Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny

• Česko Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (viac)

V druhej časti z čarodejníckej série od J.K. RowlingovejFantastické zvery: Grindelwaldove zločiny sa Grindelwaldove (Johnny Depp) vyhrážky naplnia a podarí sa mu z väzenia uniknúť. Začne zhromažďovať svojich nasledovníkov, ktorí nič netušia o jeho skutočnom pláne - získať čistokrvných čarodejníkov, aby ovládli všetkých nomágov. V snahe zabrániť Grindelwaldovym plánom, Albus Dumbledore (Jude Law) povolá svojho bývalého študenta M.L.O.K.-a Scamandera. Ten prisľúbi svoju pomoc, hoci netuší aké nebezpečenstvá na neho čakajú. (Continental film)

Doctor003

Druhý díl tenkrát Grindelvat + - Od prvního dílu se změnilo že jde přehledně příběh a už temnější atmosfera opět efekty - - v tomto díle se víc zaměřuje na záporáka a homosexualní vztah s Brumbalém a hodně se zapominá na dějovou linku a velký střih tento je díl velice slaboučký ()

wopi

Bez jediné originální myšlenky. Bez hlubšího smyslu. Jen šílené množství efektů. Efekt na efekt a nic z toho. Scamander se neustále tváří jako totální mentál. Jedna hvězda za celkem slušnou práci CGI. ()

harycek

J. K. Rowlingová by nejspíš potřebovala péči odborného lékaře , páč její výplody zavánějí progresivní paralýzou šedé kůry mozkové, nebo jinou duševní nemocí protože to co stvořila nemůže vytvořit duševně zdravý jedinec !?Dva body dávám jen za technické provedení triků a jejich barevnost!!! ()

Daniel2003

Tak strašně promrhaný potenciál a prostě jen pokus Rowlingové vytřískat ještě víc peněz z už tak neuvěřitelného balíku. Deppův Grindelwald je vynikající, ale nevyužitý, Redmaynův Mlock v tomhle díle nesympatický, zbytečný a nevyužitý, Jacob a Quinnie sice mají super vyvrcholení, ale jinak jsou naprosto nevyužití, Lawův Brumbál výborný, leč (jak jinak) nevyužitý. Pak je tu Credence. Já prostě nevim, jestli je to vtip, nebo režisér prostě nenávidí Ezru Millera, ale ta postava je zahraná a vycastovaná tak hrozně, že to filmu ubližuje fakt snad úplně nejvíc. Vlastně ne. Nejvíc mu ubližují nekonečné odkrývání rodinných vztahů a příbuzností. Ale za co jsem teda vůbec dal ty 3 hvězdy? Za perfektní začátek s Grindelwaldem a naprosto delikátní finále s Grindelwaldem. Tyhle dvě věci byly natolik skvělý, že to zachraňuje celý, jinak naprosto špatný film. ()

blondboss

Táto prequel séria k Harrymu Potterovi mi celkovo akosi nesedí. Jednoduché dialógy, rozpačité dejové linky a nie badateľná priamočiarosť, ako sme na to boli zvyknutí u Potter série. Na druhej strane krásny vizuál z tohto diela robí celkovo síce vizuálne podmanivý blockbuster, avšak nijako výrazný a dosť priemerný. Aj napriek slušným hereckým výkonom - Johnny Depp je aj napriek kontroverznosti stávka na istotu, Eddie Redmayne nevýrazný. Ja sa nepovažujem za skalného fanúšika "potterovskej" série, takže ani tento snímok ma nemohol výrazne zaujať. 55 % ()

blazma

Nebudu lhát, přišlo mi to strašně ospalé. Už jsme ani neviděli tolik zvířat, které pro mě byli tahákem prvního filmu, ale je to pochopitelné když hlavní děj je vlastně o něčem jiném než o samotných fantastických zvířatech. Brumbál, v podobě Jude Law, jako nebylo to nejhorší, nebylo to nejhorší :D Pořád se ale držím prvního dojmu, strašně ospalé, spousta dialogů, které neměli šťávu, byla to nuda, chvilková nostalgie s návratem do Bradavic to nezachrání, hrátky s bubákem, to už známe.. mohli tam dát něco jiného :/ prostě kdepak, jako pokračování docela obstojné, brát to jako samostatné dílo tak je to bída a děs. ()

