Počas mnohých misií a napriek neprekonateľným prekážkam Dom Toretto (Vin Diesel) a jeho rodina prekonali, a premohli každého nepriateľa, ktorý sa im postavil do cesty. Teraz čelia protivníkovi, ktorý sa vynára z tieňov minulosti, je poháňaný krvnou pomstou, je odhodlaný rozbiť túto rodinu a navždy zničiť všetko a všetkých, ktorých Dom miluje. Vo filme Fast Five z roku 2011 Dom a jeho partia zlikvidovali zákerného brazílskeho drogového kráľa Hernana Reyesa a na moste v Riu De Janeiro mu sťali hlavu. Nevedeli však, že Reyesov syn Dante (Jason Momoa) bol toho všetkého svedkom a posledných 12 rokov pripravoval plán, ako prinútiť Doma zaplatiť najvyššiu cenu. (CinemArt SK)

LooserEVZ odpad!

Každej díl je větší a většá sračka,,,prvních 5 dílů bylo jakž takž v cajku,ale každej další díl jen větší a větší sračka......... ()

blondboss

Desiate Fast & Furious sa jemne vracia ku svojim koreňom, flashbackmi umne pripomína staré známe postavy a prakticky priamo nadväzuje na jeden z dielov. Opäť raz skvelá akcia, ktorá je ale doslova prešpikovaná klišé až prepálenými scénami, na ktoré sme už u tejto série zvyknutí. Ten záver s priehradou to už úplne zaklincoval, ale milovníkov tejto série to akosi nemôže rozladiť. Jedno veľké plus za skvelého záporáka v podaní Jasona Momou. Inak ale rutinná záležitosť v rámci série, ale určite jeden z tých lepších dielov. 65 % ()

Donnie94

Jedna hvězda za Johna Cenu, jinak by to byl odpad se vším všudy. Špatný scénář, CGI, Jason Momoa, který se inspiroval Jokerem, ale od Jareda Leta a kupodivu to uchopil ještě hůře a samozřejmě spousta klišé. Co ovšem čekat od této série. To už zkrátka k této značce patří ()

ScarFace_V8

No do prdele! Se s těmi veselohrami v poslední době nějak roztrhl pytel ne? Série začala být přestřelená už dávno, ale tohle tomu fakt nasazuje korunu. Jako nevím co si o tom myslet. Tedy – první ¾ filmu jsem se fakt bavil, ale rozuzlení byl nehorázný přestřel, který už si jenom prostě pohrává s inteligencí diváka. Jáson Moumou docela tahoun. Jeho scény mě bavily a celkově působil jako Joker pro tohle univerzum. Hlavně s tou bombou v Římě jako Injustice Joker jen neúspěšný. Dost vtipné bylo když Nafťák nasadil ty svoje moudra o morálce a důležitosti rodiny a pak přijde Moumou, celé mu to podkope že rodina je sračka. V kostce je celý příběh jako když hrajete Prší – jen každá z těch 32 karet je Eso. Pořád tu jde totiž jen o to jak Mou přechytračí Nafťáka, pak Nafťák přechytračí Moua, jenže Mou opět přechytračí Nafťáka, s tím že Nafťák zase přechytračí Moua… a takhle to pokračuje až do závěrečného Cliffhangeru. Zbytek rodiny jedoucí si vlastní linky jsou takový bijci, proti kterým si neškrtají ani ti nejtrénovanější a v plné zbroji odění operativci Agentury v rádoby John Wick akci. Každopádně... Kapitán Marcela tu byla skousnutelná. Ten kterého neuvidíme byl téměř až do poslední chvíle bez chybičky. A Jáson Staťam je pán jako vždycky. Zatraceně… hrozný pomyslet, že máme ještě před sebou jeden dlouhý rok do Part II. :-( ()

HNTR

Rychle a Zběsile je po desáté akční nálož, která opět překonává hranice fyziky, gravitace a všeho možného. I když se tentokrát drží na zemi… No, když myslím na zemi, tak na planetě Zemi. Vře ve mně nostalgie pátého dílu a když Vin Diesel začne o rodině, moje srdce se opět rozpouští a odpouštím i sebevětší kraviny. Soundtrack je tutovka. Jason Momoa je v roli záporáka fakt skvělý oživení. Roli si užívá až zavání Jokerem. Zbytek obsazení je prostě zajetá klasika, která se v mnoha ohledech nemění. Momoa zastiňuje všechny nováčky. Žádný složitý příběh se nekoná, to ani není styl Rychle a Zbešile. Pokud ale do kina jdete vypnout a nacpat se popcornem, film si na 100% užijete. ()

