Geralt se smíří s osudem a chrání Ciri před silami, které bojují o vládu nad Světem. A taky před její záhadnou mocí. (Netflix)

CzechGod

klasika, moc pribehovych linek (navic vicemene tlachacich), v pulce serie se Geralt skoro neobjevuje a klidne to mohli udelat jako spinoff Ciri :) ()

UhLee

Druhá série - (7/10). První série byla jako blesk z čistého nebe. Nadšení většiny publika a dokonce i čtenářů knih. Já osobně jsem zatím četl jenom první knihu, ale už se na mě v poličce smějí další tři díly. Možná, že by moje hodnocení bylo daleko subjektivnější, kdybych kromě her, četl i všechny knihy, ale "Spal to ďas". Věděl jsem, že druhá série bude kontroverzní, Viděl jsem hodnocení jednotlivých epizod a druhá série neslibovala žádnou hitparádu. Ve výsledku to zase tak špatné nebylo. Vidím zde výrazný propad oproti první sérii, ale zase byla pro mě druhá série daleko přístupnější a lépe uchopitelná. Výrazný problém vidím v naprosté nevyváženosti jednotlivých dějových linií. Na jedné straně vidíme našeho milovaného Geralta, který je prostě skvělý. Henry je prostě pán a může se jenom smát všem chytrolínům, kteří mu po jeho obsazení nevěřili. Sekunduje mu Ciri, která je taktéž výborná. No, ale pak jsou tu ovšem linky s Yennefer, elfy a politické pletky, které působí spíš vatovitým charakterem než, aby diváka postavily ze židle jako šermování stříbrným mečem. Kdyby tvůrci šli trochu jiným směrem a nesnažili se z toho dělat něco, co Zaklínač prostě nemusí být, tak by to byla o třídu lepší podívaná. Takto je to bohužel jen mírný nadprůměr, který podle nepotěšil tolik lidí, jako první série. Nejlepší epizoda: Zrnko pravdy (S02E01) ()

DragonnCZ

5-6/10. - Knihy sem nečetl, hry ještě nehrál a seriál byl vlastně můj první střet s tímto světem do kterýho sem měl teďka seriálem chuť se ponořit a druhá série mě zklamala a bylo to pro mě celý hrozně nudný nezáživný debaty takřka o ničem a ostatní linky kdy tam nebyl Geralt mě absolutně nezajímaly. První série byla daleko lepší a fakt se mi mrtě líbila, ale toto mě zklamalo a to ta série měla dobrý rozjezd a 1 ep. byla fakt dobrá a pak se to tam 4 ep. domrvilo, jediná snad poslední ep. za to pořádně stála jelikož to finále bylo super, ale to je tak celý. ()

andriy

Nadšení z první série vyprchalo. První díl byl slušný, poté víceméně následoval sešup až k poslednímu dílu, který byl alespoň akční a konečně se v něm významněji posunul děj, už to ale nemohl zachránit s ohledem na ten guláš, který nám tvůrci celou druhou sezónu servírovali. Nejsem fanatický fanoušek předlohy, knihy jsem nečetl, ale tohle byla prostě podivná slátanina. Geralt ok, Ciri taky docela ok (až na to, že vypadala jak po botoxu), Yennefer v podstatě zbytečná postava (její jediný světlý okamžik byl díl, kde zachránila Marigolda). Pokud měla první série hned několik skvělých momentů, které mi utkvěly v paměti, tak druhá ve mně nezanechala v podstatě nic. Snaha jít oproti předloze vlastní cestou prostě moc nevyšla. ()

Zek

Jediný díl, který mě bavil, je první. Bohužel, je to jen vedlejší příběh a s hlavním dějem nemá vůbec nic společného. Co se týče hlavního příběhu, tak ten mě vůbec nebavil a počítám, že za měsíc si ani nevzpomenu o co tam vlastně šlo. Myslel jsem, že tento seriál bude perfektní náhrada za hru o trůny, ale zatím se to blíží ke stejnému konci, je to velká škoda. ()

ywo666

Prva seria bola super. Ale trochu som sa v nej stracal aj ked som poznal predlohu. Druha seria je je uz viac priamociara a odohrava sa v jednom casovom pasme. A to je dobre. Serial sa da tak uzit ovela viac. Pre mna uplna pecka. Nech mi superman odpusti ale Henry Cavill sa narodil pre Geralta. Jeho casting je uplne dokonaly. A to aj po vizualnej, hereckej a akcnej stranke. Ostatni herci celkom ok. Akurat Kim Bodnia sa mi tam uplne nehodil. ()

