Zaklínač

USA / Poľsko, (2019–2024), 30 h 55 min (Minutáž: 47–67 min)

Tvorcovia:

Lauren Schmidt

Predloha:

Andrzej Sapkowski (kniha)

Guadeloupe

Nie. Katastrofalna vyprava, rozpravkova atmosfera, absolutne nevyvazene herecke vykony, ale... najviac ma ako necitatela predlohy stve, ze si bez knihy clovek neskrtne. Univerzum ostava nevyskladane, postavy nepodstatne, motivacie, pozadie, ci suvislosti nevysvetlene. Dve hviezdy len za Geralta a jeho solo bojove sceny. Mohla som si usetrit cas a pockat kym to niekto zostriha na yt, zazitok by bol obdobny. ()

mety6

Serial sa chce tvarit, ze je pre vsetkych (aj pre tych z nas, ktori nikdy necitali ani jednu Witcher knihu a ani nehrali ani jednu hru), ale je tu az prilis vela situacii, kedy sa sam seba pytam WTF? Nie, zeby nieco v tom seriali nesedelo (okrem maskerskej stranky, kedze krv sa objavuje a mizne v kazdom druhom zabere, alebo mrtvoly z nicoho nic zmiznu zo sceny v style hier z roku 2000). Problem celeho serialu je to, ze od teba ocakava, ze vies aspon zaklady a teda kto je ten, ci onen tajtrlik, ktory sa objavi na scene na 3 minuty, lebo jeho vyslovene 4 slova budu dolezite 2 epizody neskor. Zabudol si nanho, resp. na to, co povedal? Tak to si v p***! Neskutocne ma vytocil fakt, ze takmer vsetky pribehy v castiach 1-6 su poviedky z buducnosti/minulosti alebo neviem akej reality, lebo som sa v tom uz doslovne stratil...a myslim, ze spolu so mnou aj scenarista, pretoze sa to tam prelinalo kazdych 5 minut a to uz bol neskutocny filmarsky nonsens. A samozjreme totalne serialove klise v style "nevieme, ako ukazat boj, tak to strihneme a rozhadzeme okolo teba mrtvoly" nemoze chybat asi tak 10x za celu seriu. S malou dusickou som dufal, ze tento serial ma "pozve" do sveta Witchera a budem si chciet zahrat aspon hru, ale toto je zle, zle, zle. Cavill to nehra zle, ale "CGI mustache flying superhero" mu pasuje viac. A este by som bol zabudol....cernosi a skoti v slovanskej historii su TOP!!! :D ()

milos.lacika

siel by som za 70% ale to tu nie je, tak budem optimista, pretoze citim velky prislub do druhej serie. prva sa vlastne podarila. ako velky fanusik sapkacovych knih som sa troska obaval serialu. odmietal som trailery a obrazky a informacie. a preto rad vidim, ze serial sa podaril. respektuje predlohu. ma jej atmosferu, jej humor, jej napatie, miestami tu strasidelnost. priserky sa podarili. magia funguje. geralt je pre mna tahun. ej ked cavil nie je oscarovy herec, tak zaklinaca ma evidentne rad a ma ho nastudovaneho a podarilo sa mu do postavy vtelit. yen je zaujimava, predstavoval som si ju inak, ale ma auru a je to pekna zenska. rovnako sa podarila kopa dalsich postav. ciri je podla mna presna, trpazlici su vtipni. najviac sa mi pacilo spracovanie pribehu so strigou, pribehu mensie zlo. velmi ma prekvapil jezek. drzim palce do dalsej serie. ()

