Snowden

• Francúzsko Snowden (viac)

Jeho meno pozná každý. Edward Snowden nechal za sebou pokojný rodinný život a vzornú kariéru v tajných službách a stal sa štvancom na úteku. Je muž, ktorý odhalil šokujúce praktiky amerických tajných služieb, hrdinský whistleblower, alebo zradca, ktorý si zaslúži najtvrdší trest? Klasik americkej angažovanej kinematografie Oliver Stone skúma profesijné rodinné zázemie človeka, ktorý ukázal svetu, že sme stále sledovaní. A že vojna proti teroru poslúžila ako zámienka k bezprecedentnému vpádu moci do súkromia. Ide tu vážne ešte o zachovanie demokracie? Snowdenova odpoveď je mrazivo jasná. Edward Snowden zmenil súčasný svet ako máloktorý človek. Strhujúci príbeh, ktorý viedol až k najväčšej špionážnej kauze modernej doby. (Film Europe)

januar789

Dobré.. Smial som sa na ľuďoch, ktorí si zalepovali lepiacou páskou webkamery. Nehovorím, že si ju hneď zalepím aj ja, ale od dnes sa im už nebudem smiať. ()

Ironbeak

Tento film nádherně ukazuje rozpor, mezi tím co je morálně správně a tím co je dobré pro stát. Hlavní herec k touto filmu sedí dokonale. Pro mne, první super film o hackerech. Vřele doporučuji. ()

ZZZHarry

Nenadchnul, neurazil. Je to příběh, který jinak než touto formou asi prezentaovat nejde. Někdy přehání, někdy se pro nelaické publikum dopouští trapných chyb, někdy směřuje ke zbytečnému patosu. Na druhou stranu ukazuje prázdnotu slov elitních vlád či jendotlivců, naprosto odevzdanou identitu komukoli dobrovlným či modním následováním technologií a v neposlední řadě si vzpomenete na román 1984. Dal jsem tři hvězdy, protože jsem neodcházel z kina s dojmem: "ku*va to bylo hustý", ani s dojmem: "to bylo hustý", ale s dojmem: "jo, to jsem si myslel, takhle nějak politika funguje, takhle nějak jsme v pohodě kdykoli zranitelní, ale pomocí příkazu ls na unixu skutečně nepoznáte kvalitu hackera." ()

hlos

Slušně natočený film, je dobré si po zhlédnutí tohoto díla pustit i dokument Citizenfour, kde uvidíte některé ze scén filmu skutečným pohledem kamery dokumentaristů. ()

honza.kuzel

Pokud se člověk povznese nad přehnaný talent hlavního protagonisty a nad ještě více přehnanou jednoduchost věcí ohledně softwarového inženýrství (což je problém především pro softwarové inženýry), tak se jedná o poměrně uvěřitelný (což by měl, když je podle skutečných událostí) a poutavý (především náhled do CIA, NSA a jejich praktik a technologií) film s charismatickým hlavním hrdinou i ostatními postavami. ()

Lazy87

Nečekal jsem, že se relativně pobavím, ale Stone si s tím umí pohrát a i z relativně ne moc nápaditého tématu udělá zajímavou hru. Tak si všeci přelepte svá kukátka, ať Vás třeba Donald nemá pod dozorem. ()

Bobby_Fisch

Dle mého názoru se jedná o klasický popis v reálném světě již probíhajících internetových manipulací. Film neřekl nic nového, ale hodnotím ho kladně pro popularizaci sdělení. Centrální dohled, chcete-li ve stylu velkého bratra, již dávno není fikcí, aktuální je právě myšlenková a ideová policie ()

blahar

Jedním slovem děsivé. Jako autobiografický snímek ne vždy ukazuje to nejzajímavější a v některých místech pokulhává. Někdy se zase musíte fakt pekelně soustředit, abyste pochopili, o čem to ti lidé sakra mluví. Jeho základní myšlenka je ovšem tak jednoduchá, že vás donutí přehodnotit, jestli to založení facebooku opravdu stálo za to. 80% ()

Unlikelyhero

Snowden je zajímavý případ, velmi rychle se dostal k top práci a velmi rychle tak nastoupila deziluze, když mu chyběl nezbytný cynismus pro výkon jeho práce, pokud má však snad pocit, že Rusko nebo Čína to mají jinak, je i hodně naivní. Film byl pitomý, spusta zbytečných I.T. scén, podstata přece byla jinde a jasná, neskutečná stopáž, vzhledem k tomu, co nám bolševismem nakažený Oliver Stone sdělil. Z filmu jsem si odnesl jen to, co jsem už dávno tušil, a to, že si mám přelepit kameru na PC.:) ()

janvanicek

Co bych k tomuto filmu řekl.. životopisné filmy nerad kritizuji, ale neodpustím si to, neboť témata jako je Snowden a např. Assange mě velice zajímají. Tento film o dobře známém Edwardu Snowdenovi je dle mého názoru průměrným filmem. Postrádám hlavně napětí- pokud bych se o něj nazajímal nevím, jestli by mě film moc zaujal. Pokud bych měl mluvit o filmu jako takovém, tak herec Joseph Gordon-Levitt ztvárnil Snowdena zajímavě a realisticky. Snowdena obdivuji v několika ohledech. To, co udělal- to, že se postavil proti. Jen málo lidí dokáže proměnit myšlenky v činy.. ()

Sejkorka

Nedokoukal jsem ale vůbec to nevadí. Zbytek jsem si vygůglil a taky lze shlédnout onen dokument, kolem natáčení kterého se tento film odehrává. Je to velmi konverzační a titulky se nedají souvisle sledovat. Anglicky sice jakžtakž umím, ale u podobných filmů je mi to k prdu. Trochu jsem pokoukal na Shaileine, se kterou e myslím Snowden rozešel, už v první hodině, kterou jsem dokoukal, byly náznaky. ()

peproch

Je to hraný dokument nebo fikce? Na pomezí těchto žánrů se pohybuje scénář. Takže nevíte, jak a co hodnotit. Autorská licence je jistě oprávněná, avšak nic víc než média zřejmě film nepověděl. JGT byl příjemný. ()

elma

excelentní, nemám slov. Dobrý počin od Putina. Kašlu na to jestli to někdo bere jako že jsem proruský člověk. Ano jsem. Nesouhlasím s tím co nyní se děje vůči Rusku. Ano fandím Putinovi a jeho názorům. Svoboda projevu i po projevu. ()