"Příběh zázraků a lásky" se točí kolem dívky jménem Mitsuha a chlapce jménem Taki. Mitsuha je studentkou střední školy, která žije spolu se svou mladší sestrou a babičkou v málem městečku hluboko v horách. Mitsuha je dcerou zdejšího starosty, který je velmi přísný a obzvláště nyní, když se blíží další volby, chce, aby se jeho dcera chovala vzorně. Dívka je také svazována spoustou tradic spojených s tím, že se její rodina po několik generací stará o šintoistickou svatyni ve městě. Není tedy divu, že Mitsuha svůj život velmi těžce snáší a sní o nádherném životě ve velkém městě jakým je Tokio. V centru Tokia žije Taki, student střední školy, který tráví svůj volný čas se svými přáteli, nebo na brigádě v italské restauraci, kde pracuje jako číšník. Takiho velkým koníčkem je architektura a výtvarné umění. Jednoho dne má Mitsuha velmi živý sen, ve kterém je chlapcem v centru Tokia. Taki má také zvláštní živý sen, ve kterém je mladou studentkou v malém městečku v horách, kde nikdy nebyl... (Jeoffrey)

Petr.Plicka

Animovaná horská dráha pocitů, které vás nutí co 10 minut brečet štěstím a vzápětí jste v naprostém zoufalství. Film umí skvěle vyvolat pocity a člověk se i přes nesnadný příběh skvěle vžije do hlavních postav. Občas je příběh trošku složitější na pochopení ale s trochou fantazie je to skvělá kombinace. Film doplňuje skvělá hudba, která krásně dokresluje pocity i filmové prostředí. Animace jsou na skvělé úrovni a v plné kvalitě je jedna radost se na to dívat. Upřímně...po dlouhé době film, u kterého opravdu ukápla slza. ()

r007

Nádherné animace, krásný příběh, ale něco tomu chybí. Nemůžu si pomoct, ale pro mě je nejlepší Mijazaki. A zatím jsem nepřišla na to, proč. ()

Hummer93

Kimi no na wa bylo jedno z prvních anime co jsem kdy viděl, což se ukázalo jako nevýhoda, protože to nastavilo laťku až příliš vysoko. Film má opravdu naprosto neuvěřitelný vizuál, nádherné audio a originální příběh. Jen těžko nacházím co vytknout (nenacházím vůbec). 5/5 ()

Modular

Jednou za poměrně dlouhou dobu se podaří mé maličkosti narazit na mistrovský kousek, který jsem už nějakou tu chvíli přehlížel. Jednoduše se mi to nezdálo tak zajímavé, nebo jsem na to jednoduše neměl čas. Ale tentokrát jsem se konečně dobral k Kimi no na wa a musím říct, že jsem za to rád. Několik měsíců před shlédnutím anime adaptace jsem četl mangu, která, podle mého názoru, ani z části nedokázala vyobrazit krásu tohoto veledíla. Příběh zůstal stejný, ale anime adaptace přidává tolik toho, že jako by byl příběh mnohem hutnější a záživnější. Animace? První pohled mě naprosto pohltil a skrze celý snímek jsem od ní nemohl odtrhnout oči. Práce se světlem je naprosto úchvatná a občas jsem díky ní nedokázal poznat, zda se jedná o animaci, či skutečný záběr. Hudební stránka také bez chybičky, vyvolává přesně ty emoce, co vyvolávat měla, a tím dotváří nádherný celek tohoto mistrovského díla. Víte, opravdu lituju, že jsem se na to nepodíval dřív. Osobně se mi příběh zdá dokonce lepší, jak Koe no Katači, které vynikalo na podobných aspektech, ale na rozdíl od tady Your Name nedokázal adaptovat mangu tak, aby se celkový film nezdál ostříhaný (příběhově). Tak jako tak, jedná se o naprosté mistrovské dílo, bezpochyby 10/10. ()

