Ulica Cloverfield 10

• Česko Ulice Cloverfield 10 (viac)

Len tak si idete v aute a zrazu do vás z boku napáli nejaký idiot. Prebudíte sa poudieraný, ale živý v podzemnej kobke, kde vám neznámy čudák povie, že ste práve vyhrali hlavnú cenu v životnej lotérii. Spomínaný neznámy čudák (John Goodman) sa volá Howard a je to skúsený „Prepper". To sú ľudia, ktorí tušia, že jedného dňa prestane fungovať svet, a tak sa na to pripravujú. Napríklad Howard si postavil a komfortne vybavil podzemný bunker. Výhra Michelle (Mary Elizabeth Winstead) spočíva v tom, že ju našiel vo vraku havarovaného auta a presunul do svojho krytu krátko predtým, než Zem v plnej sile zasiahla gigantická katastrofa, ktorá zničila všetok pozemský život. Emmett, jeho kamoš, ktorý mu so stavbou pomáhal (John Gallagher), a Michelle sú podľa všetkého široko ďaleko jediní, čo prežili. Škoda, že mimo bunkra je vzduch kontaminovaný a preto z neho nemôžu von. Michelle ale tejto teórii veľmi neverí. Howarda považuje za magora, ktorý ju uniesol a pod zámienkou ju chce udržať v bunkri. Lenže dôkazov, že má tento apokalyptický vizionár pravdu, sa postupne objavuje stále viac... Rovnako ako dôkazov toho, že Howard je fakt riadny magor. (Cinemart SK)

Deathwing

Opravdu napínavý film. zajímavá kombinace snad všech možných verzí pobytu v podzemním bunkru od záchrany z lítosti, přes únos maniakálního úchyla až po skutečnou hrozbu zvenčí. Odhalení pravdy na konci filmu bylo jak předvídatelné, tak překvapující a poněkud zoufalé. Jo a podzemní úkryt byl perfektně zařízený, opravdu tomu nic nechybělo, stačí se jen nastěhovat. ()

Ondrew

MIlujem post-apoc, nuz a ked to cele este dokaze reziser "ukocirovat" i v minimalistickom podani, mam co robit, aby som nezacal slintat od blazenosti. Od tejto snimky som sa nemohol odtrhnut ani na minutu, scenar je vskutku betarsky premyleny, vdaka comu sa divak v pravidelnych intervaloch nachadza na akejsi "vlne" toho, co je (myslim v ramci pribehu) pravda a co nie. Vyber hercov skvely, nuz... a ked si k tomu pridame i zaver filmu (v ktory som cely cas dufal), potom tu mame krasne minimalisticke post-apoc sci-fi, ktoremu sa nebojim udelit fajnovych 80%. ()

bonovox

Solídny thriller, ktorý výborne nadväzuje na pôvodný Cloverfield. Výborní herci, kvalitné spracovanie a hlavne vygradované finále udrží vašu pozornosť až do konca. Na debut je to výborný film (Abrams má jednoducho čuch na talenty). ()

johnnie78

Vůbec jsem netušil, že tenhle film odkazuje na úplně jiný film, a asi je to dobře. Protože u tohohle filmu se mi stalo, že mě v závěru profackoval a ještě na mě vystrčil prostředník. I zbytek filmu je super (a Mary Winstead prostě nejvíc šukézní), ale u toho konce jsem se normálně rozesmál, klobouk dolů před tvůrčí odvahou. Tenhle film vás pořád vede někam, myslíte si, že přesně víte kam, a najednou... :-) ()

KorenGeorge

Relativně zajímavá podívaná s parádními hereckými výkony (exceluje zejména nevyzpytatelný John Goodman). Tempo minimalistického snímku je správně pozvolné, charaktery se začínají průběžně vybarvovat a můžeme zažívat onu nejistotu zúčastněných ze situace venku. Byl jsem napnutý do konce, jak to celé dopadne, ale konec samotný mě zklamal. Taková pointa zavání nevtipnou sebeparodií a podle mě tam být nemusela. Přeci jen se to do té doby tvářilo moc vážně. ()

DmKK

Výborný Goodman , dobrá postupná gradace. Pár scén bylo opravdu nečekaných, viz. zastřelení mladíka nebo první opravdové odhalení pravdy v podobě umírající ženy. Samozřejmě několik scén (hlavně ve finále) postrádá absolutně logiku a myslím si že to poznal každý. Film také přinese pár klišé a nedotažených scén. Herecké výkony Winsteadové občas kulhají , né pokulhávají. Ale i přesto mě film přišel nezkutečně zábavný a energický. Závěr mě překvapil, i když nevím jestli příjemně , ale asi ano. Na závěr bych chtěl podotknout , že to není žádný mega akční velkofilm , ale pokud máte chuť , tak můžete na necelé 2 hodiny zažít strhující běh událostí , kde ani na minutu nevíte jak to skončí. 79% ()

esmoke

Mary se po autonehodě probudí spoutaná v domácím protiatomovém krytu, který řídí John Goodman a je tam taky mladý vidlák. Film je pak o tom, že se tři lidé snaží spolu vyjít a zjistit se vlastně nahoře stalo. (2D dabing) Rozpočet: $ 15 miliónů, Tržby: $ 110,216 miliónů. ()

