Sherlock: Ohavná nevesta

(TV film)
  • Česko Sherlock: Přízračná nevěsta (viac)

Čo ak by sa Doktor John Watson a Sherlock Holmes tentokrát nestretli v modernom Londýne? Čo ak by to bolo vo viktoriánskej ére a po Baker street by sa premávali parné vlaky, tradičné taxíky a ľudia v cylindroch a frakoch? Vitajte v Sherlockovi v roku 1895! Niektoré veci však ostávajú s istotou rovnaké a to priateľstvo, dobrodružstvo a najmä zo všetkého ... vražda. Thomas Ricoletti bude veľmi prekvapený, keď svoju ženu uvidí v starých svadobných šatách, pretože len pár hodín pred tým, si zobrala vlastný život. Duch pani Ricolettiovej sa túla po londýnskych uliciach s nenásytnou túžbou po pomste. Preto nastupujú Sherlock a Watson a musia využiť všetok svoj um, aby konfrontovali nepriateľa zo záhrobia. Podarí sa im odhaliť pravdu o Ohavnej neveste? (RTVS)

elizabeth_ba

Po znovu zhlédnutí (na konci všech epizod všech sérií), k čemuž mě čt svým uvedením Přízračné nevěsty (2.1.2016) donutila, konstatuji, že ty čtyři hvězdičky jsou zasloužené. Ovšem, lituji a omlouvám se svými blízkým, které jsem to bez znalostí předchozích dílů (neb i já jsem si je už příliš nepamatovala, a to jsem je už dříve několikrát sledovala) donutila toto zhlédnout. A sypu si popel na hlavu, což by měla udělat i čt, která tenhle zdánlivě na nic nenavazující speciál uvedla, přičemž předchozí epizody nezopakovala, ač už min 2 týdny před uvedením (min. na čt1) uváděla téměř samé krávoviny. Pro ty, již sledovali dosud pouze Jeremy Bretta (mimochodem jeho ztvárnění Sherlocka rovněž můžu) nebo Basila Rathbona, tohle uvedení zničehožnic byla pěkná podpásovka (mám na mysli Palác mysli). ()

UncleG

"Jak zbytečné, drahý watsone!"... Sherlockova sebesodomie. Podívaná zřejmě určená už jenom skalnímu fandomu nevyzrálých děvčátek - současné teen generaci Cumberbatchových fangirls, ve kterých mimochodem překvapivě silně rezonuje téma "radikálního feminismu". Dějově se jedná o bezpříkladnou splácaninu (ostentativně pohrdající "Čechovovou puškou"), které když definitivně dojde dech, začne se "vymlouvat" na drogové výpary. To, že se v příběhu objeví několik odkazů na Doylovy klasické povídky, už vážně ničemu nepomůže. ()

MajklCZsk

Dovolte mi vysvětlit, proč jsem speciálnímu dílu Sherlocka nedal plnou palbu. No o vysvětlení moc nepůjde, jelikož se jedná o tu jedinkou hvězdičkou. Mám tedy výtku, že to mohlo být natočeno pouze jako speciál z 19. století. Stejně jako u Simpsonů bývají čarodějnické díly. Ale takhle máme několikero vstupů z 19. století do současnosti, což věru působí rušivým dojmem. Výlety do současnosti bych v tomto jinak zdařilém dílku smazal. Jinak co se týče humoru - zasmějete se. U děje jste napnutí jak struny! Sherlock je zpět ve velkém! Doporučuji tedy, abyste seriál měli zkouklí aspoň do konce druhé série, protože se v pár věcech možná ztratíte. Jinak se jedná o opravdu pěknou věc. Nebýt rušivých elementů současnosti bylo by to na pět, žel tomu tak není. ()

Tony.cs

Další vynikající díl. Původně jsem očekával jen nějaký ten bonus, napojení série mě proto celkem překvapilo. Krásně propojeno s knihami. ()

kaylin

Dlouho jsme na to čekali a dlouho to vypadalo, že to bude parádní díl. Hlavně proto, že jsem si myslel, že se to vztahuje k minulosti a že to bud jen taková jednohubka, prostě speciál, který je jiný než ostatní díly. Ale ne, ono to navazuje na klasickou sérii a to rozuzlení je takové až moc zamotávané. To mi prostě nesedlo. Musím ale vyzdvihnout povedený dabing, který nemám tu čest tak často slyšet. ()

gogos

No pane Sherlocku, opět jste mě nepotěšil. Na viktoriánské dobrodružství jsem se celkem těšil, a skutečně první 3/4 filmu mé očekávání bezezbytku naplňovalo. Nechybělo napětí, akce, humor, záhadno a typický Sherlockům drajv. Nicméně když se v poslední čtvrtině začalo přebíhat mezi realitou a drogovým tripem, tak přišlo veškeré dosavadní snažení autorů vniveč. Nesmyslné překombinování děje, nepředstavitelně debilní přebíhání mezi příběhy a celková ztráta tempa doslova pohřbila celý díl. Je to škoda. Čekal jsem v závěru nějakou pikošku, ale co je moc, to je moc. Doufám, že se konečně ve čtvrté řadě autoři umoudří a navrátí se ke konceptu prvních dvou řad. Jedině tak vede Sherlockova cesta k záchraně a ne záhubě... ()