Dejff_2004

To, že se během Fantastických zvířat: Grindelwaldových zločinů poněkud nudím a ztrácím, jsem zjistil hned při prvních minutách. Úvodních honička a úprk Grindelwalda (Johnny Depp) je nepřehledná a chaotická. Podpořená ještě tím, že se odehrává za tmy a deště. A stejně je to tak se vším během celého filmu. Děj na sebe tak nějak podivně nenavazuje, skáče se z jednoho místa na druhé (doslova!) a když už to vypadá, že se konečně začne něco dít (flashback k dětství hlavních hrdinů), zjistíte, že je to jen pouhý pokus probudit ospalé publikum a dál pokračovat v užvaněných dlouhých scénách. 50 % ()

AndrewNewman

Ako skalný fanúšik Rowlingovej práce pri Potterovi som sklamaný, zrejme ako všetci. Keďže som už ale videl recenzie na film dávno predtým, nejak som to pri sledovaní neriešil. Bohužiaľ okrem Grindelwalda, Dumbledorea a možno Scamandera tam niet zaujímavých postáv, ktorým by sme fandili. A dej je zaujímavý len tým, že niekde tam vonku je Grindelwald, ktorý si buduje armádu. Škoda pre škoda, že to nemá viac napätia, skvelých postáv a humoru ako séria s Ronom, Hermionou a Harrym. Grindelwald možno je silnejší než Voldemort, ale rozhodne sa mu nevenuje toľko pozornosti. Kým celý príbeh okolo Tom Riddlea je nadčasovo spracovaný, Grindelwald je len niekto kto túži po moci, pretože môže. Uvidíme čo prinesú ďalší diely, ale ak sa scenár, réžia a takisto aj postavy a ich správanie nezlepšia, bude tento prequel pre Pottera ešte oveľa horší, ako hejtovaný Hobit pre Pána Prsteňov. ()

Teeis

Jedničku jsem chválil, dvojku bohužel zas tak chválit nemohu. Vizuální efekty, soundtrack a další pozlátko bylo skvělé, stejně jako herecké výkony, hlavně Johnny Depp jako představitel černokněžníka a maniaka Grindelwalda. Nejhorší je však příběh, který se nám v druhé polovině začíná trhat, zatímco první polovina byla nudná a o tom, abyste jsme se mohli kouknout na zvířátka, druhá byla ukázka, že Rowlingová to neměla připravené. Ve zkratce to byl hřebíček do rakve celého čarodějnického světa a už se obávám dalších třích dílů. ()

wowylgu313

Katastrofa!!! Totální výsměch a zesměšnění celé série čar a kouzel. Tady už opravdu dávám jednu hvězdu a to jen proto že tam byl kousíček prostoru na školu v Bradavicích. A samozřejmě jediná trochu usměvavá postavička pan Kowalsky. Jinak totální hrůza. Přemnožení nesmyslných a nezajímavých oblud se nezastavil! Ano!!! Je jich tu ještě víc jak v předešlém díle. Kdyby z těch tisíce byla jedna kvalitní a něčím zajímavá bylo by to mnohem lepší. Záporák? Pan HEREC! Absolutně marný! I ta jeho maska je nějak úplně mimo, když si vybavíme jiné filmy kde si s jeho obličejem vyhráli tak tady je to nějaké takové všelijaké. Herecký výkony špatný a celkově všichni hlavní a i ti vedlejší, prostě všichni herci, protagonisté jsou nudný, nezáživný a nesmyslný. Hodnocení : 25% ... Měl jsem co dělat abych tento díl vůbec dokoukal, musím říct že v polovině už jsem prstem jezdil po ovladači a chtěl to utrpení ukončit. ()