imaginer21

Ne, tudy cesta prostě nevede. F&F série zažila úctyhodný testosteronový i vývojový vrchol v pětce, po ní následoval už jen sešup ve snaze ságu natahovat, z diváků ždímat ještě víc zlatek do prasátka a nepomohlo ani (šroubované) rozšiřování "mytologie" (tedy nabírání nových postav i oživování těch starých zesnulých) s trapnou snahou navodit dojem, že všechno, co jsme viděli, je jinak. Dokud Dom a Brian sváděli boj o vzájemný respekt na hraně zákona (přičemž tomuto sblížení jste fakt fandili, protože nic nebylo morálně černobílé), mělo to své kouzlo, šarm a člověk rychle pochopil, proč se z F&F stává jistý kult. Od šestého dílu se ale do té doby nesdružená parta snaží jen zachraňovat svět před více či méně debilními padouchy, a to více či méně debilní (rádoby velmi chytrou) týmovou prací ve stylu Dannyho parťáků, akorát na rychlých kolech, v letadlech, ve vesmíru... A prostě jim to nejde, protože to k nim zkrátka nesedí. Jediné, co Fast X nabízí nového, je ultimátně šílený záporák, kterého se s chutí zhostil Jason Momoa (a stává se tak nejlepším antihrdinou celé série). Bez Briana to není ono a superman Toretto je prostě někde úplně jinde, než kde byl v časech, kdy série F&F měla důvod stát se kultem. Nevadí mi přitom ani to, že fyzika jde stranou (jízda střemhlav dolů po hrázi wtf?), ale to, že tvůrci nemají žádnou soudnost ani sebereflexi, aby pochopili, že jejich sága se ubírá naprosto dementním a vlastně už ani ne zábavným směrem. ()

KolarikKing

Nejlepší díl od sedmičky. Když vypnete mozek, budete se dobře bavit. Hlavním tahákem je zde Jason Momoa, jeho záporák je tu takový krásný "Jokerovský" šílenec. Akční scény ani není třeba řešit, to už je pár dílů klasika sci-fi žánru. Postavy jsou tu snad všechny, co se kdy objevily v téhle sérii. Je to ale dobrá kino zábava, která se nebere vážně a taky to o sobě ví. 7/10 ()

halberdier

Sérii Rychle a zběsile mám rád, především pak 5-8 díl. Jsem si vědom, že je to aboslutní konina, popírající fyzikální zákony, ale skvělé se u ní bavím a akční řemeslo má na špičkové úrovní. Bohužel nedávno příšla špatná a unylá devítka, která je někde na úrovní nejhoršího druhého dílu. Proto není divu, že jsem desítku nijak zvlášť optimisticky nevyhlížel, navíc poté kdy se ukázalo, že natáčí provázely problémy a rozpočet nabobtnal do astronomických výšin. A jak to nakonec dopadlo? Kupodivu docela dobře. Pořád jsou 5-8 díl. lepší, ale oproti předchozímu dílu je to velké zlepšení - samozřejmě pro fanouška série. Akční scény jsou opět na slušné úrovni, zamrzí jen v některých scénách hodně špatné CGI. Zápletka a motivace hlavního záporáka nejsou nijak objevné, ale v rámci série jsou na slušné úrovni. Vrátili se snad všechny možné a nemožné postavy z předchozích dílů a přibylo pár nových. Všem jednoznačně vévodí Jason Momoa, který si svoji roli neskutečně užil a jeho postava je zábavná a patří mezi nejlepší záporáky série. Většina postav je snesitelnější než v předchozím díle, pouze jediná bohužel celkem selhává a to ta hlavní. Vin Diesel se stává parodii na sebe sama a celé jeho působení se zcvrklo na řízení auta a rozdávání pseudochytých mouder. Desáté Rychle a zběsile je opět pitomé, fyzikální zákony tu neexistují, ale je to zase nabušená akční jízda, která potěší fanoušky série a dává malý příslib, že by poslední díl (dva díly) mohly adekvátně zakončit celou sérii. (7/10) ()

lilekbig

To byla ta nejstupidnější, nejdebilnější, totálně bezmozkovitá číčovina, ale uvědomělá, takže ten film věděl, že je naprosto debilní.. bože já se tak řehtal smíchy😂😂😂😂❤️❤️❤️❤️ ()

