Snowden

• Francúzsko Snowden (viac)

Jeho meno pozná každý. Edward Snowden nechal za sebou pokojný rodinný život a vzornú kariéru v tajných službách a stal sa štvancom na úteku. Je muž, ktorý odhalil šokujúce praktiky amerických tajných služieb, hrdinský whistleblower, alebo zradca, ktorý si zaslúži najtvrdší trest? Klasik americkej angažovanej kinematografie Oliver Stone skúma profesijné rodinné zázemie človeka, ktorý ukázal svetu, že sme stále sledovaní. A že vojna proti teroru poslúžila ako zámienka k bezprecedentnému vpádu moci do súkromia. Ide tu vážne ešte o zachovanie demokracie? Snowdenova odpoveď je mrazivo jasná. Edward Snowden zmenil súčasný svet ako máloktorý človek. Strhujúci príbeh, ktorý viedol až k najväčšej špionážnej kauze modernej doby. (Film Europe)

M.i.k.e

mám rád tenhle druh filmů a mám rád Stonea,takže přepoklad že Snowden nezklame tu byl...a nezklamal.Je otázkou do jaké míry tomu všemu lze věřit na 100% a hodně záleží na postoji diváka k celé kauze.Já v tomhle sympatizuji spíš se Snowdenem,takže mi vyznění filmu nijak nevadilo.Navíc jsem rád,že se vše obešlo bez dávky patosu a vlastně celý film byť je točený jasně ve Snowdenův prospěch,kde se snaží vysvětlit jeho pohnutky k tomu proč udělal co udělal,vyznívá tak,že divákovi nic vyloženě necpe a nenutí ho si vybrat,nebo hlavnímu "hrdinovi" fandit...80% ()

Martin741

Hm, tak toto zase prepadlo, o reziserovi Oliverovi Kamen je zname, ze sa venuje dost kontroverznym temam, tuna je jedna z nich. Kauza Snowden uz tu bola, ludia so vseobecnym prehladom vedia, o co ide, takze nejdem do podrobnosti. Rozhovory su az moc umele a venuju sa vysokej tematike, Gordon-Lewitt to ale uhral dobre, a po dlhsom case aj Nicolas Klec sa zjavil. Ten teda dobry film nemal uz ani nepamatam. Mlady Vychodnyles je v uzadi, Shailene Woodley /Divergence/ je stale siva seda nevyrazna mys, a mne zapalilo, ze urcite nema herecky talent povedzme Ritky Hayworth alebo Kathy Bates, ne, ne. Ta na tie herecky veru nema. A ako pise verbal, ze tematika odpocuvania je v dobe gmailov, googlov, facebookov - ajanevieakosatovsetkotamvola uz vycpela. Mno jo, suhlasim, moderna doba uz dnes tak pokrocila, ze hnéd ako sa prihlasite na csfd alebo na Assbook, teda pardon, Facebook, taxa hned nastartuju vsetky tie trojpismenkove organizacie /od SIS, cez BIS pomaly az po CIA, FBI - sak tych trojpismenkovych organizacii je jak nasratych, ja sa v tom uz tiez stracam a pomaly ani neviem, ktora trojpismenkova organizacia sa comu venuje/. Jo a som zabudol, ze okrem trojpismenkovych organizacii vas za pocitacom sleduje minimalne 5 - 6 prilahlych galaxii vo vesmire : 55 % ()

Rocky88

Kdo je znalý situace, tomu tento film absolutně nic nového neřekne. Zajímavé jsou akorát nějaké tehdejší vnitřní pochody v agenturách, do kterých se Snowden zatoulal, nicméně to je na udržení pozornosti málo. Veliké zklamání. ()

bourec

Bylo jasný,že tenhle film O.S. asi nebude úplně divácky atraktivní,stejně jako všechny podobně laděný snímky.Stejně jsem do toho šel,a je to aktuální,skvělej výkon Josepha v hlavní roli,a i přesto ,že se chvílema i vkrádá nuda,sem film skousnul na jeden zátah.Ode mě velkej výkon.50%. ()

