Zaklínač

USA / Poľsko, (2019–2024), 30 h 55 min (Minutáž: 47–67 min)

Tvorcovia:

Lauren Schmidt

Predloha:

Andrzej Sapkowski (kniha)

Slack

Na prebale kníh ktoré som prečítal niekoľkokrát je uvedené : Chandler urobil z detektívky psychologický román a podobne Sapkowki - z príbehu o bojoch s drakmi vytvoril literatúru najvyššej úrovne. Tvorcovia seriálu evidentne pochopili romány úplne inak ako ja. Hudobný doprovod ako pri veľa iných počinoch Netflixu mi vyložene vadil. Ako keď začnete tancovať a vypadnete z rytmu. Nechápem, prečo Cahira a Sylvána musel hrať ten istý herec. 1 hviezda za súboje mečom. Bez nich by som dal Odpad bez rozmýšľania. ()

TerribleTale

Jako divák, knihami o Zaklínači nepolíbený, jsem byl od prvního dílu ztracen, a to kvůli časovým hrátkám a neustále přibývajícím postavám. Bylo to jako se dívat na seriál o Herkulovi nebo Xeně, jak už tu někdo vtipně poznamenal. Prostě se to tváří hrozně epicky, ale důraz se měl asi klást na něco jiného. PS: Cavill mě jako Geralt bavil a nepřišel mi v roli tuctovej. ()

Zackk

nejdřív se mi seriál vůbec nelíbil. bylo to plitké, nepoutavé, nepřirozené, místy hloupé, nudné, špatně režírované, slabý scénář.. zkrátka příliš se snažili o to bejt hustý, nafoukli velkou bublinu ale je plná vzduchu. po pár dílech jsem si tedy přečetl knihu a zjistil jsem že tvůrci jsou ouplní amatéři kteří nedokážou dobrý příběh dát na plátno. seriál má veliký úspěch, zcela jisté kvuli svému jménu které desetiletí tvořily dobré knihy a kvalitní hry, a také díky tomu že si masy lidí řeknou "uga uga akce líbit, gugu gaga svaly krev nahota dudu líbit". ale to vydrží leda jednu dvě sezony, potom už i slaboduchému dojde že to je krátka kus shitu. další velice slabou stránkou je casting, kdy tvůrci museli splnit tvrdé rasové kvoty. a tak přišli na svět černí elfové v severních sněžných krajinách. zkrátka jebat logiku. a představitelky krásné triss a yenefer by se hodily leda na roli těch holek které si na tanečních vyberou jako poslední, to také zamrzí vzhledem k tomu že nám z ní má padat brada. zkrátka tenhle seriál je po kvalitativní stránce totální fiasko, napočítal jsem dva stravitelné díly, a to je jeden opravdu zaklínačskej kdy loví strigu, a druhej ta bitva o soden. protože co se dá zkazit na bitvě že jo, ledaže bys byl Weiss a Beniof :D skvělý komentář: RedAK ()

Monfagor

Hrozné kostýmy a celkový vizuální dojem. V tomto směru by stačilo zkopírovat hru Witcher III. Herci, hlavě Henry Cavill, to zachraňují. Soundtrack bavil. Příběhy Andrzeje Sapkowského by si zasloužily lepší zpracování. ()

fricek12

Trochu moc americký a nevěděl jsem, že mezi elfy byli i černoši... asi se chodili často opalovat v lese na mýtinku :-) Geralt a monstra ztvárněný pěkně. ()

Chaospunx

Nebylo by to zlé, ale je to natočeno v dnešním trendu a je tam až příliš "přenegrováno". V tomto žánru a kulisách je to jako pěst na obě oči... ()

Pekyno

Knihy od Sapkowského sú klenotom svojho žánru.  Witcher 3- Wild Hunt, je označovaná za jednu z najlepších hier vôbec.  Seriál? No... zaostáva. A s veľkými obavami budem sledovať ďalšie série, a najmä tie bez Cavilla. Moje pozitívne hodnotenie je súborom vecí, ale hlavne tým, že som fanúšik kníh, komiksov a hier.. inak by som to tak ružovo asi nevidel. To znamená, že áno, moje hodnotenie je zaujaté:)) ()

wewrka

Řada 1 Určitě nadstandardně dobré zpracování knižní předlohy. game a zpátky když se v něm člověk napoprvé těžko orientuje protože není chronologicky seřazen. Řada 2 Hmmm tak zase nic .... ()

Kubasino

Má to blízko ke 4,5 hvězdě a těžce jsem se rozhodoval, kam se přiklonit. Vypůjčil jsem si tedy srovnání s fantasy seriálem/fenoménem Hrou o trůny. Zatímco GoT mě nudilo neskutečným způsobem, Zaklínač mě prostě bavil. Mohl být lepší, ale těžce bych hledal v čem. ()