Mikita

Nechápu to zklamání, o kterém slyším ve svém okolí. Já jsem byla mile překvapena a potěšena, jak byla viktoriánská doba do příběhu zakomponována a využita pro další děj. Nehledě na to, že to byl snad první díl, který nabídl nějaké jasné odpovědi a vysvětlení, nejen sérii šílených otázek a dohadů. A i když bych k vyústění viktoriánského příběhu měla pár výhrad, díl byl poměrně nadprůměrný a zábavný. ()

movieband

Geniální, inteligentní, ale bohužel ne tak šokující (překvapivé?) v závěru, jak by asi mělo být. Cumberbatch byl jako Holmes z 19. století perfektní. 85% ()

kajas

"Prý čeká na ďábla. Mě by to nepřekvapilo, nám sem chodí kdekdo." Naprosto skvělou první polovinu (vůbec by mi nevadilo, kdyby se celý seriál odehrával právě na konci 19. století) ale bohužel vystřídala trochu nekonzistentní houbičková část (já vím, nebyly to houbičky, ale stejně). Ty časové přechody a halucinace mi prostě úplně nesedly, ale jsem ochotná přimhouřit oko. A musím pochválit Českou televizi za tak rychlé nasazení do programu, dabing se rozhodně dal přežít. ()

sofiapetra

To už nebyl příběh, ale exhibice. Pochybuji, že se v tom neztráceli i ti, co to vymýšleli. Předchozím dvěma sériím jsem fandila, mělo to šmrnc, bylo to chytré a navíc i vtipné. Tenhle speciální díl už mě ale moc nebavil, bylo toho prostě příliš... a ještě k tomu na jedno brdo. ()

Katarine

Tedy, jsem poměrně zklamaná. Zasazení Sherlocka do své vlastní doby bylo fajn, vlastně i celý případ kolem nevěsty a stejně tak typický a mnou tolik zbožňovaný slovní ping-pong mezi Cumberbatchem a Freemanem. Proč jen se to v druhé půlce muselo tak pokazit? A ten dabing byl příšerný, budu si to muset dát ještě jednou s titulkami, třeba pak ještě zvednu hodnocení. ()

easaque

tento bonusový kousek k sérii o Sherlocku Holmesovi (aspoň tak ho vnímám) jsem si nenechal ujít. Seriál měl poněkud snižující tendenci a autoři asi chtěli fanouškům dopřát pořádné halucinogenní oživení ;-). Pro jiné než znalce série to však rozhodně není a nebo si to neužijou, protože se k ní hodně odkazují. Sice stylově stejné a víc hravé než bylo u série zvykem, ale ode mě ve výsledku dostane jen průměrné 3 hvězdy a trošku mi to ke konci připomínalo překombinovaný Počátek. [ PŘÍBĚH: 3 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

M.i.k.e

potěšilo provázání s celou sérií a vlastně nejvíc potěšilo to že je to zase Sherlock,kterého mám tak rád...na druhou stranu ten konec byl takovej...minimálně zvláštní a něco podobného sem nečekal...80% ()

Elyssea

Na tenhle speciál velmi ráda rychle zapomenu. Viktoriánský díl (ač by Sherlockovi měl slušet) vůbec nefunguje. Celá první polovina má značné problémy s tempem a poprvé v životě se mi stalo, abych se u Sherlocka nudila. Nicméně i tak by to bylo koukatelné, nebýt poloviny druhé, ve které se oslími můstky (či užitím drog, jak je libo) pospojuje viktoriánský a současný Sherlock, abychom se opět dočkali řešení Reichenbachu a Moriartyho smrti. Navíc celá tahle epizoda smrdí snahou Moffata jít konečně kritikům a ženám vstříc a usmířit si je za jeho upozadněné a často schématické ženské postavy. Jenže toho kultem vraždících sufražetek a Sherlockem, který vysvětluje feministické postoje nám ostatním smrtelníkům, toho opravdu nedosáhne. Muž ospravedlňující vraždění jako pomstu za roky diskriminace? Kde to jsme? Válka, která se musí prohrát? WTF?! Pokud s vypětím všech sil odlédnu od tohoto naprosto dementního análního horolezectví, které, doufám, mu moc lidí nesežere, musím ocenit alespoň dobré vykreslení vztahu mezi Holmesem a Watsonem. Udělat z Watsona strážce Sherlockova paláce myšlenek je krásnou poctou jejich vztahu (ať přátelského či, pro ty, kdo to v tom vidí, romantického). Jinak je to ale naprosto promarněná šance na to, aby byl tento díl opravdu něčím speciální. ()

Nach

Skvělé! Miluju Sherlocka s Benedictem Cumberbatchem odehrávající se v současné Anglii. A Sherlock s Benedictem Cumberbatch odehrávající se v 19. století je též peckový. Tajemná atmosféra, děj, který sice nemá šokovou pointu, ale rozhodně je napěchován vším, co na tomto seriálovém podání slavného detektiva tolik miluji. Spousty humoru, akce i perličkových dialogů. Vše to má jednu nevýhodu... otevřený konec, na který se naváže seriálem až za dlouhou dobu. Podle posledních informací natáčení čtvrté série Sherlocka má začít v dubnu 2016, takže na obrazovkách se nové série dočkáme nejpozději v průběhu roku 2017. 80% ()

joker.george

Mé hodnocení je bezpochyby ovlivněno tím, že jsem velký fanoušek (nejen tohoto) Sherlocka, takže jsem se speciálním dílem spokojený. Samotný případ byl primitivní a dal se lehce vyřešit, (což bylo řečeno i v samotném díle), ale hlavní byla ta omáčka okolo, která ze Sherlocka udělala další intenzivní jízdu plnou myšlenkových i vizuálních nápadů, které mám tak rád. Prolínání realit bylo většinou přehledné a samotné 19. st. hýřilo atmosférou temných uliček a panstvích, které si s tímto obdobím a zasazením spojuji. Ale přišlo mi, že se tvůrci hodně inspirovali filmy Christhopera Nolana (především tedy Inception a Prestige). ()