Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora

• Česko Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (viac)

Niekoľko rokov po udalostiach z Grindelwaldových zločinov profesor Albus Dumbledore (Jude Law) vie, že mocný temný čarodejník Gellert Grindelwald (Mads Mikkelsen) sa chystá prevziať kontrolu nad čarodejníckym svetom. Keďže ho nedokáže sám zastaviť, poverí Magizoológa Newta Scamandera (Eddie Redmayne), aby viedol neohrozený tím čarodejníkov, čarodejníc a jedného statočného muklovského pekára na nebezpečnú misiu, kde sa stretávajú so starými i novými zvermi a narazia na rastúcu Grindelwaldovu légiu nasledovníkov. Ale keď sú stávky také vysoké, ako dlho môže Dumbledore zostať v pozadí? (Continental film)

Dejvecd odpad!

Existuje miesto, veľmi temné a skazené miesto... tým jest duša J.K. Rowlingovej, ktorá dokázala vyprodukovať tento zdrap odpadu po ktorom ešte stále neviem pochopiť kde sa vo svete kinematografie stala chyba. Tak hrozný film som už dlho nevidel a ani dlho nepotreboval vidieť. O to viac bolí to, že tento film je kánon ku skvelému Harry Potterovi. Pôvodne som chcel napísať úplnú slohovku o tom, prečo je tento film totálny odpad, ale skutočne nemám náladu sa k tomuto filmu vracať v pamäti. Ľudia si často púšťajú odpadové záležitosti, aby sa nad odpornosťou toho filmu zasmiali, lenže tento film je tak zlý, že už to ani nie je vtipné a fakt pochybujem, že v okruhu ľudí, čo ja poznám by sa nachádzal niekto komu sa toto môže páčiť. Nechcem tu narážať na kontroverzného Dumbledora, ktorý mi bol neskutočne nesympatický a ktorého scenár bol asi vystrihnutý z twitteru J.K. Rowling. Poviem len, že film plynie tak neskutočne nudne a pomaly, bez akýchkoľvek zvratov, alebo napínavých momentov, zároveň ani neviem prečo má film v názvu Fantastické Zvery, keď to o nich ani zďaleka nie je. Film nemá farby a dokonca aj hudba mi prišla v niektorých momentoch nevhodná a vyložene otravná. Na neposlednom rade sú postavy, ktoré sú neuveriteľne ploché, nudné, otravné a pitomé. Ešte by sa hodilo dodať, že o tomto filme by sa malo učiť ako o definícií zlého pokračovania, pretože dejová línia Krédusa? Nie je. Vojna medzi muklami a čarodejníkmi / aspoň niečo z toho na čo nás teasovali v predchádzajúcom diele? Nie. Otvára nám to obzory v čarodejníckom svete? Nie, práve naopak, ničí nám to čarodejnícky svet priamo pred očami a vzhľadom k ostatným filmom to absolútne nedáva zmysel, vlastne aj sám o sebe má ten film poriadne množstvo dier. Je v tom filme vôbec niečo na čo sa dá sakra pozerať? Nie, teda ak chcete ľutovať skvelých hercov, ktorí sa úmorne snažia z toho aspoň niečo vysoliť... ale z toho vám bude skôr do plaču. Neodporúčam ani lovcom zlých filmov. 1/10 Kolonku odpad! vymysleli presne pre tento film. ()

Mr.Ward

5/10 ⭐️ Třetí díl Fantastických zvířat bohužel potvrzuje, jak je celá tahle látka zbytečná. Vůbec nechápu, jak tohle může vzniknout. Dějově je to nezajímavý a kolikrát to snad ani nedává smysl. Přitom kdyby se to fakt věnovalo zvířatům a hlavní “děj” byl jen jako pomocná berlička, mohla by to být alespoň zábavná pohádková blbina. Fantastická zvířata tu ale skoro nejsou. Napočítám všechny na prstech jedné ruky. Proto nedává smysl ani používání názvu Fantastická zvířata. No, nebudu se rozepisovat, já se nudil víc než u dvojky a akorát jsem si vzpomenul na docela fajn jedničku, kde alespoň nějaká ta zvířata byla. ()

