Transformers: Monštrá sa prebúdzajú

• Česko Transformers: Probuzení monster (viac)

Autoboti a Deceptikoni nie sú jediní Transformeri, ktorí sa skrývajú medzi nami. V hlbinách amazonského dažďového pralesa už tisíce rokov potichu prežíva druh Maximalov, ktorí si za svoje pozemské útočisko zvolili zvieraciu ríšu. Nanešťastie sa v našej slnečnej sústave objavila hrozba, ktorá ich vyhnala z ich domoviny v podobe Unicronu, nemilosrdných požieračov všetkého živého. Príbeh nových Transformerov sa odohráva v 90. rokoch minulého storočia v čase, keď Optimus Prime ešte nebol skutočným vodcom, ostrieľaným početnými bitkami na život a na smrť. Aby dokázal po boku Maximalov čeliť existenčnej hrozbe, bude musieť najprv skrotiť svoje ego a rešpektovať vodcu “zvieracích botov”, Optimusa Primea. Okrem toho sa Transformeri budú musieť vyrovnať s tým, že sa o ich existencii dozvedeli dvaja obyčajní smrteľníci, Noah a Elena. Obaja sú dostatočne šialení na to, aby im pomohli bojovať s oveľa silnejším nepriateľom, hoci na to nemajú predpoklady. Ide predsa o ich planétu. (CinemArt SK)

Hitman_47

Většinou tuhle větu dávám až na konec komentu ... ale AŤ VÁS ANI NENAPADNE JÍT NA TUHLE POLITICKO/RASISTICKOU ZRŮDNOST DO KINA. Raději si počkejte, až to bude někde na streamu (kde můžete během filmu vyžehlit, souložit nebo dát WR v Subway Surferu), vizuálně je to hnusná rutinní CGI (kde CGI vypadá o více než řád hůř jak v prvních Transformerech od Baye), nenápadná, nudná, rasistická agitka ... nedělám si prdel, bílí se tu objevují jen v rolích absolutních dementů a uzurpátorů, kteří parazitují na inteligenci a zkušenostech černých či ostatních minorit, samozřejmě nechybí haha-hláška "White people love that shit". Rutinér Caple se strašně snaží napodobit Bayovu režii, ale selhává ve všech ohledech ... u filmu se (v případě, že nejste rasista) budete nudit a přát si, ať už to prosím skončí ... ale podle všeho tahle píčovina snad bude finanční propadák. Kdyby alespoň hlavní postavy byly zajímavé/vtipné/sympatické (nehledě na barvu kůže, pokud vím, tak je v Hollywoodu spousta talentovaných černých/latino herců), tak je to hned o něčem jiném ... ale na to se tu taky bohužel z vysoka sralo : / Absolutně nechápu moderní trend, kdy se pomocí wannabe blockbusterů místo toho, aby se tvůrci snažili o blbou akční jízdu, která má bavit, tak se raději snaží prodat svou zvrácenou "mesydž" ... jděte s tím už fakt do prdele. ()

MrHlad

Nový režisér rozhodně nepřinesl novou krev a a ani moc nových nápadů. Transformers: Probuzení monster sice není tak trapná podívaná jako poslední díly od Michaela Baye, ale vizuálně a příběhově jde o mdlý a nudný film, který v letošní letní blockbusterové konkurenci nemá šanci zaujmout. ()

KarelR

To nejdůležitější je potřeba říct hned na začátek: Pokud je vám víc než deset let, nemáte proboha vůbec důvod na nové Transformers chodit. Zatímco Michael Bay kdysi servíroval epické military porno pro teenagery, v němž se poprvé řezali obří roboti a bylo to cool, Steven Caple Jr. nabízí jen oživlý animák pro nejmenší diváky. Zapomeňte na vymazlené exploze, poctivě vybrané modelky nebo přehlídku (a následnou destrukci) vojenské techniky. Probuzení monster je veleprůměrný dobrodružný film, v němž neexistuje armáda ani napětí a bohužel se zapomnělo i na nosné postavy. Dva lidé se tu prostě dvě hodiny potloukají s roboty po New Yorku a po Peru, a na konci se to celé seřeže, nazdar. Velkým plusem je, že to není trapné jako pozdější bayovky, nevýhoda naopak spočívá v tom, že vám ze vší té robošedi zůstane v hlavě jen slušná finální řežba. Vlastně můžeme být rádi, že to nedopadlo mnohem hůř. Zároveň bych ale zdůraznil, že… to vážně nemusíte vidět, pokud už vám bylo deset! (5/10) ()

