Živí mrtví: Počátek konce

• USA Fear the Walking Dead (viac)
USA, (2015–2023), 86 h 10 min (Minutáž: 40–65 min)

Réžia:

Adam Davidson, Kari Skogland, Stefan Schwartz, Michael Uppendahl (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Alycia Debnam-Carey, Kim Dickens, Frank Dillane, Mercedes Mason, Colman Domingo, Rubén Blades, Lennie James, Cliff Curtis, Danay Garcia, Garret Dillahunt (viac)

Ako svet vyzeral, keď sa menil na hrôzostrašnú apokalypsu zobrazenú v Živých mŕtvych? Fear the Walking Dead sa odohráva v Los Angeles. Sleduje osudy Hispánca Travisa Manawu (Cliff Curtis), ktorý sa pri apokalypse stretáva s Madison Clark (Kim Dickens) a jej deťmi Nickom (Frank Dillane) a Aliciou (Alycia Debnam-Carey) v The Walking Dead. (Sexy_Beast)

t.b.kat

Prozatím dost rozpačité, hodnocení tak na 2-3* Ke škodě věci je nejspíše snaha z populárního seriálu Walking Dead vytřískat co nejvíce prachů a tak se natáčejí odbočky. Scénář je však naprosto totožný a divák asi časem již bude otupen, neb vlastně uvidí stejný příběh jen s jinými obličeji. ()

Nikitoss95

Jsem fandou seriálu živí mrtví,kde pilotní díl i první tři série byly dost děsivý, a fear the walking dead je slabší odvar,nebo přesněji,je to zpracování identickýho materiálu,a to tématu zombie a apokalypsy,na opačném konci ameriky, v době, kdy rick grimes ještě hybernoval v nemocnici, nicméně mám to rád,tu atmosféru... Musim ovšem podotknout,že výrazné postavy jako Rick,Glenn či Daryl,tam postrádám,a je smutné,že z těch postav mi zatím sympatičtí akorát feťák Nick a černej frajer Victor Strand ()

PotterMan999

Zde bych rád porovnal rozdíly mezi klasickým The Walking Dead a tímto seriálem: 1) V tomto seriálu jsem nenarazil na moc zajímavých postav, asi tak dvě nebo tři, zatímco ve Walking Dead podle mě dvě nebo tři postavy zajímavé nejsou. Doufám, že v další sérii nějaké přibudou. 2) Rozjezd sice malinko vlažný, leč apokalypsu bylo podle mne nutné vyprávět co nejpodrobněji, takže zatímco napětí činí Walking Dead zajímavým, tento Fear the Walking Dead se musel zaměřit na něco jiného a proto tento přístup úplně neodsuzuji, ale jelikož máme již apokalypsu za sebou, bude se muset tento seriál malinko rozjet. 3) Hudba... i když o tom se tolik nepíše, hudba v tomto seriálu podle mě byla skvělá a hodící se. Ale abych to shrnul: postavy nic moc, první série poněkud vlažná, ale docela zajímavá... uvidím, co se bude dít dál, zatím dávám 75 %, ale za hudbu a fakt, že seriál nechtěl jen kopírovat původní Walking Dead a pokusit se o něco jiného získává 4 hvězdy. ()

m.xFuck

Rozpačité pocity - je tam spousta hluchých míst díky kterým to působí strašně rozvlekle. Místo šesti nudných dílů to chtělo spíš tři našlapané, takhle je to tak na půl cesty. Nevím, ještě si rozmyslím jestli budu tomuhle pokusu věnovat svůj čas, a to se považuju za zombie fana :( (už funguje autocenzor? Piča, kurva, kokot) ()

Dawisko

Dlho som premýšľal akoby som zhodnotil tento seriál no po zhliadnutí tretej série sa čudujem, že som to až sem dotiahol. Prvá séria ma celkom zaujala, najmä počiatok infekcie a zopár zaujímavých scén + cestovanie po svete (vila, jachta atď) bolo celkom zaujímavé. Avšak niekde na začiatku druhej série sa tento seriál zmenil na nekonečné, nezaujímavé dialógy, nezaujímavých postáv. Akčné scény, ktoré su navyše minimálne akčné, sú veľmi slabé, zombies sú veľmi primitívni a pomalí v porovnaní s pôvodným The Walking Dead, ktorý má podstatne vyšší rozpočet ale zároveň aj pozerateľné scény, zaujímavý vývoj postáv a priebeh deja. No tu vo Fear nefunguje skrátka nič. Žiadne emócie, žiadne pozerateľné akčné ani neakčné scény, žiaden vývoj postáv, jednoducho len presúvanie sa z miesta na miesto, bez emócií a nejakého hlbšieho alebo zaujímavého príbehu. Už dlho ma žiaden seriál tak nenudil ako Fear, pritom potenciál na seriál typu survival je veľký, no vo Fear absolútne nevyužitý. Dve hviezdy za prvú sériu a Madison (Kim Dickens) inak veľká slabota. Škoda. ()

