"Příběh zázraků a lásky" se točí kolem dívky jménem Mitsuha a chlapce jménem Taki. Mitsuha je studentkou střední školy, která žije spolu se svou mladší sestrou a babičkou v málem městečku hluboko v horách. Mitsuha je dcerou zdejšího starosty, který je velmi přísný a obzvláště nyní, když se blíží další volby, chce, aby se jeho dcera chovala vzorně. Dívka je také svazována spoustou tradic spojených s tím, že se její rodina po několik generací stará o šintoistickou svatyni ve městě. Není tedy divu, že Mitsuha svůj život velmi těžce snáší a sní o nádherném životě ve velkém městě jakým je Tokio. V centru Tokia žije Taki, student střední školy, který tráví svůj volný čas se svými přáteli, nebo na brigádě v italské restauraci, kde pracuje jako číšník. Takiho velkým koníčkem je architektura a výtvarné umění. Jednoho dne má Mitsuha velmi živý sen, ve kterém je chlapcem v centru Tokia. Taki má také zvláštní živý sen, ve kterém je mladou studentkou v malém městečku v horách, kde nikdy nebyl... (Jeoffrey)

RigorMortis

Po dlhom čase som sa znova vrátil k anime (ak nerátam Miyazakiho) a hoci sa naň pozerám s istou rezervou (kvôli weeaboos), tu som bol veľmi milo prekvapený. Námet - výmena tiel - profláklý, no pekne to vyvažovala upokojujúca animácia, zaujímavý príbeh a soundtrack a sympatickí hlavní hrdinovia. Film od druhej polovice nabral na vážnosti a začal sa zamotávať. A áno, aj ja som sa počas sledovania filmu cítil nejak divne roznežnene a viackrát mal slzy v očiach, čo sa mi už dlho nestalo. Asi pôjdem preraziť stenu alebo skoliť medveďa holými rukami. ()

darthvader77

Silver chariot requem kombinovaný s Bites the Dust na steroidech. Krásný příběh vizuálně podmanivý s velice pěknou zápletkou, která se přelije do dramatu a skončí v tom nejlepším xD. Nemám co bych vytknul japonská kultura fantastická a časové paradoxy dostatečně matoucí Mitsuha x Taki forever. ()

DaweForeman

Makoto Šinkai prostě umí dělat velice poutavé příběhy o osudu, kdy obzvláště se mi tu líbil onen příměr babči ohledně pletení a vyprávění o "Musubi". Tentokrát tu nemáme jen typický dramaticko romantický slice of life, ale je tu přimíchán nadpřirozený prvek v trochu astrální podobě smíchaný s nádechem cestování časem. Jako obvykle tu šponuje drama až do poslední chvilky, kdy člověka drží v očekávání, zda se to stane to, co si člověk myslí, nebo ne. Nevím jestli se mi to zdálo, ale připadalo mi, že tu zamíchal svět "Kotonoha no niwa", kdy ta učitelka v té vesnické škole mi velice připomínala Yukino. Vše je provedeno jako obvykle ve velice krásné animaci a hudebním doprovodu. ()

PlysovyMacko

Dievča z dediny a chlapec z mesta majú zvláštne puto - vždy na deň si vymenia tela. Ich vzťah skomplikuje dopad kométy. Druha polka filmu je záchranná akcia.  A hratky s časom som nepochopila.  Film je zbytočne naťahovany, ale má krásnu animáciu a hudobnú zlozku. Škoda, že ma až tak nebavil. ()

Grondal

Veľmi japonské a veľmi pekné. Ak by som to chcel veľmi zjednodušiť, tak tu máme teen romantiku popretkávanú časovými paradoxami. Viac tam toho fakt nie je, ale príbeh je podaný naozaj s citom a emóciami, ktoré dokážu strhnúť + keď sa k tomu pridá veľmi pekná animácia (objektívne kvalitu nedokážem posúdiť, keďže anime film vidím jeden za dekádu), tak viac mi ani netreba. Dojem potom mierne narúšajú niektoré logické kiksy (hlavné postavy fakt „nenavnímajú“ meno svojho „tela“ a ani dátum?!?), ale v celkovom kontexte sa dajú odpustiť, keďže aj keď sú spomínané časové paradoxy dôležité, tvoria v podstate iba kulisu. Režisérsky ťah, keď z času na čas dostaneme zábery „kamery“ z uhla, ponúkajúceho výhľad pod sukňu hlavnej hrdinky považujem za japonský kolorit, ale našincovi to môže pripadať zvláštne (hlavne keď tieto nie sú nejako „dejovo odôvodnené“). Nedá mi nespomenúť hudbu, ktorá sa mi k filmu veľmi hodila, bola dosť výrazný na to, aby som si ju aktívne uvedomoval v tom dobrom slova zmysle. Nechápem komentáre, ktoré sa obúvajú práve do hudby... dotyčný asi nevedia predýchať japončinu. Vo výsledku teda tým, čo sa romantike aktívne nevyhýbajú, odporúčam bez ohľadu na anime balenie. ()

DarweyD

Japonci jsou přece jenom prostě jinde. Netuším, jestli u nich existuje průměrnost, ale zatím jsem se s ní v japonský tvorbě ještě nesetkal. 90% ()

