Captain Marvel

• USA Captain Marvel (viac)

Film Captain Marvel sa odohráva v deväťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia a je tak úplne prvým dobrodružstvom z doteraz nevideného obdobia filmového sveta Marvel. Film sleduje príbeh Carol Denversové, z ktorej sa stala jedna z najmocnejších superhrdinek sveta. Keď sa Zem dostane do vojny medzi dvoma mimozemskými rasami, Denversová sa ocitá s malou skupinou spojencov priamo v srdci konfliktu. (Saturn)

Lenka.Vilka

Začne to logem Marvelu. Mě ukápla slza a slečna za mnou se zeptala starýho, kde je ten děda. Popojedem. Nebo se mi vrátí emoce toho momentu. Začnu tím, že jsem se na film těšila hlavně kvůli Brie. Ona je prostě k sežrání. Je to taková holka od vedle, která není zbytečně sexy, takže jí to hrdinství prostě uvěříte. Uveříte jí, že je hrdinka. Ne že jí to jenom sluší v kostýmu. Celou dobu filmu jsem se bavila. Putování Carol její minulostí skrz přítomnost bylo moc hezky natočené. Stejně jako ten celý designovaný kabátek. Film funguje skvěle jako origin, stejně tak jako spojka mezi dějem potom. Takže si často říkáte "jo, takhle", "a proto", "to tam vsunuly dobře". Nebo "ta jim dobře kope zadky", pokud jdete do kina kvůli svýmu starýmu a o postavě nevíte vůbec nic. Současnou vlnu 80' a 90' ohledně zvuku ve filmech si užívám. V tomhle případě 90' jsem úplně chrochtala. Nebýt třeba takových Garbage, puberta by byla krutá :( takže to udělalo radost. A Just A Girl během brutus bitky? Potom se nedivte, že za mě měl ten film všechno. Navíc hezky zpracovali celou tu věc ohledně Kree/Skrullové. I ten, kdo neměl tucha, vo co go (jestli někdo takový je, kromě oné slečny za mnou), se v tom neztratí. Omlazenej Fury byl v pohodě. Zobák Coulson byl vážně divnej. Jako pěst na oko. Jediné co zamrzí je to, že víte, kam se děj dostane. Vlastně vás tam nic nemůže překvapit. Ale stejně jsem si film užila, protože funguje na stejném principu jako Rogue One. Vy víte, kam to dojde. Vy víte, kam postavy cesta dovede. To, co chcete vědět, je ono "jak". A podle toho, jak vám ono "jak" sedne, budete film hodnotit. A ode mě žádné jiné hodnocení čekat nejde. Jsem fanda. Strčte si objektivitu někam. ()

Kwaichi

Rozbeh filmu bol dosť nudný a chaotický, po 10-tich minútach som mal chuť odísť z kina. S príchodom Nicholasa Furyho sa to ale pekne rozbehlo a už sa neviem dočkať na Endgame. Je to ukážkový prípad, kedy jeden herec alebo postava dokáže potiahnuť celý film. ()

C0r0ner

Průměrný Marvel = nadprůměrný film. Ten děj už jsme samozřejmě viděli desetkrát a myslím si, že tenhle film vznikl jenom jako podpora Endgame, nicméně se mi moc líbila ústřední postava, našla se i nějaká ta citace z Top Gunu a vůbec to bylo takové pohodové, že jsem z kina odcházel spokojený. 80% ()

cubajz

Oddechovka, která přivádí na scénu údajně nejmocnější hrdinku ze stáje Marvelu. Samý vtípek, odlehčená atmosféra a totálně sympatická hrdinka. ()

necisty

Je to rozhodně slabší Marvelovka, o to víc, když nese onen samotný název. Brie Larson ve mě nebudí takové nadšení jako Gal Gadot z Wonder Woman a to je bohužel pro dosažení maximálního efektu nutné. Zahráno a natočeno samozřejmě perfektně, jen mám prostě osobní problém s hlavní představitelkou a závěr, kde ukazují, jak je vlastně nepřemožitelná a co už dnes tušíme, že v Avengerech všechny zachrání, mi prostě kazí nadšení. ... GA Cinema (Atmos) ()

epicek

To, že Marvel originy umí se už dávno ví. Otázka spíš je, zda při takovém velkém počtu originů, to může stále diváka bavit. Překvapivě mě teda ano. Měl jsem v podstatě nulová očekávání a to se na tom i nejspíš podepsalo. Původně pro mě nesympatická Brie, nakonec mile překvapila a dopadlo to prostě fajn. Prostor pro velké překvapení samozřejmě nejsou, jelikož mantinely jsou už předem dané, ale i tak je fajn vidět vznik či osud některých věcí či osob, které známe jen z doby pozdější. Pohodový předkrm před hlavním chodem, který prostě všichni netrpělivě očekáváme. Where's Fury? ()

