Sherlock: Ohavná nevesta

(TV film)
  • Česko Sherlock: Přízračná nevěsta (viac)

Čo ak by sa Doktor John Watson a Sherlock Holmes tentokrát nestretli v modernom Londýne? Čo ak by to bolo vo viktoriánskej ére a po Baker street by sa premávali parné vlaky, tradičné taxíky a ľudia v cylindroch a frakoch? Vitajte v Sherlockovi v roku 1895! Niektoré veci však ostávajú s istotou rovnaké a to priateľstvo, dobrodružstvo a najmä zo všetkého ... vražda. Thomas Ricoletti bude veľmi prekvapený, keď svoju ženu uvidí v starých svadobných šatách, pretože len pár hodín pred tým, si zobrala vlastný život. Duch pani Ricolettiovej sa túla po londýnskych uliciach s nenásytnou túžbou po pomste. Preto nastupujú Sherlock a Watson a musia využiť všetok svoj um, aby konfrontovali nepriateľa zo záhrobia. Podarí sa im odhaliť pravdu o Ohavnej neveste? (RTVS)

Streeper

Líbilo se mi to spojení s dobovým a moderním světem. Navíc jsem nadšená, že tvůrce napadlo dát Benedicta a Martina do opravdové doby Sherlocka Holmese, ještě s tak zajímavým příběhem. Lehce jsme se navíc vrátili do prvního dílu, čemuž dávám také palec nahoru. Díl mě moc bavil, bylo to mysteriozní, děsivé a napínavé, i když jsem zápletku vyřešila vcelku rychle, tak se mi moc líbilo zpracování. Prostě případ, který musel prohrát. ()

nithiel

Doufejme, že to bylo opravdu naposledy...zvrat následuje zvrat, bohužel to ale nezakrývá, že pointa zoufale chybí. A co byly sakra ty rotující střihy?? to je zlo i v powerpointu, natož v produkci BBC. ()

C0r0ner

Nic to neřeší? Správně. Je to natočené jen tak pro zábavu? Ano. Má to pořád neskutečný švih a styl, kterému se nemůže rovnat skoro nic? Má. Je to parádní britská zábava? Je. Tak s těmi nízkými hodnoceními jděte do prdele, protože tohle je pořád ještě to nejlepší, co se dá vidět na obrazovce. 95% ()

Martrix

Co se zdálo být svěží a dynamické v předchozích dílech, tzn. různé vyfikundace, bylo v tomto pseudoretro vydání nefunkční, až rušivé. Místy to dokonce vypadalo, že ta stylovost bude mít navrch i nad příběhem. Ten byl ostatně tak nezáživně vypointovaný, že jsem se často i nudil. Tvůrci se tak snažili zavděčit všem fanouškum, že do té nadesignované krabice s obrovskou mašlí, zapoměli dát to, co mělo být tím dárkem...skvělý příběh s vytříbenými dialogy. Jsem zklamaný, od Moffata jsem čekal víc. PS: český dabing, resp. hlas Dyka, je otřesný. ()

pakobylka

Báječně sjetá, převelice atmosférická, naprosto okouzlující, správně mysteriózní a v neposlední řadě i přiměřeně emancipovaná záležitost ... ale především: Nadmíru zábavná, i když přece jenom maličko přízračná HRA - hra na minulost ... hra kočky s myší. A kdože je tím drobným, bezmocným, už dopředu k prohře odsouzeným hlodavcem ? No přece já ... taky vy - jiná úloha nám nepřísluší. Ale na rozdíl od výše jmenované budoucí oběti máme jednu nespornou výhodu: Můžeme se kdykoli svobodně rozhodnout, jestli chceme pokračovat ... ve hře - jestli chceme dál respektovat její PRAVIDLA. Protože jen ONA je vytváří - a jen ONA je může měnit ... pokud se jí zachce - my do nich nemáme co mluvit. P.S.: Snímek předpokládá znalost seriálu ("Sherlock" - 2010 až 2014) - jestliže s ním nejste obeznámeni, kouzlo dost dobře nemůže fungovat. ()

