Píše sa rok 1942 a Max Vatan (Brad Pitt) zoskakuje padákom do dún marockej púšte s cieľom zabiť v Casablanke nemeckého veľvyslanca. V meste sa stretáva s Francúzkou Marianne (Marion Cotillard), ktorá má hrať rolu jeho manželky a pomôcť mu so splnením jeho misie. Predstieranie manželskej intimity a zamilovanosti postupne prerastie v skutočnú vášeň, a preto po ukončení operácie párik spoločne odíde do Londýna, kde sa navzdory vojne zoberie. Ich rodinné šťastie trvá len do chvíle, kedy sa Max dozvie, že aj toto môže byť len dômyselná hra, ktorá by vo finále mohla výrazne ovplyvniť výsledok Druhej svetovej vojny. V tú chvíľu začína jeho zúfalý hon za pravdou a za nádejou, že to, čo o jeho žene tvrdia jeho nadriadení, nie je pravda. (Cinemart SK)

Oktavianus

Je zábavné, že přibližně v té samé době, kdy se odehrává první část Spojenců, tedy v roce 1942, se v baru U Ricka setkal Rick Blane s "českým odbojářem" Viktorem Lászlóem a jejich společnou láskou Ilsou Lundovou. A marocké pouštní město je ještě zářivější než v majstrštyku s Humphreym Bogartem a Ingrid Bergmanovou. Bohužel, na vtípek ve stylu baru Rick's jsem vdoufal marně. Co se dá Spojencům vytknout, jsou příliš nahrubo načrtnuté vztahy mezi Maxem a Marianne. Zpočátku jsou odměřené, přísně pracovní, jak se od dvou profesionálů očekává, až potud vše v pořádku - ale kde se vzal ten zlom, kdy se Pitt zadívá na Cotillardovou a řekne: "Pojeď se mnou do Londýna a staň se mojí ženou"? Na základě jednoho milostného vzplanutí v autě uprostřed písečné bouře? Nebo kde? Jiank jsou herci skvělí, jak Marion Cotillardová, tak i Pitt. On vlastně nejvíc, protože navzdory tváři hollywoodského hezouna hrát fakt umí a v roli drsného zabijáka se cítí zjevně dobře, jeho "temné" chvilky patří k vůbec nejlepším okamžikům. Daleko víc než momenty, kdy ho sžírají pochybnosti - za mě ale vítězí marocká půle, která je dějově nabitější, přímočařejší a nekomplikovaná. V druhé polovině se víc hraje s napětím, brnkáním na divácké nervy a s falešnými stopami, tempo tak (pochopitelně) trochu zvolní a není to až taková zábava. Jinak jde o solidní film, jehož opominutí na Oscarech 2017 (pouhopouhá jedna jediná neproměněná nominace za kostýmy!) je akademický trapas. ()

Flego

Primárne obrazovo luxusná, romanticky striedma a vzhľadom k obdobiu akčne chladná v pozitívnom zmysle. Sekundárne sofistikový, mrazivý, do konca napínavý. Spojenci sú dokonalou ukážkou filmárskej vyváženosti na všetkých frontoch. Snaha o retronoir vychádza a pôsobí ako balzam. Herecké obsadenie veľmi príjemné, je poznať, že vojnové filmy Pittovi svedčia a sú vždy stávkou na istotu, Cottilard je atraktívna a tajomne sexy. ()

MontyBrogan

Čakal som síce trochu viac dejových zvratov, ale prečo vlastne, keď stačí jeden, aby zvrátil celú predstavu o živote jeho predstaviteľa? A k tomu atmosféra, ktorá by sa dala krájať, nebyť jej taká škoda. Ja teda neviem, či Zemeckis hrá na klavíri, ale rozhodne vie maľovať krásne filmy... ()

BMW12

Špionážní romantické drama s Bradem Pittem a Marion Cotillard. Určitě se to zařadí mezi ty kvalitnější snímky, příběh byl dobrý a hlavně ve druhé polovině filmu se to rozjelo a konec byl zajímavý. Ale přeci jen hlavně ze začátku mi tam chybělo více akce, proto dávám 3,5*. ()

poz3n

Sakra, jak mě ten Zemeckis ale štve. Marion je svůdná, až bych brečel, Brad je Brad a příběh je plný emocí a napětí. Neskutečně mě proto prudí ztvárnění filmu, především zase ty prokleté CGI scény, které jsou neskutečně jalové a celý film pohoršují do divné brakové aury. Kdyby byli Spojenci syrovějším dramatem, kde bych nemusel koukat na počítačem dokreslená letadla, nebo písečné bouře (UPP se nám rozhodně nevyznamenalo), ale mohl bych se ještě více soustředit na všechny ty strhující dramatické okamžiky mezi hlavními hrdiny, byl bych absolutně nejspokojenější. 8/10 ()