carly

Dostali ma hneď na začiatku tým logom. A potom to už bolo len dobré. Páčilo sa mi, že sme odhaľovali Carolinu minulosť spolu s ňou. A aj plný rozsah svojich schopností. Akcia bola skvelá a bolo jej tak akurát, rovnako ako humoru. Ktorý bol miestami príjemne nečakaný. Viď Goose. A samozrejme dobové odkazy. Viď Blockbuster. Skvelé je aj obsadenie. Brie Larson je úžasná a bolo fajn vidieť zopár staro-nových tvárí. Aj ten kotrmelec, ktorý som tak trochu očakávala - aspoň z tej jednej polovice, sa im vydaril. Dalo to príbehu aj Carol ešte viac srdca. No a hudba, neviem, či im ju robili tí istí, čo pre Guardians, ale zaslúžili by si minimálne metál. A vďaka medzititulkovej scéne sa už fakt teším na Endgame. ()

Pajky3

Chichester, 18.3.2019 Není to film, který by vyrazil dech nebo se nesmazatelně zapsal do paměti, ale pořád je to dobrá zábava, která tentokrát zkouší něco jiného. Poprvé hlavní hrdinka, herci mládnou před očima a pár věcí se vyjasňuje. Brie Larson se mi líbila velice, devadesátková atmosféra byla parádní, Samuel L. Jackson hláškoval jako o život a náhle mám nutkání si pořídit kočku. Jako poslední příprava před Avengers: Endgame to zafungovalo celkem slušně. ()

Martrix

Nebyl vůbec žádný důvod tahat tuto postavu do Avengers. Už v Infinity byli Avengers blizounko k vítězství a v Endgame by to jistě i bez její pomoci zvládli znova. Konec konců...kde sakra byla, když se odehrávala megabitva v Infinity... a zajdeme dál...kde byla, když byli Avengers ve velkém průseru při prvním útoku na Zemi, pod vedením Lokiho? Fury přece nemohl vědět, že to není finále. Ne nadarmo se říká, že hrdina je jen tak dobrý, jak dobře je napsaný jeho protivník. V případě Captain Marvel to bylo až trapně odfláknuté... koho chcete proti takové bytosti stavět? Viděli jsme čím disponovaly všechny postavy, takže bylo jasné, že nepůjde o solidní vyrovnaný souboj, ale o pouhou exibici superschopností. A tady má být ta přidaná hodnota....tadá...konečně má ty schopnosti žena. A to je všechno? Ale fuj... . Scénáristicky a režijně slaboduché a pro mozek tak nenáročné, že Teletubies jsou vedle toho severské krimi. Možná to bylo fajn jako výplň v čekání na Endgame, ale v opačném pořadí je to veskrze tuctový film. Jsem rád, že jsem na to nešel do kina. PS: druhé shlédnutí s dabingem podstatně lepší, vtípky vyzní mnohem lépe, takže se dá nad ten slabší scénář povznést a prostě brát Marvelku jen jako popcornovku, která neurazí a na chvilku zabaví. 65% ()

PavelVanekArt

Feministická kokotina, kde hraje protivná ženská protivnou postavu v protivným světě. Zbytečná postava? Určitě, celou její roli mohli oběhnou s jinou postavou a tuhle moderní korektní flus mohli hodit slípkám, co tomu narvali bez pocitu studu 5*. Efekty to drží, ale to už u Marvelu standart. 2* a.k.a 25% ()

Juto

,,Captain Marvel" je ďalším zábavným superhrdinským dobrodružstvom. Možno najdôležitejšie nie sú špičkové špeciálne efekty, ale humor a chémia roztomilej Brie Larson a veterána Samuela L. Jacksona. Scenár by sa dal vylepšiť lepším vývojom Carol Danversovej a vojny mimozemšťanov, no každopádne sa to oplatí pozrieť. 7/10 ()

Šimpy

Kapitánka Marvel? No, ženská hrdinka, která i celkem funguje. Zpočátku trochu videohra, pak spousta akce a občas trochu nepřehledných soubojů...hlavně v závěru. Ale fungují emoce, fungují vtipy, hlavní zvrat je velmi příjemně akceptovatelný a dvě potitulkovky. A nejlepší je úvodní logo Marvelu...vážně potěšilo. A stárnoucí Annette Benning bych vážně nepoznal. ()

NiWi

I když mě trailery a propagační materiály zas tolik nepřesvědčily a Captain Marvel nebyla pro mě rozhodně nejočekávanější marvelovka, tak musím uznat, že film je velmi povedený. Jde o příjemnou retro záležitost, která skrývá spoustu pomrknutí, příběh diváka opravdu překvapí a vrcholné momenty jdou pod kůži. Z Brie Larson je cítit, že je opravdu nejsilnější superhrdina v MCU a její znovuobjevování sama sebe a své minulosti bylo opravdu příjemné a oproti např. druhému Thorovi či Ant-Manovi originální. Občas trochu haprovala logika, ale co, jsme přeci ve světě kde chodí mluvící mýval a živoucí planeta. Za mě tedy dobré hodnocení a rozhodně velký hype na čtvrté Avengers. ()

