Jason Bourne už poskladal skoro všetky črepiny svojej rozbitej životnej mozaiky. Potrestal väčšinu tvorcov zvláštneho programu, ktorý z neho stvorili stroj na zabíjanie. Chce hodiť minulosť za hlavu a žiť ďalej v jednoduchej prítomnosti, ktorou sú ilegálne boxerské zápasy. Z tohto komfortu ho vytrhne bývalá kolegyňa, skúsená agentka Nicky (Julia Stiles), ktorá mu pripomenie, že odpovede na tie najdôležitejšie otázky ešte nedostal. Keď sa Jason vzápätí takmer stane obeťou nájomného vraha, znovu sa pustí do boja s Agentúrou, ktorú teraz reprezentuje tvrdý riaditeľ Robert Dewey (Tommy Lee Jones) a nebezpečne bystrá analytička (Alicia Vikander). Bourne sa znovu ocitá na dobre známej horúcej pôde, v prostredí, kde nemôže veriť nikomu a ničomu. V prostredí, v ktorom si prežitie vyžaduje, aby si spomenul na to, čo sa naučil v programe, vďaka ktorému ako agent skončil. (Cinemart SK)

Rian_witcher

Pryč jsou časy napínavé podívané s překvapivými zvraty, v propadlišti času zmizely i ukázkové bojové scény s atletickým Mattem Damonem. Co zůstalo? No přece tradiční scénář. Vezme se jeden stařík hrající prohnilého šéfa CIA, přidá se jedna atraktivní ženská tvářička a nechá se zabít bývalá atraktivní hrdinka z minulého Bourna (věk nezastavíš a u žen to je znát více než u mužů). To je tradiční postup z minulých filmů série, tak proč měnit výdělečné schéma... No snad proto, abychom my diváci neumřeli nudou!!! A zase přidáme k novým jménům staré "dobré" honičky v autech a na motorce. To celé má táhnout prošedlý Matt s mírným bříškem, a snad aby zvládl ne už bojové, ale alespoň boxerské scény, dodáme mu k tomu postaršího protivníka Vincenta Cassela. ()

jjjerry

Tak Paul Greengrass mě prvně zklamal a doufám, že naposledy. Nuda a zase nuda, předvídatelný děj. Zápletka žádná, napětí žádné. Nezachrání to ani "demonstrace" a jízda tam a zpět po schodech, ani samotný Matt Damon. ()

XI-XAO

Varování, tento film není vhodný pro epileptiky – obsahuje 2 hodiny nekončící akci plnou honiček, přestřelek, bitek a rychlých sestřihů. Pokud se vás toto varování netýká, pak se můžete těšit na 2 hodiny nekončící akci plnou honiček, přestřelek, bitek a rychlých sestřihů. Občas to chce přišlápnout plyn na podlahu a užít si řádnou řežbu v maximální kadenci. Tím spíš, pokud jde o řežbu tak skvěle natočenou. ()

RomaS

Díky těmto filmům se z obyčejných lidí stávají paranoidní blázni, kteří vidí konspiraci za každým činem. Opravdu nejde z chatrče na ledovci hacknout za minutu státní zpravodajskou agenturu z notebooku. Vážně není možné jedním tlačítkem vypnout elektřinu kdekoliv na světě a identifikace hackera na druhé straně planety opravdu nezvládne jeden člověk třemi kliknutím myši jen na základě pohlaví a přibližného věku. A to jsem pouze v prvních pěti minutách filmu ... Shlédnutí Bourna bez aspoň malé dávky zdravého rozumu, musí mít za následek pocit, že vládní agentury (především ty s hvězdami) mají neomezenou moc a dokáží sledovat kohokoli a kdykoli se jim zachce. My s tou špetkou selského rozumu jsme se alespoň dobře bavili nad špionážním akčnákem s oblíbeným hrdinou. ()

esmoke

Jason Bourne si vyřizuje účty s těmi, kdo kdysi zabili jeho otce. V hlavní roli Matt Damon, režíroval opět Paul Greengrass, ale po těch letech už to na bomba film nestačí. (2D dabing) Rozpočet: $ 120 miliónů, Tržby: $ 415,484 miliónů. ()

HellsAngel

Jason Bourne je späť, no radšej mal ostať, kde bol. Stále efektne greengrassovsky natočené (pasáž v Aténach je skvelá), no základný dejový koncept, ktorý je od prvého filmu prakticky identický, už stráca dych a neudrží diváka napätého (občas už ani pozorného). Zbytočné pokračovanie skvelej série. ()

superzurda

Tohle je ten lepší způsob, kdy se produkce snaží z filmové značky vytěžit pokud možno co nejvíc. Mimochodem taky je tu skvělé obsazení. ()

BrusVejn

Príbeh je slabý, akcia stále na úrovni, aj keď videla aj svetlejšie chvíľky počas série, a Matt Damon v úlohe, ktorá mu sedí úplne najviac. Zapamätateľných scénok absolútne minimum, ale tesné 4 hviezdy to obháji. Bolo to svižné. ()