Nach

Myslím, že to nešlo natočit lépe. Zapeklitá problematika tajných služeb a svět jedniček a nul, z toho by kdejaký filmař byl na sebevraždu. Jak to udělat co nejjednodušeji je oříšek s nímž si Oliver Stone poradil vcelku obstojně. Musím ale na druhou stranu připustit, že svou cenu to také má. Velice dlouhé dialogy, každá prkotina je zde dvakrát vysvětlena a v průběhu času ještě připomínána, že je z toho jeden až v šoku, že zbývá čas na soukromý život hlavního hrdiny. Takže suma sumárum jde o vcelku kvalitní filmařský počin, který ale nemám zapotřebí vidět znovu. Přesto palec nahoru. 75% ()

Streeper

Když se tohle všechno dělo, tak to šlo nějak mimo mě nebo jsem se spíše o to vůbec nezajímala. Tím víc mě to bavilo, že to bylo podle skutečné události a konec, kde se objeví skutečný Snowden mě potěšil. Postavila bych se samozřejmě na jeho stranu, přijde mi nezákonné a podlé sledovat občany bez jejich vědomí, možná proto si od této chvíle budu raději zalepovat kameru na notebooku, i když asi k ničemu, protože pořád máme mobily. Na jednu stranu fajn drama, ale na druhou stranu šíleně dlouhá stopáž, takže místy mě film vůbec nebavil. ()

dubinak

Snowden je velmi pěkný životopisný snímek, který mi v podstatě ukázal "svět na druhé straně" a co na nás vlastně americká vláda v podstatě může mít. Nejvíc mě odrovnala asi povaha Snowdena a to, jak je poctivý, loajální, má v hlavě vše srovnané a ještě se snaží konat dobro navzdory tomu, že sám sebe připravuje o osobní život a svobodu. Tento film může nabídnout hlavně celou řadu vážených herců a jejich poctivé výkony. Hlavní postava v podání Gordona-Levitta působila velmi uvěřitelně, příjemně, sympaticky a jako velmi dobře zvolený adept na roli Snowdena. Příběh ve vás určitě chtě nechtě vyvolá paranoidní pocity. Já si po této projekci přelepila webku. A osud tohoto odvážného člověka nenechal mé oko suché. ()

C0r0ner

Stone jako obvykle sype sůl do rány amerického vředu a ukazuje, jak je celá společnost jenom umělý konstrukt kontrolovaný nějakými vědátory například v Langley. Netuším, kolik pravdy v tom bylo, ale věřím, že hodně, protože přesně takhle si představuji dnešní svět. 75% ()

zette

Ja, ktery technicky pokrok v informatice oslavil tim, ze ovladam email a sms-ky je pro me svet hackeru ze zivota fantasy. Snowdenuv osobni zivot sice neni nijak zajimavy, coz se da u "ajtaka" predpokladat, tak jeho profesni zivot to plne vynahrazuje. Vyborny namet a po delsi dobe je Oliver Stone opet ve forme, na sedmdesatileteho chlapka, klobouk dolu. Sice v omezenem poctu, nektere krasne zabery mi daly vzpomenout na "Narozen 4. cervence". Skvele herecke obsazeni, perfektne sladena hudba. Stone si umi vybrat tema a dobre ho zpracovat. Videno v ostravskem Minikine. ()

Pajky3

Snowden je jméno, které snad každý z nás za poslední roky několikrát slyšel a tak jsem se rozhodně nebránil tomu, abych se o něm dozvěděl o něco víc. To mi film nabídl, ale pokud čekáte víc o tom, co přesně vlastně "leeknul", tak se toho tady nedočkáte. Nic to však nemění na tom, že to rychle vtáhne do děje a díky skvělému tempu vás to až do konce nepustí. Stojí za podívání. ()