campix

Tvůrci geniálního seriálu nám zkracují čekání na novou sérii a vydávají jednohubku v podobě TV filmu s podtitulem přízračná nevěsta. Všechny známé reálie a postavy se nám přenáší z dnešního Londýna do Londýna na konci 19. století, aby vyřešili jeden případ. Ono to ve skutečnosti není tak jednoduché a tvůrci Vám motají hlavu vrstvením realit alá Inception ( a mnohé další). Občas to trošku štve, ale celkově to mohu zhodnotit jako pozitivní změnu v zajetém schématu. Místy až téměř hororová atmosféra se také velmi vyvedla a špičkování mezi Freemanem a Cumberbatchem zůstává na stále přijatelné úrovni nastavené seriálem. Jako návnada na další pokračování seriálu perfektní. Nic víc bych od toho nečekal. ()

Pajky3

Sherlock se vydal do Viktoriánské doby a překvapivě mu to vůbec nesedí. Dlouhé čekání mezi třetí a čtvrtou sérií vyplněno speciálem, který nenaplnil očekávání. ()

mortak

Je to lehké, často vtipné, všichni tu mají své místo... ale ten PŘÍPAD tu zoufale chybí. Z odkazů, citací, a analýzy vztahů bič neupletes. Filmová verze má o dvacet minut více, ale co vlastně může dodat? ()

Noviik

Sherlocka mám opravdu rád, pojetí BBC je vtipné, zajímavé a vcelku originální. Ústřední dvojice hned od začátku filmu jede v totální formě, skvěle je doplňují vedlejší seriálové postavy. Viktoriánský Londýn tomu všemu neskutečně sluší. Pak se ale něco hodně, hodně pokazí. !SPOILER ALERT! Jakmile se Sherlock probudí v letadle, měl být konec. Bohužel se pak dostáváme do přepisu Počátku v Holmesově podobě. Od této chvíle není nic originálního a film mě začal neskutečně rozčilovat. Máme tu Moriartyho na způsob Cobbovi manželky, Watsona na způsob Cobbovi žákyně a jednotlivé "snové úrovně" se nám prolínají. Jak zbytečné. Po speciálním díle tak zůstává hořká pachuť zklamání. ()

Splasher

Lost in Sherlock: The Abominable Moffat (Ztraceni v Sherlockovi: Zavrženíhodný Moffat). Hodně lidí tu připomíná očividnou inspiraci Inception. Ale asi už nemají dostatečně otevřenou mysl na příjetí velkého "myšlenkového paláce" tvůrců, který nám ukazují v tomto speciálu. Moffat (tradičně) spoustu lidí naštval tím, že jim nedal to, co spolu s BBC "slíbil", tedy klasický díl zasazený na konec 19. století. Místo toho však dostali jednoduchý případ a ještě tak komplikovaně řešený. Mě ale to srovnávání rozdílů s tehdejší dobou bavilo. Navíc já vnímám speciály hlavně jako odměnu pro tvůrce a ne jako dárek fanouškům. V tomto smyslu funguje Abominable Bride na 100%. ()

otík

Desátý díl v pořadí odvysílaný ve světové televizní premiére 1. ledna 2016! Přiznám se, že bez větší znalosti dřívějších dílů jsem si tento speciál moc neužil a místy jsem se i dost ztrácel. Ale jinak jde o super příležitost pro všechny fanoušky seriálů, aby si svého hrdinu zasadili do historické epochy a užili si i několik opravdu strašidelných scén. ()

CinemaRanger

Dostal jsem úplně něco jiného než jsem očekával. Případ byl sám o sobě fajn, ale prolínání mezi časovými dobami bylo šílený a na konci jsem byl zmatený. Čekal jsem, že celý díl bude zasazen do 19. století. Takže první polovina ještě šla. Totálně zdrogovanej Sherlock je prozatím nejhorší díl tohoto jinak špičkového seriálu. 70% ()

dan.pacino

Jak by Sherlock vypadal v originálním designu? Rozhodně nejsem nespokojen, opět se dostavila sherlocká genialita, na kterou jsme zvyklí ze seriálové podoby. Přízračná nevěsta skvěle navnadila na nadcházející sérii, což byl dle mého názoru i její jasný úkol. Sama působila bohužel lehce roztěkaně (a tím nemyslím co se dějového přeskakování plného zvratů, které bylo skvělé, týče) a bez atmosféry, kterou bych čekal. Ale to pravý fanoušek jistě odpustí. ()

