Kocúr v čižmách: Posledné želanie

• Česko Kocour v botách: Poslední přání (viac)

Kocúr v čižmách zisťuje, že jeho vášeň pre dobrodružstvo si vybrala svoju daň: prišiel už o osem zo svojich deviatich životov. Vydáva sa teda na výpravu, aby získal späť svojich deväť životov a našiel  bájne Posledné želanie. (Cinemart SK)

Slash_Flash

Z filmu na kterej se nikdo neptal a nikdo ho nechtěl se stal nečekanej masterpiece těžkého animovaného kalibru. Nejlepší animák od dob Spider-verse. Ale zatímco Spider-verse vám promlouvá k srdci, Kocour v botách 2 promlouvá k duši. 10/10 ()

bratr_jezek

Velmi se mi líbila zápletka s kočičími životy, kdy si jich Kocour moc nevážil (připomínky, jak o ně přišel, byly dost dobré). K tomu přidali tvůrci staré známé (Pacička) a nové "známé" (Zlatka a Tři medvědi, Pekaři, praštěný Pes) a máme tu velmi solidní příběh, dokonce lepší než "první" díl. Pomyslnou šestou hvězdu na sebe strhává Vlk, to je opravdu mrazivě napsaná postava a když začne hvízdat...kdo to už viděl, tak ví. ()

Enon

Já nemám slov. Druhý kocour v botách je filmařské veledílo, kterému nechybí k dokonalosti absolutně nic. Kocour je zde fenomenální, z toho hloupého sebestředného kocoura se stala jedna z nejlepších postav ze všech animovaných filmů, jeho charakter zde konečně nějak vypadá. Kocour si uvědomí, že z jeho 9 životů mu už zbývá jenom jeden, že se bojí smrti a že dosud své životy doopravdy nežil. Sice byl legenda, ale nikdy nebyl doopravdy šťastný, to je to hlavní téma tohoto filmu, abychom žili svůj život. Ale tohle není jediné poselství, které nám film předkládá, jsou zde témata jako láska k rodině, pýcha, touha po moci a další. Všechno je to podáváno neskutečně dobře a řekl bych, že tohle je příklad, jak se to dělá. Animace hezky ve stylu Spider-verse. Miluju tuhle animaci, doufám, že s ní bude studio DreamWorks pracovat dál, jelikož jak ve Zlounech, tak i tady ukazují, že jim fakt jde. Je tady ale něco, co tenhle film posouvá úplně na jinou úroveň...ZÁPORÁCI. Všem studiům dělá problém vymyslet dobrého záporáka, aby měl motivaci, příběh a nebyl tam jen tak, protože je prostě zlej. Co udělalo studio DreamWorks? Nadělilo nám ne jednoho, ne dva, ale rovnou tři absolutně geniální záporáky, které by jim mohlo závidět jakékoliv jiné, jak animační, tak filmové studio a já cítím potřebu se vyjádřit ke každému zvlášť. JACK HORNER byl z nich jaksi nejslabší, to ovšem neznamená, že byl špatný, měl jen největší podobnost s konkurencí. Ovšem, to co dělá, má určitý důvod a původ v jeho dětství, právě z této postavy v tomto snímku dostáváme poučení, že touha po absolutní moci je zlá a jednou nás zničí. Vložka cvrčka z Pinocchia byla dosti zábavná a ukázala nám, že Jackovi už není pomoci a na nápravu je už pozdě. RODINKA MEDVĚDŮ byla neskutečná, jednou vás dokázala rozesmát, podruhé dojmout, potřetí zastrašit. Všichni v této rodince mají mezi sebou suprovou chemii, a Zlatovlásky momenty, kdy se rozmýšlí jestli s touto rodinou zůstat nebo ne, patří k těm nejsilnějším. Téma rodiny je zde využito až na dřeň a funguje to prostě perfektně. Ale VLK... toho bych označil za nejlepšího záporáka v pohádkách vůbec. Jeho vizuál, jeho pískání, ten fakt, že se ho náš hlavní hrdina bojí, to všechno vás nutí k němu mít neskutečný respekt a taky se ho bát. Jeho scény s kocourem považuji za mistrovské dílo a závěrečný souboj... Nemám slov. Všechny vztahy mezi postavami, ať už kladnými, či zápornými jsou vykreslené tak dobře, jak to jen jde. Jak nové, tak nám již dříve známé postavy putující s kocourem jsou taky úžasné, mají zde své místo a nepůsobí jen jako pouhé doplňky. Nejde ani popsat, jak moc je ten film dobrý, je to hravé, zábavné, emocionální, strašidelné, vtipné, nápadité, se spoustou odkazů na Shreka, i minulý film. Má to opravdu VŠECHNO, co jsem od toho požadoval. Musím tedy říci, že nový Kocour v botách se automaticky stává NEJLEPŠÍ NOVODOBOU ANIMOVANOU POHÁDKOU, co jsem, kdy viděl. Bezmezně ho miluji a uděluji mu 93%. ()