radim633

Knihu jsem četl snad jenom jednu nebo dvě. Herní adaptaci Zaklínač 3 mám velmi rád, tudíž mi svět Zaklínače není cizí. Musím říci, že ze začátku jsem moc nadšený nebyl. Serálu jsem dal šanci a postupně jsem dokoukal všechny díly. Zjistil jsem, že mě Zaklínač baví. První 2 díly jsou slabší, ale postupně to člověka vtahuje víc a víc a další díly jsou již lepší. Mnoho lidí Zaklínače porovnává s GoT, čemuž bych se chtěl vyvarovat, protože oba seriály jsou velmi rozdílné. Samozřejmě nejdůležitější postavou je Geralt a toho Henry Cavill ztvárnil velmi dobře a celý seriál táhne. Anya Chalotra jako Yennefer mi vůbec neseděla, ale později jsem si zvykl a docela jsem v ní tu Yen viděl. Občas bylo málo Geralta a moc Yennefer (např. poslední díl). Freya Allan toho zatím moc neukázala. Někdo si stěžuje na triky a CGI, ale v tom já nevidím nějaký velký problém. Hudba se mi líbila a souboje s meči byly skvělé, je vidět, na filmu spolupracovat Furdík. Mně osobně nevadí, že zde byly 3 dějové linie a autoři diváka přímo nevedli za ručičku, vždyť pozorný divák si toho všimne. Naopak mi přijde zajímavé, že se autoři inspirovali Dunkirkem. Nelíbí se mi, že se v seriálu hojně vyskytují "politicky korektní" menšiny na úkor autentičnosti a předlohy. Jsem zvědavý, co se bude dít v další sérii, určitě má potenciál toho nabídnout mnohem víc. ()

Judovik

Tak v tomhle si libuji. Tohle mi opravdu chybělo, navíc perfektní obsazení herce a díky bohu že to Henry Cavill vzal. Vžil se do role bombasticky, jelikož byl sám blázen do knížek a do her Witcher, tak si osobně myslím, že lepší obsazení pro tuto roli než on sám neexistuje. I já mám zálibu ve stejnojmenných hrách, proto tento seriál je pro mě ve srovnání jak když dítěti vrátíte dudlík do pusy. Prostě žůžo. Nemá to chybu. 10/10 ()

RamiellDeAnn

Velmi rozporuplne... ako celok hodnotim na 3. Remeselne hrozne ale zachranuje to knižka takže ma bavilo na to pozerať zo zvedavosti čo sa stane dalej. Gerald akotak fajn, dryady tragedia a multykulty odysea, s tym som ok; ked už maju potrebu takto korektne šrobovat presvečenia do serialu. Ale ajtak by som si hrozne prial aby sa toho chytili šikovny tvorci, mohlo to byť ovela lepšie. Na druhu stranu, mohli to dodrbať ovela viac, takže čiste 3. p.s. nedajte sa obalamutit ,,vybornymi šermiarskymi scenami". taka je tam jedna, v prvej epizode. ostatne šermiarske sceny su odpad ako zo xeny alebo herculesa. ()

Danney

Začal bych asi tím, že znám knižní i herní předlohy, díky čehož jsem se v ději relativně dobře orientoval. Byť dějové linky jsou splácané jedna přes druhou, obrovské skoky v čase, i když se to všechno tváří, jako jeden celek. Pro fanouška asi rozumný seriál, pro někoho, kdo nezná dané univerzum je to zmatek a místy i nuda. Herecké obsazení mě příliš nenadchlo a vlastně ani jejich výkony nejsou bůhvíjak ozařující, až na pár scén působí H. Cavill až příliš staticky a na Zaklínače, když dojde na emoce, tak až příliš impulzivní. Další klíčovou věcí je obsazení postav, nemám nic proti tomu, aby hrál člověk jiné barvy pleti v seriálu, vlastně, ať je klidně plný herců tmavé pleti, ale ať to zapadá do daného univerza. Kulisy a design prostředí jsou většinou velmi propracované o tom žádná, ale co se kostýmů týče, tak by to celé působilo věrohodněji, kdyby se zastavili do první půjčovny kostýmů, kterou by měli po cestě (ehm Nilfgaardská zbroj). Určitě to mohlo být ještě horší, ale na seriál s nemalým rozpočtem je to zkrátka bída. 3/5 s přihmouřeným okem a malým plusem za "Toss A Coin To Your Witcher". ()

brona4545

1. série 60-65% Serial je to celkem dobrý, ale největší problém je tam čas. Občas je to dosti nepřehledné. Nejhorší je ovšem zbroj Nilfgardu a velké množství černochů kteří tam nemají co dělat a nejhorší z nich je Triss. Vůbec se nepodobá jak knižní tak herní předloze a navíc je hrozně tupá. Geralt a Marigold jsou asi jedé pozitivní. Tak snad se příští serie povede lépe. ()

