Počas mnohých misií a napriek neprekonateľným prekážkam Dom Toretto (Vin Diesel) a jeho rodina prekonali, a premohli každého nepriateľa, ktorý sa im postavil do cesty. Teraz čelia protivníkovi, ktorý sa vynára z tieňov minulosti, je poháňaný krvnou pomstou, je odhodlaný rozbiť túto rodinu a navždy zničiť všetko a všetkých, ktorých Dom miluje. Vo filme Fast Five z roku 2011 Dom a jeho partia zlikvidovali zákerného brazílskeho drogového kráľa Hernana Reyesa a na moste v Riu De Janeiro mu sťali hlavu. Nevedeli však, že Reyesov syn Dante (Jason Momoa) bol toho všetkého svedkom a posledných 12 rokov pripravoval plán, ako prinútiť Doma zaplatiť najvyššiu cenu. (CinemArt SK)

Likan7

Tohle už ne. Po celkem pochvalných komentářích jsem čekal, že to bude minimálně lepší než devítka, ale není tomu ani náhodou. Je to na mě už moc. Hnusný digitální auta, průměrná akce a cliffhanger jak z Tak jde čas. Tady už každý vzdal snahu natočit solidní akční výplach. Tohle je blbina od začátku do konce, ale bohužel je to blbina i hnusná a nudná. Nebýt skvělého barevného, jokerovského Momoy, nebylo by tady vlastně nic k chválení. A Diesel ukazuje totální herecké dno. Zkazky, že on jediný odmítá připustit jak blbá tahle série je, jsou pravdivý. Jednu * za Momou a Ritchsona, zbytek nestojí za řeč. Jsem jediný koho překvapily tak mizerný triky? ()

E lan

Roztomilé třeštění tak trochu z jiné planety, která se podobá zemi, ale platí na ní úplně jiné gravitační zákony:-) Člověk se musí často zasmát nesmyslným akčním kouskům, ale postupem času to člověk vlastně vezme a já si to vlastně užíval! ()

Ceberus

Čtyři a půl hvězdy. Věděl jsem, na co jdu, a to jsem dostal. V tomhle ohledu je to podobný princip jako Expendables, bohužel jejich čtvrtý díl vypadal, jako by obdržel žalostně nedostatečnou finanční injekci (přitom 100 milionů není málo), což se o desátém díle Rychle a zběsile rozhodně říct nedá - tady peníze tečou proudem (300 milionů), takže vizuální efekty jsou na rozdíl od zmíněného konkurenta na patřičné výši. Jason Momoa si užívá, že může hrát totálně švihnutého záporáka - zdá se sice být kombinací různých typických klišé (záporácké "dirigování" bylo nepochybně v mnoha bondovkách; výsměch, když dostává nakládačku, si nesmazatelně zarezervoval Ledgerův Joker, apod.), každopádně jsem uvítal vidět Jasona v jiné poloze než jako nekompromisního drsňáka (a ten úspěch mu přeju, přece jen jako herec vyrostl v mém oblíbeném světě Hvězdné brány). Potitulková scéna je mazec, to jsem teda opravdu nečekal. 🙂 ()

ForGump

Nebudu za žádnou cenu zlu ustupovat. Díla jako Fast X ničí kinematografii, je to vlastně jen pro zastydlé puberťáky či přerostlé maskulinní hovada, kde se plní jejich veškerá výbušná přání, která jsou směšná, a co směšná, ta už jsou tak k pláčí dementní, že ještě by zmínka o smíchu mohla vyvolat falešný dojem zábavnosti. Nene. Tento výtvor je vtipný přesně v jednom momentu, který ovšem trvá pouhých pět minut a je v něm Jason Statham, scéna jako z Ritchiovky, která jakoby sem ani nepatřila. Všechno ostatní je opět blábolení o rodině a nonsens jako valící se bomba ulicemi Říma, přiruční stíhačka, skoky z přehrad či Brie Larson s kulometem. Kdo se nad tím dojímá? Jste lidi v pořádku? Pilulky máte v nejbližší lékarně. Fast X: Endgame... P.S. Zemře John Cena, girl power na Antarktidě ve složení Theron, Rodriguez, Gadot a na konci je The Rock. Tak a už nemusíte utrácet. 10% ()