IZFNP

Wow. Emóciami nabitá krátko po zhliadnutí filmu neviem ani opísať, ako veľmi ma Kimi no na wa. dostalo. Jeden z najdojemnejších príbehov roku 2016, a rozhodne i jeden z jeho najlepších filmov. Krásna, ručne robená animácia, jeden z najkrajších a najcitlivejších soundtrackov, výborné, sympatické charaktery, netradičný romantický príbeh a citmi prekypujúca skúsenosť. Film rozhodne nie je pre každého, ale budem ho všetkým odporúčať i tak. Unikátne anime. ()

Bajislaw

Velké, třpytící se slzy kanou s obrovských vykulených očí. Tohle anime je, na rozdíl od jiných „exportních“ filmů studia Ghibli, bezostyšně japonské a to včetně japonského popíku skupiny Radwimps, který úspěšně kazí každou dojemnější scénu. Kimi no na wa je nádherně animovaný film s nezvyklou narativní strukturou, který ale pro samé vypravěčské experimenty a skoky v čase skoro nikdy nezíská patřičný spád. Kvůli tomu potom nedokáže divákům hrábnout do měkkých strun, což je problém, protože tenhle film opravdu moc chce, aby se u něj brečelo. I přes tenhle nedostatek však můžu tohle krásné a originální anime vřele doporučit. ()

Tiamatria

Audiovizuálně nádherný film nesnažící se ani tak o neprůstřelný geniální děj jako spíše o silný pocitový a smyslový zážitek svůj záměr skvěle naplňuje. Silné ****. ()

erapo

A to som si myslel, že už som vyrástol z rozprávok. Ale toto je masterpiece!!! Síce animované ale po mega dlho čase naozaj niečo čo ma dokázalo zaujať myšlienkou. Dejová línia v štýle japonských povier, hranie sa s časom, niť osudu. K tomu skvelý strih a geniálna hudbu. Klobúk dole! U mňa určite prekonáva aj Cestu do fantázie. Toto je next level. ()

dudo24

Stredoškolské prostredie, romantika, dráma, humor, mysterióznosť, japonský folklór – všetky tieto prvky so sebou skvele fungovali. Celý čas som bol v napätí, že ako sa to celé rozuzlí. Veľmi sa mi to páčilo a dosť ma to zobralo. edit (09.9.2018): Druhý krát. Perfektné. Hudba! edit2 (14.5.2019): Tretí krát. Ach, toto je snáď jeden z najkrajších filmov vôbec. Makoto Shinkai je neskutočný človek. edit3 (14.8.2020): Ach, všetko je tak úžasné. Je to definitívne. Hodnotím toto dielo ako pre mňa druhý najlepší film, čo som kedy videl. ()

muti

Animácia je super, ale ten astrologicky blabol o prepleteni duši počas hviezdnych ukazov je asi len pre pravovernych, lebo to šlo absolútne mimo mňa. Obsah filmu je jedna vec a prevedenie druhá. Je to ako keď vezmete to najlepšie saké, napijete sa z neho a obsah potom vyflusnete naspäť do fľaše a zakonzervujete... Pri takomto vadnom deji je potom úplne zbytočné hovoriť ďalej o nelogicnosti konania postáv, príp ich myšlienkových pochodoch... ()

Mograine

Slzy. Jediný čím to vyjádřím tak jen slzy. Nikdy by mě nenapadlo, že bych někdy mohl brečet u takovýho filmu. Krásné a plné citů. Dal bych aj padesát kulí. ()

kiffak

Po dlouhe dobe nesledovani anime jsem se rozhodl podle hodnoceni podivat prave na Kimi no na wa / Your name jeste po zjisteni ze Hollywood udela remake tak se na to rychle podivam nez to sprasi :D Musim rici, ze me to prijemne prekvapilo obe postavy jak Mitsuha tak i Taki byli vyborne napsane a v te kratke dobe byli skvele popsany jejich charaktery a dalo se s nimi krasne vzit po celou dobu jsem se ptal, co bude dál. Zvrat a casovy posun byl naprosto fenomenalni na tolik, ze jsem si musel na chvilku film pozastavit na moment pro zamysleni. Animace byla nadherna, bylo videt ze na tom pracoval velky team designeru, jelikoz je tam videt spousta perspektiv hlavne v jedne casti me to dost pripomelo animaci od 'The Wall' coz pro mel byl super throwback. Ta hudba ktera slouzila jako prechod do dalsi casti deje me prisla taky super a to je snad prvni anime u ktereho jsem s tim nemel problem. Pro me silna 4/5 ! ()

Agraynel

Hvězdu bych strhnul leda za ten zpackanej konec. Jako sorry, ale kdo si měl zničit emoce a pak dostat jen tohle? Jo skončí to dobře, ale  mělo to skončit líp, o dost líp (slzičku pouštim :D). Teď jinak, grafika stropová, hlavní postavy bombový, příběh nádhernej. Filmů, kde se různě čachruje s časem už začínám mít dost, tady je to ale tak trochu "jiný" a svým způsobem i kouzelný. Nejvíc na tom oceňuju, že skoro nejde odtrhnout oči. Spolupráce grafiky, napětí a nedočkavosti z toho, jak  to teda nakonec dopadne je fakt na úrovni. I love it ♥ ()

kolly13

Pokud máte náladu na pocitový film s tématikou setkání chlapec a dívka, tak budiž. Dostane vás atmosféra, zpomalené záběry a především hudební doprovod. Ale pokud náladou neoplýváte, je to pěkný průměr. ()