MikyAff

Ačkoliv mi průměrem vyšly 4 hvězdy, je druhá řada slabší, než ta první. Nějak se nemohu vyrovnat s postavou Ciri, které jsem se snažila dát šanci, ale posledním dílem jsem nad tím zlomila hůl. Celkové vyobrazení zaklínačů a Vesemira mi úplně nesedlo a spíš se dá vyjmenovat na prstech jedné ruky, co bylo dobré. Například Marigold. Když nepočítáme jeho scénu v jezírku, u které byli všichni překvapeni, co ten náš bard skrývá pod košilí, tak byly skvělé jeho scény s Yennefer, při nichž panovala dobrá jiskra. I výcvik Ciri byl poměrně zajímavý. Kdyby se děj točil více kolem zaklínačské linky, bylo by moje srdce spokojenější. Ačkoliv je linka s politikou určitě důležitá, je pro mě strašně nezáživná. Ačkoliv pořád koukám na další série s nadějí, je to spíš díky mé představě, co by se z toho dalo vše vyždímat, která bude nejspíš přebita zklamáním. ()

hroubek

Au, tohle bolelo. Hned na začátku musím uznat, že mi druhá řada utekla a linka kolem Geralda a Ciri je dost dobrá. Netflix do seriálu narval prachy a ty tam jsou vidět. A tady pochvaly končí. Nečetl jsem knihy a nehrál jsem hry, a proto mi nějaké detaily určitě unikly, přesto při sledování druhé řady mi přišlo, že to celé nedává moc smysl. Celé to politikaření, to že nevím jak vypadá kontinent, nedokážu odhadnout vzdálenosti mezi místy mě dost vadilo, ale nějak bych to překousl, kdyby tady byly zajímavé postavy. Jenže, tady zajímavé postavy nejsou. A nejsou tady ani kloudné dialogy. Vrchol umění, které tvůrci předvedou je to, že z Yen (nejzajímavější postava z první řady) udělají nudnou postavu s ještě nudnější zápletkou. Pomyslnou korunu tvůrci nasazují zápletkám kolem mágů, elfů a králů, která mi byla doslova u zadku. Ještě štěstí, že poslední epizoda zahraňuje, co se dá, jinak by byla tahle řada hodně špatná. Takhle je jen špatná. Nicméně na to, že to měl být nejočekávanější seriál zimy, tak velké zklamaní. 5-6/10 ()

Timak

Jestli se vám líbila první série, tak se vám bude líbit i druhá. I když styl vyprávění je podstatně jiný - časová posloupnost je lineární, což zlepšilo orientaci v příběhu, ubylo soubojů, máme i méně monster, s čímž vymizela epizodnost a hraje se více na vývoj postav, který je tu značný. Nové postavy jsou dobré a ty známe z dřívějška jsou lepší. Nicméně přece se člověk (Zaklínač) musí nějak živit, takže i na své osudové cestě by měl vzít nějakou práci, což ve výsledku srazilo mé hodnocení. Každopádně za mě panuje spokojenost a těším se na třetí sérii. Jo a perlička pro dámy na závěr - ani jednou se tu Cavill nesvlékné do půl těla, což je mrzuté, ale překvapivě Marigold ho důstojně zastoupí. Bohužel ani Yennefer se nesvlékne a to je myslím ještě větší škoda, vzhledem k vývoji její postavy a jakési ztráty určitého privilegia, jakožto mága. ()

SamVimes

Druhá řada Zaklínače začala slibně, volnou adaptací povídky Zrnko pravdy s vynikajícím Kristoferem Hivju v roli prokletého Nivellena. Jenže v následujících epizodách už seriál zdrojový materiál knih opouští téměř úplně a nahrazuje jej řádově horší scenáristickou prací, jak v celkovém příběhu, tak i v jednotlivých scénách a dialozích. Stále výborný Henry Cavill jako Geralt zachraňuje, co může, a až překvapivě funguje i jeho vztah s Ciri. Potěší i scény s Bateyho skvělým Marigoldem a dále výprava, zejména krásné exteriéry. Je to ale málo, především ve světle problémů se scénářem a když navíc nemalou část obsazení tvoří castingové omyly.   Hodně zamrzí, že seriál opustil původní skladatelský tým Sonya Belousova a Giona Ostinelli, kteří stáli za fantastickou hudbou první řady. Nový soundtrack není špatný, ale je mnohem obyčejnější, je mnohem více pouhým výrobkem než uměleckým dílem (ostatně podobně jako scénář). Pryč je obrovská zvuková rozmanitost historických nástrojů, pryč jsou jejich geniální mnohovrstevnaté aranže. Nejslyšitelněji chybí živelné jednak housle Lindsay Deutsch a jednak niněra, nástroj Geraltových melodií, a její neučesaný, trochu divoký zvuk. Chtěl bych doufat, že druhá řada byla jen podivnou odbočkou a příště už se Zaklínač vrátí do správných (nebo alespoň lepších) kolejí, tyto naděje ale aktuálně není o co opřít. ()

