Sherlock: Ohavná nevesta

(TV film)
  • Česko Sherlock: Přízračná nevěsta (viac)

Čo ak by sa Doktor John Watson a Sherlock Holmes tentokrát nestretli v modernom Londýne? Čo ak by to bolo vo viktoriánskej ére a po Baker street by sa premávali parné vlaky, tradičné taxíky a ľudia v cylindroch a frakoch? Vitajte v Sherlockovi v roku 1895! Niektoré veci však ostávajú s istotou rovnaké a to priateľstvo, dobrodružstvo a najmä zo všetkého ... vražda. Thomas Ricoletti bude veľmi prekvapený, keď svoju ženu uvidí v starých svadobných šatách, pretože len pár hodín pred tým, si zobrala vlastný život. Duch pani Ricolettiovej sa túla po londýnskych uliciach s nenásytnou túžbou po pomste. Preto nastupujú Sherlock a Watson a musia využiť všetok svoj um, aby konfrontovali nepriateľa zo záhrobia. Podarí sa im odhaliť pravdu o Ohavnej neveste? (RTVS)

TaanStari

Druhý problém je, že tohle není jen nějaký one shot, tohle přímo spojuje třetí a čtvrtou sérii. První problém je, že ten díl prostě nestojí za nic. ()

peetrejr

Seriál je úžasný. Vôbec mi neprekáža že sú postavy z modernej doby, lenže čo ak tento imidž pokazia tým, že sa vrátia do doby, v ktorej boli tie postavy zasadené. Máme tu teda špeciál, ktorý je špeciálne nudný. Absolútne mi moderné postavy nesedela do 19. storočia keď Sherlock nosí tú hroznú čiapku a John ma pedo fúzky. Isteže zápletka takmer brilantná ale pritiahnutá za vlasy. Pochopím že v 21. storočí sa nájde génius ale v 19. storočí? No neviem. Celým špeciálom sa tiahne divná, umelá atmosféra. Predpokladám že si to herci užili, ale diváci ani nie. Zrejme niekto nechápe význam slova ŠPECIÁL ()

TETŘEF

Tentokrát není vůbec žádný problém nasednout na hype-vlak a nechat se odvézt do země zaslíbené. Ve chvíli, kdy se zdá, že děj se dostává na vrchol a hrozí "holywood" (a tedy znehodnocení všeho před tím v mých očo-mozkových-spojnicích) tak se to celé shodí. Nahodí znova. A jede dál. Me gusta. ()

cmuchalprvni

Po klidně atmosférickém začátku poutavé dobrodružství odhalujeme jako tajemné origami. Sherlock se záměrně předávkoval, vstupuje do jeho halucinogenního světa myšlenek, aby dokázal vyvrátit návrat jeho nepřítele Moriartyho z mrtvých. Moriarty je skvěle prezentován Andrewem Scottem, na kterém je vidět, jak si roli vášnivě užívá a je do ní naprosto vcítěn! Děj nepostrádá řadu zvratů a hravě a vtipně napsaný scénář neopomíná odkazovat na původní ani na současné moderní Sherlockovy příběhy. Nejvtipnější byla situace, kdy Sherlock vysvětluje princip feminismu v místnosti překypující sufražetkami. Zamlovalo se mi, jak byl děj spletitý a řešení případu se zkomplikovalo sněním Sherlocka. "The invisible army hovering at our elbow, tending to our homes, raising our children, ignored, patronised, disregarded, not allowed so much as a vote. But an army nonetheless, ready to rise up in the best of causes, to put right an injustice as old as humanity itself. So you see, Watson, this is a war we must lose." ()

gumbo

Případ vlastně žádný. Zbytek je nějaký pokus o Inception. A všechno to nějak nedává smysl ani to nemá atmosféru. Scénáristům by měli přestat podávat drogy. 30% ()

