Kocúr v čižmách: Posledné želanie

• Česko Kocour v botách: Poslední přání (viac)

Kocúr v čižmách zisťuje, že jeho vášeň pre dobrodružstvo si vybrala svoju daň: prišiel už o osem zo svojich deviatich životov. Vydáva sa teda na výpravu, aby získal späť svojich deväť životov a našiel  bájne Posledné želanie. (Cinemart SK)

Pepe_cz123

Jak. Já to nechápu. Druhý Kocour v botách je konecně v kinech a ja jsem naprosto odpálen. Ono co tady hodně hezky funguje tak to je animace ktera konkuruje všem Pixarovkám, Illumination či České pecce Myši patří do nebe z minulého roku. Líbí se mi jak si to bere hodně inspiraci z filmu Spider-Man into the Spider-verse, a ve výsledku to tim vizuálem jde fakt hodně výrazně cítit. Chemie mezi Kocourem a Kitty tak je naprosto výborná, a líbí se mi i jak hezky zaměstnali mezi ně i toho nového psa. A má vůbec cenu se tu bavit o tom záporákovi který je neskutečně charismatický, prokreslený, že jeho hvízdáni mrazí po celém těle, že strká do kapes naprosto kazdého záporáka z Marvelu DC atd. ( Marvel by se měl v tom pripadě za Gorra stydět) a že se jedná o toho nejlepšího záporáka za posledních 5 let? Ja si myslím že ne. Postavy jak už tu padlo jsou opravdu nadherně prokreslené a to i co se týče medvědí rodinky či pána co má rád koláče i kdyz ten by si zaslouzil o trochu víc pozornosti. Ale i v celém výslednem produktu jsem nenašel žadnou chybu. Žádnej fuck up který by to celý pohnojil. Prostě druhý kocour v botách je naprosto fenomenálbí zážitek. Film jsem viděl v originálním znění a musím říct že slyšet Antonia Banderase a Florence Pugh mi udělalo obrovskou radost. Opravdu hodně zasloužených 9/10 a jděte na to do kina. Tohle chce opravdu co největší podporu. ()

Hashirama

Kocour v botách chytil s posledním přáním i nový dech a já nestačím zírat, jak hravý a napínavý animák můžeme s trochou upřímné péče dostat. První devizou je dravá animace, která přidává pestrobarevný cartoonový nádech do celého pojetí a silný náboj a dynamiku do akčních scén, díky čemuž film působí neskutečně živě. Další devizou je práce s charaktery, z nichž každý nese své jasné poselství a přidává do příběhu funkční hodnotu. Kocour a některé další postavy si tu projdou jasným a velkoryse klenutým vývojem, a jiné postavy zase reprezentují a variují různé (nejen) pohádkové stereotypy, čímž je film zase o něco nadnesenější a vtipnější. Více samostatných linií, které se střetávají na samotném konci, dává celému příběhu pořádné dynamo, a závěrečnému zúčtování neskutečný náboj. Ústřední antagonista je vizuálně i svými charakteristikami absolutní TOP (Martin Stránský je dabingový král a český dabing obecně je tu ještě o úroveň nad originálem), a s ním spojený Kocourův osobní oblouk je překvapivě dospělý a směle hází rukavici k divákovi, který si přišel odpočinout u neškodné pohádky. Lze namítnout, že film není zcela pro děti, ale jakožto dospělý divák jsem si užil každičkou sekundu. A několik letmých napojení na Shreka ukazuje, jak se dá stylově dělat "trendový" world building. Jeden ze dvou nejlepších filmů roku 2022. 9/10 ()

ER

No jo, málem došlo i na slzy. Rozjímání nad smrtí bylo tentokrát velmi trefné a přitom příběh si stále držel hravost a pohádkovou imaginaci. Spojit to s Hvězdou přání je největším trumfem tvůrců, vždyť kdo z nás si někdy něco nepřál? Přechody mezi zábavnější částí a tou melodramatickou jsou zvládnuté na jedničku, scény dokáží navodit správnou atmosféru a Kocourovo prozření přichází ve správný moment. ()