C.i.k.a.k.a

Za mna veľká spokojnosť mohlo to dopadnút všelijako ale dopadlo to podľa mna nad očakávania neni jednoduché stvárniť Sapkowskeho no vidno že sa natom podieľal ,herci sú skvelý a je cítiť z veľkého % celkovú atmosféru ako v hre a dovolím si tvrdiť že aj celková fantázia čitateľov ktory čítali zaklínača nemôžu byt sklamaný :) skvelý seriál :) ()

Vaelor

Jako kluk zamilovaný do herního zaklínače (ano, hlavně trojky), následně přetvořený (ze začátku to bolelo) knihami (okey, ještě mi dva díly zbývají) jsem na startu seriálu byl zklamán podobou a chováním Geralta (jak kdyby tomu hernímu z oka vypadl), načež jsem to posléze vstřebal, abych si uvědomil, že ten seriál je pecka, a to hlavně v tom, co z toho může být v budoucnu. Ale základ je perfektní, takže teď stačí jen to nezvorat... jak jednoduché. ()

roabe

Jako na houpačce, hodně nevyvážené, místy nudné. Lacině vyhlížející kulisy. Málo špinavosti, cynismu, naopak příliš mnoho spoluobčanů černé i žluté pleti.. Co asi na to Sapkowski? ()

011235

V porovnání se současnou seriálovou produkcí nevychází až tak špatně, v porovnání s knižní předlohou je to docela zmetek. 1/ Chaotický scénář, odehrávající se v několika časových rovinách masakruje původní povídky - bere si z nich je fragmenty, takže pak vznikají nesmyslné paskvily (viz díl se Sylvánem), zato je "obohacuje" o nudný balast a spoustu wtf momentů (Tissaia a úhoři, Yennefer s mečem proti Sekáčům atd...) Humor ze Sapkowského povídek zde není, jen trapné pokusy o něj v podání postavy Marigolda. 2/ Tragické obsazení - Geralt nakonec vychází nejlépe, Triss je nevýrazná (oproti předloze navíc mulatka), trpaslíci nejsou trpaslíci, ale liliputáni, elfové jsou černoši, Calanthé je pirátka, Vilgefortz turek, Cahir vypadá jak Sylván (bohužel nemá masku), ale nejhorší je Yennefer, která snad měla být spíš obsazena do nějakého teenage seriálu - je neskutečně nesympatická a otravná (její postava je navíc uměle nacpaná skoro všude). Nějaké herecké charisma aby v tomhle seriálu člověk pohledal, zvlášť v porovnání s Hrou o trůny. 3/ Prostřednictvím ženských postav se pořád řeší nějaké gender otázky (opět linka s Yen), které mi jako takové nevadí, ale tady je to brutálně na sílu, navíc se tím ku*ví předloha. 4/ Výprava není zas tak hrozná, až na umělý sníh jak z hasičáku a letní vizuál jak z Princezny ze mlejna, na pořádné CGI asi nebyly peníze, něco tedy vypadá dost špatně (Sylván, draci, Cahir...), ale snad to v dalších sériích bude lepší. Celkově seriál trpí špatným scénářem a producentkou Lauren Schmidt, která si z něj udělala svůj statement (pak se můžou progresivisti divit, proč lidi volej Trumpa). ()

majlika3

Jako člověk co nezná příběhy, ani hru, takže ani postavy, musím říct, že je v tom děsný bordel. Děj přeskakuje sem tam, bez jakéhokoli upozornění a je v tom chaos. Trochu vás přivede do obrazu předposlední díl série.. díky konečně vím, na co jsem to vlastně koukala... Občas mi kamera lezla na nervy, přeostřené záběry. .. Kdyby to šlo chronologicky, tak by to bylo super. ()

jakubesd1

85% a 10% je minus za zlý casting na pozíciu triss a tej zapornej čarodejníčky černošky a 5% je za niektoré nedotiahnuté efekty ale to je maličkosť. Keď sa chceli držať knihy tak prosím do bodky . A dúfam že nová séria nám donesie lepšie efekty a konečne už viac kúziel od samotneho zaklínača. Inak príbehovo sa to pekne drží predlohy. ()