Kiisaki

Tak bohužel. Přestože první dvě série zbožňuji a třetí ještě uznávám, dlouho očekávaný speciál byl ohromným zklamáním. Až na pár skvělých momentů to byla téměř ztráta času. Gatiss s Moffatem se snažili o něco mindfuckového a velkolepého, ale těch devadesát minut zkrátka nedrží pohromadě. Prolínání nedávalo smysl, rozuzlení neposkytovalo ten velký "AHA!!" moment, je to plné much a pokud zde byla snaha o něco hlubokého, tak mě to nechalo úplně chladnou. ()

anatheman

První polovina je výborná, ta druhá si bohužel hraje na Inception - a to docela hodně zkouřeným způsobem. Oceňuji snahu tvůrců napojit tento speciál na dosavadní dění v seriálu. Nicméně si myslím, že kdyby se celý tento díl držel svého úvodu bez onoho napojování a přeskakování mezi současností a minulostí, výsledek by byl rozhodně uspokojivější. Takhle celá Přízračná nevěsta působí překombinovaně a zmateně. Každopádně ústřední herecké duo nezklamalo, stejně jako atmosféra, bonmoty a tradičně skvělý dabing ČT. ()

BenderG

Problémem tohoto "dílu" je jeho nejednoznačnost a taky nabytí onoho ducha televizního seriálu, který Sherlock-ovi chyběl, což jsem oceňoval. Co nám tím chtěli soudruzi z BBC vlastně říct? Ještě uvidíme. ()

lemonova

S boľavým srdcom musím dať ako "sherlocked" fanúšička 3*. Už pri tretej sérii som sa nemohla vyhnúť dojmu, že zameranie sa na osobu Sherlocka, zamotávanie sa v slovných hračkách, strihových efektoch a rozpitvávanie jeho nočnej "moriarti" mory idú na úkor potešenia z pátrania. A presne to sa udialo aj teraz. Začalo to ako poctivá detektívka a postupne sa to opäť zvrhlo na starú známu pesničku.. škoda. ()

char_t

Zbytečné intermezzo mezi 3. a 4. sezónou, aby si divák nevšiml, že Cumberbitch šel radši točit marvelovku, než aby si dal další tři díly poněkud upadajícího Sherlocka. Kéž by další série nevznikla, bojím se, že tímhle stylem to půjde do háje... PS: Těšíte se na Sherlocka v původní době? Dočkáte se víc doby současné a totálně zbytečných tie-inů na minulé díly. Měli se na to vykašlat a udělat prostě se zbytkem seriálu nesouvisející epizodu z viktoriánské doby, udělali by líp. 55% ()

Qeo

Sherllock se vrací na scénu v dobré formě. Speciál se vrací ke kořenům a přináší úžasnou vizuální podívanou. Společně s velice chytře napsaným scénářem a fascinující kamerou...prostě super. ()

hEROic

Jako bonus pro fanoušky dobrý, ale na seriál se to nechytá ani náhodou. První hodina byla super, zbytek těžký podprůměr. Překombinované, složité, přepatlané. I tak se ale na ty dva dobře koukalo. 70% ()

Bohnice05

Každý má právo udělat si svůj názor, ale vadí mi, jak je v poslední době moderní a über cool naprosto všechno hejtovat. Vždyť třeba takový Verbal by o tom mohl vyprávět a sepsat své paměti, kterak se hejtem až nahoru dostal. Hejt je v dnešní době natolik moderní a cool, že se jím nechá do stáda strhnout kde kdo. Hejt přitahuje čtenost, vybočuje z řady a kdejaký attention seeker si poté libuje, že ho v té vřavě dalších lidí bude vidět. Jedině tak si dovedu vysvětlit pomatené výkřiky do tmy lidí, kteří tomuto "filmu" udělili hodnocení odpad. Ano nemusí se to líbit každému na 5*, to netvrdím, ale zajít takhle daleko a plivat na všechno?! To už se vážně na nic lepšího nezmůžou? *Spoiler* Já jsem si například klasického Sherlocka užil jak se patří, ale ne už tak přechody do současnosti a zpátky. Speciál, který by naprosto vybočoval ze série a byl skutečně samostatným filmem, by mě potěšil určitě víc. ()

