl i onen faktor že samotní Transformeři jsou designy trošku jednodušší a ne tolik překombinovaní. Humor je sice stále přítomen, ale není tak přepalený, člověk nemá pocit že by koukat na pubertální film ve stylu Prciček. Hlavní záporak Scourge je velice dobře pojatý, má též svůj vlastní charakter (zázrak) a společně s jeho Terrorcony z něj de opravdu strach a respekt, který si dokáže na plátně několikrát obhájit. Za mě velká spokojenost po všech stranách a myslím že Bayformers mi opravdu chybět nebudou. Prakticky už nemám ani důvod si je někdy zpětně pouštět. Vystačím si s Bumblebee a Rise of the Beasts. ()

Chen

Jako dítě bych byl nadšený, jako dospělého mě už rozhodně neoslní honosné hlášky o spojenectví a podobná klišé. Akce slušná, mám radost, že Arcee dostala více prostoru, nenudil jsem se, ale nový dech pro sérií to asi úplně není. ()

M.i.k.e

Probuzení monster je sice zábavnější než poslední Transforers v Bayově režii, ale třeba na sice hloupého, ale ne moc vážně se beroucího Bublebeeho dost ztrácí. Příběh je totiž jen lehce obměněná variace toho co už jsme ve filmových Transformers viděli (a ne jednou) a navíc to celé vypadá dost lacině. Když porovnám vzezření samotných Transformerů u Baye a těch pár co jsou tady, tak ti z Probuzení vypadají zhruba tak jak vypadaly napodobeniny prodávající se kdysi ve vietnamských tržnicích. Nějaká snaha o osudovost a vážný tón je tady pak úplně marná a všechny ty patetické řeči působí spíš směšně. Na jedno podívání tenhle blockbuster z Wishe nikomu neublíží, ale kdyby nevznikl, vůbec nic by se nestalo...50% ()

Vyhy

Je to vlastně zbytečný film, který ocení asi jen ryzí fandové značky, nebo menší diváci. Už to nemá přesah toho velkofilmu od Michaela Baye. Tím nechci říci, že první Transformers byly oscarové filmy, ale měly něco do sebe - velkolepost, skvělé (ucházející) CGI, fajn postavy a známé herce, přinesly něco nového. Tady se šetřilo - občas efekty byly pofidérní, neznámí herci (vlastně jen dva), málo lokací a finále digi bordel na "louce", aby se nemusely dávat dolárky za destrukci města. Dle mého všichni za chvilku na tento díl zapomenou. Možná je čas přestat značku ždímat. ()

C0r0ner

Už od třetího dílu Bayovy produkce šla kvalita rapidně dolů. Tohle je tak na úrovni dílů čtyři a pět, tedy žádný průser, ale zároveň už nic nového a kdovíjak zajímavého. Problém je, že to popírá děj prvního filmu, což nesnáším, takže proto dvě hvězdičky. 40% ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Samuel L. Jackson jako prezident

Samuel L. Jackson jako prezident

07.09.2023

Akčních filmů není nikdy dost, zejména těch, ve kterých hraje Samuel L. Jackson prezidenty, kteří se musí pomocí zbraní uvnitř luxusní limuzíny bránit proti útočníkům, kteří se je snaží zabít. Přesně… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023

24.12.2022

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

29.04.2022

Tento týden probíhá ve Spojených státech akce zvaná CinemaCon, na níž jednotlivá studia prezentují novinářům a všelijakým insiderům své nadcházející snímky. Jen za posledních pár dní jsme se tak… (viac)