Sharpooter

Po průměrném prvním díle jsme po více než deseti letech dostaly druhého kocoura v botách, který absolutně převýšil mé očekávání. Čekal jsem lehké, průměrné devadesátiminutové pokračování, na které rychle zapomenu. Co jsme ale dostaly bylo mnohem více. Místy jsem se i zasmál, ale hlavně jsem byl uchvácen úžasným vizuálem. Na plátně se neustále něco dělo, děj si ale i zároveň uměl najít chvilku na zamyšlení a na postavy. Tento rodinný animák si hraje s tématem rodiny, každý ji potřebuje, ale neví o tom. Každodenní lidské problémy jsou kolikrát zbytečné, i když si to neuvědomujeme. Máme jen jeden život a je jen na nás jak ho budeme žít. 9/10 ()

Likan7

Teda, asi jsem viděl jiného Kocoura v botách. Nemohu sice říct, že by mě vyloženě nudil, ale rozhodně nebudu tak nadšený, abych tady házel čtyřky nebo plný palby. Přiznávám, že film má v sobě spoustu nápadů, stylizace akce potěšila a připomněla, že co nevidět tu je druhý animovaný Spiderman a animace je taky fajn. Ale za celý film jsem se prakticky neusmál. Animovaný film bez vtipu je průšvih. A když tu vyloženě parádní záporák v hospodě, tak je zoufale nevyužitý a ke slovu se dostane vlastně až ke konci. Místo toho tu jsou zlí, ale i nudní panďuláci, kteří se mu ani zdaleka nevyrovnají. A taky mě zklamalo, že ani náznakem nepokračovali tak, jak skončil seriál. Tím myslím alespoň tím, že by tu ukázali, nebo alespoň zmínili Dulcineu, to jediný dobrý ze seriálu. ()

Nemmonn

Kocoura v botách jsem si zamiloval už jako malý u prvního dílu a proto jsem se těšil i na tento. Musím říct že jsem nečekal že uvidím něco tak neskutečného. Celý nápad vlastně devíti životů a posledního který zbývá se mi strašně líbil už od prvního traileru a ve filmu je to nádherně provedeno. Neskutečně dobře napsaný postavy a to ani nemluvím o jednom z nejlepších záporáku všech dob. Na filmu se mi nejvíce líbí průběh, film začne, ztratí svůj předposlední život, zjistí že má poslední a že ho může ztratit, odejde do důchodu tam potká Perrita který zahřeje u srdce pokaždé když ho uvidíte (hlavně scéna v lese), cesta za hvězdou a budování vztahu mezi Kocourem, Perritem a Tlapičkou je neskutečná. Jack Horner mi moc nesedl, ale ve filmu nijak nepřekáží. Film doporučuji všem, kteří se chtějí kouknout na kvalitní film a hodit vše za hlavu. 10/10 ()

rublik05

Na jednu stranu mě mrzí, že jsem na nového Kocoura v botách nešel do kina už dřív, na druhou stranu jsem zase rád, že jsem se k tomu nakonec dokopal, byť až dva měsíce po premiéře. Ze zdejšího hodnocení a recenzí jsem měl poměrně velká očekávání, takže jsem se pochopitelně trochu bál zklamání, naštěstí to tentokrát dopadlo na jedničku. Kocour v botách: Poslední přání je bez nadsázky jeden z nejlepších, ne-li nejlepší animák za posledních několik let. Má vše, co má dobrý animovaný film mít. Poutavý příběh, hromadu humoru, sympatické postavy, perfektní animaci, svižné tempo, chytlavý hudební doprovod, zkrátka po všech stránkách výborně odvedená práce. Nelze nezmínit také hlavního záporáka, ze kterého šel vyloženě strach, a to ani nemusel být zrovna přítomný na plátně, neskutečný, něco takového se v animovaném filmu jen tak nevidí. Potěšily mě rovněž i souboje, na které se díky výtečné choreografii moc hezky kouká. Jsem maximálně spokojen, takovou parádu jsem opravdu nečekal. Úžasná podívaná, takhle se to má dělat. Viděno v kině 24.2.2023. 10/10. ()

