"Příběh zázraků a lásky" se točí kolem dívky jménem Mitsuha a chlapce jménem Taki. Mitsuha je studentkou střední školy, která žije spolu se svou mladší sestrou a babičkou v málem městečku hluboko v horách. Mitsuha je dcerou zdejšího starosty, který je velmi přísný a obzvláště nyní, když se blíží další volby, chce, aby se jeho dcera chovala vzorně. Dívka je také svazována spoustou tradic spojených s tím, že se její rodina po několik generací stará o šintoistickou svatyni ve městě. Není tedy divu, že Mitsuha svůj život velmi těžce snáší a sní o nádherném životě ve velkém městě jakým je Tokio. V centru Tokia žije Taki, student střední školy, který tráví svůj volný čas se svými přáteli, nebo na brigádě v italské restauraci, kde pracuje jako číšník. Takiho velkým koníčkem je architektura a výtvarné umění. Jednoho dne má Mitsuha velmi živý sen, ve kterém je chlapcem v centru Tokia. Taki má také zvláštní živý sen, ve kterém je mladou studentkou v malém městečku v horách, kde nikdy nebyl... (Jeoffrey)

Pawlisman

Moderní animovaný film skvěle filmařsky zvládnutý, včetně děje s přidanou hodnotou, střihu a samozřejmě dokonalé animace. Věřím, že toto je pro vkus Japonců líbivé a působivé. Neméně se to líbilo mě, kdy mi druhá půlka filmu lítala hlavou a snažil jsem se přijít všemu na kloub. film je ale třeba hlavně procítit a jako třešničky na dortu si všímat toho moderního přístupu a podmanivých některých animovaných scén.. 8,5/10 ()

Muel

| CoMix Wave Films | Neuveriteľne bohatý a opojný film, čo sa do vizuálu a naratívnosti týka. Originálna zápletka ma nesmierne chytila a emočne okamžite zobrala - ak sa potrebujete pri filme vyplakať, alebo si len užiť poriadnu romantickú jednohubku, Your Name. je výborná voľba. Milujem, ako režisér Šinkai kombinuje 3D animáciu s tou ručnou, hrá sa so svetlom a tieňami a ako celok to vyzerá absolútne úchvatne. A najviac ma na tom baví fakt, že obsah nezaostáva ani trocha, práve naopak. Bez nápadov a unikátnych postupov, ktoré tu boli použité, by ten film bol iba prekrásne vyzerajúce nič s povrchovou povahou. Vynikajúce anime. Viac TU. | Hodnotenie: 9/10 | ()

Narciska

Zvláště v četných panoramatických pohledech na krajinu, i tu městkou, krásná animace. Možná až příliš dokonalá, protože asi právě proto za ní jinak nosný příběh pokulhává... ()

Jurkodak1

*Spoiler alert* Sakra, tohle mi zlepšilo hodně náladu potom, co jsem viděl 5 centimetrů za sekundu, z jejíhož konce jsem byl poněkud...no, smutný. Nikdy jsem nečekal že budu od filmu požadovat happy end. Venku řádí korona a já se rozhodl dívat se na romantický filmy z Japonska, obávám se že budu zbytek koronaprázdnin sjíždět filmu tohoto autora a cítit se poněkud melancholicky (a ještě i depresivní, pokud se rozhodnu se znova podívat na Stalkera, ku příležitosti nedávným nedožitým narozenin A.Tarkovského). Prostě, buďte melancholičtí, je to příjemné, a řekl bych že i motivující a filmy jako je tento skvost vám k tomu mohou pomoci. ()

Gastovski

Jednoznačný vítěz všech anime obsažených v Topce. Začíná to jako komedie, pak se časoprostorem přesune k dramatu a nakonec velkým třeskem vykrystalizuje v čirou posmutnělou romanci. Zkrátka nádherný a intenzivní filmový zážitek. Ovšem jako v případě např. Interstellaru či Donnie Darko je druhá či třetí projekce nutná! ()

Saur.us

Romantika jako blázen! Sice emočně přepálená, jak jsme u Asie zvyklí ale přenádherně animovaná a skvěle napsaná. Jen to finále nemuseli tak natahovat. ()

Radek.SCH

Nový film Makoto Šinkaje a bezmyšlenková pětihvězdičková smršť. 5 cm/s mělo skvělou animaci a příjemnou stopáž. Children Who Chase Lost Voices bylo nudné a Zahrada slov zbytečná. Your Name je ubulené, sentimentální, bez dobrých nápadů, bez humoru (ze záměny pohlaví se dalo vytřískat strašně moc) a plné "dějových songů" které tomu mají snad dát zdání dynamičnosti (nedaří se). Ale to nevadí, místní otaku komunita je z toho vystříkaná. ()

merigieren

tak sem ukořistil ruskou verzi v japonštině a anglickýma titulkama a je to dost boží film, treochu to připomíná 5 cm, kluk holka kteří se hledají. Tady vymyslel chytrou věc s převtělováním a cestování časem. Ale zase mi nechce moc prozrazovat, ten film je lepší vidět. holka, kluk, zvláštní romantický vztah kdy mu holka pomáhá získat jinou, i když se mají rádi společně, pak skok časem, meteorit, strom v kráteru, skok časem, neopětované setkání, skok, setkání duchů a happy end :-) ()

Warlukyn

Super, krom příběhu a animace i hudba teď perfekt. [*pozor spoiler] Jediný co sem nepobral je, jak se mohla změnit událost z minulosti, když byla již v budoucnu mrtvá Mitsuha, dle úmrtního listu.... ()

Sorry

Milé překvapení. Moment, jak může nejvyhypovanější anime film všech dob byt překvapením? Inu, jednoduše - navzdory mému skepticismu film nedopadl jako kýč nebo brak. Krásný film, ze začátku příjemný, na konci intenzivní. ()

Evander

Kreslené filmy obecně nejsou úplně mým šálkem kávy a ty japonské už vůbec ne. Kimi no na wa. má krásnou animaci, dojemný příběh, místy příjemnou hudbu, ale to je tak asi vše. Příběh je dost přitažený za vlasy, zmatečný, místy dost nudný a vlastně i zbytečně natahovaný. 62% ()

kukkik

Nevím, čím to je, ale když už se podívám na nějaký asijský film, tak je to vždycky emoční ždímačka neskutečných rozměrů.. Krásná animace a příběh, u kterého vážně napětím nedýchám a tu brečím jak želva, tu se směju jako blázen - přesně tohle od filmu chci. 5/5 ()

Jacques-ds

Vizuálně nádherné, příběh originální, plné emocí, nikoliv však těch kýčovitých. Sám, bez slečny, si romantické filmy nepouštím, jedinou výjimkou jsou anime a tenhle film za to stojí. Je to dospělé, je to hravé, je to atmosférické, je to prostě skvělé. ()

loveless

Emocionální příběh dvou středoškoláků Micuhy a Takiho, kteří se "setkají" za zvláštních okolností a změní své životy. Nádherná kresba, úžasně natočené, všechno co vidíte je prostě krásné, stejně tak hudba (od Radwimps), která dokonale dotváří atmosféru. V příběhu jsou nějaké nelogičnosti, ale tak už to většinou při cestování časem a podobných radostech bývá a rozhodně mě to neodradilo a nezničilo skvělý zážitek ze zhlédnutí. Jedním slovem - doporučuji. ()