Arkagas1989

Viděla jsem. A viděla jsem dokonce v kině s dcerou, v originále s titulkama. Líbilo? Líbilo. Třetí díl mi už nepřijde sice moc jako ze série "fantastická zvířata", protože je jich tu minimum, ale naopak to nabírá hezky na obrátkách ve vyprávění a historii postav. Nakonec zjistíte, že nepotřebujete film plný fantasy zvířat, ale že jich stačí i pár a i tak Vám to vykouzlí úsměv na tváři. Hromada lidí měla problém s obsazením Madse Mikkelsena do roli Grindewalda místo Johnyho Deppa, mě tam absolutně nevadil a líbil se mi. Celý film je poměrně dlouhý, ale nudit jsme se u něj nezačali. Místy to má možná zbytečně dlouhé momenty, ale odpuštěno. Jude Law tady válí a do role mladého Brumbála se prostě hodí. Ano, už to není fantasy pohádka, ale spíše fantasy rodinné drama, které ale nezklamalo a za vidění v kině jsem ráda.  Nejsem a nikdy jsem nebyla zarytý fanoušek HP - knihy jsem nikdy nečetla, byť jsem knihomol, ale filmy mě bavily a zvířata nezklamala.  Úplně pro malé děti to není, ale od 10+ si myslím naprosto v pohodě :) Moje hodnocení: 7/10 ()

PetriK12

Jedním slovem zklamání. Plno dějových linek zabito, některé zkončily ve slepé uličce a hlavní zápletka v "kredencoj" prakticky vyhasla na začátku filmu a předchozí díla, tak působí opravdu parodicky. ()

PlysovyMacko

Ušli mi niektoré vzťahy a súvislosti, lebo mi ušiel druhý film. Ale film má nádherné efekty a Jude je dilf jak hovado a konečný súboj je výborný. Vo filme mi chýbali dve veci : ako Madsov  zloduch ovladne svet a bozk Judea a Madsa keďže boli do seba zamilovaní. ()

ACDCKL

Tak tímto se trochu bojím, že skončí série filmů Fantastická zvířata. Film je v podstatě jeden velký průměr a děj taky moc neuchvátí. Z tajemství se během chvilky stane veřejná věc a celkově film na mě působil oproti předchozím dílům lehce nudně. Mads Mikkelsen se ovšem role Grindenwalda zhostil s velkou grácií a troufnu si říct, že do jeho role sedne trochu více než Johnny Depp. Za mě hodně těžce vybojované 3*. ()

riza-do

Fantastic Beasts ukazují nádherný vizuál Kouzelnického světa, leč ani ve třetím díle nedosahují příběhových kvalit původní HP série. Nejspíš jsem měl přehnaná očekávání s ohledem na název Secrets of Dumbledor, ale příběh na mě prostě neudělal takový dojem, některé scény jak kdyby byly vynucené, ale zbytečné, jiné zase příliš nevysvětlené. Oproti tomu oceňuji souboje a kouzlení, které je mnohem více nápadité. Změna herce postavy Grindelwalda mi nijak zvlášť nevadila, i když v určitých okamžicích by mě zajímalo pojetí Deppa, který dával tomuto kouzelníkovi o něco větší šmrnc a jeho grimasy a hra zla byla na daleko vyšší úrovni než u celkem suchého Madse. ()

sniperjozef

Celý film jsem si říkal, co je teda ta hlavní linie filmu? A přišel jsem na to, že vlastně všechny nové filmy jsou pořád o tom samém. Nechtěné/opuštěné/nemilované dítě, minimálně jeden homosexuální vztah, vždy je někdo v menšině a všem to natře a změní celý svět k lepšímu a vlastně nic z toho nevyniká. To samé se stalo s novým The Batman (2022) kde k tomu ještě připojili Twilight podtext... Tohle není ale až tolik hloupé a hrající si na něco, co to není jako již zmínění Batman. Kdyby to ještě mělo o 40min méně, tak bych snad i řekl, že to bylo dobré. Takhle se to zbytečně táhlo. 2,51* ()

