Dominic Toretto má už zase ťažkosti so svojou rodinou, ale tentoraz úplne iné, než by ste očakávali. Kyberteroristka Cipher sa doteraz nespamätala z úderu , ktorý jej uštedrila rýchla a zbesilá partia v ôsmej časti, a je odhodlaná im to všetko vrátiť aj s úrokmi. (Cinemart SK)

waltosin

Rychle vypadni z kina tak bych se devítka měla jmenovat i když jsem to nakonec neudělal, ale držel jsem sem se co i síly stačili abych nezdrh :D Jako kdyby to byl scifi-fantasy- parodie tak bych pochopil ale tahle blbost by nemela mít s touto značko nic společnýho, čekal jsem to že bude hrozný ale překvapili mně že to bylo fakt příšerný:D 20% ()

blazma

Člověk si říkám že nemůžou přijít s větší šíleností než bylo minule a každý díl dokazují že můžou. Hranice absurdnosti asi nemá v této nekonečné sérii své meze. ()

jokino odpad!

Teraz je F/F 9, kedy bude 2.000...? A to už bude prebiehať celé vo vesmíre a rovno aj na iných planétach..? Hollywood sa už viditeľne dlhé roky silno "nudí", nevedia, odkiaľ - kam, čo "lepšie a lepšie" produkovať a tak zrejme vytvárajú takéto ******.. Bol by som zvedavý, či by v tom pokračovali aj naďalej, ak by mali v kinách návštevnosť = 0 (a nemyslím teraz kvôli pandémii), alebo rovnako tak aj za predaj nosičov..? Hneď by im asi klesol úsmev na tvárach, byť v značnej strate z takýchto dôvodov (aj keď verím, že vo veľkých stratách sú tak či tak).. Toto už je skutočne "do neba volajúce".. To už nemôžem nazvať ani ako "prepálené", to už je v mojich očiach ďaleko po "spálení". Tie $ za rozpočet mohli teda neporovnateľne efektívnejšie využiť. Škoda času.. ()

