Zaklínač

USA / Poľsko, (2019–2024), 30 h 55 min (Minutáž: 47–67 min)

Tvorcovia:

Lauren Schmidt

Predloha:

Andrzej Sapkowski (kniha)

Recenzie používateľa Kushina k tomuto seriálu (11)

Série 1 (2019) (S01)

Skvělá filmová série, která měla jen málo chyb a člověka akt vtáhla do děje. Dalo by se říct, že 3 hlavní postavy přežily a to je hlavní, ačkoliv cesta byla dlouhá a krvavá, tak plná lásky a zvratů a krásné hudby. 85% ()

Začátek konce (2019) (S01E01)

Jak se říká: "když se vám líbí první epizoda první série, tak má seriál velký potenciál k tomu, aby se vám líbil celý", takže jen z toho důvodu, že se mi to fakt líbilo a doufám v lepší a lepší epizody, tak dávám. 90% ()

Čtyři marky (2019) (S01E02)

O hodně slabší jak první díl. Působilo to více dětinsky, méně strohosti a surovosti a ke konci se z toho stal muzikál. Chce to víc akce a napětí. 65% ()

Zrádce měsíc (2019) (S01E03)

Opět díl rovnající se kvalitami 1. dílu. Víc temný, mýtický a surovější. Více akce a zvratů, tak jak to mám rád. 90% ()

O hostinách, parchantech a pohřbech (2019) (S01E04)

Opět skvělý díl plný napětí, mystiky a několika krvavých soubojů, dokonce si troufnu říct, že nejlepší díl, který jsem doposud viděl. Člověk má hrozné nutkání hned koukat na další díl a Witcher je fakt solidní seriálová série, o tom se nedá pochybovat. Konec konců mě tento díl o pobavil a upřímně jsem se zasmál, například hláškou: "Nebudu trpět za střízliva, jen proto, že jsi strčil klobásu do špatné spíže" Prostě bez chyby :D 95% ()

Touhy v láhvi (2019) (S01E05)

Trošku upovídanější díl, ale o to víc erotiky a vášně. A proč taky ne? Je dobré se trochu odreagovat. 75% ()

Vzácný druh (2019) (S01E06)

Cestovatelský díl a díl, kde si všichni vylijí svá srdce a řeknou těm druhým co cítí, i když to občas bolí. Vše do sebe víc a víc zapadá i to prolínání minulosti a přítomnosti, které mi ze začátku nedávalo smysl. 75% ()

Před pádem (2019) (S01E07)

Tenhle díl nebyl akcí tak záživný jako ty předešlé, protože se odehrával v době děje, který jsme už viděli. Na druhou stranu veškeré detaily které nám unikaly, nebo jsme je nechápaly konečně začaly dávat smysl a celý příběh do sebe začal zapadat, 75% ()

Něco více (2019) (S01E08)

Důstojné zakončení první série, ve které sice sice hlavní postava 95% času prospala totálně mimo, ale za to konec měl svoje kouzlo. Díl spíše i souboji Niffgardu, proti zbytku světa. Každopádně mě to bavilo a těším se na to, jak vše bude pokračovat. 90% ()

Série 2 (2021) (S02)

Ohh fuck. Sotva to po 2 letech začalo, tak už je zase konec. Prostě příběh a prostředí ve Witcherovi je přesně to, co mě baví a oplývám nevídanou touhou vidět stále víc a víc. Příběh se různě vyvíjí a chápu, že pro lidi, kteří četli knihy a hráli hry tohle není to, co očekávají, ale stejně ruku na srdce Cavill je naprosto dokonalý zaklínač, Freya Allan je zase skvělý Cyrilla. Já tomu prostě nemám co vytknout, jen že občas je povídacích pasáží více, než by člověk chtěl, ale nějak se s tím příběhem seznámit musíme. Tahle série byla sice o trošku horší, jak ta první, ale stále kvalitní a stále nadrženě budu čekat na tu další, která nám nepopsaných knihy a hry přinese spoustu nečekaného a vzrušujícího. 80% ()

Série 3 (2023) (S03)

Za mě je to pořád přijatelné. Trošku v duchu druhé série, nějaké epizody lehce nudnější, ale žádný extrém. Cavill v tohle rozhodně hraje obrovskou roli, stejně tak představidelka Ciri, bez těchto postav s těmito herci to ztratí tak 30%. Kvalita oproti knize je žalostná, ale kdybych to bral jako nový seriál, tak tomu 4* dám. 70% ()

Poslední řada Koruny má datum premiéry

Poslední řada Koruny má datum premiéry

10.10.2023

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

31.08.2023

Sledovanost Zaklínače klesá