fabecc1222

Dva roky čekání na seriál ze světa, jehož potenciál je díky oblibě her možná ještě větší, než u Hry o trůny, a kde některé postavy mají právě díky hrám potenciál stát se těmi nejoblíbenějšími ze světa fantasy na pěkných pár let, a přišlo akorát takové zklamání... Těžko se vypisovat, kde se stala chyba, přes všechny ujišťování, jak tvůrci žerou předlohu, jak jí respektují, i přesto si z ní skoro nic nevzali, a místo toho přinesli do seriálu vlastní nápady... Už v první řadě byli náznaky toho, že se scénáristi s talentem zrovna nepotkali (linka Yennefer), a když ještě získali dojem, že mohou vymýšlet další a další nápady, tak se tento fakt jen prohlubuje. Světu Zaklínače chybí takový ten Jackson na tvůrcovské pozici, který by měl viditelnou lásku k danému světu. Samotný Cavill v hlavní roli to bohužel neutáhne, a když se Freya Allan rozhodla pomocí plastických operací kompletně změnit svůj obličej, tak už ani ta Ciri neudělá radost. Přitom třeba na Triss je vidět, že tvůrci si kritku umí vzít k srdci, protože Triss už je konečně ta Triss, kterou jsme všichni chtěli. Jenže na každou nápravu bohužel přicházejí dvě nové chyby, a linky s monolity či démony jsou scénaristický propadák. Ignorování Shani, či stálá přítomnost některých vymyšlených postav (Přitom v tomto světě jsou potenciálně desitký postav, které lze zapracovat) nenabízí mnoho optimismu směrem k dalším řadám. ()

Eleanor05

Nelíbila se mi ani první série, ale druhá má se Zaklínačem společný už pouze název. Postavy jsou na tom úplně stejně - tedy s předlohou mají společná jen jména. Geralt je neustále znuděný a otrávený, Yennefer je obyčejná holka od vedle, Vesemir je divnej dědek bez autority, Eskel je debil, Lambert taky, Ciri je nesympatická a namyšlená, Fringilla Vigo je masová vražedkyně, Francesca Findabair má dítě (!) s Filavandrelem (WTF?), Tissaia de Vries spí s Vilgefortzem (WTF!) atd. Jediné dvě postavy, které odpovídají předloze svým chováním, jsou Marigold a Triss. Děj je celý smyšlený (kromě výcviku Ciri na Kaer Morhen), napsaný jako špatná fanfiction slátanina, scénář je nevýrazný a nudný... Zvednout tento seriál ze dna by pomohla už jenom jediná věc - najmout scénáristy z CD Projekt Red. Ti jsou, na rozdíl od tvůrců Netflix Zaklínače, mistři ve svém oboru a udělali by ze série výpravnou, dospělou, zábavnou, dějově skvělou pecku, jakou si zaslouží být. 1,5* ()

VanTom

Neobeznámen s předlohou, ani s 2. sezónou nemám extra problém (i když zásadní výhrady by se našly). Určitě podupala něco z výlučnosti a osobitosti Sapkowského světa, ovšem jako velkolepá fantasy stojí na solidních základech. Vyšší rozpočet byl jednoznačně vidět, ústřední obsazení skvěle padlo a příběh… Ten se tedy moc nepolepšil ani neposunul, sice neskákal mezi časovými rovinami, ale zůstal nepřiměřeně roztrhán mezi mnoho míst, skupinek postav a politických zájmů; na úkor morálně ambivalentních soubojů zaklínačů s monstry vše točil kolem Ciri, na jejíž ramena položil osud, zkázu či spásu celé sféry. Asi by neuškodilo, kdyby se držel víc při (povídkově nájemné - lovecké) zemi. ()

Sany33

Tak som sa tešil na novú Zaklínačskú sériu až ma to sklamalo. Zo začiatku sme sa v pár poviedkach vrátili k veľmi dobre ukončenej prvej sérií ale čím sa do deja pridávalo viac postáv a viac frakcií a viac dejových zvratov, tým som sa v tom viac strácal. Nemalo to moc chronologickú postupnosť čo ma dosť odrovnalo. Ale hlavnú dejovú linku okolo Ciri a Geralta som si veľmi užil. Užil som si aj súboje s Lišojebom s démonom s Nilfgárdom... Celkovo ma táto séria bavila ale ja byť pri kormidle prestanem to hrať na politický intrigami prešpikovaný thriller a začnem sa sústreďovať na to, čo je Zaklínačovou devízou a to je plnohodnotné fantasy. 75% ()