jim_clark65

Epopeja menom Fear the Walking Dead je ukončená, aj keď by som tvrdil, že to mohlo prísť skôr = čoho dôkazom je aj to, ako tento seriál ku koncu temer živoril. Keď sa obzriem späť, tak mi ostávajú príjemné spomienky na začiatky, menovite to začalo pozvoľne S1/S2 boli priemer a v podstate S3 je vrcholom tohto seriálu, následná S4 už len "dojazdila vlnu" z S3. V S5 sa to kompletne prepadlo a v podstate začalo byť na betón jasné, aké bolo zle rozhodnutie priviesť Morgana z TWD do tohto spinoffu. S6 dokázala do istej miery znova vzbudiť ako-takú zabudnutú kvalitu ale stále to nebolo zrovna terno, neskôr to nedokázali udržať a aj tak to skončilo zase na priemernej, ba až podpriemernej nôte. S7/S8 sú obe návratom späť k otrasnej kvalite z S5: logika, počínanie postáv, scenár, efekty, celkovo príbeh = jeden otrasný miš-maš, obzvlášť návrat Troya v S8 je len takým typickým symbolom producentov a tvorcov, ktorí už fakt nevedeli kam ďalej, a tak siahli po tejto úplne dekadentnej sprostosti. Bohužiaľ, seriál mal potenciál (najmä v začiatkoch), dokázal sa dokonca vyrovnať aj hlavnej šou (menovite S3 je lepšia, ako niektoré série z TWD), ale nakoniec z toho urobili úplne priemernú, až podpriemernú soap operu, ktorá bola už len takým ľahkým závanom toho, čo bolo ale hlavne potenciálne mohlo byť. ()

HanzoBureshi

Je to dost složitý seriál, protože mi nabídl možná nejlepší chvíle z celého TWD univerza, ale také si šlápnul i na totální dno. První dvě série byly pohodové a byl to takový ten rodinný výlet v apokalypse. Třetí řada nabrala neskutečné grády, takže se žádná nuda nekonala. Poté nastal crossover, kdy se objevil Morgan, ale místo něj jsem si oblíbil tu nejlepší postavu z tohoto světa... John Dorie, největší srdcař a skvělý kovboj. Díky němu 4. a 5. řada ještě byla jemně nad průměrem. Šestá řada se poté stala asi tím největším stropem, bylo to neskutečné. Po nejlepší sérii to pak tvůrci zvorali a ukázali mi nelogickou lokaci, postavy a hlavně příběh. A poslední série to tuplem pohřbila tím, že zoufalí tvůrci zkoušeli všechno možné. Ani recenzi jsem radši nepsal. Alicia, Salazar, Nick, Luciana a rozhodně John jsou mé top postavy. Mé hodnocení: 6/10 ()

JenomDominik

Pilotní díl je úžasný, ta atmosféra, vžijete se do děje, stejně jako TWD a vlastně většina seriálů od AMC má pomalejší rozjezd, ale i přes to je to skvělé. jen škoda že v tom nejlepším to skončilo, no každopádně já se těším na další díly. 1. série - celé se to tak nějak odehrálo na jednom místě a ani se tam toho moc nestalo, doufám že druhá série bude lepší. (60%) ()

Sobus13

Je divný, že nikdo nikdy neslyšel o zombie.......Ale jinak super. Pokud se to bude nadále vyvíjet podle mích představ tak to bude opravdu, ale opravdu výborný seriál. Btw. Nemohl jsem se dočkat. ()

gorerated odpad!

Jsem zhnusen na nejvyšší míru !! Dokonce až tak moc, že mě to donutilo se přihlásit a po dlouhé době napsat komentář !! Tohle že má být spin-off fenomenálního Walking Dead ?! Tenhle kus srance ?! Tragičtější pilot bych možná viděl leda tak v Bollywoodu, akorát s tím rozdílem že tam bych se té absurdnosti aspoň zasmál. Postavy jsou nudné a tuctové jak Novácká Ulice. Děj je totálně o ničem, a kdyby se tam na začátku neobjevila scéna se špatně namaskovaným nemrtvím, jeden by si řekl že bude sledovat první sérii o rodině která se snaží vyléčit svého závislého "zmetkosyna". AMC se měla na tento patos raději vykašlat a vynaložené finance vložit do regulérního seriálu Walking Dead a diváka lačnícího po mrtvolách dovézt ještě do větší extáze. Z tohohle mi leda tak namísto vzrušení z dobře rozkřachlé lebky na obrazovce naskočí maximálně bradavice na noze která zhnisá, a upadne i s nohou až pod kolenem. ()