LIVINGDEAD

Dnes už točí filmy jen pro děti a s nesympatickým hereckým obsazením. Kde jsou ty časy, kdy americká herečka musela být krásná. Dnes obsadí kdejakou žumpu. 🤮🤮🤮🤮🤮 ()

EvilPhoEniX

O malinko lepší než Poslední Rytíř, ale pořád dost slabé oproti prvotní trilogii. Trochu jde cítit absence Baye ( akce, vizuál, armáda, hlášky a dokonce tu chybí i uber Hot Girl, která byla dá se říci základem série. Přínos mechanických zvířat je možná jediným zajímavým prvkem tohodle dílu a celkem v pohodě akční finále, které se mi líbilo, avšak už jde hodně cítit, že jsem z toho vyrostl a je to spíš podívaná z nudy než něco, na co by se člověk mohl těšit. Nezlobil bych se kdyby to už skončilo. 5/10. ()

tron

Mám 41 a pozerať sa na takéto blbosti by ma asi až urazilo, nebyť nostalgie, keďže si dobre pamätám na moje detstvo v 9O. rokoch, keď som sa hrával s G.I. Joe a rodičia mi kupovali komiksy/hračky Transformers. Asi je dobre, že od toho dal ruky preč Bay, ale pravdupovediac ani bez neho na režisérskej stoličke to nie je o veľa lepšie. Triky ma nebavili, akčné scény nudili a scenár, no, to je asi silné slovo nazývať to scenárom, aj keď áno, samozrejme to BOL scenár... ale aký??? Nie dobrý. Zatiaľ katastrofa. A nezmyslená viac ako dvojhodinová dĺžka tomu na kráse taktiež nepridá. Mnohé veci ma ale naopak potešili, takže napokon to azda je „až“ na 3*. Páčili sa mi civilnejšie (ľudské) postavy, Peru, zvierací roboti, i koncovka, z ktorej by mohol byť fajnový crossover. Naopak, palec dole za prakticky nulovo vystihnutú deväťdesiatkovú atmosféru (až na pár detailov to vyzerá ako film zo súčasnosti). ()

B!shop

Proste dalsi, nic novyho neprinasejici transformeri film. Opet tu mame partu kladasu, partu zaporaku a opet se pretahujou o nejakou super dulezitou vec, tentokrat nejaky teleportacni paratko. No a mezi tim se mota hlavni lidska dvojka tezce nesympatickejch pubertaku. Navic Caple fakt neni Bay, takze i kdyz to krome nudnyho uvodu vcelku slusne odsejpa, akce buhvijak zajimava nebo napinava neni, k tomu tu mame nezajimavou hudbu a jen lehce nadprumerny triky. Nebejt fajn zaverecny bitvy, asi bych sel jeste niz, ale takhle to ty 3* da, ale i tak se jedna asi o nejslabsi a urcite nejnudnejsi film serie. ()