FIAT 500

Po naprosto tragickém devátém dílu jsme zase back on track. Teda tak trochu. Toretto se zase opakuje, jeho proklamace jako kdyby byl novým zrozením Ježíše v kombinaci s motivačním řečníkem z Wishe jsou neuvěřitelně otravné a zachraňuje to jen v pár scénách, kde občas trochu nostalgicky vzpomíná na Briana... Velmi velmi velmi zlá je i postava (a výkon) Brie Larson, Letty je špatná už tradičně a nějaký CGI scény doslova trhají oči... Že je akce přepálená vem čert, to jsem očekával a nereálnost mi u FF moc nevadí... Tak to máme hlavní zápory a včíl proč na Fast X zajít? Protože Jason Momoa je naprostej génius, který si svou roli ale zatraceně moc užívá, dokáže myslet několik tahů dopředu a trousí jednu zábavnou repliku za druhou. Jsou tu výborný akční scény, pokud nejsou použity CGI, především pěstní souboje jsou super vychytané. Závod v Riu je vyloženě lahůdkovej, žlutej Nissan za volantem se sestrou Eleny je vyvoněnej a celkově se tu v celým filmu hezky pomrkává směrem ke starším a lepším dílům - hudbou, replikami, flashbacky... Je vidět, že se pomalu loučíme a Diesel by nerad zapomněl na kohokoliv, kdo do "rodiny" byť jen vzdáleně někdy patřil... A pak je tu závěrečnej cliffhanger (nebo teda dohromady dva) až na půdu, kterej mě osobně velice potěšil a ani jsem nedoufal, že bych ho v závěrečný kapitole FF, který je prostě pro nás autíčkáře tak trochu srdcovka, mohl dostat, a kvůli kterýmu se těším na druhou část Fast XI či jakkoliv se to bude jmenovat... Celkově solím 3,5 orionu, ale včíl jdu dolů, čtyři si šetřím pro některý dřívější části... Ale jako solidní zábava, u který vypnete mozek a na dvě hodiny se bavíte, to funguje moc hezky a pro nostalgiky se tam objeví i něco malinko navíc... ()

noizcore

Z této série "uznávám" 5. až 8. díl. Předchozí byly spíše o autech než akci a na 9. jsem zatím nenašel odvahu. Desítce jsem po slušných recenzích dal šanci, ale spokojen jsem jen tak napůl. Zatímco v předchozích dílech byla parta schopna vymyslet nějaký master plán a ten realizovat, tentokrát je padouch celou dobu o deset kroků napřed. A CGI v některých momentech bylo opravdu hnusné. 5/10 (SPOILER: a nezmění se to ani na úplném konci.) Jedno cameo a potitulková scéna naznačuje, že by se do série mohly vrátit postavy, které mi zde chyběly asi nejvíce, tak se necháme překvapit. KONEC SPOILERU ()

Vanchovi

Všetci, ktorým sa to páči, si musíme na začiatku asi ospravedlniť, že sme si vedomí toho, aké je to hlúpe :D Samozrejme, že to popiera zákony fyziky a je tam plno klišé a lacných dialógov ako z telenovely. Ale keď dôjde na akciu, tak tá je luxusná, len škoda že v závere to trochu prepálili s CGI. Momoa je skvelý záporák, ktorý v podstate na plnú hubu povie všetko, čo si diváci tejto série myslia - nemôže im stále všetko vychádzať a nemôže sa stále z každého protivníka stať "family". Jediná chyba tejto postavy je, že ich všetkých proste nezabije z jednej, keď na to má príležitosť, ale aspoň máme niečo na oddychové pozeranie a zabitie niekoľkých mozgových buniek. ()

Crosshair

Po opravdu hruzostrasnem 9.dile, prichazi necekane (alespon pro me)zabavny 10.dil. Bylo treba si nejak spestrit cas pred metalovym festivalem a jsem nakonec i docela rad, ze nam to casove vyslo na tento film. Diesel trochu upozadeny, rodinne grilovacky jenom 2, akce velice prehledna a zabavna, ale hlavne super Momoa. Jeho zabavne pojeti zaporaka, ktery je vlastne vtipny, ale stejne z neho jde strach, je to co ten film strasne zveda, krasny protipol k ultra vazne poloze Diesla. Akce samozrejme prestrelena, ale to od toho prece chceme. ()

alldo.raine

Tady už je možné vše. Postavy mrtvé/živé, záporné/kladné, no limits. K tomu konverzační emocionální klišé la familia už i na mě masakr, jinými slovy level milion. Akce klasicky slušná, 2* s odřenejma! ()

