Geralt vyráží s Ciri na cestu, která ho dovede ke starému příteli. Jakmile u Soddenu ustane řinčení zbraní, začne Tissaia nelítostně pátrat po tom, co potřebuje vědět. (Netflix)

agentmiky

Tak první epizoda navazuje přesně tam, kde nás minulá řada opustila. Zvolit v Pilotním dílu jako ústřední námět příběh točící se kolem jedné z nejslavnějších povídek ze světa Zaklínače, tedy Zrnko pravdy, se tvůrcům povedl na jedničku. Masky excelentní, atmosféra ke konci začala správně houstnout, až to vygradovalo finálním soubojem s bruxou (ten za mě parádně nasnímaný). Ani mi nějak ten pozměněný konec samotné povídky nevadil, docela jsem to přivítal. Jen tedy nevím, kam se chtějí vydat s linkou Yennefer, to se mi malinko nepozdává. Uvidíme. E01 slušně navnadila na další nálož z tohoto nehostinného světa. 8,5/10 ()

tomik99

Na seriálu je vidět větší rozpočet, lepší kostýmy, dražší výprava. Alespoň v tomto se tvůrci polepšili. Co si budeme povídat, doposud polovina epizod byla jen vždy o nějaké příšeře. Celý díl sledujeme poměrně komorní zápletku a ejhle se na konci vyklube nějaká příšera, kterou je nutné zabít. To se pochopitelně časem může zajíst, ale pokud to bude servírováno stylem jako v této epizodě, tak to ještě nějakou dobu vydrží. ()

Milano33

Na úvod nám tvorcovia nadelili úctyhodné spracovanie poviedky Zrnko Pravdy, ozaj krásne sa podarilo zachytiť jej hlavnú myšlienku. Pohľad na devastujúce následky bitky priniesol vybičované emócie a frustráciu. Spoľahlivo ma zaháčkovali prvotné pohnutlivé okamžiky i prežitok domnelej straty Yennefer z perspektívy Geralta a Tissaiay. Moje puto k postavám je veľmi silné a intímnejší prístup ma skutočne uhranul. Vzťah Geralta a Ciri má dozaista väčšiu hĺbku, než len previazanosť osudom. Konečne prišlo aj na prekrútenú verziu rozprávky Kráska a zviera, po ktorej vám zaručene ostane trpká pachuť. Ciri bola do poviedky vynikajúco zakomponovaná. Zasnežený svet dýcha z každého záberu zaklínačskou atmosférou, akonáhle sa však ukáže Braxa, ide o umenie, o hru svetla, tieňa a jej mrazivých pohybov. ()

RoneXxXD

Foltest - měl styk se sestrou Knihy: Fu*kin best king. Seriál: prase. Nivellen - znásilnil kněžku. Knihy: Lituje svého činu, ale Geralt to bere že není to jeho věc ho odsuzovat. Pouze oceňuje, že není netvor a lituje toho. Seriál: Zabils svoje sloužící? POHODAAAA, AHA... Takže si znásilnil kněžku? Jdi se zabít. Ffs. Zaklínač, svět jehož pointa je být neutrální, je nyní o morálce kde se odsuzují činy minulé nikoliv osobnost a aktuální dění. ()

DJ_bart

Na adaptaci kultovní povídky 'Zrnko pravdy', jež je Sapkowského alegorickou variací na pohádku Kráska a zvíře, jsem se upřímně ze všeho těšil zcela nejvíc. Určitě jsem však nečekal, že bude tak extrémně odfláklá. Ta absence pohádkový stylizace a literární věrohodnosti je prostě znát.... ()

• V knihách vyprávěl Nivellen (Kristofer Hivju) Geraltovi (Henry Cavill) o pobití služebnictva i všech ženách, které měl, a nebál se přiznat i existenci Vereeny (Agnes Born). Seriálový Nivellen svým přátelům ale lže a mluví o kočce. (Geralt z Rivie)
  • Zatímco v knize se Geralt (Henry Cavill) s Nivellenem (Kristofer Hivju) setkává poprvé, seriál nám říká, že jej znal již v jeho lidské podobě a Geralt mu pomohl s jeho otcem. (Geralt z Rivie)