CZWinerman07

Velmi překvapivý snímek, který dokazuje, že když filmaři chtějí, jsou schopní skvělých věcí. Každá část filmu je téměř perfektní, téměř.  Je těžké totiž pochytit na koho film cítil. Na první pohled dětská pohádka je oproti prvnímu dílu věrnější filmům se Shrekem, tudíž jde spíše o film pro dospělé, ale až tak moc si v tom zase nevěří. Nejde však o žádný velký problém. Příběh je i tak velmi promyšlený, scénář včetně narážek na pohádky je velmi důvtipný a co se týče vizuální stránky, ta je téměř perfektní. Jde o podobný styl jako v Spider-Man: Paralelní světy (2018). Až na pár záběrů je tak film naprosto úžasný ()

oashi

Kocour dospěl. Resp. je vlastním existenciálním strachem dohnán k tomu, aby ryl bradou (plnovousem) ve sr*čkách. Tohle má dokonce dvě děsivé postavy, kterým musí Kocour čelit: Jako vážně?! Existenciální drama o filosofickém přijetí smrti - jako hlavní téma pro dětský film?!? Tohle je sakra (i) pro dospělé! Hvízdání lovce skutečně zamrazí. -- Ale i dále: Rožťomiloučké štěňátečko, kterému... odkapává krev z čumáčku?!? Být dítě a zamilovat si tuhle figurku na začátku, tak bych se pak doma v postýlce v noci také mohl počůrinkat! :-o Dobré sny přeje Vitana. -- Zprvu to vypadalo jako hobití výprava, že šli a šli... Ale pak z toho byl spíše závod. (DiCapriho Počátek?) A vítěz bere vše: I uprostřed týmu. To je sakra morální váha! -- A do toho hádka se svými předešlými alteregy... Něco jako vánoční Skrůdž? -- Animace se pro akci zlomila, změnila styl: Najednou spíše snímkovaný komix? ...Ani se nedivím: Byl to fofr, to by se na plátně už rozmazali. -- A pak ty konce, že už se mělo končit, ale vlastně ještě ne: Asi třikrát za sebou, různě? Celý ten film byla jedna hromada nečekaných zvratů a překvapení. (Opravdu jsem sázel na Perryho, ale ne...) -- Ještě ad konec: Jestli tohle nebyla výzva na vzkříšení Shreka, tak už nevím. ;) -- Chtěl jsem dát 4*, ale jdu do plných. :-) ()

dolik25

Oproti prvnímu dílu, který se mi vykouřil z hlavy dřív, než jsem vyšel z kina, tak tentokrát to bylo jiné. Vtipné, poučné, zaujme to jak děti tak i rodiče. Film je svižný, nápaditý a hodina čtyřicet uteče jak voda. Líbilo se mi i nové logo DreamWorks Animation i závěrečná scéna, která naznačila, že pokud se bude podobným stylem pokračovat, můžeme se těšit na dalšího/nového Shreka. ()