Richi007

Ze začátku prvního dílu jsem se začínal bát, že FTWD bude spíše rodinné drama s city, ale finální scéna pod mostem v tom korytu mi ukázala, že se to pokusí minimalizovat a raději si pohrají na pořádný nával adrenalinu, hereckých výkonů a dodá svůj slib ve velký překvapivý vývoj postav. Už v prvním díle je to tímto náznakem doslova nasáklý. Starší bratříček TWD jede ve svý určitý lajně a začíná už pomalu omrzovat a doufám, že tam udělá v další řadě nějaký refresh a zahýbe s postavami, přeci jen neustále nerozhodný Rick a ufňukaný Carl už přestávají pomalu bavit. Je škoda, že nedávají větší prostor dalším postavám a nerozvíjí je natolik, jako mladší bratříček. Další pokračování názoru si nechám na konec první série. ()

JihadJoe

Tak za mě lepší tři hvězdy. Hodně zdlouhavý rozjezd, snad to v dalších dílech nabere na spádu. Atmosféra dobrá, ale jako fanoušek Walking Dead, jsem ji ani jinou neočekával. Postavy zatím fádní, jedinej trochu zajímavější je Nick. A na stálou otázku, kdy se tam objeví Rick a jeho parta si dovolím odpovědět: Nikdy. Jsou to dvě různě větve sledující dvě různé skupiny přeživších. Nacvíc tahle banda je z Los Angeles, Rickova parta je z Atlanty a těžko by se mohli někde sejít. Navíc to i sami tvůrci defacto vyloučili. Edit 6.10.2015 Pošesti dílech měním na plných pět. Po nepřesvědčivém pilotu nabral seriál plné otáčky, které vyvrcholý v šestém díle. Hutná atmosféra doplněná skvěle vybranými songy. Mám sice obavy, že seriál neudrží laťku, kterou si stanovila hlavně v šestém díle, ale do té doby jsem maximálně spokojen. A to jsem byl jako fanda TWD docela skeptickej. ()

Tomko87

No, priznám sa, od pilotu som mal väčšie očakávanie. Nechápte ma zle, jasné že celý ten zombie bordel sa neudial za hodinu, no celá časť mi prišla nejak rozťahaná. Ale tie náznáky, že sa deje niečo zlé sú pôsobivé. Pekne to pridávajú na atmosfére. Každopádne, dávam šancu ďalším dielom. Zatiaľ štyri hviezdy z odretými ušami. Edit: To že bol prvý diel rozťahaný a miestami nudný sa ešte dá chápať. Ale do riti aby bol druhý diel ešte nudnejší, to je na mňa moc. Preto z **** mením na **. Uvidíme ďalej. ()

DaNvYto

Po 6 dílech přesvědčení, že se koukám na parodii mě začíná vrtat hlavou myšlenka, že to takhle je schválně... U pilotu se děj rozjel v poslední třetině a svižně navázal i druhý díl. Avšak dokud se bude v kinematografii točit prequel... jako prequel. Tak to bude vždy stát za hovno. Tohle mělo vyjít prostě jako první, pak by to dopadlo lépe. ()

Hanz_knife

Ještě to sleduju, ale.... Proč se sakra ve skoro každém seriálu chovají "hrdinové" jako naprostí vymaštěnci? Mám pocit že tý směsky by si "walkeři" vůbec nevšímali, mozky už jim dávno vyleptal toluen. Opravdu nejde udělat příběh bez toho, aniž by se každej choval jak naprostej retard? To že panika a bla bla prostě neberu, postavy uvěřitelný asi jako pohádka o Sněhurce. ()

Seriál Živí mrtví končí, zombie ale zůstanou

Seriál Živí mrtví končí, zombie ale zůstanou

10.09.2020

Stanice AMC oznámila konec populárního seriálu Živí mrtví. Kabelovka završí současný seriál jedenáctou rozšířenou sérií, která bude mít celkem 24 epizod. Prvních dvanácti se pak dočkáme už příští rok… (viac)

Komiks Živí mrtví nečekaně končí

Komiks Živí mrtví nečekaně končí

03.07.2019

Spisovatel a tvůrce slavné komiksové série Živí mrtví Robert Kirkman tento týden šokoval fanoušky. Jeho sága totiž nečekaně dospěla do finále, a to bez jakéhokoli předchozího upozornění. Posledním… (viac)

Živí mrtví dostanou další spin-off

Živí mrtví dostanou další spin-off

09.04.2019

Stanice AMC oznámila třetí seriál vycházející z komiksu Živí mrtví Roberta Kirkmana. Zatím nepojmenovaný projekt by se měl točit okolo dvou mladých dívek, které patří k první generaci, jež dospívala… (viac)

Prahu zaplaví zombíci z Fear the Walking Dead

Prahu zaplaví zombíci z Fear the Walking Dead

27.05.2017

Léto se blíží a spolu s ním i zombie apokalypsa, která se tentokrát nevyhne ani pražské náplavce. Pokud se chcete zchladit a pocítit mrazivé z mrtvých vstání na vlastní kůži, vyrazte v podvečer 31.… (viac)