Dominic Toretto má už zase ťažkosti so svojou rodinou, ale tentoraz úplne iné, než by ste očakávali. Kyberteroristka Cipher sa doteraz nespamätala z úderu , ktorý jej uštedrila rýchla a zbesilá partia v ôsmej časti, a je odhodlaná im to všetko vrátiť aj s úrokmi. (Cinemart SK)

Duchas

Když člověk přestane používat mozek, tak si tenhle film docela i užije. F9 popírá veškeré fyzikální a přírodní zákony a je fakt, že létání do vesmíru nebo přitahování aut magnetem je už fakt přestřel. Každopádně mě se tenhle film docela líbil, vykašlal jsem se na všechny zákony a řekl jsi "je to jenom film" a docela jsem se i zasmál a užíval jsi to. Akorát tomu chybí the Rock, Statham a jednoznačně Paul Walker, bez nich to není ono. ()

BaT_M

Kdyby to neměl ve scénáři, tak by je tam Francis Ngannou vypnul všechny. If u know u know. 3 hvězdy jen z lásky k sérii, ale takhle už příště prosím ne. 50%. ()

chosan

Mám rád série Rychle a zběsile je málo akčních filmů, které se vůbec natáči a Rychle a zběsile si pořád drží takový svůj průměr, i když je mnoho scén hodně nerealistických tak 9 musím hodnotit jako jeden ze slabších dílků série, ale přesto dobrý a koukatelný film za 65%. ()

medveed

Smíšené pocity... Rodinná zápletka s bratrem nebyla vůbec špatná. Ono taky, co chcete vymýšlet v devátém dílu série ;-) Co mi ale chybělo, byla absence projevů lásky k autům, a také (mnohými vysmívaného) důrazu na rodinu. Tyto dva atributy vždy odlišovaly sérii "FF" od ostatních spektáklů. F9 je tak pouze rutinní akční podívanou, která vysloveně neurazí, ale ani nenadchne. 70% ()

Tomiczekk

Nebylo to zlý, pořád zvedaj laťku, heh. Teď už to povýšili na sci-fi 😁 což je už lehce přes čáru, ale...pořád vcelku nadupaný. ()

oskiii

Oddychovka hodně přitažená za vlasy (autem do vesmíru a tak). Ale proč ne? S původní myšlenkou pouličních závodů, už to dlouhou dobu nemá stejně nic společného. Co je ale do očí bijící, a není to jen o tomto filmu, je nelogičnost honiček. Frajer sedne do sporťáku, dupne na plyn a odjede…pět vteřin poté ho začne pronásledovat těžký náklaďák…aby v dalším záběru byli těsně za sebou. Tohle je snad ještě více absurdní, než ty efektní salta popírající fyzikální zákony. ()

Jansuper odpad!

no ty kraso to snad není možné je to vůbec možné, první díly rychle a zběsile patří k jedním z mých nejoblíbenějších filmů a devítka je nejhorší film co sem kdy viděl. Justin lin snad něco musel fetovat ale Tokio drift ukazuje že on ví co je fyzika a normální rychle a zběsile ale hold už neměl co vymýšlet. Ono to mělo Tokio driftem skončit kvůli nižšímu úspěchu ale nechápu proč, ti lidi prostě neví co chtěj v prvních 3 dílech vidíme pořádný rychle a zběsile jak se sluší a patří a to lidi už pak nebavilo poté 4 díl snesl úspěch kvůli rodině, jako stavět rychle a zběsile na rodině to mě prostě začalo strašně vadit a 9 díl mi ji úplně znechutil tu rodinu rychle a zběsile, ale tak se Justinu linovi lidi nedivte co měl hold eště vymýšlet když vše se úplně vytěžilo v minulých dílech a tady prostě už jen drtily kůrů mě to už ani nepřišlo jako rychle a zběsile ale jako parodie na na několik filmu. Já u toho tak trpěl fyzicky i psychicky a tak moc mě to naštvalo že za mě jasný odpad. I ten návrat Hana mi vadí jako postavu ho mám velmi rád ale způsob kterým se vrátil mě strašně vadí a vůbec ho nechápu a ničí mi příběhově Tokio drift. Oni z těch našich hrdinů udělali prostě chodící mrtvoly  v prvním díle nemohli přepadnout kamionistu s brokovnicí, od 6 dílů o ty postavy přestávám mýt strach a tady už úplně oni i jejich auta přežijí vše. Chyba byla v názvu prvního dílu protože kdyby to pojmenovali jinak tak by z toho nedělali tohle, každý si pod pojmem rychle a zběsile vybaví něco jiného někdo závody a někdo i takovéhle blbosti jako jsou v 9 díle. ()