Roman.Ticka

Tak si říkám, že se filmy začínají dělit na kvalitní povedené od AdoZ, kvalitní povedené náhodou a nekvalitní, ale povedené díky účasti hvězdných es typu, viz výše...Takže tolik asi k hodnocení a vlastně toliko vše jasné k vysvětlení! ()

Jinny

Zemeckis se snaží, Pitt se snaží, Cotillard se snaží. Výsledkem je bohužel emočně plochý film, kde emoce měly hrát zásadní roli. Určitě nejsilnější pasáž je ta střední, ve které Max Vatan dostane paranoidní pilulku. Ve výsledku jsou Spojenci solidní špionské drama z II. světové války, ale to není zrovna nevyužitý žánr. Možná největší chybou bylo obsazení velkých jmen do hlavních rolí, protože to zbytočně přidává na plakátovosti filmu. ()

honajz

Jako a to bylo všechno? V podstatě červená knihovna, jen hezky zabalená a ozvláštněná druhou světovou a jak je u Zemeckise zvykem, také mnoha triky? Za výpravu a triky dávám hvězdu, ale jinak je to normální o.je.b bez zvratu, kde chybí temporytmus, zápletka (tedy nějaká jo, ale až po více jak hodině!), kde chybějí jakékoliv snahy o prokreslení postav kromě významného mhouření očí a trochu té úlitby moderní lesbické lobby, kde těm postavám nevěřím ani dobrý den, natož nějakou lásku. Jinak za celý film dvě akce, a ta ve Francii je tak nelogická a do filmu tak násilně vložená, že by jeden brečel. ()

TheEvilTwin

Určitě jde o kvalitní film šikovného režiséra doplněn o 2 áčkové herce, nicméně na můj vkus je tempo až moc pomalé a upovídané. První půlka je nudnější, ale pro příběh podstatná, zato ve druhé půlce se nadhodí klíčová otázka, kterou se divák snaží rozlousknout až do konce filmu a film konečně skáče na vlnu. Místy až mrazivé, místy zase zbytečně prodlužované a výsledek je takový rozpačitý. Nejspíš nejsem cílovka, ale i přesto je to film objektivně povedený a někteří diváci budou slintat blahem. ()

rikitiki

Kýč jako bič. Špionážní drama je většinu času komorní, soustředěné převážně na vztah ústřední dvojice (s občasnými výjimkami, jako je dramatické a velmi nevěrohodné vystřílení jednoho baráku). Jenomže, jak je to jen o těch dvou, tak to je nejdřív romantika na vzrušujícím pozadí exotiky a války, pak to začne připomínat manželské drama mixnuté s detektivkou (kde je pravda? kdo je či není vinen?) a končí to melodramatem. A je to strašně schématické a syntetické, nic životného v tom není. SHRNUTÍ: Špiónská branže jako záminka k tuctovému kýči. ()

hansel97

Prvních 40 minut v Casablance je nádhera, následuje sice pár tragicky bizarních sekvencí. Porod pod širým nebem plným bombardérů nebo sex v písečné bouři bylo fakt moc a jakmile děj přemisťuje do Londýna je to nudné, herecky ploché i pro Cotillard a předvidatelné. ()

