Zaklínač

USA / Poľsko, (2019–2024), 30 h 55 min (Minutáž: 47–67 min)

Tvorcovia:

Lauren Schmidt

Predloha:

Andrzej Sapkowski (kniha)

Jacinda

Nu. K Zaklínači jsem se dostala kupodivu ve stejnou chvíli, co začala mediální masáž, ale z úplně jiných důvodů. Prostě do mě kámoš tak dlouho bušil: "musíš si to zahrát" a "poslouchám audioknihu", až jsem si řekla, že je na čase přestat se bát této série. A tak jsem ji sjela komplet během dvou měsíců. Začala hrát hru, poslechla si všechny audioknihy, koukla na seriál. Celkově je série Zaklínače povedená, leč v dnenší době již trochu přeceňovaná záležitost. Byla zkrátka a dobře ve správný čas na správném místě. Po gigantickém rozmachu hry ovšem nechápu, proč Netflix stanovil rozpočet na seriál pětikorunu na den. Jinak si nedokážu vysvětlit, jak je možné, že kostýmy a brnění vypadá příšerně (nilfgard ala chodící koule to prostě vystihuje), že kromě Henryho Cavila je casting tristní (yennefer je prostě příšerná, zcela se nehodící osoba, která neodpovídá předloze snad ani z jendoho procenta, at už vzhledově nebo charakterově) a že i hudební doprovod zní naprosto klišoidně (kromě fenomenální skladby Tak dej groš zaklínači). Na peníze se však nemůže vymlouvat logika. Střídání časových linií bez jakéhokoli upozornění, naprosto nesmyslné počínání čarodějů (umím koouzli, ale čumím aniž bych cokoli udělal) a nakonec brutálně dementní souboj na Sodenském pahorku, který vymýšlel někdo, kdo nemá ani minimální znalosti strategie. Jinak si nedokážu vysvětlit, že se tam všichni chovali jako totální hňupové a čarodějové předvedli těžké meeeeh. Snad se druhá série dočká více peněz. Co ovšem musím vyzdvihnout je fenomenální český dabing. A vítězem o nejhezčí hlas je Rychlý junior. ()

JohnnyD

Každá generácia si zaslúži svojho Herkula a Xenu. Podobne ako Twilight aj Witcher je nekompromisná adaptácia, ktorá sa v maximálnej miere prispôsobuje jadrovému publiku. Internetový shitstorm nespokojného fandomu dnes môže seriálu priniesť väčší damage než mizerný scenár, a tak miesto nadhľadu nad brakovú literatúru (nebrať nutne ako nadávku), dostávame kanonádu smiešnych dialógov a z toho vyplývajúcich absurdných hereckých výkonov (Anya Challotra akoby vypadla z Fantaghíro), lebo tak to bolo v knihách. Každopádne som aj celkom rád, že niekto dal solídne peniaze na fantasy ako z osemdesiatych rokov. Tento starosvetský prístup je celkom osviežujúci. ()

sheen

Tak mám za sebou celou 1. sérii. Četl jsem jednu povídku, viděl jsem polský film i seriál, několikrát jsem hrál a dohrál hry. Má největší výtka směruje k neautentičnosti, ty černochy prostě nedávám, to beru jako obrovský přešlap. Když to porovnám s tím polským seriálem, který sice neměl takový rozpočet, výpravu,triky a napětí...ale zato měl lepší herecké obsazení, lepší hudební doprovod a daleko více jsem se sžil s těmi postavami. Je to prostě "moderní" Zaklínač pro dnešní mladé publikum. I přes ty výtky jsem rád, že to natočili a uvidíme co druhá série. S2 17.12.2021 Zase celé série a na jeden zátah v den kdy vyšla :) Líbila  se mi více než první řada. Když jel Geralt s Ciri Kaer Mohrenem, tak mě běhal mráz po zádech a ten konec...tvl..:) Jo a doporučuji se dodívat až do konce, je tam po titulkový teaser :) s3 30.7.2023 teda docela průser :/ a navíc o odchod Cavilla :( ()