monolog

Přiznám se, že netuším,co tomuto filmu dát. Nebylo to úplně odpad, ale... Šance to byla, opět ale promrhaná. Primární problém je v tom, že tvůrci si neuvědomují, že hlavní postavy jsou Transformeři, ne lidi. Lidi jsou v tomto vesmíru podružný a nedůležitý nic, jenže dostávají mnohem víc prostoru. Opravdu mě nezajímají vlhké sny a touhy hispánského kluka z devadesátých let v Americe (stejně jako mě kdysi nezajímaly vlhké sny Shii Laboefa). Já se chci dozvědět víc o robotech a jejich dávné společnosti a planetě. Protože zatím to vypadá, že ta stále stejná skupinka klaďasů pouze lítá vesmírem a bojuje se obdobnými zápornými skupinkami. A to je už prostě nuda. Jak se má člověk o nějakou postavu bát nebo s ní prožívat utrpení a sáhnutí na dno, když ví, že ta postava bude v dalších dílech v cajku... Měli to prostě udělat kdysi dávno v minulosti, s jinými kladnými roboty, kteří by byli předky Optima a dalších takže vizuálně by se dalo pohrát, na jiné planetě, klidně bez lidí, nebo třeba na té planetě mohli žít předci lidí (australopithecus, Lucy homo habilis...), kdy při souboji by tu planetu zničili a zároveň by zničili toho Unitrona. A aby ty tvory zachránili, mohli je pak převézt na planetu Zemi, kde bychom se z nich za pár milionů let vyvinuli my... Jenže z toho je opět ta trapná selanka o tom, jak bílí ubližují všem barvám... Sorry, to zabije každý film. Akce na konci pěkná, ale mrtvého Optima ani Bumblebeeho jim nikdo nesežere. V Hollywoodu si prostě neuvědomují, že čtyřicátníci už se nechtějí dívat na prázdné kulisy a proto je jeden blockbuster za druhým provar, a že dnešní generace na filmy většinou z vysoka sere. Jim stačí Roblox, Fortnite a youtubeři. ()

Morien

Hm, čekala jsem, že tam bude víc vytrhávání těch páteří, ale i tak mě to, řekněme kvůli zeleným očím Anthonyho Ramose, celkem bavilo. Člověka to uvede do takové no brain hypnózy, že ani nejsem schopná říct, co se tam ty dvě hodiny dělo, protože děje a vývoje postav tam bylo tak na dvacet minut dětského večerníčku. ()

Spiker01

Patrně nejnudnější blockbuster letošního roku. A mrzí mě to, jelikož několik dílů mám za 5* a sérii mám celkem dost rád. Po tomhle dílu však bude lepší, když si série dá zas na 5 let pauzu. Neřikám, že je na filmu něco vyloženě špatně, režiséra Stevena Caple Jr. oceňuju za jeho Creeda 2, kterého mam fakt rád, ale zkrátka po 7 vidět znovu v podstatě to samé, navíc bez fetišitiského puncu Michaela Baye, už zkrátka omrzelo a vlastně mě nejvíc bavilo akční finále, které bylo krizitované za to, že se v podstatě odehrává na místě, kde nic není, aby se alespoň nějak ušetřily náklady na výrobu, protože Transformeři z podstaty vždycky budou drahý projekt. Bumblebee (2018) mě bavil více, ale katastrofa to není. ()

Xmilden

Neznámí herci, zláštní příběh a nakonec i pokus o budování jakéhosik Hasbro universa. Co napsat k nejnovějšímu Tranformeřímu přírůstku. Pochopitelně, kdyby nevznikl vůbec nic by se nestalo. Poslední rytíř mě zcela ubíjel, tohle určitě zase tak špatný díl není, ale ve své podstatě nám nabídl zase a znovu to, že se bude o Zemi i nadále bojovat. 40% ()

DJ_bart

na můj vkus málo robotickejch vopic.... kdyby se nejnovější Transformeři nesli v duchu prvních 6 minut – tedy jako uvědomělá megalomanská over-the-top robotí podívaná s bohatou mytologií, kdy divák v podstatě sleduje oživlou fantazii dítěte který si hraje s hračkama [v čemž podle mě tkví pomyslný kouzlo týhle franšízy] – málo co bych upřímně vyčítal, protože sám mám slabost pro blockbustery u kterých není potřeba nic než jenom vypnout mozek. Následně však Rise of the Beasts dělá téměř identický chyby, jichž se dopouštěly i filmy od Michaela Všechnomusíbouchnout Baye. Sice zde není zas až tak přehnaný akcent na technicistní Bayovské pojetí, ale spiš než na fikci se zde zas a znova víc soustředí na "pseudo-humanistický" úhel pohledu, kdy zas a znova dostávají víc prostoru lidi a příběh se zas a znova odehrává na Zemi. Nemluvě o tom, že zvolený pojetí je strašně infantilní a dětinský, a nemá tak efektivní multi-generační tah na branku jako v případě filmů od Baye.... inu, promarněný potenciál odlišit novodobý restart Transformers odlišným směrem. Teas na crossover s G.I. Joe ale potěšil.... #lethimcum ()