Kozlowski8

Jason Bourne se opět objevuje na scéně a s ním riziko zveřejnění tajných operací a praktik jejich šéfů, díky nimž zemřel bourneův otec... Opět starý dobrý Bourne, i když přece jen trochu slabší ve scénáři a v celkové preciznosti provedení. 75%. ()

Skylwalker42

Trilogie o Bournovi je filmovým labužnickým skvostem. Tohle je už opravdu zbytečný příběh - uměle natahovaný, sice stále špičkově natočen, ale už mě to opravdu nebavilo. Navíc se mi zdálo, že Matt Damon se celé natáčení nevyspal. Takže už nechte Jasona v klidu odpočívat. ()

bonovox

Prekvapivo najslabšia časť série a pritom to mal byť vrchol. Problémom je slabší scenár, už trochu opakovaný štýl réžie a akcie, ale aj tak je to slušné remeslo. Damonovi Bournova postava jednoducho sedí. ()

kolly13

Bourne je vtažen zpět do hry a zaplatí za to. A bohužel při placení přebere diváka, protože druhá půle, to bylo na znovu natočení. ()

Astonko

Jason Bourne je späť a je presne taký akého si ho pamätáme. A to za mňa nie je vôbec zle. Je tu klasický dej, v ktorom sa jednotváry Bourne snaží na niečo z minulosti spomenúť, nezastavujúce sa tempo a dostatok svižnej akcie v podaní typického Greengrassovho štýlu, vrátane roztrasenej kamery. Stále to teda veľmi baví a na atraktívnosti tomu pomáha ešte aj Alicia. A preto, keďže s rovnakým formátom pracovali aj dvojka a trojka, nevidím dôvod, prečo oproti nim znížiť hodnotenie 8.5/10 ()

darthboal

Prostě to není ono. Jde vidět, že je to s mnohaletou pauzou natočeno jen pro peníze, většina scén se v podstatě opakuje jako v předchozích dílech, jen trochu jinak. Taky se ztrácí to kouzlo odehrávajícího se příběhu jen po Evropě, což je u juesej dost filmu výjimka, díky které mě taky série dost bavila. ()

PTuranyi

Ďalší film o Jasonovi Bournovi je profesionálne natočeným akčným špionážnym thrillerom so všetkým čo k tomu patrí. Dokonalá produkcia, perfektný strih, dobré herecké výkony. Jeho problémom však je, že neprináša nič nové. Opäť je tu premŕvanie sa v minulosti, hľadanie identity, pomsta, zrada, naháňačky, prestrelky. Dokonale namazaný akčný stroj samozrejme používa všetky klišé a logické skratky. Snaha agentky Heather Lee vyšplhať na vrchol rebríčka v agentúre a znovu naverbovania Bourna je sekundárnou ale dôležitou líniou na znejednoznačnenie príbehu ale ani ona neprináša prevratné zmeny a Tommy Lee Jones prináša len smutné kruhy pod očami, ktoré mu môže aj Derrick závidieť. Novinkou je myšlienka sledovania sociálnych sietí, ktoré chce agentúra využívať pomocou projektu Deep dream. 65% ()

vladi3

Mozny spoiler: najslabsi diel s Mattom. Pre mna velke sklamanie. Matt bol ako vzdy skvely, avsak suboje boli neprehladne, akoby ich tocil nejaky amater. Dlho som cakala na klasicku automobilovu nahanacku a velmi ma sklamalo predimenzovane a nerealisticke prevedenie... Scenar tiez nebol najlepsi. Ak by som to brala ako obycajny triler je to ok. Ale toto je Bourne a to co robilo Bourna Bournom sa vytratilo... ()

Jason Bourne se vrátí

Jason Bourne se vrátí

21.11.2023

Jakmile člověk získá Oskara za nejlepší cizojazyčný film, a k tomu tři další ceny Akademie, dveře do Hollywoodu se mu s nadšením otevřou. Své o tom teď může vyprávět režisér Edward Berger, jenž pro… (viac)

Vary přivítají Alicii Vikander a Ewana McGregora

Vary přivítají Alicii Vikander a Ewana McGregora

13.06.2023

57. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech už nám klepe na dveře, vše vypukne na přelomu června a července, kdy lázeňské město opět zaplní davy nadšených filmových fanoušků i… (viac)

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney

08.02.2019

Ve věku 82 let zemřel britský herec Albert Finney, známý například z filmů Velká ryba nebo Dobrý ročník. Finney byl pětkrát nominovaný na Oscara, v roce 2003 pak získal Zlatý glób za hlavní roli v… (viac)

Jason Bourne míří do televize

Jason Bourne míří do televize

17.08.2018

Americká stanice USA si čerstvě objednala 1. sérii nového seriálu ze světa Jasona Bourna, spin-off pojmenovaný Treadstone. Jméno samozřejmě odkazuje na tajný program pro výcvik agentů, kterým prošel… (viac)