Beckett51

Líbilo. A moč. Odvážný krok dodat seriálu úplně jinou atmosféru (kromě pár chvilek), než kterou jsem cítil z her a staršího seriálu, a někdy až skoro divadelní převážně interiérovou scénografii, se vyplatil. Všichni herci (ano i včetně Cavilla) na mě působili svěže, věrohodně a během pár chvil jsem se dokázal oprostit od nějakých svých nenaplnitelných představ a očekáváních. Scénáristicky moc pěkně a hravě udělaný (jednotlivý propojování dějovejch linií hlavně v posledních dílech je žůžo) a akční scény dostatečně "zaklínačský" a nikterak přehnaný. Největší plus jde ovšem k hudebnímu doprovodu, kterej je naprosto kuledrtící a dodává seriálu nejenom potřebný emoce (a někdy i nostalgii, když odkazujou na první díl herní série), ale i neskutečnou dynamiku (viz. poslední scény z Cintry). Jediný malinký mínus tak jde k vizuálním efektům, který občas trochu připomínaj Xenu, ale to zase vyvažujou tim, že když to jde, tak se snaží všechno řešit pomocí kostýmů a masek, pouze s CGI doplňkama (Striga byla mega). Těším se na další řadu. První série: 90% ... ()

Cappuccino

Kostýmy (hlavne armády Nilfgaardu) stoja skutočne za 5 korún, skákanie z minulosti do prítomnosti je chaotické a mnohokrát neúčelné, ALE Henry Cavill alias Geralt je veľmi charizmatický, Anya Chalotra (Yennefer) svojou aroganciou a prístupom neskutočne pôvabná a príbeh Witchera ma vtiahol natoľko, že som ho zhltol za dva dni v karanténe (čo je pri mojom pomalom sledovaní seriálov veľmi slušný výkon). Rozumiem kritike a nízkym hodnoteniam, ale naopak aj tým vysokým. Mne Zaklínač sadol a i keď určite nebol dokonalý, teším sa na druhú sériu. ()

Ruut

Kompletní první sezona: Mám dost rozporuplné pocity. Nikdy jsem Zaklínače nečetl a ani nehrál. Kdybych nevěděl jakou to má být událostí, tak mu asi nevěnuji pozornost. Po prvních dvou dílech jsem byl dost naštvaný. Třetí mě zaujal, ale to strašné prokletí Yen nebylo moc dobře natočené. Čtvrtý až šestý nevážně pojatý byli skvělé bad ass výstřely, které jsem si parádně užil. Sedmý díl pořádně dovysvětlil mizerně sestřihané první dva díly a měl jsme před finále příjemný pocit. No a osmý to zase slušně zabil. když nemáš prachy, netoč epickou bitvu. Ale těším se co bude dál. ()

misterz

Tak myslím, že dohady o tom, či Witcher nahradí alebo nenahradí seriál HoT môžeme s pokojným svedomím uzavrieť. Je jasné, že nenahradí, no rozhodne nie som ani sklamaný. Myslel som si, že Michała Żebrowskeho v role hlavnej postavy nemožno spoľahlivo nahradiť, no ako vidno, autori si dali záležať a našli toho správneho chlapíka. Fyzicky aj charakterovo sa mi to celkom zhoduje s knihami. Dejovo je to podobné ako bola poľská verzia, to znamená, že sa príbeh točí okolo Ciri, no upustilo sa tu od zaklínačových mladých rokov. Tiež tu bolo menej nahoty, resp. skoro vôbec, čo som bol teda prekvapený. Rovnako škoda, že tomu chýbala epickosť deja a lepšia emotívna stránka. Veľa situácií okolo hlavnej postavy som pociťoval dosť odtažito. No jednotlivé súboje boli pekne urobené, aj bubáci (hlavne tá striga) boli fajn, takže na ten slušný nadpriemer to určite stačí. Taká plnokrvná zábava. 80/100 ()

