Zaklínač

USA / Poľsko, (2019–2024), 30 h 55 min (Minutáž: 47–67 min)

Tvorcovia:

Lauren Schmidt

Predloha:

Andrzej Sapkowski (kniha)

Recenzie používateľa LukasKalasek k tomuto seriálu (9)

Začátek konce (2019) (S01E01)

Prostě nemohli nechat jeden díl jen povídce Menší zlo, prostě tam tu nesmyslnou linku s Cintrou, která se odehrává v úplně jiný čas museli dát. Když pominu ty nesmyslný netflix změny knižního příběhu tak je to skvělá první epizoda. Škoda jen, že nezmínili příběh o dívce a sedmi gnómech. ()

Čtyři marky (2019) (S01E02)

Údolí Blathanna. Údolí květů. Vidíš v tom někde nehostinný hory Lauren Schmidt???? Doslova to má i v názvu. Absolutně nevyužili povídku Konec světa. Linku Yennefer ani komentovat nebudu. Mimochodem co že přesně dělá Istredd (v Netflix podání je očividně z dalekého Zangvebaru) v čistě dívčí škole v Arethuse? A co že tady dělá Fringilla Vigo z Nilfgardu? To si císařství nemůže dovolit vlastní čarodějné školy? Dělej s tím něco Emhyre! ()

Zrádce měsíc (2019) (S01E03)

Na dvě věci je Triss Ranuncul nejvíc hrdá, velmi útlý pas a nádherné, dlouhé kaštanové vlasy. Romilda Vaneová nesplňuje ani jedno. Když pominu příšerně nudnou linku Yennefer a Ciri a budu dělat, že vzhled Triss byl jen přelud tak díl neměl chybu. ()

O hostinách, parchantech a pohřbech (2019) (S01E04)

Tvůrci seriálu mají vážný problém s rozpoznáváním postav. Chudák druid Mišilov nevypadá jak druid, ale jak marocký prodejce koberců, drsní, v kožešině odění ostrované ze Skellige by se vklidu ztratili mezi Novigradskou sametovou smetánkou a dryády si zde spletli s ženskou gardou kmene Zulu .Opravdu si někdo řekl, že bude lepší dát těmhle "dryádam" místo luků oštěpy??? Chudák stříbrooká Eithné, nyní již ne z Brokilonu, ale z Brooklynu. ()

Vzácný druh (2019) (S01E06)

Kdyby se úplně vykašlali na naprosto zbytečnou linku s doplerem a elfem z Detroitu a soustředili se pouze na povídku Hranice možností, tak by to mohlo být lepší. Takhle je to hodně slabý. Chudáci trpaslíci vypadají jak banda paklíčů z pevnosti Boyard. Eyck je z nějakého důvodu zamilován do Yennefer i když by měl mágy naprosto nenávidět. A kde je nejlepší postava celé povídky, švec Kozojed?? Hodně promarněná šance zpracovat hon na draka ()

Něco více (2019) (S01E08)

Největší zklamání z celý série. To že čarodějové připluli z moře a pak šli pěšky ty stovky kilometrů do vnitrozemí až k Sodenskymu pahorku (doslova to má i lokaci v názvu! PAHOREK!) ještě přejdu. Ale ten ubohý pokus o zobrazení největší bitvy první Nilfgardské války už ne. Měli možnost udělat epickou bitvu s desitkami tisíc vojáků, magii a vším okolo. Místo toho sme dostali trapný obléhání nějaký elfský pevnosti (elfové pevnosti btw vůbec nestaví, jen pro pořádek). Mistr ve ztracení mečů Vilgefortz, ten Vilgefortz který nakopal prdel i samotnymu Geraltovi zde prohrává souboj s v té době náctiletým Cahirem. Ovšem největší zklamání je setkání Geralta a Ciri. Naprosto geniální a dojemné setkání "jsi něco víc Ciri" v knihách je zde nahrazeno patetickým "kdo je Yennefer". ()

Série 2 (2021) (S02)

