"Příběh zázraků a lásky" se točí kolem dívky jménem Mitsuha a chlapce jménem Taki. Mitsuha je studentkou střední školy, která žije spolu se svou mladší sestrou a babičkou v málem městečku hluboko v horách. Mitsuha je dcerou zdejšího starosty, který je velmi přísný a obzvláště nyní, když se blíží další volby, chce, aby se jeho dcera chovala vzorně. Dívka je také svazována spoustou tradic spojených s tím, že se její rodina po několik generací stará o šintoistickou svatyni ve městě. Není tedy divu, že Mitsuha svůj život velmi těžce snáší a sní o nádherném životě ve velkém městě jakým je Tokio. V centru Tokia žije Taki, student střední školy, který tráví svůj volný čas se svými přáteli, nebo na brigádě v italské restauraci, kde pracuje jako číšník. Takiho velkým koníčkem je architektura a výtvarné umění. Jednoho dne má Mitsuha velmi živý sen, ve kterém je chlapcem v centru Tokia. Taki má také zvláštní živý sen, ve kterém je mladou studentkou v malém městečku v horách, kde nikdy nebyl... (Jeoffrey)

tehol

skvely soundtrack, skvely pribeh, skvele a citlive odvypraveno, skvela animace. ten typ filmu, u ktereho jste si jisti po cca 10/15 sekundach.... ()

ajmdzizis

Mně se to líbilo, ale každý je jiný. Ovšem animace pěkná, příběh ladil s hudbou, humor a pláč zde byl též. Viděl jsem tento film po páté a pořád brečím jak malý dítě :d. Strašně se mi líbilo jak propletly pověst o červené niti do tohoto příběhu :) ()

Nirish

Pro lidi, co hledají recenzi/dojmy od někoho, kdo na tento film taky často naráží v různých recommended atp. - je to... fajn. Na takové to večerní pokoukání na gauči to jde, ale že by to byl nějaký extra anime skvost - jak mnoho různých doporučení rozhlašuje - to potvrdit nemohu. Plot tušíte už od přečtení obsahu. Animace je hezká, ale v ničem mě extra neoslovila. Má to takové ty hezké, mírně vtipné a "hřejivě" úsměvné momenty, ale i když mi u některých snímků docela často slza ukápne, tady ne. A zrovna u tohohle příběhu by to člověk čekal. Trochu bych to schématem přirovnala k Patema inverted, která je mnohem víc sci-fi a mnohem zajímavější. Tohle je takový klasický ( spiritual aspektem okořeněný) Slice of Life, které ve mě prostě nic nezanechalo. Jestli jste jako já fanda fantasy nebo sci-fi a jenom Vás tenhle film trápí v recommended, neřešte to. ()

Dejv007

Nepamatuju si, že bych za posledních deset let viděl anime, které by ve mně zanechalo tolik příjemných pocitů. S čistím svědomím dávám nejvyšší možné hodnocení. Krásná hudba, super postavy, neskutečná animace a parádní konec. ()

Ofbeatbratt

Bála jsem se, že mě film nebude dlouho bavit. Opak je pravdou. Film jsem viděla už třikrát a stále v tom dokážu najít něco nového. Uznávám, jsou tam některé zbytečně dlouhé nebo chaotické scény. Květnatý příběh a krásná animace jsou ale hlavními přednostmi filmu. Myslím si, že tento snímek zaujme jen určitou skupinu diváků. Pokud v ní tedy nejste, nic si z toho nedělejte. Možná by bylo dobré si po filmu dohledávat informace o Japonských tradicích a zvycích, jelikož ty hrají ve filmu velkou roli a bez nich vám některé prvky nemusejí dávat smysl. ()

Majci11

Tento film ma prekvapil vo všetkých možných smeroch. Keď človek začne pozerať, vidí nádhernú kombináciu farieb, ktoré pri animovaných filmoch len tak ľahko nemôže vidieť. Hudba v tomto filme je taktiež geniálna a miestami mi prišla až dokonca emotívna. Avšak príbeh je úžasný. Málokedy sa stane, že by som preplakal celý film a hlavným postavám fandil až tak, ako práve tu. Je to dokonalý film, ktorý obsahuje všetko, čo výborný film obsahovať má a trúfam si povedať, že aj omnoho viac. ()