Katakimiku

Dalo by se říct, že Your Name je v podstatě jakousi míchanicí předchozích filmů od Shinkaie, skoro jako by na těch předchozích akorát zkoušel, co bude mít úspěch a to všechno promítl do jednoho, za to opravdu výjimečného filmu. Spojení krásné a pozvolné romantiky z Garden of Words, nadpřirozena (zde samozřejmě v menším množství) z Children Who Chase Lost Voices a dospělejšího a otevřenějšího konce z 5 centimetrů za sekundu, funguje naprosto skvěle. Zápletka je jednoduchá a přesto zábavná, velký důraz je kladený na kontrast vtipnější první poloviny a druhé napínavější, kdy už jsem prostě jenom seděla a čekala jak postavy nakonec tuhle téměř bezvýchodnou situaci vyřeší. Což se rozhodně povedlo, za klad považuju i moc pěkný a dojemný konec. Ale nemůžu zapomenout ani na animaci - nádherná, důraz na každičký malý detail vám dává opravdu pocit, že se koukáte na něco vyjímečného i vizuálně. Jediná slabší věc jsou za mě písničky, které tam občas tak nějak na sílu vpadly a nepřišly mi moc zapamatovatelné. Ale nebýt tohohle drobného detailu, jedná se opravdu o krásný film, jeden z nejlepších, co se anime týče. 9/10 ()

m.holas1

Od pana Makoto Shinkai vídávám pouze krásné anime, které jsou do detailu propracované jak animací, tak hlavně příběhem a u tohoto není jinak. Film Vás chytne od začátku až dokonce. Úžasné zvraty, které by sledující ani nečekal. Je hezké, že Vám trailer na něco připraví, ale vlastně je to úplně jiné než jste čekali a lepší! Dozajista jiný příběh než jsem si v hlavě připravil. Shinkai opět nezklamal ba naopak překvapil. Film jsem hltal plnými doušky a jak je zvykem jeho ukončování filmů, tak jsem až do úplného konce byl totálně v napětí jak to celé dopadne. Jednoznačně 10/10! ()

SaMaeL98

Už jen těžko najdu něco lepšího. Tento film ve mě zase něco zanechal. Pan Šinkai prostě umí najít ten bod zlomu, kdy se z obyčejného anime záležitost mění v něco, na co nikdy nezapomenu. Animace nádherné, příběh strhující, konec se slzami. Hudbu mám už v telefonu a co se pokračování týče... ani ho moc nechci. Skončilo to krásně... Pokud někdo má o šťastném konci pochyby, nedával pozor během filmu. ()

ssarka

tohle mě nenadchlo...zmatečné míchání časem,kdy jsem se vlastně 3/4 děje neorientovala, kdy se kdo kde potkal...nápad brilantní,ale podání průměr... ()

Gamine

Při shlédnutí mě docela fascinovalo, co někdo dokáže vymyslet. Animace byly krásné, ale možná by příběhu prospělo, kdyby byl trochu jednodušší.. prohození těl a navíc posunuté v čase bylo i na mě trochu moc. Z tohohle žánru jsem zatím tolik filmů neviděla, ale byla bych ráda alespoň za nějaké vysvětlení, jak je tohle možné, vypadalo, že postavy samotné to zas až tak nepřekvapuje. ()

matyas11

Ve chvíli kdy jsem dočetl popisek k filmu jsem si říkal "Proč bych jako ku**a měl vidět další debilní puberty teen love story?"a to i navzdory tomu ,že jsem už něco od Šinkaie viděl a líbilo se mi to...No prostě mi to nějak neznělo.....Musím se přiznat ,že když naskočily závěrečné titulky chtěl jsem si dát facku za to jak dlouho jsem tenhle film odkládal. Kimi no na wa je jiné .Kimi no na wa se vyhíbá stereotypům a cliché teen love story debilit (jako Stmívání) doopravdy bravurně a to tím ,že je naprosto originální (sám jsem nevěřil ,že to v rámci žánru ještě jde).Dokonale nádherná animace je u Šinkaie již samozřejmostí ,ale naprostou novinkou je pro mě pocit,který ve mě film zanechal.Kde mi u dřívější tvorby byl servírován tvrdý absinth smutku a slz , jsem u Kimi no na wa dostal koktejl pocitů ,který sám vyjádřit nedokážu.Pocit z celého filmu ve mě rezonuje vždy když si na film vzpomenu a to je u díla s tak dobrým soundtrackem poměrně často.Soundtrack je věc sama o sobě ,protože zde krásně podtrhuje příběh a sám na poslech působí velice příjemně (Tedy aspoň v Japonštině (Doufám ,že se na anime nikdo jinak než v originále snad nedívá))....Po prvních 15 minutách dostane film správné tempo ,které není moc pomalé a ani zbytečně uspěchané.Člověk se ani chvilku nenudí,ale napjatě čeká co se bude dít a potom co se to trochu zamotá si budete dřít koule a říkat si "co se může stát?Jak?"...No tedy abych to shrnul tak se dle mého názoru jedná o jediný film ,který předstihne Mijazakiho a to snad říká dost ..................................Jo a vlaky tam jsou taky....takže chill :D.. ()