Polux

6/10 | Když jsem po Hobbs & Shaw v komentářích psal, že u devítky to bude mít Diesel tentokrát těžké, protože velké hvězdy budou absentovat a celé to bude stát jen na něm (protože zbytek osazenstva je jen do počtu a Cena na to nemá), bylo to míněno z tržebního hlediska a vlastně mě tehdy ani nenapadlo, že by mohl film trpět po kvalitativní stránce. A bohužel se tak stalo. | Zmrtvýchvstalé postavy (po Rodriguez a Evansovi) ani "šokující" odhalení stran vztahových vazeb (které pomalu, ale jistě začínají dosahovat úrovně legendární scény z jedničky Hot Shots) není v sérii nic nového a vždy šlo o ne/přiznanou hru s divákem. To podstatné, na čem celá série (minimálně od pětky dál) stojí a padá byly technicky špičkové akční (over the top) scény, rychlý spád děje, jednoduchý humor a charismatické akční hvězdy. | Devítka má tunu (poměrně zbytečných) flashbacků, které jen zpomalují děj, humor, který je víc a víc otravný, než vtipný, o chybějících akčních hvězdách již řeč padla a co je nejzávažnější, samotná akce je překvapivě generická, co do nápadu, provedení i výsledného dojmu (s čímž předchozí díly problém rozhodně neměly), počínaje bitkou mezi Dieselem a Cenou a hrátky se značně nevyužitými magnety konče. | Diesel (ne)hraje stále stejně, Mirren i Theron mají spíše camea než cokoliv jiného a zbylá stafáž je nepřekvapivě nadále stafáž. Paradoxně Cena se snaží, seč mu síly, resp. scénář a omezený prostor na plátně, dovolují a není zdaleka tak špatný, jak jsem očekával. Ve výsledku tak potěšily snad jen návraty starých postav (přičemž stále doufám, že si Diesel s Moritzem ještě vzpomenou na Mendes), potitulková scéna a decentní pomrknutí na fanoušky Walkera. | V každém případě, pokud Diesel s Moritzem neplánují pojmout desítku a jedenáctku (nebo první a druhý díl desítky:-)) jako F&F variaci na poslední Avengers, tj. velkolepou týmovku úplně všech (staronových) postav s prvotřídní akcí, tak se obávám, že devítkou nově nastolený "standard" už po druhé a po třetí nebude stačit. | PeZet ()

Bragi66

Ta série filmů měla být původně o autech a rychlé jízdě, ale tohle je úplně mimo realitu. Ve filmu zazní trefná hláška (cituji volně): "To už tady létají auta vzduchem jako v nějaké Bondovce..." Ano, připomíná to opravdu to nejblbější z Bondovek i s těmi pády, které vždycky dobře vyjdou a s těmi létajícími auty. Animačky by jim šly, o to horší jsou zápasové a přestřelkové scény a hloupé a nelogické je to durch und durch. Vin Spejbl to opět herecky moc nerozsvítil a ta jeho přičoudlá snoubenka (Michelle Rodriguez), ta už teprve ne - ta umí jen "kyselou" a "ještě kyselejší". Přitom ale Vin Diesel podle mne herecky doslova zasvítil (to je na stupni hereckosti jen o málo méně než "zazářil") ve filmu Dokažte mi vinu (2006), který vřele doporučuji ke shlédnutí, kde opravdu hraje, a to dost překvapivě jiný typ role. ()

Matt_Farrell

Stará dobrá klasika, naháňačky, bitky a plno rozbitých vecí. Lietame, skáčeme a robíme kotrmelce. Tak je to správne súdruhovia, tak to má byť. Pretože to je tá správna hollywoodska zábava. Uáááááááááá!!! ()

DarkViper odpad!