Shakers

Mám asi slabosť pre tieto plechové kolosy, čo sa menia na nadupané autíčka, pretože ma bavil aj tento diel. Príbeh nie je žiadne zázrak a hlavné duo -  Ramos/ Fishback vlastne tiež. No na druhu stranu, nenudil som sa. Je tu niekoľko dobrých akčných scén, ktoré ma bavili a dokázali prekvapiť. Ring robotov je zasadený prevažne do lesa a tak nesplývajú s okolím, ale máme prehlaď kto je kto. Navyše sa dostavia aj zvierací transformeri - Maximalovia, ktorých sme ešte nevideli. Plusom je, že každý z nich dostane svoj priestor a nie je tu iba na okrasu a predaj hračiek, čo je super. Vyšachovanie Bumblebeeho mi vôbec nevadilo a vlastne som aj rád ako naložili s jeho postavou, pretože on bol stredobodom už veľa krát. Zhrnuté a podčiarknuté - fajn efekty, akcie, hudba a postavy. Celkovo ide o ďalšiu fajn dobrodružnú jazdu, od ktorej, ak nebudete čakať veľa, dokáže vás zabaviť. Záver, ktorý pokukuje jedným očkom po druhej sérii od Hasbra ma tiež prijemne prekvapil. Pokračovaniu a spojenia dvoch sérii, by som sa nebránil. P.S.: nezabúdajte na scénu za titulkami. 80% - 4* ()

filmfanouch

Transformers filmy Michaela Baye možná nebyly pro každého, zvládaly ovšem alespoň vyvolávat pozitivnější či negativnější emoce. O takhle široce emocionálním rozsahu publika si přitom Transformers: Probuzení monster může dost možná pěkně nechat zdát, pokud tedy zrovna dané publikum nebude mít pod 10 let. Pro novou generaci možná může být Probuzení monster milníkem, při srovnávání s prvními Bayovými Transformers ovšem pamětníkům zůstane jen utírání slz. Výsledkem je slušný blockbuster, který ovšem příliš nepodložil mnoho důvodů pro to, aby se tato série měla v následujících letech kdovíjak víc rozšiřovat. V mnoha ohledech nejspíš totiž skutečně půjde o důkaz slepé uličky.... ()

playboxguest

Transformeři se z robotů proměňují v auta, zvířata a už i totální vysokorozpočtové béčko na jedno zkouknutí. 4dx trochu zvedlo zábavnost oproti klasické projekci, ale ani tak nepočítám s tím, že bych si ho, narozdíl od skvělé jízdy se Super Mariem, pamatovala dlouhodobě. ()

mzss1

[40%] Ještě, že jsem na to nešel do kina. Nebudu zde porovnávat předešlé díly, jen je nutno dodat, že mám tuhle sérii opravdu rád a ani poslední části mi nepřijdou strašné; zkrátka je to takový úlet sázející na dobré efekty a prostě u toho vypnout mozek. Co se týče tohoto nového počinu, tak jsem se skoro po celý čas filmu dost nudil. Ještě tak ta první cca třetina nebyla nejhorší, na nové postavy jsem si celkem zvykal, efekty akce jsou přehledné, ale od druhé půli snímku mě ani ty akční destruktivní sekvence nebavily. Takže neříkám, že je to nějaký ultra brak, ale spíš totální nuda. Ty 2* a 40% je ještě ode mě jako milodar. Zatím nejslabší kapitola téhle ságy … ()