xxmurphyxx

OMG...toto bolo zlé, toto bolo kurva zlé s toľkými vecami na hovno, že ani neviem kde začať. Už z trailerov som vedel, že toto je ten typ filmu kde treba jednoducho úplne vypnúť mozog aby si ho človek užil ale že bude treba aj zavrieť oči, to už je moc aj na mňa. To, že tu znova ale v ďaleko väčšej miere bude absentovať fyzika a prírodné zákony muselo byť každému jasné už len pri pomyslení na minulé diely ale tvorcovia nie že vynechali fyziku, oni si ju pretvorili podľa svojej potreby a tak tu máme tak neskutočne debilné, ale fakt že neskutočne debilné scény, že mi to jednoducho hlava neberie. Niečo obdobné v menšej miere sa nachádza v hernej sérii Just Cause a tá je každým ďalším dielom horšia a horšia a má menšie a menšie predaje. Toto je niečo, čo má spoločné s touto filmovou sériou. Až na tie predaje. Lebo tie zas a znova pri rýchlej ságe lámu rekordy a preto ma napadá asi iba jedno vysvetlenie. Herní fanúšikovia majú viac rozumu a vkusu ako tí filmoví. Pri tom tie debilné scény nie sú to najhoršie a dali by sa brať s obrovskou dávkou rezervy a pochopenia, keby sa ten film aspoň nebral tak vážne a človek by mal pri sledovaní pocit, že to tak má byť, že to je časť zábavy a parodovania seba samého. Ale ten film sa berie kurva vážne. Tak vážne, až celé tie scény a všetky tie ultra drsné chlapácke reči a pohľady z očí do očí vyzerajú totálne trápne a nechcene smiešne. Tento film nemá ani štipku humoru, aspoň teda fungujúceho lebo nejaké náznaky tu sú ale vychádzajú úplne do hlúpa. Pri tom niektoré postavy ako Roman majú potenciál byť zábavné, len zas a znova film dopláca na to, že sa snaží byť strašne vážny a všetko to okolo záchrany sveta berie až moc seriózne. Do toho sa tu postavy zjavujú ako sa im zachce, respektíve skôr ako to scenáristom pasuje, niekto príde, niekto odíde, niekoho neukážu vôbec ( zdravím Briana ) ale všetko to pôsobí totálne nelogicky a nezapadá to do seba. Prečo sme do teraz nepočuli o Torretovom bratovi? Lebo žiaden nebol, vznikol čisto pre tento diel. Ako je možné, že prežil Han? Lebo nafingoval svoju smrť. Prečo? Načo? Začo? Lebo. Lebo tak to je v scenári, nič sofistikované a zmysluplné tam hľadať netreba. Mimo to sa tu všetky postavy dokážu teleportovať z miesta na miesto behom jednej minúty. Ráno sú v Montequinte na obed už v Tokiu a večer v Londýne. Všade kde prídu sa hneď vedia nahackovať, všade kde prídu ich čaká luxusný vozovkový park a zbrane, všade kde prídu majú všade známosti, jednoducho s ničím si netreba lámať hlavu, všetko do seba zapadá aj keď to nemá logiku. Vrcholom je scéna, kde prídu do Tokia hľadať Hana. Aby to scenáristi nemali ťažké, tak jednoducho postavy prídu úplnou náhodou do uličky miliónového mesta presne tam, kde je Hanov úkryt. Úplnou náhodou sa idú nažrať do malého bufetu, kde úplnou náhodou oproti nemu uvidia poznávaciu značku úkrytu. Vrchol lenivosti. Toto je jednoducho výsledok neuveriteľnej lenivosti scenáristov. Takto lenivý scenár som už riadne dlho nevidel, všetko tu je bez vysvetlenia a hneď, nad ničím sa netreba pozastavovať, iba bez mozgovo sledovať ako všetko vybuchuje, lieta, strieľa, teleportuje sa. Tento film má toľko cringe scén, že sa to snáď nedá ani vymenovať. Auto ide po starom moste, kde sa zmestia vedľa seba ledva dvaja ľudia a v polke sa zrazu odtrhne a začne padať dole s autom na ňom. Auto je ťažké, drevený most je ľahký, logika hovorí, že auto padne dole voľným pádom a most sa pozvoľna oplieska o stenu druhú stenu útesu o ktorý je jeho druhá časť prichytená. Taký kokot. Auto je síce ťažká, ale má predsa zapnutý motor a preto dokáže rýchlo prebehnúť po padajúcom moste a aj napriek tomu, že most je už v kolmom uhle a prijebaný o stenu útesu, tak po ňom dokážeme vybehnúť až nahor v 90 stupňovom uhle. Nemožné? Nie keď máte náhon 4x4. Takúto kokotinu by sa hanbili použiť aj hoc akí tvorcovia videohier a nie to ešte tvorcovia AAA filmu. Ďalšie scény ako dodávka so zabudovaným mega magnetom, čo dokáže odjebať auto cez pol budovy z opačnej strany ulice je už zbytočné rozoberať rovnako ako dvoch kozmonautov na Pontiacu vo vesmíre. To už je extrém extrémov. Ako som písal pár krát, toto je už tak extrémne over the top, že by sa to hanbili zakomponovať do hry aj hoc akí herní vývojári. a ono sa to ešte všetko berie tak moc vážne :( Keby ten film aspoň bavil ale toto je jedna na efekt robená nuda. Nemá humor a hlavne nemá žiadne napätie. Človek vidí, čo všetko sa tam deje no napriek tomu sa vôbec nebojí ako to dopadne, či všetci prežijú lebo jednoducho to musí dobre dopadnúť a musia všetci prežiť a keby aj náhodou nie, nevadí v ďalšom diely oživíme. Veď sme predsa v FF ságe. Navrch všetkého tu máme gumený xicht Johna Cenu, ktorý je Dieslovi podobný asi tak ako Eskimák Kórejcovi a preto veriť im, že sú bratia vyžaduje nie len lobotómiu lebky ale aj šedý zákal. Jediné, čo potešilo je Charlize Theron s hríbikom na hlave, ktorá je ako inak extrémne sexi. Bez nej by som šiel asi rovno na odpad alebo jednu hviezdu. Videl som všetky diely ale toto je zatiaľ to najhoršie. Toto si táto sága veru nezaslúžila a svojím spôsobom som rád, že sa toho nedožil Paul Walker. () (menej) (viac)

AndrewNewman

Ten film je taký hlúpy, že ani tie skvelé akčné sekvencie vás už tak neberú, ako kedysi! Skutočne to od piatej časti ide s touto sériou dole vodou a reči ako rodina tomu len pridávajú! Ešte kým tam bol Paul Walker malo to aspoň nejaké sympatie. Ale takto to je zasa len ďalšia hlúpa sr*čka, ktorú znesiete len kvôli spomínaným akčným sekvenciám. Samozrejme tie ale musíte brať s rezervou, pretože fyzikálne zákony v tejto sérii nemajú šancu! ()