Juto

Oliver Stone vie skvelo naštudovať materiál a podať nám ho. Joseph Gordon - Levitt vynikajúco imituje Snowdena. 7/10 ()

campix

[Gent Film Festival - 2016] Podobná látka v rukou Olivera Stonea mohla skončit velkou konspiračně/vlasteneckou estrádou, ale naštěstí se ukázalo, že podobná látka je pro něj jako stvořená. Důležitý příběh pojatý formou, která dokáže zaujmout i široké publikum díky naroubování milostného příběhu na ''hraný dokument o Snowdenovi''. Gordon - Levitt je poměrně přesvědčivý a většina hereckého obsazení je více než vhodná. Stone potvrdil kvality a dokázal natočit divácky atraktivní a ne přehnaně sugestivní ódu na svobodu. ()

WolfR

Stone na sedmdesátiletého pána natočil vynikající film v čele s úchvatným Josephem Gordonem-Levittem v hlavní roli. Je v tom kus důležitého lidské příběhu, je v tom napětí, emoce a vizuálně je to pěkné. A ačkoliv to má dvě hodiny, což je moná malinko moc, chybí mi tam větší prostor třeba pro Rhyse Ifanse. Dopad kauzy na jeho postavu by mě třeba zajímal. I tak je to ale dobrá práce, 4 hvězdy. ()

angel74

„Myslím si, že jsem svobodný, protože se nemusím bát zítřka. Jsem spokojený s tím, co jsem udělal, už dnes.” - Při sledování filmu Snowden si snad každý jen trochu soudný člověk musí uvědomit, v jakýmže zkurveným světě to vlastně žijeme. Oliver Stone se mediálně propírané kauzy zhostil se ctí. Jeho snímek je celkem přehlednou a v mnoha směrech burcující výpovědí o stavu současné společnosti. (85%) ()

majo0007

Vadil mi maximálne jednostranný pohľad na celú záležitosť. Snowden je čistý ako ľalia, dobráčisko od kostí a vládne agentúry tá najväčšia špinavosť pod slnkom. Neveril som, že ma film bude baviť, ale v Stoneových rukách (ako podobne vo Wall Street) je predostretá téma podaná zrozumiteľne. ()

WinnJets

Pokud mám být upřímný, tak musím konstatovat, že jsem už samozřejmě viděl lepší i zábavnější filmy a možná i tenhle se dal natočit tak, aby byl ještě o něco napínavější a zajímavější. Snad se i dalo více přitlačit na pilu a odhalit další špinavosti jistých mocenských skupin. Nicméně i přes to všechno, jdu s klidným svědomím na plný počet, jelikož si Edwarda Snowdena z morálního hlediska velmi vážím a vždy jej budu uznávat jako člověka, který se zela osamocen nebál postavit celé té špinavé mašinérii. ()

sator

Kolik let zbývá ještě, než takový film zákáží z důvodu ohrožení národní svobody...? Tady nejde o terorismus ale o ekonomické a sociální ovládání... ()

dr.fish

Oliver Stone už ve své nenávisti k americké vládě ztratil soudnost. Už od vzniku prvních říší měly informace zásadní hodnotu a kdo je měl první, ten ovládl ostatní. To se dodneška nezměnilo a dnes, kdy většina obyvatel ochotně vystaví vše na sociálních sítích, jsou informace zbraní hromadného ničení. Že to budou všechny velmoci mapovat a zpracovávat, to je nabíledni. Amerika využila strachu po 11. září k prosazení mimořádných opatření. No a my se tímto snímkem dozvídáme, že sleduje víc vlastní lidi, než lidi v zahraničí. Zhruba do dvou třetin je film docela koukatelný špionfilm, ale závěr je tak příšerně patetický, že se mi obrátil kufr. Tak to ne pane Stone. 50% ()

URBAN

Tento film má zajímavé téma, ale tak něják se mu ho nepodařilo rozvinout. Hlavní představitel Joseph Gordon-Levitt mi do této role úplně nesedl a přišlo mi to utahané. ( 14.1.17/PC ) ()