BoXBe

3D s titulky. Když jde člověk na Captain Marvel, zná Marvelácké filmy i desítky jejich comicsových knih a snaží se o nadhled i odstup, neřeší nutnost nechat se překvapovat (všechny náznaky přicházejí včas), naservíruje mu továrna na comicsové filmy Marvel Studios devadesátkovou až osmdesátkovou chuťovku se vším všudy s příchutí Terminátora, Supermana II, Top Gunu, Matrixu, Men in Black a kdo ví, co všechno mi ještě problesklo hlavou stejně jako Carol Denvers, když ji Skrullové provrtávali hlavu, a nemůže se cítit zklamaný. Naopak, cítím se odměněný za důvěru v to, že se budu v kině královsky bavit. Bavil jsem se. Královsky. Avengers End Game můžou začít. Jen to budou mít ve srovnání s civilní Captain Marvel v mých očích setsakramentsky těžké, protože tyhle individuálnější stories mě baví víc, než ty osudové války a míchanice. Ale fakt respekt k té dlouholeté lince. A Brie je kočka. P.S. 2021: I potřetí si myslím, že je to jedna z nejlepších Marvelovek, jestli ne dokonce... ()

animaxis

Captain Marvel není tím nejlepším příspěvkem do MCU, ale na druhou stranu se nedá ani říct, že by nebyla zajímavá. Dějová linka mimo Zemi tu není moc dlouhá, nicméně mě bavila a dovedu si představit, že v příštích letech se bude Marvel vydávat spíš touto, zatím jen trochu zmapovanou, cestou. Dějová linka na Zemi tu je ale přeci jen o něco lepší. Klasická marvelovská šablona je tu dodržována tak půl napůl. Vývoj hlavní hrdinky je tady podobně nafázovaný jako prakticky ve všech předchozích prvních filmech o samostatných postavách (tj. na začátku filmu jsem cool, pak se něco zvrtne a na konci jsem mocnější než kdy předtím). Co se mi ale na filmu líbilo nejvíc a za co mu dávám čtvrtou hvězdičku jsou relativně nečekané dějové zvraty, kterých tu není málo. Ve filmu je mnoho sympatických postav a často jsou i dobře zahrané. Samotná Captain Marvel na mě sice působila spíš jako jedna z těch méně zajímavých, ale vzhledem k veškerému zajímavému dějí okolo mi to ani nevadilo. Humor mi tu zezačátku přišel poněkud nucený, ale po příchodu na Zemi už pro mě fungoval. Akce tu není špatná, ale není tu snad žádná akční scéna, která by něčím vyčnívala. Podtrženo, sečteno: Lehký nadprůměr. ()

campix

Ve stínu Avengers si ke kasovní miliardě celosvětově docválala silná ženská hrdinka Captain Marvel. Bohužel se ovšem jedná o velice průměrný origin, který zapadne po bok Black Panthera nebo prvních Thorů. Funguje to sice na jedničku, Marvelácky vesmír opět plný kamarádských pomrknutí (hlavně směrem k Furymu a Shieldu). Akce povedená a herecké obsazení více než příjemné, ale je zde strašlivě cítit ta rutina a blockbusterová průměrnost. Navíc je Captain Marvel strašně over powered hrdinka, která je tak strašlivě silná, že vše ostatní okolo nedává smysl. Klasická popcornovka, která nenadchne, ale ani nijak nezklame. ()

mortak

Spíše Disney než Marvel. Formálně se tomu nedá nic vytknout - šlape to bezvadně a Jackson je vtipný jak zamlada. Jenže Carol je taková kopie Mulan, klon té typické disneyovské hrdinky, co je tak moc super, až z ní teče mramor. Sice se tu zajímavě variuje zvířecí sidekick, typická to disneyovská proprieta, ale jinak se hraje až moc na jistotu. ()

bartias

Budoucnost Marvelu vypadá slibně. Brie Larson je jako Captain Marvel/Carol Danvers strašně sympatická. Září ve skvělém akčním filmu, který ctí komiksovou předlohu, a přitom je aktuální, i když se odehrává v 90. letech: extra bonus body za Garbage (Only Happy When it Rains), Nirvanu (Come As You Are), No Doubt (Just a Girl), Hole (Celebrity Skin) a, pochopitelně, to NIN tričko. ()

LukeUp

Film, který zas objasní pár věcí, které jste z Avengers ještě nevyzjistili a opět ukáže, že Samuel L Jackson je prostě neskutečnej král a hláškař za všech okolností. Samozřejmě měsíc před velkým vyvrcholením Avengers je to taky objasňovák mnohých cest, jak se to celé prášení všech vlastně může napravit. Je to dobrý film, ale nepřijít v čas, který přišel, tak je to asi slabší čtyřhvězda, než s jakou chutí je dána teď. Fanoušci Marvelovek pochopí. ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Barbie má miliardu