Cooller

při dnešním standardu 10 epizod na serii seriálu by toto mohli pompézně prohlásit za první filmový serial vůbec. Blbost to je a z většiny obrovská nuda, nejen Vin Diesel ale i Jason Momoa rozhodně stárnou, jen Michelle vypadá zdá se furt stejne. Velice se divim že to je stále profitabilní serie k natáčení a ještě víc se divim těm co na tohle jsou ochotni jit do kina... but family, family is everything. ()

neo250

Fast X je film fyzikalne nelogickych sraciek. Idealne pustit pri navsteve do pozadia. Film zacina spomienkou na Fast Five a tychto prvych 15 min je asi najlepsich z celeho filmu. Potom prichadza blaznivy a hlupucky zaporacik Jason Mamoa, ktory vela vody nenamuti. Nasledne sa film rozdeli na 10 mensich pribehov, nahodnych udalosti a zmrtvystani. A to je vsetko. Jedenasta cast bude o tom, ze bratrancov, zenin pes pride pomstit Toretta? Kto este ozije? Vyzdvihujem dobry soundtrack. ()

RAFT

A máme zde už desátý díl Rychle a Zběsile .O proti předchozímu dílu ,přišla velká změna s novým režisérem a lepším zpracováním.Jako víme že,je to dosti blbé ale,stačilo vypnout mozek a jenom se koukat.Jason Mamoa tak, ten je ve filmu dobrý zahrajeme si na kočku a myš .Ty jeho scénky mě bavily.Těch 141 minut krásně utíká.Statham a jeho malé cameo ve filmu dobré.Sice ta scéna s helikoptérami ke konci no dejme tomu.Těším se na pokračování .Za mě 80% ()

Clark_Kent

Tak přemýšlím odkud si vzal Momoa inspiraci s těma vychechtanýma úšklebkama? Možná třeba z Jokera, kdo ví. Jinak co dodat je to takovej zabředlej kolotoč vypreparovanejch aut, který se ve finále jenom nahromaděj a zůstane z nich přemršenej šrot s ohořelejma kapotama. Navíc je tam naděláno až moc zbytečných postav navíc, pravděpodobně to bylo jen z toho, že se neměli kde jinde nacucat. Ve finále se zase musíme koukat na plešatýho rádoby terminátora Diesela. Je to jenom další záchvěv, zběsilýho desátýho umírání. ()

GameboyNES

Rodinné pouta s panem Naftem. Už mě tahle přeplácanina ani trochu nebaví, furt tam ožívaji dávno mrtfé postafy a ty kecy o hovnině.... ()

papadoce

Viete čo ma najviac fascinuje na sérii F&F? Hejteri. Všetci, ktorí to tu už osem alebo deväť dielov odpadujú prípadne jedno až dvoj hviezdičkujú, ale aj tak si vždy prilepia prdel do gauča a čumia cez dve hodiny na další stoprvý diel. Vy ste akí lúzri. A keď si pozriem vaše komenty, ako cez kopirák. Sračkári. Ešte sa poďme baviť v prípade F&F o fyzikálnych zákonoch a už úplne odpadnem. Jediný diel, ktorý nestál ani za starú grešľu bola dvojka. Dobrá hudba, sexi baby, tučné autá, prvotriedne akcie, nič viac od toho neočakávam. Že to má pomerne plytké zápletky? No a. Že je Dominic Toretto nezničiteľný ako Semir Gerkhan? No a. Dobre, môžem rovno od pása napáliť odpad, pretože sa veľká neutrónová bomba valila Rímom aleboooooo, si užijem úžasnú akciu plnú zmätených nápadov v dokonalom prevedení. Môžem napáliť odpad preto, že dialógy boli na úrovni Itchyho a Scratchiho aleboooooo, sa zameriam na totálne hviezdne obsadenie s božskou Helen Mirren, prekrásnou Charlize Theron, chrumkavou Brie Larson, nadupane hrajúcim Jasonom Momoa-om alebo po čertoch akčným Johnom Cenom. Áno, ten detský preskok z auta do auta bol natočený zle, a nie nejde o to, či je to možné. Nie je. Ale natočiť sa to dalo lepšie. Tak či onak, ja som cieľovka týchto akčňákov. Viem si to užiť cez sebemenšiu blbosť. Užil som si. Teším na Fast 11. Joj a zabudol som menovať Stathama. Už mi chýbal ozaj iba The Rock a bolo to hotovo. Dal by som tri hviezdy, ale že si Momoa ozaj zaslúži dve sám za seba a jednu dávam za ženské aj mužské obsadenie, tak minimálne jednu musím prilepiť za akciu. Zastavím to teda na štyroch ⭐️ a 70 percentách slovenských. Ale uznajte, nemá Gal jeden z najkrajších úsmevov na svete? ()