HAL

První série je docela fajn fantasy které knižní předlohu nevystihuje zdaleka tak dobře jak by mělo. Očekávání nebyla velká, takže zklamaný nejsem a zábava je kolem Cavilova Geralta slušná, ale do nadšení se také nedonutím.  Druhá série to samé, opět smíšené pocity. První díl je výborný, Zrnko pravdy je má snad nejoblíbenější povídka a tady to hlavní z ní vystihli úplně přesně a emoce na konci dílu byly opravdu silné. Ale hned v dalším díle se od předlohy odliší způsobem který vůbec není šťastný a je prokletím celé série až do jejího finále. Nemám problém s tím když se při zpracovávání celé série knih děj upravuje a zkracuje, prostě tam nejde nacpat všechno, ale vážně nepochopím proč tam potom přidávají dějové linky úplně nové, a v kontextu světa a těch postav dost nesmyslné. Ten příběh je dost komplikovaný sám o sobě, proč ho ještě víc komplikovat dalším bordelem?Přitom když se nepokouší o velkou originalitu, tak tu všechno funguje velice dobře. Sledovat Ciri v Kaer Morhen je hrozně fajn (k jejímu castingu už nemám žádné výhrady), Yennefer dostává bídu od všech které potká a teprve se hledá, a to taky není špatně (její casting mě pořád trošku štve, ale už ne moc), vedlejší postavy ještě lepší a na jejich život v tomhle světě bych se díval s chutí mnohem dýl než těch osm epizod.Ale pak zase začnou zmateně míchat dějem a jde to dost doprdele, obzvlášť poslední díl je velké wtf, mám pocit že tohle si vymysleli jen proto aby mohli na Geralta a ostatní hodit co nejvíc velkých monster aby tam byla i nějaká akce. Která přitom není nijak ohromující. //// Druhá a třetí série - tohle se fakt nedá, je to pitomá šmíra kterou zabíjí hlavně retardovaný casting postavený víc na nucené diverzitě než na čemkoli co by sloužilo příběhu nebo nedejbože bylo věrné knihám. První díl druhé série byl ještě skvělý, ale ta se pak odchýlila od předlohy tak absolutně že byla skoro k nepoznání, třetí série k ní pak byla naštěstí už trochu návratem, ale pořád tak blbě natočeným, že je jen dobře že seriál umírá. Kudos Cavillovi že měl koule se na to vykašlat. 5/10 ()

liskam

Díly samy o sobě zase až tak nefungují, klopýtá scénář, klopýtá hudba a napětí by se taky mnohdy nedalo krájet. Ovšem jako celek je Zaklínač skoro perfektní a musím říci, že se opravdu těším na další sérii. A maličkato doufám, že se z chyb v této sérii poučí a druhá řada překoná vše co jsem doposud vyděl. za mě nyní 84% ()