JoseBenes

Hodně velký špatný. Scénáristé mají všechno komplet napsané k dispozici a rozhodli se to udělat po svém, asi jako kdyby někdo přepsal Harryho Pottera...jako céčkovou fan-fiction. Takže nepřekvapivě je nejlepší 1. epizoda, protože to je povídka z knihy, kdežto zbytek je téměř komplet vymyšlený hnůj, kde jediné, co to má společného s knihami, jsou postavy, z nichž některé navíc jednají úplně v rozporu se svým charakterem. Černí elfové s afrem a dredama tomu taky nepomáhají. Hudba oproti první řadě (soundtrack z ní poslouchám doteď) prakticky neexistující. Pozitiva: Cavill, Djikstra, první epizoda, Ciri, upravený vzhled Triss, Rience. Kdo nečetl předlohu, může si přidat jednu až dvě hvězdičky, protože mu bude unikat, co všechno je špatně, např. že si zaklínači pozvou do tajné pevnosti v horách prostitutky na orgie (a Vesemir na to tiše opodál kouká), největší plot-twist ságy prozrazený prakticky na začátku atd. atd. Podotýkám, že první řada mě i přes omezený rozpočet a cringe momenty bavila a s přimhouřenýma očima jsem jí dal 4*. Lauren Schmidt je Butcher of the Witcher. Několik pamětihodných citací: "Fuck!" - Yeneffer; "Fuck. Fuck! FUUUUUUCK!" - Ciri; "Fire fucker!" - Yennefer ()

Avari.73

Ještě větší sračka než první série a to je co říct. Jak jdou Spojené státy do kopru, tak berou s sebou i vše ostatní. Takhle to dopadá, když tvůrcům jde jen o šíření jejich ideologie na úkor díla. První díl ještě dobrý, ale co se pak děje, tak to hlava nebere. Mnozí už to zde popsali a jsem rád, že mnozí zároveň prozřeli. Tohle není Zaklínač a nikdy nebude. Smiřte se s tím, že další série to budou kurvit ještě víc. ()

vyfuk

Druhá série je evidentně pro mnohé poslední kapkou. A já se jím nedivím. Zřejmě budu jedním z nich. Sledovat tento seriál nemá vůbec smysl. Trochu jsem doufal, že Netflix před lety chtěl fakt udělat plnohodnotné zpracování. Dnes vidím, že se schovává jen pod značkou a seriál nemá s knihami skoro pranic společného. Scénář se drží nějakého pseudokonstruktu, který ale jednoduše nevychází, protože je plný nelogičností a patvarů. O to víc lituji lidí, co si opravdu dobře pamatují knížky. Já tolik totiž ne a i přesto cítím, že je zde tuna věcí naprosto špatně. Navíc pokud pomineme to, že Netflix obsadil takovou sortu lidí, že to spíš vypadá jako videoklip k písničce od NWA. Dá se říct, že zatím všechno, co vzniklo okolo světa Zaklínače dívalo smysl. Komiksy, hry, fanouškovské filmy. Protože ty pochopili sílu odkazu toho světa. Netflix je absolutně mimo. A základem prostě jenom bylo se tím podkladem inspirovat. Na tom skoro není, co zkazit. Netflix šel však do otevřeného boje s tím, že chce adaptovat knížky. Ale tu válku projíždí na plné čáře a jediný, kdo to žere jsou lidi, kteří knihy nikdy číst nebudou a nebo jednoduše alfa jedinci, co si něco dokáží užívat, i když je to objektivní hovno. ()

V.Silver

Rozbředlá, plytká s*ačka, která místo aby stavěla na silném příběhu z knih, se snaží být hybridem mezi knihami a hrou... a fatálně v tom selhává. Nevadí mi propojení světa knižního originálu s herní adaptací a přidání něčeho nového navrch, ale když vezmete už tak dost komplikovaný příběh a ještě ho překombinujete, vypadne vám z toho přesně to, čeho máme v posledních letech přehršel - překombinovanou a rádobypřechytřelou americkou produkci. Když k tomu přidáte naprosto otřesný casting nových postav (bezcharakterní Nenneke, bezzubý Dijkstra, ne úplně hezká sedmikráska z Dolin Francesca), ušetříte na vizuálních efektech (chrám Melitelé zvenčí i zevnitř mi kvalitou zpracování přimněl dobu seriálů Herkules a Xena: Princezna bojovnice), rezignujete na jakoukoli aspoň trochu dobrou choreografii bojů (tvl Kaer Morhen plný zaklínačů, co se neumí ohánět mečem wtf), dostanete po dvou letech čekání po skvělé první sérii patlanici, kterou si už nikdy nechcete pustit. Nevím, jestli chci vidět třetí sérii a moje srdce krvácí, že píšu takovou věc zrovna o sáze Zaklínače. Pokud mám vypsat něco dobrého, tak je to Ciri, Marigold a první díl, který jako jediný za něco stál a bavil mě. 35 % ()