Captain Marvel

• USA Captain Marvel (viac)

Film Captain Marvel sa odohráva v deväťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia a je tak úplne prvým dobrodružstvom z doteraz nevideného obdobia filmového sveta Marvel. Film sleduje príbeh Carol Denversové, z ktorej sa stala jedna z najmocnejších superhrdinek sveta. Keď sa Zem dostane do vojny medzi dvoma mimozemskými rasami, Denversová sa ocitá s malou skupinou spojencov priamo v srdci konfliktu. (Saturn)

Lukyn007

I když se nejedná o nejlepší marvelovku, tvůrcům se podařilo naservírovat zdařilou popcornovku, která se může pyšnit kvalitním scénářem, skvělým obsazením, výborným záporákem a příjemnou retro atmosférou. Captain Marvel však chybí tah na branku zejména v akčních scénách, které nejsou ničím výjimečné. Na druhé straně potěší zejména to, že film o superhrdince netlačí na pilu v důrazu na ženskost a na rozdíl od Wonder Woman se tolik nepodbízí dámskému publiku. Zkrátka kvalitně odvedená práce, ale dvojka může ještě lepší. ()

mkubalikova

Je to fajn. Revoluci jsem nečekala, takže jsem z kina odcházela spokojená. Brie mě oproti očekávání hodně bavila a mohl by to být další povedený casting. Otázkou je, jak jí bude fungovat chemie s ostatními v týmu, s Nickem Furym to fungovalo skvěle. ⭐ 70% ()

blackJag

Pěkná pocta Stanovi Lee v úvodní marvelácké titulce a následně i super cameo, tyhle jeho roličky, to mi bude hodně chybět... Samotný film je taková akční konverzačka, a díky omlazené podobě Furyho nejde o žádné slaboduché tlachání, výměny mají vtip a timing, za které by byla vděčná leckterá komedie - potud je to ok, i s tou akcí, v pohodě. Nechápu ale třeba, proč nostalgická nóta filmu není interaktivnější, proč je ta retro stylizace tak anonymní (to že Carol ve videopůjčovně sejme stojku PRAVDIVÝCH LŽÍ je super, ale proč tam takových čtveráckých pomrkávaček není tuna?). 65% ()

JustMeeKatie

Tak Marvel nám konečně dohnal DC Comics, když o téměř 2 roky později vydal samostatný blockbuster s hlavní ženskou hrdinkou. Musím říct, že po přečtení pár titulků k recenzím od amerických kritiků, kteří film označovali jako mišmaš, jsem moc velká očekávání neměla. Ze začátku jsem taky byla docela rozpačitá - co třeba ta montáž, kde se honem rychle promítají střípky z pozemského života hlavní hrdinky? To mi trošku vadilo, ale jakmile se příběh rozjel, musím říct, že jsem si tuhle jízdu, která mi přišla jako kombinace Star Wars a Top Gunu, začala hodně užívat. Herecké obsazení k sobě skvěle pasuje. Brie Larson je jako Captain Marvel skvělá a parádně všem zloduchům nakopala zadky. Líbilo se mi i začlenění Juda Lawa, kterého já můžu, a potěšila mě přítomnost Bena Mendelsohna, který si pro jednou zahrál opravdu velice sympatickou postavu. Nicméně musím říct, že dle mého názoru byl tzv. "scene stealer" Samuel L. Jackson, který se nepochybně zasadil o 99 % nejvtipnějších scén a dokonce bych si i troufla tvrdit, že zde předčil samotnou Larsonovou. Jako dlouholetou fanynku marvelovský filmů mě samozřejmě potěšily i nové vysvětlující informace, např. jak Fury vlastně přišel o oko. Myslím si, že s Captain Marvel si oblíbené komiksové studio rozhodně neudělalo ostudu. V kině to byla báječná podívaná, nutno ale podotknout, že kdo neviděl předchozí filmy, hlavně asi první Strážce Galaxie, ten se nebude moc orientovat, i já měla trochu problémy povzpomínat si na rasu Kree. Za sebe tedy můžu říct, že jsem spokojená, a snad nám Kapitánka dostane zelenou i na další pokračování. PS: Jo, po tomhle filmu chci mít doma zrzatou kočku. PPS: Řekněte, nebyla ta scéna, kde hraje písnička od Nirvany, prostě skvělá? ()