JimMorrison

Těšil jsem se hodně, ale nakonec... No, nic moc... Cavill ještě v pohodě, ale jinak výběr herců spíš nic než moc... Proč Triss, v knize krásnou zrzavou čarodějku, hraje ošklivá poloopice, niggaz je tam až nad hlavu, ale holt politickou korektnost je třeba dodržovat, že... Jako fakt černej elf? WTF? Yennefer? ta sexy mrcha, která svůj orgán mezi stehny využívá jak to jen jde a tahle ublížená ubrečená holčička?A zpracování, skákající o desítky let sem a tam tomu taky nepřidá... Knížky jsem četl několikrát, mám je rád, ale tohle mě uspokojí tak leda 4K obrazem a 5.1 zvukem. Ale DTS by bylo lepší :-P Ještě musím zkouknout polský výtvor, a jsem zvědavý, co bude lepší :-) ty dvě hvězdy jsou asi jen z nostalgie, že se to jmenuje Zaklínač, celkem se sám sobě divím, že jsem tomu nenapálil odpad, protože to zklamání je obrovský... ()

klaranapoli

Pro me takove prumerne fantasy. Zaklinac na me pusobil divne a chybel mi tam nejaky wow efekt ktery vas donuti poustet dal a dal. A posledni dil? To byla docela katastrofa. Takze se setkali a co jako, mam brecet nebo jsem mela tleskat? Jen jsem sedela a krcila rameny a rikala si ze takhle to moho skoncit uz uplne. Neni se na co dal tesit. Proste divny ()

Jstr79

Jakož to veliký fanda knižní předlohy mohu s čistým svědomím napsat ..... Strčte si to velekorektní kulicácké dílo někam, debilové nesoudní! Takhle posrat naprosto skvělý námět, to chce fakt talent. ()

Oxiduji

Knihy jsem nečetla, ale obecně mi tyhle fantasy počiny nevadí, takže: proč ne? Zeptala jsem se sama sebe a sjela seroš během jednoho ušmudlaného víkendu. V ději jsem se orientovala dobře, když to nedala hlava, pomohly s počty prsty. Postavy fajn, zrůdičky taky. Ač se mi Clark alias Žerárd krapet vypapal, pořád se dá nad ním pohonit...a o to mi vlastně na tajňačku šlo, takže za mě spokojenost. ()

rime odpad!

Nejsem velkym fanouskem Zaklinace. Ovsem videl jsem cely puvodni polsky serial a dohral dva dily. Poetika a tema neni proste spatny, je to originalni fantasy s cool hlavnim hrdinou. Tehle serial je ovsem jine kafe. Cavil nebyl nikdy dobrej herec a byla chyba ho angazovat. Ostatni nestoji ani za rec. Netflix je nestesti pro moderni serialy. Neskutecnej propadak impotentniho tvurce. Kam ste jenom dali rozum lidi. PS. Mimchodem, polskymu seriálu se všichni smáli, ale karma vás doběhla milánkové a ukázala vám co je ještě stonásobně horší:) ()

Pucek

Dokáže si někdo přestavit jak by vypadalo Slovácko sa nesůdí v americké produkci? Stejně nesmyslně jako tahle adaptace. Netflixovská banda przničů se snažila zpracovat něco, k čemu zřejmě nemají žádný vztah. Jak to asi mohlo dopadnout? Sotva něco zůstalo ze slovanských motivů a obsazení musí být nutně rasově hyperkorektní. Některé věci by prostě měli zůstat tam kde vznikly i za cenu toho, že nebudou mít tolik pozlátek. Ostatně.. herní série o Zaklínači je toho důkazem. ()

mikruu odpad!

Na první sérii se dalo koukat. Těšil jsem se na druhou, ale jsem zklamán. Nepočítám-li zamotaný děj, tak výrazivo v dabingu je hodně ubohé. Samá vulgarita. Dost pochybuji, že v době, kdy se má děj odehrávat znali výraz "kurva", který zde hojně používají jak herci, tak herečky. ()

Archee

Jeden z nejlepších seriálů za poslední dobu. Vždycky se musím tlemit těm ufňukanečkům, co brečí že četli knížky a seriál/film není stejnej ... :-D A proč by měl? Za mě je super, že si to jede svoji linku, pokud to dodržuje "pravidla" daného univerza. Mile mě překvapila druhá série, která byla za mě o něco lepší. Nejspíš proto, že tam nebylo tolik složitého prolínání časů, které se přiznám, že jsem měl u první série občas problém rozluštit. ()

Nechic

Dávám 2* jen za to, že jsem byl schopen to dokoukat. Jinak tohle je diváci hrozná bída i když člověk nezná předlohy. A čím víc se dozví, tím horší to je. 8. díl je zaručeně nejhorší finále ever, 7 dílů politikaření vyvrcholí naprosto nesouvisející zápletkou, která má jediný parametr, že v tom je hodně krve. Postavy jsou nesymaptické skoro všechny, seriál se postará o to, aby si je divák moc neoblíbil. Tohle je zklamání ()

KiJi

Hodnocení u jednotlivých sériích. Po dvou sériích se nám to průměrovalo, protože od pěkného nástupu začíná už ve druhé řadě úpadek...takže zatím průměrně cca ***. ()

Poslední řada Koruny má datum premiéry

Poslední řada Koruny má datum premiéry

10.10.2023

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

31.08.2023

Sledovanost Zaklínače klesá