Silwio

Ze začátku jsem byl opravdu nadšený, děj gradoval čím dál tím víc, čím dál tím lépe, ale konec filmu mě nestučně zklamal... Popravdě nevím co sem očekával, nechával sem se unést, ale konec jakoby tam pořádně nezapadal, nebo alespon mě tam pořádně neseděl... Jestli to byla příprava na další pokračování, nebo jen nebylo jak film "ukončit" ? Nevím, hodnotil bych lépe, takhle průměr, 3 z 5ti ()

LencaN

Naprostý průměr. Nevýrazné a celkem nic neříkající. Celou dobu nevíme, jestli ta či ona postava je vlastně kladná nebo záporná, to je ok a aspoň trrrrrrošku je to napínavější. Ale jinak to je milionkrát ohrané, celkem nudné, podivně ujeté, bohužel ne dobrým směrem a konec to zabil, naprosto nekorespondoval se zbytkem filmu a připadala jsem si, jako by mě někdo celou dobu tahal za nos a nejradši bych mu to vrátila. ()

werxix

Škoda, že finále filmu není začátek filmu. Protože se to neskutečně ke konci rozjelo. Velice pěkné zpracování přeživších v bunkru spolu s nastupující ponorkou či fóbií jeden z druhého. 4* hvězda za finále. ()

Misha.d

Odpočinkové a nenáročné skoropsycho na takové to malé domácí bubání. Lehce přitažené za vlasy, ale na nedělní odpoledne, kdy je venku hnusně a v bedně nic nedávají, je to docela fajn zabiják nudy.. Mohlo tam toho být víc ze závěru a míň z celých 2/3 filmu, protože závěr je docela fajn. ()

endrix

Těžko hodnotit tenhle film bez spoilerů. Věřím, že pro někoho mohl být příběh přeplácaný, dějových zvratů je možná až příliš, ale já jsem se sakra bavil a byl jsem až do konce napnutý, jak to skutečně je. Hvězdu ubírám za nelogičnosti. To, že jste paranoidní, neznamená, že po vás doopravdy nejdou. ()

jjjerry

Začlo to skřípat velmi brzo. Ani herecky skvělý Goodman nezachrání nudu tří lidí ve sklepě. Zajímavá je ta "nepředvídatelnost", ale provedení je tristní a nudné. ()

jackalsc

Chudák Goodman, nikomu nic neudělal a přesto ho všichni chtějí zapíchnout :D Tady vidíte, vyprdněte se v takových situacích na vše a jděte do bunkru nejlépe sám, protože tam aspoň víte, že vás nějací psycho maniaci nepodřežou ve spánku. Absolutně nechápu, mohli být celou dobu rádi, že jsou naživu, ale pořád museli do něčeho šťourat a byli snad více paranoidní, než chlápek co se připravuje na armageddon. Ale to je věc scénáře. Ten konec se hodně lidem nemusí líbit, ale nějak to skončit muselo a nejhorší to nebylo. Mohlo to být daleko více klišé, na druhou stranu to vyvážili parádní grafickou stránkou. Trautenberg se posunul z režie Portalu na celovečerní film, a musím říct, že to vůbec nedopadlo špatně. ()

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Jeden z prvních velkých found-footage snímků Monstrum (Cloverfield) z roku 2008 se dočká přímého pokračování. Snímek režiséra Matta Reevese vydělal celosvětově nějakých 172 milionů a série se… (viac)

Uncharted našlo nového režiséra

Uncharted našlo nového režiséra

18.01.2019

Po odchodu Shawna Levyho (Ocelová pěst) se filmová adaptace herního Uncharted znovu ocitla bez režiséra. Snímek, který má vyprávět o mladém Nathanu Drakeovi, jehož ve filmu ztvární Tom Holland … (viac)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Třetí Cloverfield už je na cestě

Třetí Cloverfield už je na cestě

28.10.2016

J. J. Abrams pokračuje v budování sci-fi antologie, která zatím čítá Monstrum (aka Cloverfield) z roku 2008 a letošní Ulici Cloverfield 10. Série tajuplných thrillerů, v nichž si nemůžete být ničím… (viac)