JoseBenes

Dost možná nejslabší marvelovka s druhým Thorem. Jako jednohubka postačí, ale není tu ani jedna scéna, na kterou by se chtěl člověk podívat znova. Další, prosím. 6/10 ()

Zagi20

Captain Marvel je dalším z řady povedených originů ze stáje Marvelu. Zařadil bych ji po bok Doktora Strange a Pantero Negro. I přes pomalejší začátek všechno hezky plyne, akce střídají vtípky, o ty se stará převážně Fury, a je to takové celé pohodové, s příjemnými a nečekanými zvraty, takže pozornost divákova se v průběhu filmu nijak neotupí. JENŽE - tohle všechno, co se v tom filmu děje, jsem už viděl. Lehké využití postav z GotG 1 bych ještě uvítal, co jsem ovšem tvůrcům nesežral byl "Flerken" a jeho podobnost ke Grootovi. Když tahle komická (ale vražedná) postavička fungovala tam, bude něco podobného fungovat i tady. Jako u většiny MU filmů i zde chybí silná záporná postava, a byť jsem psal, že tu je spousta příjemných zvratů, jsou tady i ty dávno provařené a známé z tolika jiných filmů. Ta šablona je tu prostě jasně viditelná. Je to špatně? Na to ať si odpoví každý sám. Mě to (zatím) nevadí, a po shlédnutí CM se o to víc těším na blížící se Avengeres. 65% ()

Guzo

V podstatě klasický Marvel origin, což je vlastně pochvala. Musím říct, že po trailerech a dalších promo materiálech jsem byl spíš skeptický, ale Brie Larson naštěstí nemá jen jeden výraz v obličeji a nakonec příjemně překvapila. Velkou roli navíc dostal Samuel L. Jackson, který si to určitě zaslouží, a snad dostane v dalších filmech opět více prostoru. Trošku zamrzí, že i přes poměrně natáhlou stopáž nezískáme mnoho informací o Skrullech a rase Kree. Také režie akčních scén by mohla být lepší. 7/10 ()

Kali4

Carol hází vtípky a pózy a září, je to taková královna maturitního plesu, kterou všichni včetně ostatních filmových protagonistů sledují na pódiu a říkají si: "Cool". Slyšíte, že je úžasná a statečná, a říkáte si: "Wow, to bych chtěl vidět a prožít..." Ale nedostanete příležitost. Carol je cool, ale není hrdinka a nevzbuzuje emoce, je to "jen" holka na pódiu. Fakticky jedinou dávku emocí zajišťuje Ben Mendelsohn a jeho partička zelených pošuků, což bylo hodně překvapivé a vlastně fakt chytře napsané. Film to není špatný, místy myslím i chytrý, ale je to jak občas u Nolana - o emocích a zážitcích se hodně mluví, ale pouze mluví, je to část děje, která se na plátně neodehraje. Možná je tu na vině fragmentace vyprávění, možná ne úplně dobře napsané postavy bez dramatického oblouku, nevím. Jude Law, Sam L. Jackson, i ta pitomá odporná kočka jsou fajn. Ale to je všechno. ()

dragon94

Trailery na tenhle snímek mě zanechali velice chladným. O to větší překvapení pak přišlo v kině, protože film se mi líbil hodně. Určitě se jedná o lepší počin než loňský Black Panther, který se mi také dost líbil. Ono už samétné úvodní logo, které je věnované Stanu Lee jako poděkování, člověka dost zahřeje u srdíčka. Zasadit celý film do 90. let byl skvělý nápad a film má díky tomu velmi dobrou atmosféru. Ačkoli je z poloviny říznuta vesmírnou sci-fi. Celý film nejvíce táhne samotná hlavní postava. Carol je totiž hrozně nafrněná postava. A jako taková se v každé scéně chová naprosto suveréně, jakoby jí patřilo vše okolo. To ještě doplňuje vynikajícími sarkastickými hláškami. Výborně ji sekunduje i sedmdesáti letý Samuel L. Jackson, kterého omladili tak na 45. Chemie mezi těmito dvěma postavami je vskutku zábavná a vznikne mezi nimi skutečně velké přátelství a vzájemná úcta. Navíc vidíme ve filmu začátky agenta Coulsona, což jistě potěší fanoušky seriálu Agents of Shield. Příběh sice není kdo ví jaké terno, ale to vlastně vůbec nevadí, protože se ve filmu nachází spoustu různých narážek na zbytek MCU, které fanoušky rozthodně potěší. Například se dozvíme co Furyho přimnělo založit Avengers, jak přišel na název Avengers, jak přišel o oko a mnoho dalších věcí.. Největším mínusem filmu je, že je dost pravděpodobné, že se po jeho shlédnutí budete bát, zdali doma nemáte taky jednoho, nebo nedej bože více, Flerkenů. 4* 81% ()