MikoZuko

Vizuálně hezké, ale celý film se drží spíš právě toho, že chce vizuálně potěšit a s pravidly světa si moc hlavu neláme. Ano, přemisťování jako součást kouzelnického souboje je velmi efektní, ale za jakou cenu… Překvapivě dost vykrádačka na Dr. Strange a jejich konceptu zrcadlové dimenze. Vlastně ani nevím, jestli v ní v tomhle filmu jsou stejné efekty jako u Marvelu, ale to vůbec nevadí, protože scenáristy (nebo Yatese nebo kdo to proboha vymyslel) to vlastně taky nezajímalo. Hlavně, že to hezky vypadá, že?! Ve filmu je taky, jak už známe z předchozího dílu, dost opravdu nezajímavé a hodně zbytečné omáčky, takže světe div se, máme zaděláno na pokračování. Údajně jsou v plánu další 2 díly a to pro moje zdraví není dobrá zpráva. Hrozně rád bych se přestal koukat, ale Harry Potter je moje vášeň a miluju původní sérii jako své vlastní dítě. Proto je pro mě tak těžké vidět, co se se světem HP stává a stále doufám, že se to snad zlepší. Ale do kina, přátelé, do kina mě na toto fakt nedostanete. Moje prachy tohle sponzorovat nebudou. ()

Oxyuranus odpad!

Tohle opravdu někdo může odevzdat jako svoji práci, podepsat se pod to a ještě to prodávat? Neskutečný zmetek film, který mě iritoval po celou dobu sledování.  A nebudu je šetřit. Nebudu. Stupidní scénář zjevuje postavy tam, kde je asi potřebuje, i když jsem teda nechápal jak a hlavně proč. Yusuf Kama u Grindelwalda wtf? Zavření Theseuse ve vězení (dokonce to měla být vazba?) ve kterém by bez osvobození Mlokem přišel stopro o život, Credence tam byl, hergot, proč? Závěrečná scéna v Bhútánu přesvětlená, bez jakýhokoliv elánu a napětí. A souboj mezi Brumbálem a Grindelwaldem v jakémsi kondomu... Potterovská poetika nikde. Bradavice laciný a proč a nejvíc ze všeho nemám rád, když prequel předělá fungování světa předchozích filmů. Ona je opravdu hold kumšt napsat děj a scénář, který pasuje na předchozí příběh a nepopírá ho. Narážím na fungování volby chilinem a vše kolem toho, ale štval mě už i dřívější obscurus. A jak tam Creedence najednou seděl při té volbě... :-D :-D Lawův Brumbál je ale super a ten pán se pro roli mladého Brumbála narodil. Ale ani to tenhle filmový průser nezachrání. Paní Rowlingová sekla Potterovi ošklivýho háčka, vysmála se mu a ještě do něj na zemi kopla. ()

liquuid

Kupodivu musim rict, ze kdyz se clovek prokouse tim lehce nezazivnym zacatkem, tak dostane nakonec moc hezky pribeh, ktery me nesere tolik, jako jednicka fantastickych zvirat. Zasnezene cesty v ulicich v duchu minuleho stoleti jsou skvostne. Zvukovy doprovod parada. Je to zajimavy predesly pribeh, ale bohuzel kvality Harryho tu nehledejte. ()

Tominni

Třetí film ze série Fantastických zvířat bohužel zůstává na úrovni dvojky a znovu pro mě končí mírným zklamáním. Příběh je tentokrát o něco srozumitelnější než u dvojky, ale i tak těch postav je znovu až moc. Je vlastně škoda, že více prostoru znovu nedostávají samotná Fantastická zvířata, protože jejich scény patří k tomu lepšímu, stejně jako krabí tanečky. ()

Ludo444 odpad!

Vôbec nechápem čo sa tam dialo, o čo ktorej postave išlo ani prečo sa to volá Fantastic Beasts. Newt Scamander je side character vo svojom vlastnom filme. ()

Oživí Hogwarts Legacy zájem o Harryho Pottera?

Oživí Hogwarts Legacy zájem o Harryho Pottera?

23.02.2023

Pakliže jste posledních pár týdnů netrávili na opuštěném ostrově, nejspíš jste slyšeli o nové videohře Hogwarts Legacy ze světa Harryho Pottera, odehrávající se v Bradavicích a na blízkých pozemcích… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

04.11.2022

Dvojice z Hannibala opět spolu

Dvojice z Hannibala opět spolu

02.11.2022

Celovečerní režijní debut Bryana Fullera je konečně na spadnutí. Tvůrce Hannibala nebo Amerických bohů si za svůj projekt zvolil snímek Dust Bunny, a jako hlavní hvězdu do něj pak obsadil svého… (viac)

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení

07.07.2022

Sérii Fantastická zvířata, spin-offu populární potterovské franšízy, se nedaří ani trochu tak dobře, jak asi studio i tvůrci doufali. Na nové díly tudíž nikdo nespěchá, což naopak uvolnilo ruce… (viac)