ReneeS

Pěkné, ale nijak výjimečné. Líbí se mi tenhle žánr i doba, ale asi jsem od toho čekala něco víc. Dost času jsem strávila přemýšlením, jestli má Pitt vyžehlený obličej, jestli ho nějak photoshopovali anebo jestli se tak strašně snaží hrát si na Humphreyho Bogarta. P..S. Díky za Antona Lessera, potěšilo. ()

claudel

Jednoduše skvělé! Jediné, co jsem o Spojencích viděl, byl ten bulvární humbuk, který se kolem nich spustil. Upřímně řečeno, vůbec bych se nedivil, kdyby mezi Marion a Bradem během natáčení nějaká jiskra nepřeskočila. Myslím, že to biologicky a psychologicky snad ani není možné, když se potkají dva takhle atraktivní a neodolatelní lidé a mají sehrát tragické a osudové milence. Jak to bylo, vědí jen oni dva, já každopádně věřím tomu, že Marion zůstala věrná Guillaumovi. Jsem neskonale rád, že jsem si nepřečetl ani větu o obsahu na ČSFD, protože bych se na ten film ani nemusel dívat, hlavní zápletka a dějový zvrat v půlce filmu vyzrazeny. Naštěstí jsem si mohl celý film vychutnat informacemi nedotčen. Jeden z nejlepších filmů roku 2016, lepší než dvě třetiny na Oscara nominovaných. ()

Necrotongue

Film mě ani nepotěšil, ani nezklamal. Nepřítel tradičně vybíhá, případně vyjíždí před rozpálené hlavně kladných hrdinů, aby tito následně poklidně a bez následků opustili scénu, což mě přivádí k myšlenkám typu: "Jak mohlo Gestapo dostat kapitána Morávka?". Pak se film navíc přetransformoval v jakési romantické drama a válka zůstala pouze v roli pozadí, na němž se děj odehrává. Mé hodnocení by bylo jistě horší, ale situaci zachránil závěr, šťastný konec by byl v tomto případě jednoznačně nešťastný. ()

luka4615

Allied na mě po celou dobu působil dojmem, že ani režisér sám neví, co by to vlastně ve finále mělo být. Film se totiž "potácí" mezi válečným, romantickým a dramatickým žánrem bez silnějšího pojiva. Celý snímek tedy působí podivně nekonzistentním a sterilním dojmem, což je u režiséra Roberta Zemeckise, který zde sice předvede pár velkolepě natočených scén, něco vážně velmi podivného. Alespoň že ústřední herecká dvojice Brad Pitt a Marion Cotillard místy vážně skutečně hrají a Alan Silvestri občas proklene snímek skvělým soundtrackem. Až na tyto atributy snímek vážně nenabízí nic navíc a ani nic převratného či neokoukaného. Je vážně škoda, že film Allied dopadl právě takto. Kombinace Robert Zemeckis a hutný příběh totiž většinou dopadá o několik tříd lépe. Tak snad příště! „Je t'aime, Québécois.“ ()

Morholt

Allied je jako nádherná holka, o kterou se celý večer snažíte, ale když už jí konečně do té postele dostanete, zjistíte, že je frigidní. Po technické stránce není co vytknout, dobová atmosféra výborná, ty dvě přestřelky byly parádní a nezklamali ani Pitt s Marion Cotillard. Ale celé to bylo takové suché, bez emocí a po celou dobu mi dělalo problém se nějak hlouběji ponořit do děje. Škoda. 55% ()

aniiicka

Mě se to prostě líbilo. Neokoukaná filmová kostra, napínavý dobře plynoucí děj a výborní herci. Čím je Brad starší, tím ho mám více ráda a tady mě dostal. Opravdu vypadal jako zamilovaný muž a Marion byla zase správně záhadná. Dojemné, velkolepě ale vkusně natočené válečné drama (možná až na tu dramatickou porodní scénu), které ukazuje těžkou dobu, ve které nebylo nic černobílé. ()

Lacike

Celkom zaujimava zapletka o laske medzi spionmi, takze si nikdy nemôzete byt isty, ci môzete svojej milovanej verit. Väcsina filmu pôsobi komorne aj ked sem tam nieco vybuchne, alebo dôjde na prestrelku. To je vsetko nepodstatne. V centre filmu je romanticka cast. A ta ma uplne minula. Pôsobila strasne nezazivne, bez emocii, bez chemie medzi hercami. Proste totalna nuda od zaciatku do konca. Problem bude aj v samotnych postavach. Nezaujali ma ani samostatne a uz duplom ma nebavil ich pribeh a tym padom mi bolo aj jedno, ci sa podozrenie ohladom nej potvrdi alebo nie. 4/10. ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Legendární Robert Zemeckis (Návrat do budoucnosti, Forrest Gump) se po Vánoční koledě konečně vrátil k hraným filmům. Jeho nová dramata Let, Muž na laně a Spojenci se (alespoň v Česku) dočkala velmi… (viac)