Skrivan

V prvním díle jsme viděli pár logických děr. Tady se Rowlingová rozšoupla naplno, a tak nevidíme prakticky nic jiného. V celém filmu je zkrátka tolik nevysvětlených nebo nedořešených věcí a zkratek (jak se např. stalo, že Credence přežil, a proč to není nijak vysvětleno?!), které nedávají smysl, že se v tom divák prostě ztrácí. Fantastická zvířata už jsou tu v podstatě jen navíc (vážně nechápu, proč se tak jmenuje celá série). Závěrečné "rozuzlení", kdo s kým je vlastně příbuzný a jak, ani nekomentuju, protože veškeré tyto dojmy u mě naprosto přehlušila půlskřítka! TO JAKO VÁŽNĚ NĚKDO SOULOŽIL S DOMÁCÍM SKŘÍTKEM?!?!?! Nechutný!!! Abych to shrnul, tahle série úplně zbytečně a nelogicky narušuje a nabourává svět HP, tenhle film samotný potom vlastně nedává smysl, což je jeho hlavní problém. Abych ale jenom nekritizoval, efekty vypadají hezky, to zase jo. ()

Fin_429

Tak to se hodně pokálelo. Pomalu se vytrácí ta magie. Opravdu by mě zajímalo proč tvůrci nešli ve stopách 1. Dílu a jeli si zde na styl ,,Brumbál vs Grindelwald." Vlastně ve skutečnosti se tady nic neděje a akorát zjistíme, že je Creedence velice složitá osoba a že měl vztah s Nagini 6/10 ()

Lukys

Film od jedné velké vražedné dvojce. Rowlingová je možná skvělá spisovatelka, ovšem jako scenáristka zřejmě zapomněla, že nepíše tisíci stránkový román, ale scénář pro dvou hodinový film. Tím pádem příběh trpí nadbytkem zápletek a nezajímavých postav, které tam....prostě jsou. A tím se přesouvám k druhému kamenu úrazu. David Yates možná kdysi býval minimálně úctyhodným filmařem, ovšem tímto výsledkem dokázal, že jako filmař se už totálně vyčerpal a stal se z něho pouhopouhý rutinér, ne-li největší na celém světě. Spojením těchto dvou velice nevhodných osob nakonec vzniká nepřehledný mišmaš, který vykouzlil z jednoho nejvíce nadějných a zajímavých fantasy světů nudnou vyprávěčku s nevyužitým potenciálem. ()

RoseThrone

A to jsem na to šla ve 4DX v Seoulu, kdy naše 4DX vypadá oproti tomuhle jak batole.. No a stejně to nepomohlo. Né, že by příběh byl špatně vykreslený, to vůbec. Do poslední scény jsem zašla nad tím, jak fantasticky si s tímhle prvkem dokázali pohrát (konečné rozuzlení mně fakt dostalo). Redmayne a Law mě nadchli v každém jejich záběru a o společných scénách nemluvně. Jen Johnny Depp byl prostě zklamání. Vždycky pro mě míval neuvěřitelné charisma a každá jeho postava byla jeho nejlepším kouskem. Bohužel v posledních pár letech ale jako kdyby Deppův talent jaksi vyhasínal a v tomhle případě pro mne zahrál Grindelwalda už jen se slabým odleskem jeho dřívějšího já. Přesto, jsem ale zvědavá na další díly a na souboj dvou velkých kouzelníků. ()

HellsAngel

Exemplárny príklad "výplňovej" snímky, ktorá má za úlohu utriediť všetky dejové linky a pripraviť tak javisko pre finálny akt. Aj keď v podstate nasledujeme príbehy starých známych hrdinov, svieže čaro jednotky sa bohužiaľ stratilo niekde v procese. Celý príbeh je príliš rozvláčny a rozrieštený - po viac ako 2 hodinách si vlastne uvedomíte, že sa toho zas až tak veľa neudialo. Na druhú stranu sa na to ale pozerá veľmi pekne a vydarené odkazy potešia zarytých fanúšikov. Na to, že je jeho meno v podtitule sa Grindelwald ukáže až žalostne málo. Jednak je to škoda kvôli famóznemu výkonu Johnnyho Deppa, no taktiež aj vďaka samotnej charizmatickej príťažlivosti tohto charakteru (neukameňujte ma, no Voldemort sa nechytá). Úvod ako hrom a záverečný plot-twist odzbrojujúci, všetko medzi tým je ale fádne zabudnuteľné. ()