E lan

Velmi podařený animák, hlavně díky příběhu a scénáři. Animace je taková zvláštní, statické a konverzační scény krásně vykreslené. Akční scény pak zvláštně animované jiným jakoby komiksovým stylem zpracované. Dohromady to ale překvapivě pasuje. ()

LdaVinci

Krásná animace, bez pochyby inspirovaná Spider-manem. Celkově film předává tak silná a dospělá témata na zamyšlení, že i když je to občas přehnané, musím hodnotit plným kvaltem. Několikrát mně film vyvolal slzy v očích a několikrát jsem měl husinu, protože smrt, která nás tu pronásleduje, ta opravdu nahání strach. Řekl bych, že děti, které se do příběhu trochu ponoří a vnímají film, musí být chvílema strachy bez sebe. Jinak linka s medvědy a Zlatí, ta má obrovskou hloubku a vůbec jsem nečekal, že právě tato linka mě tak chytne za srdce. A hlavní děj Kocoura a Čiči s jedním pejskem, který tu má důležitou roli, ta nás taky donutí zamyslet se. ()

RAFT

Když už shrek má čtyři animáky tak,kocour v botách zatím dva.Možná má ten dospělácký příběh ,sice mi animák připadal takový dětský .60% ()

ŠpetaMarek

Nemuzu opomenout vyraznou vytvarnou stranku, ktera po vsech Shrecich i prvnim dilu ma svuj ksicht a i nektere napady jsou realizovane na vybornou. Cele je to ale docela nuda. ()

mac000

Možná je český dabing dobrý, jak píše recenze, ale v originále jsou Antonio Banderas a Salma Hayek jako kočičí "stars" filmu úžasní. Ale zdaleka nejenom oni! ()

wege

Dcera říkala, že 8 z 10. Já bych k tomu byl kritičtější, například ta animace se mi moc nelíbila. Ale byl to film pro děti, ať rozhodnou ony. ()

misar3

Animák desetiletí? Dost možná. Minimálně záporák aspiruje na nejlepší ztvárnění posledních let (nejen v animácích). ()

Maniik88

O mnoho o mnoho lepšie ako jednička. Bolo to rýchle, vtipné, nápadité, dobrá akcia, proste sympoš kocúr a jeho číča a srandovná čiwauwau. Nesadli mi úplne tie medvede. naopak skvelý bol vlk smrť. Tak parádnu smrtku som ešte nevidel. Bavilo to mňa, mojich rodičov a aj moje deti. Za posledné roky to lepšie ba až najlepšie zo sveta animovaného filmu. ()

Ewík

Takové průměrné víkendové pokoukání. Hlavně mi ale utkvěl Perrito se svým terapeutickým bříškem. Za toto obohacení mého vtípkového arzenálu hodnotím lépe. ()

Brooks

Chytľavá, cool animácia, nápaditý scenár tak akurát vyvážené vtipný, dojímavý a akčný, fajn práca s hlavnou postavou, skvelý hlavný zlosyn (Wagner Moura vládne), poslabší sekundárny zlosyn. Celkovo vydarený reštart, o triedu lepšie než nevýrazný prvý diel. 4* ()

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou

05.04.2023

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

29.01.2023

Slavný herec a komik Eddie Murphy nedávno dostal na Zlatých glóbech cenu za celoživotní přínos kinematografii, na Netflix nyní dorazila jeho nová komedie You People a letos se taky konečně dočkáme… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD