"Příběh zázraků a lásky" se točí kolem dívky jménem Mitsuha a chlapce jménem Taki. Mitsuha je studentkou střední školy, která žije spolu se svou mladší sestrou a babičkou v málem městečku hluboko v horách. Mitsuha je dcerou zdejšího starosty, který je velmi přísný a obzvláště nyní, když se blíží další volby, chce, aby se jeho dcera chovala vzorně. Dívka je také svazována spoustou tradic spojených s tím, že se její rodina po několik generací stará o šintoistickou svatyni ve městě. Není tedy divu, že Mitsuha svůj život velmi těžce snáší a sní o nádherném životě ve velkém městě jakým je Tokio. V centru Tokia žije Taki, student střední školy, který tráví svůj volný čas se svými přáteli, nebo na brigádě v italské restauraci, kde pracuje jako číšník. Takiho velkým koníčkem je architektura a výtvarné umění. Jednoho dne má Mitsuha velmi živý sen, ve kterém je chlapcem v centru Tokia. Taki má také zvláštní živý sen, ve kterém je mladou studentkou v malém městečku v horách, kde nikdy nebyl... (Jeoffrey)

Lenka.Vilka

Mám za sebou neskutečně okouzlující film, který mě dojal, byl krásně zpracovaný a měl skvělý příběh. Celá ta kombinace všeho je perfektní. Ano, v pár momentech jsem si říkala, zda to není zbytečně komplikované, ale potom to opět vynahradily ty chvíle, kde všechno bylo naprosto jasné a zřetelné, krásné a čisté. Tohle se moc povedlo  ♡ ()

zette

Hodne dobre napsany pribeh, ktery da divakovi zapomenout na fakt, ze se kouka na animovany film a ze pribeh je spise nerealny.-). Byt fanouskem tohoto zanru, musel bych dat plny pocet! ()

Pajky3

Z nějakého důvodu jsem očekával, že to patří pod Ghibli studio a tím pádem jsem očekával větší fantazii. Ale nevadí, dostal jsem příjemný a vtipný animák, který si zahrává s láskou a časovým paradoxem. Za mě to byla slušná podívaná, jen to konečné shledání jim trvalo hrozně dlouho. ()

majo25

Tradične kvalitná japonská 2D animácia, ktorá je v tomto prípade dovedená takmer až k dokonalosti. Sofistifikované a prepracované do najmenších detailov, čo veľmi kvitujem. Pri viacerých obrazoch a scénach som nevedel, kam sa mám skôr dívať. Či už ide o tokijské megacity alebo krásne zábery prírodných scenérií. Vytkol by som iba, že sa obraz snaží byť občas realistickejší ako je samotná realita - napr. keď animácia ukazuje lámanie svetelných lúčov na šošovke kamery - pri animácii je to však blbosť. To sú však len drobnosti. Čo sa týka príbehu, áno, je to typické anime so všetkým, čo k tomu patrí, aj so svojsklými japonskými nuansami, ktoré Európan asi nebude v dostatočnej miere chápať. Po rozlúsknutí pointy, ktorá príde asi v prvej tretine filmu, už príbeh ide len na zotrvačnosť a nič zaujímavejšie neprináša. ''Segra, zasa si chytáš kozy?'' ()

alisa.upir

Krásná poetická pohádka, o výměně těl napříč časoprostorem... Moc víc k tomu napsat nemůžu, než jen že bych to měla brzy vidět znovu. ()

VaHo

Ze začátku jsem se moc nechytal, ale tak od druhé poloviny jsem jen zíral. Romance se sympatickými hrdiny, chytrým scénářem s geniální hudbou a dechberoucími (animovanými) scenériemi. Na konci jsem byl už jen regulérně dojatý. Jo, je to skvělý film (i když je u něj třeba mít tu správnou náladu a dost trpělivosti).. ()

Ryuuhei

Tak to letos Makoto Shinkai opět vyhrál. Nádherný anime filmeček, který se ze začátku tváří jako takové to veselejší, až na hlavu postavené fantasy s na první pohled dost nelogickými prvky (každý si určitě řekne, proč se nemohou kontaktovat, když mají na sebe číslo, atd.), ale postupem času se to rozvine v něco, co zde popisovat nebudu, protože na rozdíl od ostatních zde chápu význam slova „spoiler“ a jak moc to může pokazit požitek. Zpracováno výtečně. Obrazem něco, z čehož každému, kdo dá na krásnou kresbu, potečou pomyslné sliny. Žádné zbytečné postavy navíc, ke kterým by si člověk nedokázal udělat za ty ani ne dvě hodiny určitý vztah. A dějově to zase dokázalo vypustit vše ne tolik podstatné a nabídnout neskutečně napínavé finále. Samozřejmě i hromadu upřímných emocí. Já - spokojen. Po nepřílišném nadšení z podobně vizuálně poutavého Koe no Katachi vybírám jako letošní nejlepší anime film právě tento. 95% ()

Monoxid

Nejpřeceňovanější anime roku 2016. Příběh nepřináší nic nového. Mistrně poskládané střípky nepříliš okoukaných klišé, skvěle odvedená řemeslná práce, emoce naladěné tak, aby film rezonoval ve vaší vlnové délce. Ale aby bylo jasno, stále je to výborná podívaná. U první poloviny jsem se náramně (neironicky!) bavila, ta druhá se na můj vkus už trochu táhla. Obávám se, že máme tendenci promíjet animovaným filmům mnohem víc, než by prošlo u hraných. Asi proto, že reálněji působící fikci budeme rozpitvávat ze všech hledisek, kdežto zde se necháme unést do jiné dimenze a když přistoupíme na režisérovu hru, zapomeneme na pozemské zákony a na konci nám zůstane jen ona melancholická rezonance... K žebříčku filmů mého života má však toto mooc daleko. ()

PiLgRiM

Nejlepší Šinkaiův celovečerní film a rozhodně jeden z nejlepších animovanejch filmů 21 století. To přirovnání k Life is Strange je docela dost na místě ( Časově nekoherentní svět, předzvěst pomalu se blížící katastrofy ). Doufám, že se v příštím filmu Šinkai už ale tématicky pohne dál. Téma odloučení na pozadí platonické lásky je sice fajn, ale už by to chtělo změnu. A nebo ne? ()

skretik

SUPEEEEEEEEEEEEEER!!! ak budete vela ocakavat, mozno budete sklamani... ja som do toho sla len tak, nahodou, okolo... a bola som velmi prijemne prekvapena :) ()

Yoda sama

Originálny prístup k námetu, vizuálne krásny, s príjemnou hudbou. No niekedy je tá osudovosť prehnaná. Kimi no na wa sa tomu mohol vyhnúť len jednou scenáristickou voľbou. ()

VasaX

Koukal jsem, co jsem od Šinkaie už viděl, a narazil jsem na svůj komentář k The Place Promised in Our Early Days. A zjistil jsem, že k Your Name můžu napsat úplně to samé: "Hezké anime s poměrně smysluplným příběhem, který sice nepřinese nic překvapivého, ale určité detaily jsou hezké a funguje jako páteř po transcendentálním příběhu o dvou blízkých duší, jejichž pouto přesahuje samotnou naši realitu." A takto bych mohl pokračovat v přepisu celého komentáře. Až na pár výjimek Šinkai sice mění příběhy, ale celý princip jeho vyprávění a i ta forma zůstává. Your Name je výtvarně velmi, velmi hezky zpracované Anime. Romatický příběh je proložen různými zajímavými scénami a aspekty a má to svou klidnou poetiku, kterou mám rád. Ale žádné mistrovství se tu neodehrává. Šinkai a jeho tým jsou poctiví řemeslníci, kteří své řemeslo odvádí perfektně a precizně. Drží se toho, co mají v ruce a věnují tomu náležitou péči i odbornost. Tady se sice pouští na tenký led s logikou časových linií, ale když to člověk bere jako pohádku a "tak jak to je", tak se nad to v zájmu melancholie dá povznést. ()

Kali4

Uff, těžký Butterfly Effect. Ambice byly obrovské, to je sakra znát (a hodně to oceňuji, tu snahu "překonat sebe sama"), ale pořád je to takový Šinkaiův kýč, který se nikde moc nezdrží a jede hodně na efekt. Určitě palec nahoru za odvahu střídat žánry, vrazit tam sled humorných scének a vzápětí jej sundat pěkně dramatickým výjevem, to se mi líbilo, postavy (zvlášť holka) mi taky sedly. Ale je to audiovizuální kýč. Problém je, že jsem těsně před tím viděl už asi potřetí Only Yesterday, což je prostý, ale audiovizuálně i dějově promakaný film, vedle kterého vypadá Your Name tak trochu jako alegorický vůz. ()