Jaro.Krafcik

Odkladaný film ktorý som si chcel vychutnať s kamarátmi v kine, až po písomných skúškach. Nevadilo ani mierne zdržanie na svetelnej križovatke, asi ušlo 5 minút. No o nič dôležité sme neprišli. Nečakal som od toho tak veľa, hlavne vďaka veľkej propagácii vo forme bilboardov a množstvo reklám(presne ako Black Panther). Táto ženská postava prijemne prekvapila, samozrejme aj Samuel Jacskon ako Nick Fury s mačkou bol podarený, no niektoré scény už boli prehnané, hlavne druhá potitulkova scéna. Ale späť ku filmu. Začiatok mal dobrý rozbeh vo vlaku, v strede to trošku upadlo a zjednotenie s nepriateľmi bolo nudnejšie. Záver nám to ale vynahradil a hlavne mix pesničiek z 90 rokov, kde sa asi aj celý film odohrával. Vytknem asi len vesmírnu skoro rovnaku podobizeň so obľúbenou sériou star wars. No neviem, marvelovka vydarená, ale už ich bolo dosť, a sú na jedno kopyto. Som zvedavý čo nám kapitánka predvedie v posledných Avengers. 4* ()

vyfuk

Otravné, nudné, prostě příšerné. Takto mnohdy dokázali lidé tento film častovat. Jestli se jedná o pravdu nebo ne, je čistě subjektivní pohled. Můj problém byl v tom, že jsem se den předtím chystal na Endgame a bylo by asi super, kdybych o tento film zavadil, abych věděl co mne čeká. A kupodivu jsem nedostal stupidní příběh, otravnou hlavní postavy a trapné momenty. Kupodivu přišel opak. Stále je zde fakt, že příběh byl ze začátku v celku zbytečně zmatený, ale tvůrci ho dokázali poté v celku jednoduše zase rozuzlovat. A dokonce mu hodit příjemný a originální kabát i s nějakým zajímavým zvratem. Je asi trochu škoda, že o jednom z nejsilnějších hrdinů ve vesmíru jako Marvel jsem se dozvěděli měsíc před završením celé ságy. Kdyby to bylo ještě někdy v první fázi a my bychom o ní do té doby od jejího filmu neslyšeli, to by byl comeback jak sviňa. Horší je třeba jeden z finálních bossfightů, který je obecně v pohodě, ale hraje na takovou hrůza v oblasti ženské emancipace, že to i mne feministu zabolí. Kupodivu, nemám nic proti ženám a považuji se za osobu 21. století, ale když mi někdo cpe extremismus, jsem prostě nasraný. Jednoduše, není to zase tak hrozné, ale Marvel si to mohl odpustit. To jak Fury přišel o oko mě odjebalo. Ani nevím jestli pozitivně nebo negativně, ale jako wow. Poslední trochu na hovno záležitostí je menší hraní si na 90. léta a přitom do titulků vpustit jednu z nejméně ikonických a ještě ke všemu kontroverzních kapel - Hole. Asi to přežiju no, ale to byl úplně zbytečný fuck up, pro kohokoliv kdo se v hudbě 90. let pohyboval včetně mě. ()

