Zaklínač

USA / Poľsko, (2019–2024), 30 h 55 min (Minutáž: 47–67 min)

Tvorcovia:

Lauren Schmidt

Predloha:

Andrzej Sapkowski (kniha)

Recenzie používateľa sirien k tomuto seriálu (8)

Zaklínač (2019)

Bál sem se, že to bude horší. Mohlo to bejt lepší. Celá první série je děsně zmatená - skáče zleva doprava a napříč časem a přitom moc nerozlišuje, kde zrovna je. Z části to je kvůli "povídkovému" formátu, z větší části kvůli odfláklé výpravě, která neumožňuje žádnej world-building - chybí i širší záběry s vykreslením scény jako celku, natož nějaké rozlišení toho kde nebo kdy vlastně zrovna sme. Casting je hrozně nevyváženej a spíš dost ze slabšího. Některé postavy (Geralt, Yennefer) ujdou, jiné (Triss) sou katastrofa, pár jich je na hraně podle vkusu (Marigold) a další nevýrazně splývají v pozadí - nejlíp z toho nakonec vychází pár vedlejších (Renfri...) Předlohy se to drží zvolna, ale v zásadě drží. Zaklínač to je, špatný to neni, nadšenej nejsem. ()

Začátek konce (2019) (S01E01)

Uprostřed série bych to možná hodnotil za 4*, ale na rozjezd to neni zrovna silnej díl - začít tim že na diváka bez kontextu hodim 3 nesouvisející příběhový linky bez jakéhokoliv kontextu nebo úvodu, vůbec nepředstavim ten svět - jako nevim jestli bych se orientoval, kdybych neznal knížky. Plus teda mi tu vadí nějaké "řemeslné" věci jako nehorázný množství close-up záběrů, při kterejch si člověk nemůže ani vychutnat scénu jako celek atp., ale o tom asi spíš pozdějc v komentáři k celýmu seriálu. ()

Čtyři marky (2019) (S01E02)

WTF? To bylo tak rozvleklý, že bych brečel. Jako nic proti Yennefeřině backgroundu, ale takhle koncentrovaně naráz když to zabere půlku dílu to je fakt nuda - zvlášť když z druhý půlky epizody padne většina na Ciri co v mnoha scénách nic nedělá. ()

Zrádce měsíc (2019) (S01E03)

Konečně trochu solidní epizoda. Dokonce i u Yennefer se konečně něco děje a nudné Ciriny cestovní linky je poskromnu. Ta povídka se strigou by dělala mnohem lepší rozjezd pro e01. ()

O hostinách, parchantech a pohřbech (2019) (S01E04)

Nevim proč, něco mě na tom nějak prostě netáhne. Řemeslně to je slušný, koukatelný to je, už sem si zvyknul i na Geraltův hereckej projev... ale působí to na mě nějak hrozně tuctově, nezanechává to dojmy a hrozně rychle to mizí z pamětu (jakože srsly, TEĎ sem to dokoukal a stejně se musim soustředit abych si tu epizodu vybavil celou) :/ ()

Touhy v láhvi (2019) (S01E05)

Za mě zatim nejlepší díl - troška akce, vtip, nějakej příběh... Pořád mám dojem, že na to že to má hodinu se tam toho ve skutečnosti děje dost málo. ()

Před pádem (2019) (S01E07)

Nějak moc nevim. Na jednu stranu se tu konečně schází všechny tři hlavní linky, na stranu druhou to je děsně zmatečný. Na jednu stranu tu mám dojem, že se tu něco skutečně děje, na druhou stranu mi přijde, že to je jak GoT - čím dál od předlohy, tím slabší (a to nejsem žádnej velkej sapko-znalec). ()

Něco více (2019) (S01E08)

Za tu mágskou bitvu tam tu třetí hvězdičku přihodim. Epickej závěr série hezkej, ale dost těch emočně-dramatickejch scén vyznívalo trošku nuceně a poněkud bez dopadu - což mi přijde že je i hodně výsledek toho, že celá série je vyprávěná tak nějak halabala pátý přes devátý a vlastně se člověk s těma postavama ani nesžije. ()

Poslední řada Koruny má datum premiéry

Poslední řada Koruny má datum premiéry

10.10.2023

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

31.08.2023

Sledovanost Zaklínače klesá