paveltommy

Tenhle film mě prostě překvapil. Moc jsem tomu nedával a během první půl hodinky jsem přemítal, zda se na to nevykašlat, ale především díky vysokým hodnocením skrz internetové filmové databáze jsem vydržel, a byl jsem odměněn. U tohohle filmu si nehrajte na detektiva časoprostorové kontinuity, a nehledejte co všechno v příběhu má trhliny. Nechte se unést krásnou animací a japonskou kulturou v kontrastu s životem ve velkoměstě spojenou s lehkou romantikou podloženou příjemnou hudbou, která všemu dodává nasládlou atmosféru. Příběh se hezky rozplétá, líbí se mi že hlavní postavy se chovají celkem logicky, a akce v druhé polovině filmu taky nezaostává. Film se mi trefil do vkusu a nejednou jsem měl díky hudební vložce slzy na krajíčku. Konec mi přijde trošku ošizený, mohli si dopřát pár minut příjemného setkání a ne jenom půlminutový pokec na schodech - trošku zklamání na závěr, pár minutový rozhovor by dokázal vylepšit pocit z celého filmu. I tak se ale nebojím udělit 90-95%, prostě paráda. ()

Belbog

Film má zajímavý nápad, ale ve výsledku mi přijde silně překombinovaný, takže se člověk v jednotlivých časových liniích ztrácí. Grafika je hezká, ale místy trochu kýčovitá (více než např. Ghibli). ()

Schkeble

jhaaaahaaaaa haa typek se probudi v tele divky a osahava ji  LOOOL:DDD no a pak.. kdyz mu ona rekne aby to uz nedelal a SPOILER :oooooooooo probudi se v jejim tele po mega vypete scene, pri ktere si i divak hryze nehty napetim, kdy ona malem umre, prvni co udela je ze... XDDDDDDDDD JI OSAHAVA HAHAAH!!!!! (jo ale pak ji obejme:))  - hrozne moc kavaj) nebo mam rict クスクスクスクス ze moji japonsti soukmenovci??? ale jako jinak jo film mily a moc krasny po vizualni strance, dojemne pojeti osudu a tak trochu life is strange vibrace ()

samsozz

Anime filmov som videl mnoho no tento kusok ma zaujal prave svojim pribehom a plot twistom,zaver taktiez hitne az som sa musel pozastavit a predychat to. Musel som si to pozriet 2x aby som to spracoval v plnej miere.Myslienka spracovana tak jedinecne ze musim dat plny pocet ()

KatePolas777

Pokud si hned v hlavě říkáte, že nejste na romanťárny, věřte mi, že i přesto vás tenhle mistrovský kousek uspokojí. Jedno z nejkrásnějších anime, které jsem kdy viděla se ztrhujícími detaily, na které budete vzpomínat ještě dlouho a pravděpodobně se nejednou k filmu vrátíte a ještě budete mít chuť se sami vydat do Japonska a navštívit místa, která jsou do tečky ve snímcích přesná jako v realitě. Příběh naprosto jedinečně autentický a dojemný. Radwimps vytvořili něco velmi kouzelného co se týče hudby a známý režisér Makoto Šinkai se též opět překonal. Tímhle anime rozhodně nikdy nic nezkazíte. ()

MajBoss

Tento film posouvá Šinkaiovu tvorbu ještě o level výše, než předchozí filmy, které byť byly taky dobré, tak neměli to kouzlo, jako má tento a další novější snímky. Celý příběh je kouzelný už od začátku a když se k tomu všemu ještě přidá hledání ztracené lásky, je to opravdu jedinečné. Obzvlášť se mi líbí, jak autor dovede tento kouzelný příběh zasadit do všedního světa a nemusí z toho být další bláznivý isekai. ()

Utnapishtim

Čekal jsem příběh založený na reálné fyzice, jako třeba na provázanosti nebo na relační interpretaci kvantové mechaniky, ale nakonec jsem dostal šintoistické ezo. Tak snad zase někdy příště. ()

Keks

Slyšel jsem, že rok 2016 má ty nejlepší romantické anime filmy - Koe no katachi a Kimi no na wa. Ten kdo to říkal, měl naprostou pravdu! Ale tady teď hodnotím jen jeden: Wow. Tolik emocí jsem necítil dlouho...kouzelný film s absolutně nádhernou animací a silnou atmosférou, který vás naprosto pohltí. Soundtrack výborný, animace jak jsem řekl špičková... miluju, když vás filmy donutí myslet sami nad sebou...jako tenhle...Láska, kterou si osud opravdu nepřeje ale přesto se vyplní...já nemám slov...naprosto jasný plný počet (edit: i několik dní po shlédnutí mi stále vlhnou oči při pomyšlení na tento film...nezapomenutelné opravdu) ()