vyfuk

Pokaždé, co sleduji anime, tak jsem skeptický. Rád bych řekl, že od počátku i díky hudbě a tajemství to působilo mnohem lépe, ale v moment, kdy si hlavní postava jen tak osahává kozy, tak jsem silně zpochybnil. Nebylo však tak těžké mi film opět nahodit na správnou vlnu. Víc a víc se prohlubujeme do megalomanského příběhu, který skoro více zamotaný, ale překvapující. První bod, ale to, co spíše ubližuje nejvíce. Na konci už moc ani nevíme, co se děje a jsme odkázáni na milost tvůrců, že vědí, co dělají. Jinak musím ale říct, že jsem si to nečekaně užil. I když v něm stále budu skeptik, šlo o nečekaně příjemný zážitek s emotivním koncem. ()

andalin

Od rezisera jsem videla dalsi dva tomuhle podobne filmy, takze me roztahane romanticke hledani kluka a holky tolik nevzalo. Navic to melo logicke chyby, kdy jsem si parkrat tukala na celo. Animace i hudba 10/10, akorat by tam nemusela byt ta "serialova" znelka na zacatku a podivna znelka po prvnich asi dvaceti minutach. Slysela jsem na tenhle film same dobre ohlasy, ale zklamal me. Pokud chcete film s podobnym nametem, mrknete na In your eyes od Josse Whedona, stoji to za to. ()

Danikaa

Rozhodne si to musím pozrieť ešte raz. Pastva pre oči a balzam na dušu. Prvých 20 minút som sa strácala v deji a nechápala to vysoké hodnotenie, no to sa rýchlo zmenilo a ďalších 86 minút som si vychutnala aj so záverečnými titulkami. Krásna hudba a záver ako som očakávala. ()

Maynard.

Po stráááášně dlouhý době sem si našel „klasický“ japan hentai porn story :o). No a sem naprosto nadšenej. Ty vobrázky sou neskutečný, při tom normálně zůstává rozum stát jak je možný nakreslit něco tak uvěřitelnýho a úžasnýho. Takže co se týče vizuálku, tak naprostá dokonalost. Co se týče hudby, tak to samý, žádný japonský songy, který ti hrajou v Černigovu u rákosek, tady je to fajnovej moderní soundtrack. No, ale z čeho sem uchvácenej uplně nejvíc, tak příběh, ten je promakanej jako kdyby to napsal Nolan (takovej panáček, kterej točí a píče filmy jako třeba Batman, Interstelar, Počátek, Memento, prostě nic co by stálo za zmínku :o) ). Dva mládežníci (kluk a holka) sní o tom, že by se chtěli odstěhovat ze svých měst někam jinam. No a začnou si díky kometě prohazovat/propůjčovat svoje těla. Takže týpek se probudí v ženským těle a obráceně. Pak se do toho ještě přimotá cestování časem a to už sem byl uplně na měkko. Vím, že tyhle kecy nikoho nepřesvědčej o tom, aby si pustil nějakou kreslenou japonskou krávovinu, ale aspoň jednou za život bych to bejt tebou zkusil, vypnout to můžeš dycky :o). Pojď do toho! ()

Melios

Prešli už tri roky ,čo som toto anime videl a ja nechápem ,prečo to recenzujem až teraz!? Toto bolo geniálné!!! Keby som to mal nejako opísať tak to malo "Life is strange" feeling. O animácii tu ani hovoriť nebudem ,pretože je to špička a na niektorých miestach je to tak dobré nakreslené ,že to nevyzerá ako kresba ,ale ako animácia. Dej [SPOILERY] bol geniálne prepojený ,mal veľa zvratov ako napríklad to rozpoltenie kométy alebo to ,že sa hlavní protagonisti strestli 3 roky predtým než sa spoznali. Tento film je proste špička anime priemyslu a doporučil by som ho hlavne ľuďom ,čo anime nepozerajú alebo ho kritizujú. Cesta do fantazie sa môže oproti tomuto strčiť ,toto už nič neprekoná! Práve som našiel najlepšie anime aké existuje a za nič na svete svoj názor nezmením! Tento film si zaslúži viac ako 10000% ()

psychoJoa

Přiznávám, že začátek může působit chaoticky. Ve střídání časových linek jsem se ztrácela i já, každopádně vyústění této zápletky stojí za to. Film jinak dle mě nemá žádnou větší, rušivou chybu, je milý a dojemný. Jen se někomu může zdát, že má alternativní 3 konce, kdy pokaždé dojde k dalšímu natažení. Mě osobně to nevadilo, naopak jsem byla ráda, že příběh ještě nekončil! ()