MONOLIT! MONOLIT do každé rodiny! Proč něco takového museli natočit. Doporučuju si pustit jen první epizodu, a to jen tu část s Nivellenem. Ostatní je absolutní trash a dodíval jsem to jen, protože mám zaklínače až moc rád. Jediný klady který tahle série má, je již zmíněná povídka "Krásky a zvířete", Geralt a šermířský scény. Toť vše. Zápory by zabraly 5261 stran textu, takže napíšu jen ty na který jsem si z tý špíny vzpomněl, i když bych velmi rád zapomněl. Opravdu nám museli v prvních minutách ukázat následky té epické bitvy, kterou sme NEMĚLI možnost vidět v sérii předtím? To jí tam prostě nemohli zahrnout??? Postavy absolutně ignorují geografii Kontinentu a cestují fakticky rychlostí světla. Jen pro upřesnění, mezi Cintrou a Kaer Morhen je CELEJ fakin kontinent!, Oxenfurt vůbec neleží vedle Gors Velenu a trvalo by to z něj lodí do Cintry víc než kurva dva měsíce. Jak se btw dostala Yennefer z Cintry až do Aretuzy, když ji tak stupidně zbavili magie? To šla pěšky?? Charakter Eskela si tvůrci prostě museli splést s Lambertem, jinak to není možný, co z něj dokázali udělat. Absolutně nelogický chování Vesemira, který moc dobře ví, že ženy nemůžou být zaklínačky, v mutanském slova smyslu, ale i přesto to chce zkusit. Směšná zápletka s Babou Jagou z Mrazíka a ještě víc trapný těhotenství stovky let staré elfské vědoucí. Kdyby si přečetli knížky tak by věděli že elfové můžou mít děti jen cca do 60 let. MONOLITY a Istredd, co by expert na ně, jsou kapitola sama pro sebe. Největší výsměch ovšem přichází s až absurdně vševědoucim Riencem, který naprosto přesně ví, kde se zrovna kdo nachází. U jeho teleportace do Kaer Morhen, kde mimochodem přesně věděl jakou lahvičku z těch dalších stovek vzít, a jeho další teleportace do chrámu Melitele se prostě musíte smát. Nebyla náhodou jedna epizoda z minulé série z Dol Blathanna?? To se prostě teď nemohla zeptat Francesca Filavandrela, kterej už tam očividně byl, kde jako je?? Když ji z nějakýho důvodu tak chtějí najít. (I když je to bývalý elfský království, takže by to kurva už měli vědět, kde je). Vůbec nechápu proč si právě místo Dol Blathanna, kam se elfové mají vydat, vybrali Cintru, pardon, nyní již Xin'treu. To je tak těžký si přečíst ty knížky a držet se zápletky, která naprosto funguje? To si musí vymyslet takový kraviny? 1* jen kvůli tomu, že je to Zaklínač, i když už skoro nejde poznat. ()

Série 3 (2023) (S03) odpad!

Tak se to Netflixu povedlo. Kompletně zadupali do země jeden z nejúžasnějších fantasy světů, který existuje, nemluvě o znechucení skvělého příběhu tisícům fanoušků. Nikdy bych nevěřil, že si budu přát, aby už nikdy žádný zaklínačský seriál nevznikl. Přitom se jednalo o jednoduchý úkol, DRŽET SE KNIH, Sapkowskiho příběhy jsou na rozdíl od třeba R. R. Martina dokončené, tedy si scenáristi nemuseli vymýšlet vlastní příběh. Díky Hře o trůny a nyní i Zaklínači víme jak to dopadá, když si vymýšlí vlastní příběh, aniž by na to měli schopnosti nebo talent. Můžeme poděkovat panu Sapkowskimu, jehož neutuchající chtíč po penězích a chamtivost (stačí se vzpomenout na kauzu s CD Projektem) za tohle může. Měl by za to být předhozen ghoulům společně s celým vedením tohodle "seriálu" ()

Každý má nějaké úmysly, jenže pak dostane do zubů (2023) (S03E06) odpad!

Ta stávka scénáristů v Hollywoodu není vůbec opodstatněná, protože tihle scenáristi by měli bejt rádi, kdyby pracovali jen za jídlo. Mohli tam aspoň nechat pád Keiry Metz z okna na Geralta. Vzhledem k tomu, že seriálová Keira očividně věnovala všechnu svoji magickou moc k teleportování si jídla, tak by to bylo k popukání. ()

Poslední řada Koruny má datum premiéry

Poslední řada Koruny má datum premiéry

10.10.2023

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

31.08.2023

Sledovanost Zaklínače klesá