Vavča

Hodně vody upylonulo (14 let), co jsem četl celou ságu Zaklínače, nicméně vzhledem k množství knižního materiálu, co je k dispozici se s tím tvůrci porvali naprosto výborně. Zvládli nahodit složité univerzum a v několika dílech představit hlavní postavy, zákonitosti světa. I naprostý neznalec Zaklínače nebude mít problém proniknout do toho světa zorientovat se v časové linii seriálu. Za mě je to výborný seriál, který trefil neskutečným způsobem hlavní obsazení Henry Cavill jako drsný zaklínač Geralt z Rivie je ve své roli fámozní. Málomluvný, neotesaný, hrubý, charismatický alá Tom Hardy, hmm, ehhm, nemohu si pomoct Geralt a Delaney z Taboo mají pár věcí společných, nejen to, že jsou v očích společnosti vyvrženci. Další trefou do černého je Anya Chalotra jako Yennefer, má charisma, styl, tvrdohlavost, svéhalovst svého charakteru zvládá s dokonalou lehkostí. I pár vědlejších postav se povedlo, včetně Marigolda, který konečně vypadá jak má. Freya Allan ok jako Ciri, zatím nebyl moc čas ukázat co v ní vězí, v dalších sezónách uvidíme, čeho je schopna. Co mě na seriálu baví je to, že kromě hlavní příběhové linie zvládá s lehkostí vykreslit i epizody spíše povídkového charakteru. Tvůrcům se podařilo vytvořit věrohodnou atmosféru celého světa, dobrodružnost Geraltova putování, fámozní akční scény, zbývá nám, aby se předvedla taky Klepna:) Více jezdectví v akčních scénách by seriálu slušelo. (Mimochodem doufám, že bude k dispozici i nějaký dokument o tvorbě seriálu, který skutečný kůň posloužil jako Roach, velmi pěkný koník). Neskutečně mě baví na seriálu nejen jeho postavy, dialogy, především žánrová různorodost vyprávění. Boduje u mě na plné čáre OST a Marigoldovy písně použité v epizodách, OST prostě chci. Rozhodně se těším na další sezónu, škoda že si budeme muset počkat do roku 2021. Problémy: Brnění Nilfgaardu zmínili všichni, i na jejich zbraních by se dalo zamakat, ve světě 1,5 a 2 ručních mečů s podivně vlnkovatým tesákem nejdřív pojdeš! Uvidíme, co nový kostýmní vedoucí spáchá, co zbrojíř. Možná by to chtělo přidat ještě trochu peníze na výpravu, ve smyslu válečné scény, města, jinak mě nenapadá nic co by šlo zlepšit. Seriál hodný reprízování! Za mě 4,5 hvězdy. Nejslabší článek seriálu je https://witcher.fandom.com/wiki/Fringilla_Vigo absolutně mimo zvolená herečka i její výkon. Ztvárnění dryád pitomost, doufal jsem v balto-slovanský nebo keltský feeling. Stačí se podívat na Deviantart jak mohly vypadat, případně na kreace fanoušků: http://www.impulsegamer.com/…cher3-03.jpg http://www.impulsegamer.com/…cher3-02.jpg https://funnyjunk.com/channel/cosplay/Dryad+cosplay/hXoMMuK/ Elfové mohli vypadat tak nějak více majestátně a ušlechtile, v dalších sériích asi nebudou mít místo. Ale všechny mé výhrady jsou pouze pihy na krásné tváři seriálu. ()

InJo

Zábavné fantasy béčko s pár bezva scénami (striga, bitva čarodějů) a spoustou potenciálu do budoucna. Cavill si to dává se zjevnou chutí, je to sympaticky drsné a špinavé a dějově i dost rozmanité. První série navíc překvapila ne úplně obvyklými hrátkami s (ne)paralelními časovými rovinami. Spokojenost a těším se na druhou sérii. S01: 70 % ()

Kothy

Tak jsem se k tomu konečně dostal. Dlouho jsem se na to těšil a ohlasy jsou velmi pozitivní. Neskutečně mě to chytlo. Dostáváme se do fiktivního světa stvořeného Andrzejem Sapkowskim. Knihy ani hru moc neznám, takže si budu muset některé věcí dohledat. I tak se v tom dá docela orientovat. Díky Netflixu, že se do toho konečně dal. Henry Cavill se na roli Geralta kupodivu celkem hodí. Děj není vyprávěn chronologicky a odehrává se v různých časových rovinách. Zaměřuje se na hlavní tři postavy, Geralta, Ciri a Yennifer. Na Kontinentu zuří válka každý si musí vybrat stranu. Jde výhradně o konflikt severu proti jihu. Naše postavy se ocitnou v centru dění a musí se se situací nějak poprat. Všechny hlavní jsou dobře zvoleny a jejich linky jsou docela srozumitelné. Člověk se pak už jenom těší, kdy se všechny potkají. Díky Geraltový úkolům je místy děj trochu epizodní. Nevynechává ale ani ony dvě čarodějnice. Všechny souboje jsou dobře a udělané a jejich choreografie také. I příšery jsou zajímavé, takže nuda rozhodně není. Případně se můžeme dívat na kouzla čarodějek. Děj je pěkně rozjetý a oněch 8 epizod uteklo jak voda. Teď jen dva roky čekat na další sérii... Určitě se budu těšit. Seriál si pochvalu určitě zaslouží. Je tam i dost povedená a dobře zvolená hudba. 2. série je tu a s ní i nová dobrodružství. Už se tolik neskáče časem a děj je ucelenější. Rozjezd je sice pomalejší, ale pak to stojí za to. Konečně se dozvíme pravý potenciál Ciri a kdo je hlavní záporák. Možná je lepší neznat knížky. "Toss a coin to your witcher." ()