oldy

Je tu dost herců z DC a Marvel komiksu. O chlup lepší jak 9.díl. Pořád je tu dost nerealných věcí,musel jsem se smát jak to berou vážně :D Ale hlavní padouch mě bavil. Diky němu přidavam * Celkově to je tak 4/10 ()

borohub

Kdybych se měl rozhodovat čistě podle traileru, tak se tomuto filmu nejspíše vyhnu obloukem - ano, trailer mě (i jako velkého fanouška F&F série) nenaplňoval přílišným optimismem - nejvíce mě odrazoval záporák "Aquaman", který mi do této role vůbec neseděl. Ale spletl jsem se a Jason Mamoa byl v téhle roli naprosto fantastický. Samozřejmě, nelze od toho očekávat nějakou příliš "inteligentní" zábavu, ale nese se to v duchu předešlých dílů (trošku mě ale mrzí, že nepřekonali absurdnost lítání aut do vesmíru). Vlastně i ten příběh je úplně totožný jako v x minulých dílech. Ale i tak je to furt zábavné, akční scény skvělé (no dobře, teď jsem dost namlsaný Johnem Wickem 4), narážky na předchozí díly ocení každý fanoušek této série. Nevím jestli filmu trošku neuškodilo několik "paralelních" dějových linek, ale asi chápu tenhle koncept, když to chtějí rozpliznout do třech filmů. Co se týče postav, tak všechny naprosto skvělé (za mě asi nejlepší fakt Jason Mamoa a John Cena). Nejotravnější mě přišel asi Vin Diesel (to i ta Letty je snad snesitelnější a to je co říct), většina postav si dělá srandu sama ze sebe, ale ten Dom Torreto se bere prostě příliš vážně.. Trošku mě překvapilo, že na předpremiéře byl sál naplněný tak z 1/3, ale Corony byly v nedalekém Albertu vyprodané, takže předpokládám, že tam fakt šli ti největší srdcaři. 85% ()

HEED

Ale jo, stálo to za to, rozhodně lepší než devátý díl. Hlavně vynikající role záporáka, který není jen dalším tuctovým panákem který potřebuje přes držku aby další zběsilé pokračování splnilo jakési kvóty. Výbuchy a akcí napěchovaný díl nenudí, jako by se mohlo jevit díky stopáži. ()

Hyperbolic

Svaly meets auta meets výbuchy ala Michael Bay. Někdy prostě jen potřebujete vypnout, a tenhle film vám to umožní, a já jsem mu za to vděčný. Neseznámen se sérií (viděl jsem jen dávno díl kde 2 auta ukradly několikatunový trezor, a vláčely ho po městě, popírajíc jak zákony přírody, tak svého vlastního světa (budovu rozbijí a strom ne?), a ejhle, že zrovna tenhle nový díl na něj tak navazuje). Snad 20-minutové kutálení bomby v Římě, s nekonečnou hybností (Rocket League ftw), fight scény na všechny způsoby, závody a taková spousta akce, že se člověk nejen nenudí, ale ani si neoddychne. Cast výborný, přesto, že k nim nemám žádný nostalgický vztah mě příběh vtáhl. Charlize Theron prostě jen <3. Záporák Dante, fuuuu. Nevyhne se srovnání s Jokerem z Temného rytíře. Překvapivě obstojí hodně dobře. Momoa si roli užívá, jako fakt užívá. Vždy několik kroků před protagonisty, vždy naprosto random a šílený plán. A naprostý blázen, ty některé scény jsem fakt v ne-R-kovém filmu nečekal. Bravo za vše. Takhle má vypadat záporák, ze kterého jde strach, a je tak jedním z nejlepších za poslední roky. A ten konec, už ať je další díl a mezitím snad stihnu dohnat předchozí. John Cena parádní, sakra ono to bylo jak kdyby to napsali 13ti-letí kluci, kteří přesně ví co ostatní kluci chtějí. Chvílemi mi to připadalo jak staré animované Hot Wheels, s pořádným budgetem, akcí, brutalitou, krásnými ženami a výbuchy. Ale v jádru Hot Wheels. A ty já rád. (Statham těžce nevyužit, jen tak 10 minut? Ale ještě více jsem se začal těšit na Meg 2) ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

Paramount oznámil řadu nových projektů

12.04.2024

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023