Plyvnutí do obličeje původní trilogii. Katastrofa od začátku do konce. Vin Diesel opět dokázal, že si zahraje cokoliv, hlavně když dostane zaplaceno. Shrnuto a podtrženo nemá to ducha, nemá to závod.... má to jen try hard na nostalgii, kterou to taky pošlape. Prosím nedělejte už nic a uctěte tak památku herce, který už tu není... teď by se v hrobě obracel. Nikdy víc. ()

largesnake

4/10. Jestli jsem vychvaloval předchozí díly že se neberou tolik vážně a je to film na zabavení, tak to se o devítce absolutně říct nedá. Větší propadák a sklamání se v roce 2021 snad nedá vidět. V tomhle díle je všechno podávaný s tak pětkrát větší vážností a právě totální přepálená a nelogická akce s vážností je jednou z těch nejhorších kombinací jaká se může ve filmu stát. Jasně ostatní díly měli taky přepálenou akci, ale tady je to desetkrát větší a strašně to bije do očí. Tím že se Dom zhoupne s ostrova na ostrov s autem, božeeeee!! Je to tak přepálený že je to nuda a bohužel je to díl který má doprdele 145min! Tím že se tady vyhrabe postava o které jsme nikdy nic neslyšeli to pohřbí ještě víc. A poslední kapka byla finále, když se převrátí náklaďák asi 20krát, pak dopadne na kola, Dom do toho nastoupí a jede dál!! A aby toho nebylo málo tak na konci hodí drift a zadkem toho náklaďáku sejme stíhačku!! WTF. A samozřejmě vesmír kde se vystřelej v autě a sejmou tam satelit, už působí fakt jako od asylumu. Totální zklamání. ()

Thalin

Film, v kterém se letá v autě ve vesmíru, snad nemůže nikdo brát vážně. Kdyby s něčím takovým přišlo Asylum, tak by to člověk aspoň bral jako správně tupý béčko. Ale tohle fakt ne. Vykrádá to samo sebe, hází to na kameru příbuzné a Vinův tupý výraz zadržující průjem. A hlavně nám to nezapomene stokrát připomenou, že oni jsou rodina, potom co zase rozmlátí sto aut a nahání se sem a tam, jako štěně, co se točí za ocasem. Těžká zívačka a ždímačka toho samého pořád dokola. ()

Rock už se do Rychle a zběsile nevrátí

Rock už se do Rychle a zběsile nevrátí

02.01.2022

Herec Dwayne Johnson (Red Notice) byl nucen znovu veřejně potvrdit, že se do filmové série Rychle a zběsile coby detektiv Hobbs už nevrátí. Za vše může jeho spor s hlavní hvězdou Vinem Dieselem … (viac)

Lake Changjin v Číně láme rekordy

Lake Changjin v Číně láme rekordy

28.11.2021

Už dva měsíce v Číně vládne kinům snímek The Battle at Lake Changjin. Tamější cenzoři pochopitelně domácím tvůrcům umetli cestu prakticky bez jakékoli hollywoodské konkurence, a snímku se tak povedlo… (viac)

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům

04.10.2021

Po delší době je zase radost sledovat týdenní box office žebříček. Do kin totiž vstoupila poslední bondovka s Danielem Craigem, dlouho odkládaný snímek Není čas zemřít, a producenti i kinaři si nyní… (viac)

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

06.09.2021

Po nevýrazné trailerové kampani to málokdo čekal, zejména v současnosti, kdy se velkým filmům v kinech obecně až tolik nedaří, nicméně studiu Disney se to opět povedlo. Z nového komiksového snímku… (viac)