DonBraso

Justin Lin recykluje a diváci obrací hlavy v sloup.Je to těžký psát vždycky k téhle nesmrtelný sérii něco,když vše už vypuklo prvním dílem v roce 2009.Ano Justinův pátý díl byl super,šestka už padala dolů a devítka vzala nemožný a čeká nás desítka.Na tomhle díle už nemá co překvapit,ten vesmír jsem už psal a ono se moje očekávání naplnilo a jsme ve vesmíru.Jsou tu honičky či spíše akce ještě delší a ještě více padá brad směrem dolů,ale opět mozek dostane co proto.Už si divák musel zvyknout   ,že dvě auta zastaví nákladak,který vzápětí pomalu nepřemůže ani pět raket,ale ty kecy na pětníku jaká jsme parta a kolik jich přijde a za jakou dobu tentokrát už je fakt na pěst.V tomhle díle nastane průlom,že Dome má bráchu.Ano,v 9 díle přijdete s tímhle.Celá ta smyčka by ještě šla,ale proč do prdele až teď.Vždy je stejný scénář a stejný postup.Tímhle se série už neposune.Máme se sejít za pár minut,ten byl mrtvej,ten je živej,já už na to kašlu,abych vzápětí netrhal partu.Tohle je hrůza a už fakt zbytečnost.Ještě,že tu máme tu akci,která popírá vše,ale vona ta holka fakt není špatná.Vin Diesel pořád stejný prkno,ale za volant sednout umí a hlavně je to Toretto.Ano,tentokrát dva v podání John Ceny,který tu žalostně paběrkuje a jeho tvář záporáka klaďase je hrozně vyumělkovaná.Bohužel ono to nejde,když je ten scénář tak překombinovanej a prasácky napsanej,že v těch flashbecích hledáte i mouchu na čele.Ty přepálený scény a vlastně pohyb sem a tam je ok.Díky střihu jste najednou v autě a hurá zase do akce.Horší jsou ty scény jako ta,kdy je Domča chycen do pasti,Letty na něj čumí z druhý strany zavřených dveří a Domča padá z římsy,hromadou kamení do vody dobrých pár metrů,kde přijde opět flashback,Letty skočí nějak za ním a střih.Už jsme zase v pohodě o kilometr dál.Člověk by se zeptal jak se někdo může dostat z vody,když nebylo kudy,když všechno spadlo do vody.Ano i římsa,kláda,možná i dildo.Prostě vše.Byl to sen:DTenhle typ režie mě fakt sere a tohle je ten největší problém F9ky.Prostě tohle už není ani hezký,ani dobrý.Je to strašný šajze,protože tyhle špeky přichází rádoby pořád,aniž bys věděl proč.Helen Mirren proč?Že  si jako vzpomene na Hoobbse a Shawna a jeden nám vypálí rybník v podtitulkové scéně,která aspiruje na SAW roku?No radši nic.No desítka poběží na setrvačník,a mladej Toretto bude hrát tak ve 12 díle s jiným ksichtem,ale zas chápu "Nafťáka" že on umí hrát jen v tomhle.Jo jo,toho Riddicka dejme tomu taky.)55% ()

HanzoBureshi

Tady tentokrát nevím, co napsat, prostě hrůza, protože jsem se těšil na dvě věci a to na Hana a Seana. Hanovo oživení - pro mě zklamání. A u Seana jsem se těšil, že tam předvede nějaký drifty, které se naučil v Tokiu a on tam byl je jen proto, aby pomohl postavit nějakou raketu někam do vesmíru... V příštím díle tam asi toho Skywalkera a Yodu potkají, vůbec bych se nedivil. Celý film je velmi vážný, kdyby to šlo trochu do komedie a humoru, hodnocení by bylo lepší. Na tomto filmu byla dobrá jen jedna jediná chvíle a to potitulková scéna, proto dávám z milosti 3/10. ()

blondboss

Vezieme sa strmhlav z kopca dole, vážení! Neviem, ako inak zhodnotiť tento najnovší diel Fast & Furious ságy. Zrejme už chlapci to najlepšie majú za sebou a už len varíme z vody. Pontiac vo vesmíre, seriously? To už skutočne tomu Linovi ani len nenapadlo, že tak prachsprostá hovadina bude mať len ťažko úspech? Ja mám rád akčné blockbustere a tu som si tej akcie užil až-až a bral som aj to, keď bola prepálená, veď prečo nakoniec nie. Tu sa už však nahromadilo až príliš veľa tupých scén, ktoré túto sériu posielajú do ťažkého priemeru a človek sa skôr chytá za hlavu, kam sme sa to dostali. Vin Diesel vyzerá byť za zenitom, možno sa ale mýlim. U mňa len priemerný akčný snímok bez vkusu a originálnejšieho nápadu. 50 % ()