DwayneJohnson

Můžu k tomu mít spoustu výhrad. Od jakési umělosti, což se týká hlavně bitvy a výpravy, po ne všechny nějak extra zdařilé postavy a lehce rozmělněný děj. Ale jakmile dojde na souboj face to face, dostává Witcher úplně jiný náboj a drajv, kvůli kterému jsem mu ochoten mnohé odpustit. A navíc a to mě překvapilo úplně nejvíc, Henry Cavill se ukázal být tou správnou volbou v obsazení hlavní role, což jsem já jako zarytý skeptik vůbec nečekal. Není to vůbec bezchybné ani dokonalé, ale svůj účel to do puntíku splnilo. I v případě mojí probdělé noci, která určitě stála za to. (Oblíbené postavy: Geralt, Stregobor, Jaskier) ()

Geralt z Rivie

Po 4 dílech, které jsem viděl, tak hlásím spokojenost jako fanoušek knih, původního seriálu i her. Ale nemůžu se přenést přes některé věci. Spakowski stvořil svět plný nenávisti a rasizmu (já sám nejsem rasista), pochopím, když je neúplně hlavní postava čarodějka černá, dokážu pochopit i černého elfa (vlastně to nechápu), ale proč je kurva Triss černá? To opravdu nechápu. Sapkowski něco vytvořil a takto měnit důležité postavy se mi nelibí. Po 8 dílech se celkově jedná o dobře zpracovaný úvod do světa Zaklínače. V podstatě se jedná o nové zpracování původního polského seriálu a končí naprosto stejně. Příběh stojí na 3 hlavních postavách a výběr HC, ACH a FA se opravdu povedl. Hodně mě bavil herní Zaklínač a trochu jsem se bál toho, kdo bude hrát Geralta, ale Henry Cavill udělal opravdu maximum pro roli. Spojil všechno z knih a her dohromady a dnes si moc neumím lepšího herce v podání Geralta představit. Po posledním dílů jsem měl stejné pocity jako, když jsem dohrál Zaklínače 3, takže jednu hvězdičku musím přidat. Odkaz na interaktivní mapu, která vysvětluje posloupnost všech hlavní událostí. - https://www.witchernetflix.com/en-gb 2. Série Pokud bychom zapomněli, že je nějaká předloha, tak by se to dalo zkousnout. První série přinesla mnoho odchylek od předlohy, ale teď? To si dělá Lauren Schmidt z nás prdel? Ano, hodně porovnávám (hry a knihy) a snažím se viděl ve druhé řadě, co se povedlo, ale opravdu toho moc není. Vnímání postav (Geralt a Ciri jsou jediné dvě postavy, které tam patří), humor, sarkasmus, celé pojetí hlavního příběhu konfliktů mezi severním královstvím a Nilfgardem mě nebaví. Pochválit se dá jen pár nových monster, ale soubojů bylo málo. Netflix mám rád, ale už to opravdu přehání s pič..inou o LGMBTV nebo jak se to píše. Chybí tam už jen, aby Geralt, Ciri nebo Yennefer prohlásili, že jsou transgender nebo nějaká jiná podobná volovina. S blackwashing by to taky mohlo být trochu mírnější. Neneke to je taková ta třešnička na dortu nebo spíš kudla do zad od Netflixu. Ukázky na The Witcher: Blood Origin? Tak z těch šikmooček už mám teď strach :-/ Ještě se musím zastavit u pana Sapkowského, protože je tak trochu pokrytec, když hejtuje hry a vychvaluje seriál, který jde úplně jinou cestou, něž jeho knihy. Přitom jsou hry daleko více podobné jeho předloze. NA ZÁVĚR: Tohle jsme si za dva roky čekání opravdu nezasloužili. ()