JohnSmith

Měl jsem trochu obavy z ženské hrdinky, ale Larsonová je moc fajn a rozhodně to bylo o mnoho lepší než konkurenční Wonder Woman. Opět jsem se, jako u většiny Marvelovek, výborně bavil. ()

zigíš

Pokud šlo, v prvotním zadání jen o to, věrně kopírovat devadesátky, tak se výsledek povedl takřka dokonale (!) málokterý televizní film z té doby, by se vedle Kapitánky styděl. Zvláštní, utratit 200 milionů za něco, tak tuctového. ()

KASUGI

Nejhorší Marvelovka Avengerského univerza. Fabriková výroba. Marvel Vitana vaří za Vás, stačí přidat vroucí vodu a hotovo. Neoriginální nevýrazná hrdinka, co má neoriginální nezáživné schopnosti. Létá a z rukou bum bác plazmabally, nebo co to bylo. Ve filmu není jediný zapamatováníhodný moment, nebo cokoliv nového, co jsme ještě nikde jinde neviděli. Ty vole i ten nemastný neslaný Black Panther měl aspoň Wakandu a sympatického hrdinu, což se o Larson opravdu říct nedá. Arogantní namyšlená frajla, protivná od začátku do konce. A ti mimozemšťani mluvící jak Pražáci? Jako vážně? Fakt bych chtěl pochopit systém některých hodnotících. Pokud tomuhle někdo dá pět hvězd, co jsou pak na každý pád zábavnější a kvalitnější Avengers týmovky? A jak má potom v porovnání s tímhle vypadat jednohvězdičková Marvelovka? Být to samostatné sci-fi, neřeknu ani prd, každý máme jiný vkus, ale nejvyšší hodnocení v kontextu těch neoddiskutovatelně lepších sólovek i týmovek, to zkrátka hlava nebere. Nakonec teda přemejšlim, když ti mimozemťani dejchaj a cejtěj a maj planetu tám vzádu hele viď, maj tam taky vesmírnou vejplatu? ()

LizianShaw

Všichni nejsou nadšení z Brie Larson, ale řekl bych, že výběr nové tváře pro potenciálního leadera Avengers se náramně povedl, ikdyž je pravda, že by se mohla více usmívat a být trochu lidštější. Návrat do 90. let byl docela svěží a dal příležitost pro dost krutých vtipů. Sam Jackson dostává po dlouhé době prostor jako nikdy předtím, a ikdyž se jeho věk potvrzuje na akčních scénách, pořád je strůjcem těch nejlepších hlášek. Zklamala mě snad jen jedna věc, a tou je záporák. Tedy ne ten pravý, který se odhalí až po dvou třetinách filmu, jehož herec patří k jedněm z těch nejlepších, ale myslím Skrully. Skrullové jsou v komiksech ti nejodpornější padouši, kteří zatápěli Avengers jako nikdy předtím (kdo zná Secret Invasion... ví). Ale tady z nich nic takového nebylo, ale nemůžu prozradit více, aniž bych nezkazil překvapení, které ve finále naštvalo leckterého Marvel fanboye. Těšili jste se po CA: Winter Soldierovi na odhalení, jak Fury přišel o oko? No, tak se radši netěšte :) ()

TroiMae

Awesome. Nejlepší film k MDŽ. Nevím, proč nad ním lidi tolik ofrňují. Samé ženské hrdinky. I staré ženské hrdinky. Dokonce 80letá záporačka, sice epizodní a technicky vzato ne žena, ale počítá se to. A 60letá Annette Bening. Skvělé retro. Hity poloviny 90. let You gotta be tough, you gotta be stronger You gotta be cool, you gotta be calm You gotta stay together A oranžová kočka! Víc inkluzivní film se nemůžu přát. A až vychrchlá, co sežrala, nechci být u toho. Až vyrostu, chci být Kapitánka Marvel. A účes stále drží. A je hezký, že úvodní titulky dali až na konec filmu :) ()

dinsdale

Dala bych čtyři za skvělý film i zážitek: girl power a další emancipační energie, která mi vydrží na pár měsíců; dobrá narace, zvraty, žádný záseky, příjemný humor, devadesátkové odkazy, hlavně staré technologie. Ale musím dát pátou hvězdu za *spoiler alert* kočky. Já furt říkám, že jsou nějaký podezřelý. ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Barbie má miliardu