Kinofil

|| PG-13 || Universal || Rozpočet: $200 mil. || USA: $171 549 065 - ČR: 25 972 992 Kč - Celkem: $662 764 065 || "Proboha živýho, skončete to! Skončete to!!!" Může být dnes něco tupějšího než Rychle a zběsile 9? Bojím se, že může a bude to 10. a 11. díl. Všichni víme, že je celá sága někdy od 6. dílu šíleně přepálená, jenomže až po 8. to ještě docela fungovalo. To co se děje tady je na lobotomii. Diesel si řekl, že je celá sága jenom jeho a ostatní buď budou souhlasit nebo se klidí. Takže 2h sledujeme jakési prohlubování Torretovy rodiny o zapomenutého bratra, který ve filmu stejně nemá, co předvést a není nijak zajímavý. Cena je tu totiž asi na pár scén, trapných hlášek a ještě trapnější akci. Aby toho nebylo málo, vrátí se další 2. Mia dává smysl, Han ne. Oživování už v sérii jednou bylo (Letty) a dalo se překousnout, ale jeho vzkříšení je i pod úrovní venezuelské telenovely. Navíc je jeho přítomnost zcela zbytečná a příběh nijak nenakopne. Vždyť ani ostatní z něj nejsou nijak odvázaní a po chvíli předstírají jako by nikdy nezemřel. Do toho závěrečná scéna naznačuje, že se podaří Dieselovi vzkřísit i jednu reálně mrtvou postavu. Zvláštní. Jenomže ještě větší problém jsem měl s neskutečně ošklivým CGI a kaskaderskými kousky. Jednak celý film vypadá jako točený na zeleném plátýnku s hnusným nasvícením a při akčních scénách zase živé kaskadéry nahrazují gumový CGI paňáci předvádějící schopnosti, za které by se nemusel stydět i Superman. To, že Diesel prohodí Cenu oknem z 10. patra a náhodou jede na ulici autobus, na který oba spadnou bych jedenkrát přežil. Ale to, že se tam všichni chytají na kapotu auta, to fakt ne. Nějaká nadsázka se úplně míjí účinkem, když je vše režijně nezvládnuté (skutečné efekty stejně vypadají jako laciné CGI). Gibson si z toho dělá legraci, přitom se sám postaral o největší wtf filmu. Ano, mluvím o vesmíru. Tam, kam celá sága poslední díly směřovala a kde doufám i skončí. Těšil jsem se aspoň na dojemné shledání Lucase Blacka s Hanem. No zase nic. Nic tu zkrátka nefunguje, jak má. Nevidím důvod proč se sérií pokračovat v natáčení a u mě v sledování. A to jsem ji měl opravdu rád. 40%. ()

Blazis34

Na deváté pokračování jsem se klasicky těšil, ale bohužel mě film zklamal. Scény, kterým nevěří ani malé děti, často vše na poslední vteřinu a vždy s happy endem. Rychle a zběsile už asi bude navždy průměrný akční film nebo tuningová honička v uličkách. Dávám 45%. ()

Pecan206

Ultra kravina a naprostá ztráta času. Neplatí zde fyzikální zákony, dementní děj i vybavení týmu. Působí to spíš jako hodně nepovedená parodie - velmi přes čáru. V tomhle filmu nevěříte ničemu. Diesel by si mel zajít k psychiatrovi. 1* jen z úcty k prvním dílům... ()

baclajean

Keď tvorcom dochádza kreativita, no treba natočiť ďalšie pokračovanie "ságy", tak si jednoducho vymyslia ďalšiu postavu (prípadne viacero), ktorú sa snažia zasadiť do príbehu, ako keby tam bola už od úvodnej časti, hoci v 8 dieloch sa ani len nespomenula. Ešte k tomu pridajme vzkriesenie ďalšej postavy, ktorá v niektorej z predošlých častí zomrela, a scenáristický brak je na svete. ()

smarkus

tak toto bola katastrofa. Veľmi hlúpy film, urážalo to moje IQ. Bolo to prehnané, nelogické a trápne. Žiadny vtip ani hláška nepadla dobre, otrasné načasovanie. Bolo to prepálenejšie ako komiksový film, normálne Vin Benzín tam bol vykreslený za väčšieho hera ako kapitán Amerika! Nečakal som nejaký masterpiece, videl som všetky diely ale tento bol bezkonkurenčne najhorší a najtrápnejší. bezpochyby PS. Charlize tam vyzerá ako žaluď ()