kingik

Pokračování dějově zapomenutelné odnože  s názvem Bumblbee je také rozlučkou s režijním otcem série Michaelem Bayem. Dal sérii hodně a ponechal si už jen produkční dohled. Film pak následně rozhodně nepůsobí tak epicky jako jeho předchozí kousky. Nejslabším na filmu je casting. Herci v hlavních rolích postrádají potřebné charisma. Nečekejte v popřední roli nějakou krásku. Černoška Dominique Fishback mnohým může připadat až nesympatická a nejde si ji oblíbit. Relativně o něco lépe na tom je Anthony Ramos, ale ani on nepatří k typově zapamatovatelným hereckým tvářím. Rozhodlo se, že se pojede na svižnější vlně, což je hlavní přednost filmu. Robotů je příslušný počet, těch zlých i těch hodných, pochopitelně se nekonají velké originální manévry, takže diváky zasytí existenční zánik a tradiční hrozba konce světa. Jsme teprve v počátcích celé ságy, konkrétně v roce 1994, takže Optimus Prime ještě zdaleka nevykazuje své vůdčí schopnosti. Mladá krev se dá na jejich stranu, strhne se bitva a hotovo. Divák znalý přechozích dílů určitě dokáže predikovat následné události. Technicky už v podstatě nešlo co vylepšovat. Novinkou mezi autoboty jsou tzv. zvířecí roboti, co svým designem zabaví. Steven Caple určitě nemá zvládnuté technické finesy svého slovutného režijního předchůdce. Jeho střízlivější přístup, kdy se vynechávají zběsilé kamerové orgie, možná někteří diváci velmi rádi uvítají. Série zažívá celkové zklidnění, ovšem jsou přítomny i prvky stagnace. Jestli autobotům také hrozí existenční filmový zánik, se nedá dost dobře odhadnout. Tenhle kousek rozhodně nepředstavuje žádnou revoluci v rámci své série. Jde o svižný snímek, co si drží svůj zajetý standard. 7/10 ()

Kudly4

Transformeři z Wishe. Bože to byl hnus ! A to jsem si myslel, že Transformers: Poslední rytíř (2017), zůstane jako nejhorší díl z celé série. Zlaté, staré časy, s výborným Shiou, i později ten Wahlberg byl fájn, ale hlavně každý díl doplnila krásná herečka - Megan Fox (1-2), Rosie Huntington-Whiteley (3), Nicola Peltz (4). Dnes ? V rámci veškerého dobra a spravedlnosti na této planetě, tu nesmí chybět nesympatická, škaredá černoška. Bleju. Ještě že jsem tenkrát to kino vynechal a nevyhodil své těžce vydřený prachy, za takový hovno. Hvězda a půl za to Porsche. ()

predators odpad!

Začnu výčtem toho, co shledávám naprosto tragické...Scénáristicky mix či kopie předchízích dílů bez nějaké inovace, herci bez špetky sympatií, efekty cca z roku 2000 a vlastně ani noví roboti mě nebavili (asi až na Eagla, Hawka či co to bylo). Spousta keců a motivací o ničem, bez vtipných situací, bez inovativního nápadu. Vzpomínáte, jak ve dvojce nebo trojce nějaký ten kočko robot nasypal do bunkru ty guličky a z nich se stal ten žiletkový robůtek? Jo, tak takové nápady mám na mysli. ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Samuel L. Jackson jako prezident

Samuel L. Jackson jako prezident

07.09.2023

Akčních filmů není nikdy dost, zejména těch, ve kterých hraje Samuel L. Jackson prezidenty, kteří se musí pomocí zbraní uvnitř luxusní limuzíny bránit proti útočníkům, kteří se je snaží zabít. Přesně… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023

24.12.2022

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

29.04.2022

Tento týden probíhá ve Spojených státech akce zvaná CinemaCon, na níž jednotlivá studia prezentují novinářům a všelijakým insiderům své nadcházející snímky. Jen za posledních pár dní jsme se tak… (viac)