Luk Skywalker

Tak je vidět, že sociopat Sherlock by fungoval i své původní době, otázka je jak by to fungovalo, kdyby se nejednalo jen o jeden díl. Až na závěr (pasáž ve skalách) se díl dost povedl včetně řešeného případu. Nejlepší je, že se to odehrává v 19.století, ale události z předešlých řad se berou v potaz. Opět skvělé herecké výkony ústřední dvojice je zde standard. Hodnocení tedy stejné jako celého seriálu. ()

Ombak▼Penari

Čekal jsem asi trochu něco jiného ale to je chyba moje a taky chyba traileru. V podstatě se lákalo na atmosferickou viktoriánskou vsuvku, Sherlock v klasickém zpracování s tou pravou viktoriánskou romantikou. Chyba moje, že jsem si myslel, že tenhle Sherlock může být taky někdy pustou klasikou. Chyba i traileru, že se mě o tom snažil přesvědčit. Sherlock bude vždycky originál, nad kterým by Doyle možná vrtěl hlavou, ale kvalitní originál. Spílám za to, že se opět hraje spíš na osobní nótu, jak tomu bylo už u třetí série a případ je opět kvůli tomu značně okleštěný. V tomto bych prosil fakt zařadit zpátečku, protože detektivka musí prostě zůstat detektivkou. Pramení z toho i značně překombinovaný závěr. Nicméně atmosféru to mělo skvělou (nahánění s mrtvou nevěstou v nočním domě bylo skvostné), sršelo to dobrým vtipem a hrdinové stále dobře baví. Bráno opravdu jako vsuvka mezi druhou a třetí sérii seriálu je to zatraceně dobré a znovukoukatelnost obrovská. A Morriaty je prostě borec. Stále nadstandard a důvod těšit se převelice na další sérii, ale prosil bych opravdu propracovanější případy, je z čeho čerpat... ()

johnywalker

Ač vidím to zklamání v očích spousty lidí z tohoto speciálu, já sám jsem velice spokojen a potěšen. Viktoriánská doba Sherlockovi sluší, ještě aby ne, když do ní vždy patřil, však propojení se "současným" děním událostí a tím vlastně znehodnocení celého smyslu dílu bylo pro některé nepřekousnutelné. Já osobně jsem moc rád, že autoři do toho šli. Ukrátili to dlouhé čekání na další sérii a uklidnili srdce mnoha diváků.Další cliffhanger bych asi nezvlád... Miss me? ()

Raziel_cz

Šedesát minut je to super, pak si to začne hrát na Assassin's Creed. Devatenácté století, tvídové obleky, mlha – to všechno je výborné, stejně jako odkazy na předlohu a seriál. Má to svižnou režii, fungující humor, hororovou zápletku, cukal mi prst na vyšší hodnocení. Jsou tu ale dva problémy: a) není to detektivka, ale thriller a hodina dvacet tak vlastně není relevantní k výsledku případu, b) propojení se současností je zbytečné, nucené a vytrhne vás ze zážitku. Škoda, myslel jsem, že tvůrci budou mít koule na suverénnější speciál. ()

Heroine

V porovnání s tím, jak se mi jinak celý seriál spíš nelíbí, mi tohle připadalo celkem zábavné. Z prolínání časových rovin se až zamotá hlava :-) ()

Ben Nevis

Toto je prequel k nové řadě, která se hodlá ubírat stejnou cestou snů, iluzí a umělecké kamery. Uvítala jsem přechod do 19. století, jenže pak zase byli zpátky, pak nastal nějaký drogový rauš a já jsem litovala, že nejsem alespoň sjetá namol alkoholem, abych byla s filmaři na stejné notě. ()