VendaCiki

Rychle a zběsile skončilo druhým dílem. Pak už to byla nějaká japonská verze, Dennyho parťáci, Lara Croft a spíš už jen rychlé a zběsilé sci-fi :( ()

Facerr

Ale jo, starý dobrý, akční Rychle a zběsile. Je fakt, že dřívější díly byly o kus povedenější. Na druhou stran v tomhle případě překonat svůj vlastní stín je dost těžký. Rozhodně pro fandy FF povinnost. ()

ESNYR

Byla velká chyba přizvat k této serii Dwayne Johnsona a Jasona Stathama protože bez nich tato komická parta nemá co nabídnout. Pan Vin "brambora" Diesel to svým neherectvím a jedním výrazem prostě uhrát nemůže. 5, 7 a 8 díl byly celkem slušné akčňáky a dalo se u toho i zasmát ale tohle 9 zrychlené a zběsilé pobíhání od nikud nikam, je jednoduše nuda. Můžu ignorovat fyziku když je mi akce podána zábavně a dostatečně akčně ale tady nedává smysl ani akce ani zákony čehokoliv a ani nic okolo. Jediná osoba která by tady mohla něco hrát byla odsunuta na jinou kolej a zbyla z ní jen figurka k ničemu. Charlize tam jen stojí a v závěru z ní udělají hloupou nudnou husu která nemá s ženou s předchozího filmu nic společného. Celá řada postaviček se náhodně oběvuje a mizí jen aby řekly "chytrou" větu a už se o nich nic nedozvíme. Jediná věc která po těch 20 letech může ještě někoho zajímat je to jak hluboko se dá ještě klesnout a kam se dá zajít v této předem prohrané bitvě. 10 a 11 to má uzavřít jedním velkým filmem rodzěleným na poloviny (nebo voloviny) ale už teď je jasné že budou muset jít ještě dál než do vesmíru a nebo skákat s autem přes rokle, popřípadě válet sudy v kamionu. Pan brambora je mentálně postižený člověk, kterému bohužel jeho okolí neumí říct pravdu. Že už je dávno jen pro smích a nikdo jej nebere vážně. Mohl bych dát 1 hvězdu za magnetové kejkle ale i tady ty scény byly neustále přerušovány tunami hlouposí a zoufalstvím. Odpad si to asi nezaslouží, tak špatně to zase nevidím ale ani ta 1 hvězda není přesně to co by si to zasloužilo. Podle hodnocení čsfd 1 hvězda, podle "%" bych to plácl někam k 10%. Pan brambora za těch 20 let zestárnul a je to na něm hodně vidět. ()

patsandor

F&F jsem vždy bral jako pohádku pro dospělé, kdy si mozek odpočine, prostě akční výplach. Fyzika dostávala na frak v sérii dost, zejména od čtyřky, ale čeho je moc, toho je příliš. Vesmír jako?!?  Tady by mi nepomohla snad ani lobotomie.  Taky těch postav už je tam přespříliš. Menší plus za výskyt Škodovek a hlášce o Yodovi. ()

Rock už se do Rychle a zběsile nevrátí

Rock už se do Rychle a zběsile nevrátí

02.01.2022

Herec Dwayne Johnson (Red Notice) byl nucen znovu veřejně potvrdit, že se do filmové série Rychle a zběsile coby detektiv Hobbs už nevrátí. Za vše může jeho spor s hlavní hvězdou Vinem Dieselem … (viac)

Lake Changjin v Číně láme rekordy

Lake Changjin v Číně láme rekordy

28.11.2021

Už dva měsíce v Číně vládne kinům snímek The Battle at Lake Changjin. Tamější cenzoři pochopitelně domácím tvůrcům umetli cestu prakticky bez jakékoli hollywoodské konkurence, a snímku se tak povedlo… (viac)

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům

04.10.2021

Po delší době je zase radost sledovat týdenní box office žebříček. Do kin totiž vstoupila poslední bondovka s Danielem Craigem, dlouho odkládaný snímek Není čas zemřít, a producenti i kinaři si nyní… (viac)

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

06.09.2021

Po nevýrazné trailerové kampani to málokdo čekal, zejména v současnosti, kdy se velkým filmům v kinech obecně až tolik nedaří, nicméně studiu Disney se to opět povedlo. Z nového komiksového snímku… (viac)