ing.Frosty

Celý komentář je SPOILER. Sherlock meets Assassin's Creed. A stejně jako v případě hry je i tady provázání se současností naprosto zbytečná a mnou nepochopitelná kravina. Do té doby než dojde k prvnímu časovému twistu je to parádní viktoriánská hororová podívaná a následně směřující celá do kopru. Klíčová otázka, kterou vznese sám Sherlock, zůstane nezodpovězená. Jako úvod ke čtvrté sezóně je epizoda naprosto zbytečná a shrnutelná do jedné věty a celá pointa okolo Moriartyho je jako z nějakého špatného vtipu. ()

Mr.Ripley

Jeden z důvodů proč Doctor Who v poslední době těžce skomírá se bohužel projevil i u všemi milovaného dua - překombinovanost. Moffat s Gatissem se tak zoufale snaží zakrýt poměrně jednoduchou, leč skvělou zápletku snovými svorkami, až je z toho ve finále prapodivný guláš. Funkční, leč s mírně podivnou pachutí. Odehrávat se celý speciál striktně v 19. století mohlo se jednat o plný počet, ale to by M&G nesměli lákat potenciální nové diváky na pokračování, kterého se pravděpodobně dočkáme až za sto let. Kolem a kolem se nemůžu zbavit úsměvu, setkat se s těmito pány po tak dlouhé době byla radost pohledět! ()

VaHo

Taková promarněná příležitost. Atmosféra, kostýmy, kulisy, interiéry a exteriéry, 19. století jak vyšité. Chtěl jsem klasický Sherlockovský příběh, který bude skládat poklonu původním románům a povídkám. Místo toho, jsem dostal blábol, který v polovině zničí veškerou atmosféru a začne se vrtat v Holmesově podvědomí, odkrývat příběhy v příběhu, vršit motivy a odkazy na hromadu. Cumberbatch a Freeman vypadají v kostýmech skvěle, ale jakmile začnou mluvit jako v seriálu, tak to neuvěřitelně bije do očí. Já nechtěl parodii, ale samostatný a smysluplný příběh. ()

filmmovier

První hodina výtečná. Sherlock se vrátil ve skutečně velkém stylu, i když jenom na jednu epizodu, která přes všechny své chyby kupodivu docela dost věcí vysvětlila (vlastně skoro všechny) a mé natěšení na čtvrtou sérii posunula ještě o něco dál. Nádherně zachycená atmosféra viktoriánského Londýna a velkých venkovských sídel, skvěle rozjetá, originální zápletka a jako vždy vynikající herci v čele s Cumbiem, Freemanem, Gattisem a dalšími obvyklými přihrávači. Bylo na nich vidět, jak si to užívají, bylo to neskutečně zábavné, tvůrci chrlili jeden úžasný vtip za druhým ("Prý je to tak jednoduché, že bych na to přišel i já" "Ale, to určitě jenom tak přeháněl"), pak přišel tradičně neodolatelný Moriarty v podání Andrewa Scotta ("To není fér, jste na mě dva") a pak se to zvrtlo. Podivné míchání realit s "tradiční" současnou (což zpětně docela oceňuji), ale Moffat se prostě jako tradičně urval ze řetězu a nadělal tam spoustu hovadin. Současnost v letadle, palác myšlenek, sny, sny ve snech, sny ve snech ve snech, prostě jeden velký a neuvěřitelně zmatený drogový výlet, navíc s hroznou feministickou linkou a otřesným vyřešením případu, zato s kouzelnou závěrečnou scénou a... ano, Moriartym říkal jsem to už? Jako povedené, informační náplň bohatá, opět velká spousta nápadů je pryč, hromada narážek a odkazů, tlustý Mycroft (Mary prostě pracuje pro toho chytřejšího - geniální) ale jako epizoda je to jedna z těch slabších, ale rozhodně ne nejhorších. Tenhle rok bude ještě zatraceně dlouhý... A ještě velikánská pochvala České televizi za neskutečně rychlé uvedení se skvělým dabingem. 85%. Svěží vítr do seriálu, ale po vynikající třetí sérii je laťka prostě moc vysoko... ()