Ratemus

Musím říct že toto mi vysloveně sedlo, krásné prostředí, drsná akce, když už na ní dojde a to hlavně Henry s mečem a to nemluvím o tom, jak mu role Geralta neuvěřitelně sedne. O předloze vím leda hovno, takže je mi u řitě, jak je to věrné předloze. Další postavy též sympatické a fajn.. Za mě fajn fantasy. ()

Happens

Tak po průvodních obavách s výběrem herce a trochu asertivního obsazování černochů do hlavních postav jsem se probral do absolutně úžasného světa po konjunkci sfér plným monster ve světě zvířat a lidí. Absolutně úžasné ztvárnění Zaklínače včetně hlasu. Nemám co vytknout. Nicméně je třeba k pochopení věcí opravdu být trošku znalý hry/knihy, jinak by děj na neznalého mohl působit trochu zmateně. ()

Lenny.M

Zaklínač od Netflixu mě nenadchnul, ale nemůžu ani říct, že by se jednalo o totální katastrofu - polovina dílů byla super, zbytek mě vyloženě nudil. Neznalci předlohy musí naprosto tápat v politice a celkově časových linkách, to se tvůrcům opravdu nepovedlo, ale z druhé strany potěšilo pár dialogů přebraných z knih. Potěšil mě i samotný Geralt a Ciri, zato obsazení čarodějek je totálně off. Yennefer a Tissaia jsou pro mne největším zklamáním seriálu, vlastně i s Calanthé. U Yennefer prostě představitelka absolutně netušila, koho hraje.. Hodně se nepovedlo ani CGI, a celkově z toho mám podobný vibe jako z The Last Kingdom, které jde ale každou sérií nahoru, takže uvidíme, co bude dál. Pustila bych tohle někomu, koho chci nalákat na Zaklínače přičemž nemají tušení, o co se jedná? Nikdy. Ale jako vyplnění volného času fanouška, který zná knihy a hry, proč ne. ()

SeBig

Hru mám rád, ale tohle mě díl od dílu víc a víc nebavilo a sedmej díl tomu nasadil korunu, kdy jsem se rozhodl i tu třetí sebrat..Yennefer mě srala, Ciri mě srala (stejně tak i ve hře), Geralt je celkem “hmmm” okey. Uvidim jestli si najdu chut nekdy na druhou sérii. A abych nebyl zas moc toxic tak všechny fighty s monstrama a hudba - top. Za to ty dvě taky. ()

Chrustyn

Jako velký fanda videoherního zpracování, legendárního Geralta z Rivie, jsem byl na seriálový počin velice zvědavý a natěšený, bohužel však ve výsledku i zklamaný. Henry Cavill je fajn, akce slušná, atmosféra v některých dílech příjemná a připomínající videoherní místa, bohužel jsem měl pocit, že spíše sledují nějakou menší verzi Hry o Trůny, než příběh lovce monster. Seriál nijak neurazí a slavnému Sapkowskému dílu rozhodně nedělá ostudu, jen bych si filmové/seriálové zpracování, představoval jinak. ()

Poslední řada Koruny má datum premiéry

Poslední řada Koruny má datum premiéry

10.10.2023

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

31.08.2023

Sledovanost Zaklínače klesá