Tacon

Aj napriek tomu že som ignoroval fakt absolútnej nelogiky tento film bol po celý čas nevtipný a akoby sa nevedel rozhodnúť či chce byť drámou alebo komédiou, v jednom momente sa rozdávajú životné citáty a v druhom zas marihuanové muffiny. No napriek tomu to má dobrú choreografiu, obsadenia a lokality. Aj s tohto dôvodu dávam 3/5. ()

david141474

No a je to tu, druhá Stathamovka v roce a tou je Fast X. I když se zde Statham nachází tak 10 minut, dá se to stejně považovat za Stathamovku. Když jsem byl naposledy na Fast & Furious bylo to v roce 2021 na devítce, kdy jsem na to musel jít se svým bratrem, takže nikdy víc. Tenkrát mě ten film chytl a nepustil a to se nezměnilo, takže klidně si půjdu proti davu. Musím však říct, že Fast X je o něco lepší. Sice je devítka o něco silnější, tak desítka je taky velice šílená a nereálná. Tohleto Fast X mi pěkně poničilo šestý díl, hlavně svým koncem. Mělo to otevřený konec, takže doufám, že tady ta jedenáctka bude co nejdřív. Soundtrack byl skvělej, každej song byl solidní a perfektně se do filmu hodil. Film byl šílenej jak už jsem říkal, taková scéna na schodech nebo ten konec s kamionama byla velice šílená. Jason Momoa jako Dante je skvělej a tu roli si užívá jak je vidět. Bylo perfektně vidět, že celý film byl natáčen před greenscreenem a někdy nepěkný CGI tomu taky moc nepomáhalo. Já jen doufám, že tento film uspěje a dočkáme se i té dvanáctky. No a ten race uprostřed filmu byl taky solidní a představil se nám další přírůstek do rodiny. No a nemůžu zapomenout na chemii mezi Romanem a Ludacrisem, bylo to velice vtipný a nejednou sem se celkem zasmál. No a ten John Cena ve mě budí otázky, jeho linka byla taky skvělá, ale jeho poslední scéna je na dlouhou debatu. 9/10 Byla to šílenost a já doufám, že uspěje a dostaneme i tu dvanáctku! (Olympia - 19.5.2023) ()

Stoctyrec124

Vzhledem k tomu, že předchozí 9. Díl byl velice špatný jsem se zděsil když jsem slyšel, že má 10. Díl mít více částí, ale s prvním trailerem zděšení trochu opadlo a já začal doufat. Bylo mi jasné, že nemůžu čekat něco podobného jako v prvních filmech ale možná právě proto, že to je tak nehorázně hloupý jsem se u toho velice bavil. Bylo tam spousta nemožných, neskutečně nepravděpodobných nebo všechny zákony fyziky popírajících scén, takže jsem se upřímně smál snad půlku filmu. Musím říct, že jestli rychle a zběsile něco fakt hodně dobře umí, tak to bude určitě vrácení mrtvých lidí zpět k životu a popírání zákonů fyziky. Hlavní zápletka se točí okolo důsledků akce v Riu přičemž tu scénu s trezorem tak třikrát upravili aby jim to sedělo do scénáře. Hlavní záporák je naprosto fantastický psychopatický maniak toužící po pomstě a utrpení Domovy ,,Rodiny". Jason Momoa předvedl skvělý výkon a jako záporák je velmi zajímavý. Užil jsem si to a klidně ať to má tři části mě to nevadí. ()

DenisR

Vin Diesel zřejmě dostal scénář na tragické drama a Jason Momoa měl pro změnu v ruce scénář se slovy: „Dělej si co chceš a utrhni se ze řetězu. Nám už je to stejně jedno.“ A paradoxně jsme tak dostali nejlepšího záporáka v celé sérii, jenž si krade veškeré momenty pro sebe a náležitě si dělá prdel z rodiny Doma. Tvůrci také moc dobře vědí, že jeho rodina je všude, kde nejsou fyzikální zákony, z čehož si film též utahuje. Guilty pleasure jak má být. Definitivně tříhvězdičková záležitost, ale potitulková scéna mě zcela odrovnala. ()

PanPyzamo

Po předešlém díle příjemné překvapení. Už to nebylo tolik přehnané, ačkoliv akce bylo samozřejmě opět hodně, tak to nebylo až tak strašně moc šílené, jako v devítce. Jsem rád, že zde byl i jeden závod, protože o tom tahle série vždy byla a tak kromě té akce aspoň na chvíli to bylo zase trochu o závodění. Navázání na předešlé díly též nebylo špatné, protože u předchozího dílu se mi to moc nelíbilo, ale tady to bylo podle mě celkem v pohodě. Hudba místy taky dobrá. Hlavně u toho již zmiňovaného závodu. Konec otevřenější pro další díly, ale to mi nějak nevadilo. Za mě to bylo celkově docela fajn a hlavně to bylo příjemnější po předchozím dílu, který byl podle mě nejhorší z celé série. Tohle byl za mě nadprůměrný akčňák, který mi rychle utekl a já jsem se bavil. Uvidíme, jak to půjde dál. Můžu doporučit fandům série, co už dávno nehledí na závody, ale užívají si akci na každém rohu. 6/10 ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

Paramount oznámil řadu nových projektů

12.04.2024

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023