alexwill

Pro Potterheads to je určitě povinná věc, pro mě jako člověka co má ten svět vcelku rád je to fajn návrat do wizarding worldu. Co mi ale přišlo, a jak se zdá z komentářů, tak nejen mě! Je to, že Mlok jde uplně mimo. To podstatné je tady v rámci postav Brumbála a Grindelwalda a z minula ještě chlapce jménem Credence. To jsou charaktery, na které si asi vzpomenete v rámci celého děje téhle série. Mlok, s nějakou romantickou linkou je tedy jen cápek co nám nějak pojí postavy a táhne film, ale vlastně je i se svými zvířaty pořádně nepotřebný. Smysl mi tedy začaly dávat už i plakáty, kde je titulek se zvířaty prakticky neviditelný a dominuje GRINDELWALDŮV podtitulek. Velkou roli tady má propojování se známým ... jsou tady Bradavice, známé rody, nejrůznější flashbacky a odhalení! A tim hlavním co jsem si odnesl je tedy obohacování celého Potter - mikrokosmu Rowlingovou a tahání peněz z nových filmů. Film samotný je opravdu hezký na pohled, ať jde o výjevy z kouzelnického světa, či vyvedené dynamické scény a souboje. ()

Franki69

S Harry Potterem a jeho světem zažívám druhé desetiletí. A po Grindewaldových zločinech si nejsem úplně jistý, jestli v tom chci pokračovat. Je to asi vůbec poprvé, kdy jsem se přistihl, že se v kině u filmu ze světa J.K.Rowling lehce nudím a ztrácím zájem. A přitom předloňská Fantastická zvířata jsem si fakt užil! Ovšem jejich aktuální klopotné cestování k budoucím filmům se stalo velmi zadýchané a hlavně rozkecané až hanba. Stále tu tedy máme velmi perfektní výpravu, efektní kouzlení, hlasité třeskání, roztodivné potvůrky a také postavy představené v prvním díle. A přibydou další a je jich až oči přecházejí. A čert se v tom vyznej, kdo ke komu patří a s kým je dokonce příbuzný. Tady to začíná drhnout. Vždyť kouzelnický svět HP si čtenáře i diváky podmanil tím, jak košatá a propracovaná pravidla měl a jak byla srozumitelně podána. A také měl do detailu prokreslené postavy, ke kterým jsme mohli něco cítit. Ve Fantastických zvířatech na to zapomeňte. Nehodlám týdny studovat všechna fansfóra světa HP a tak patřím k většině, která není dostatečně obeznámena s tím, kdo je v tomto prequelu Harry Pottera zač a co má za sebou. Včetně Mloka Scamandera. Kdo to sakra je, že má Brumbál tak bezmeznou důvěru v jeho schopnosti a zkouší si na něm to, co později aplikoval na malém HP? Tedy že ho „naslepo“ posílá bojovat s nejmocnějším zlým kouzelníkem světa? Proč, sakra!? A kdo to je?! Tak jak s hodnocením? Přidržím se u lehkého nadprůměru a dávám 60%. A rovnou polovinu si rozdělují Johny Deep a Jude Law. Jen díky nim to jakžtakž drží pohromadě. ()

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

18.04.2022

Harry Potter se dočká seriálu

Harry Potter se dočká seriálu

25.01.2021

A máme tu další televizní projekt, který byl nejspíš jen otázkou času. Streamovací služba HBO Max totiž ohlásila, že chystá seriál ze světa Harryho Pottera. Má to ovšem jeden malý háček - žádný… (viac)

Batman našel svoji Catwoman

Batman našel svoji Catwoman

15.10.2019

Můžete spustit fanfáry, Batman režiséra Matta Reevese totiž oficiálně obsadil Catwoman. Po mnoha spekulacích, kdy se o roli v Hollywoodu ucházela snad polovina atraktivních hereček pod třicet, totiž… (viac)

Třetí Fantastická zvířata se odsouvají

Třetí Fantastická zvířata se odsouvají

30.04.2019

Studio Warner Bros. oznámilo nové datum premiéry pro třetí díl fantasy ságy Fantastická zvířata od spisovatelky J. K. Rowlingové. Snímek nakonec dorazí až 12. listopadu 2021, tudíž tři roky pro… (viac)