mistrpropr

Váham mezi 3* a 4*... Knížek jsem četl cca půlku, ve hře (2 a 3) jsem strávil desítky, možná malý stovky hodin a opravdu mě to bavilo a ten svět se mi moc líbí. Po prvnim díle jsem byl nadšenej. Měl jsem strach z Geralta, ale ten je na celym seriálu nejlepší. Zobrazení světa se mi celkem líbilo, ale pak to přišlo... Obsazení zbytku rolí teda žádná velká trefa do černýho nebyla (Yennefer strašná, Ciri taky nic moc teda, a spousta podivuhodnejch postav). Ale ze všeho nejhorší, je způsob vyprávění. Jak by řekl klasik: "Vy tam máte postav jak na Orloji". Vždycky se tam na chvilku vyloupne nějaká postava (pro děj většinou celkem k hovnu, ale dá se udělat fajfka, že v seriálu byla) a to se stane opravdu hodněkrát, takže už jenom si srovnat kdo je kdo (protože spojitost postav, popřípadě vysvětlení důvodu chování postavy tam v podstatě VŮBEC NENI). Docela dost se tam nesmyslně žvaní, a tak v půlce dílů je Geralt jenom nějaká vedlejší postava, která vobčas něco plácne a děj se zas přesune jinam. Takže těšil jsem se opravdu hodně, vyloženě zklamanej určitě nejsem, ale furt je tam dost prostoru pro zlepšení, hlavně na způsobu vyprávění. Komentář Tom Hardy mi mluví z duše ()

Marek.Skalka

Že seriálový Zaklínač nedosáhne úrovně herního zpracování, natož tedy úrovně špičkového traileru 'A Night to Remember' jsem čekal. Ovšem že bude tak moc mimo, to mne nemile překvapilo. Nejde snad ani tak o to, že Geralt si není moc podobný a působí spíše jak reklamní panák, ani o elfy, trpaslíky... zkrátka mám jinou představu. Tvůrci měli jinou. To se stává. Nic špatného na tom není. Celý seriál je však takový... no nedá se mu moc věřit a nudí. Jasně, poslední Hvězdné války a Matrix 3 ukazují, že film se dá zvojtit výrazně více, jenže přesto je Zaklínač od Netflixu pro Zaklínačem nepolíbené jen těžký průměr. Pro ostatní jsou i ty dvě hvězdičky až moc. Nikdo tam totiž pořádně netuší, co že to jsou ti zaklínači zač, co jsou zač ti ostatní, proč je ostatní nemají rádi. Proč mají. A to stejné se dá říci ovšem ostatním. Zkrátka aby Zaklínač byl seriál ze světa zaklínačů a monster, na to rezignoval a ani se o to nepokusil. A aby byl fantasy seriálem... na to zkrátka nemá. ()

Vampiroza

I když jsem nikdy nečetl zaklínače, viděl pouze dřívější seriál s Michalem Źebrowskim, který mě bavil a pak hrál chvíli jedinou hru a to ZAKLÍNAČ 3 divoký hon, který mě moc nebavil jelikož (nejsem fanda otevřených světů), tak Netflix pojetí mě velmi překvapilo. Cavila mám rád jako herce celkem a vizual i příběh mě chytil od prvního dílu. Jediné co bych vytknul tak to že postavy vypadají jako by vykrádali půjčovnu kostýmů harlekýn po výprodeji, ale tak člověk nemůže mít všechno že jo ;) ()

Pavlis.xxx

Výborné momenty střídají divné až stupidní momenty. Krásné scenérie střídají levná monstra na které jsem se těšil asi nejvíc a kromě té první scény,která trvala pár vteřin stály pěkně za hov... Pro maloznalce (ale aspoň trochu) jsem se orientoval někdy velmi těžko. Flashbacky, lítání mezi časem a zeměmi,které člověk ani neví, kde jsou.. spousta postav a jmen,prostě jeden velkej guláš. Některé díly mi přišli úplně zbytečné a některým bych klidně přidal stopáž. Přesto mě zaklínač zaujal a doufám,že ve druhé sérii přibude monster a Gerald rozjede i svoje schopnosti. Plus dávám ze sex, násilí a Cavilla = 60% ()

kostey

Jedna hvězda za zpracování, jinak ale nemám za co jiného více hvězd udělit. Neudržím u toho pozornost, vubec mě to nebaví. ()

Poslední řada Koruny má datum premiéry

Poslední řada Koruny má datum premiéry

10.10.2023

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

31.08.2023

Sledovanost Zaklínače klesá