Belphegor

Nový díl Kocoura v botách, který je až moc podobný mému vlastnímu kocourovi (ještě se nepřiznal), se v kinech i v hodnocení zadařilo. Námět je poměrně zajímavý, kocour klesne ze svých devíti životů na poslední, proto hledá hvězdu přání, aby mu je doplnila. Není ovšem jediný, kdo ji hledá. Prvně bych zmínil animaci, jenž není typická, chvíli jsem si na ní musel zvykat, ale rozhodně působí nápaditě a originálně. Film rozhodně rozesměje a určitě se dětem bude moc líbit, ale tady už je pro mě jistý střet zájmů. Někdy totiž Kocour v botách působí až moc uječeně a rychle. Je to diskutabilní, protože dětský mozek toto vyhodnocuje spíše kladně. Mé osobní hodnocení se hodně opírá o záporky. Máme tu dohromady dva. Jeden klasiky špatný podle zavedených klišé a pak vlk, který jde vyloženě po kocourovi, aby ho posledního života zbavil. Ten první je překvapivě ok, je to taková klasika. Druhý zase kinematograficky působí moc dobře, ale jeho konečná motivace a dovršení je celkem výsměch. Pak tu je ještě rodinka medvědů, a přijde mi, že je tu nacpána jen, aby na nich ukázali hodnotu rodiny, navic její postavy mi přišli nejvíce přímočaré. Další diskutabilní věc je občasně přehršená akce, jenž mi přišla jako v cirkuse, vsázejicí zejména na efekt a velké výbuchy. Musim ale uznat, že autoři přetékají zajímavými nápady. Nový Kocour v botách tedy zabaví, ale ve mě osobně nic nezanechal, možná bych si dokonce raději pustil jedničku, ale určitě tomu věnuji ještě jednu projekci. ()

Adanos22

Neskutečně nadupaná jízda plná zábavy a emocí. Neskutečně krásný a zajímavý styl animace, veškeré postavy byly skvělé a charakter developmenty většiny z nich byly až dojímající. Jednoznačně jeden z nejlepších animáků, co jsem kdy viděl a možná i jeden z nejlepších filmů celkově. ()

patient333

Konečne, starý DreamWorks chytil  druhý dych (alebo aspoň nádych) a priniesol na poli animácie niečo nové a osviežujúce. Oproti priemernej jednotke s okopčenými shrek vtipmi, prichádza nový, vyspelý, zaujímavý príbeh o kocúrovi v čižmách s prepracovanejšími postavami, temnejším záporákom ale aj dobrými vtipmi. Popravde, pasáže o strachu zo smrti, panike a samote patria k tomu najlepšiemu z celého filmu a zasahujú hlboko pod kožu. To všetko sa krásne dopĺňa s príbehom zlatovlásky, ktorý predstavuje menšiu dejovú líniu s pekným vyústením, pričom všetko sa to odohráva na pozadí vtipu. Za mňa osobne totálna spokojnosť, pokojne by som si pozrel viackrát. Film pre dospelých aj deti, tak ako starý dobrý shrek. ()

Mily

Překvapivě mnohem lepší, než první díl. Ze začátku jsem byl z animace zklamaný, jelikož mi přišlo, že se to do světa Shreka moc nehodí, ale nakonec je to dobré, asi se mi ten styl úplně nelíbí, ale přijímám to. Postavy jsou zde zakomponovány opravdu skvěle, humor je i pro dospělé, opravdu bomba, nečekal bych toto v dnešní době... ()

majorzeman13

Skvělý, Nadprůměrný ! Jeden z nejlepších animovaných filmů  !! Rozhodně velmi milé překvapení !! Povedený animák  roku 2022 !! PS: Vlk alias smrt a jeho hvízdot a příchod na scénu jsou super ! ()

karelondatra

Bujarost a veselí, které se vší silou snaží do diváka ládovat prvních několik minut, se dá vydržet jen stěží. Přitom není důvod, scénář je dobrý, nepotřebuje být kamuflován vnucovaným nadšením. Emotivní výlevy po chvíli naštěstí poleví na povětšinou snesitelnou míru, takže zbytek filmu se už dá nejen dodívat, ale i užít. Zajímavých momentů i pro dospělé je v příběhu dost, jen ta forma připomíná ochotníka, co si myslí, že čím víc koulí očima, mává rukama, huláká a dupe, tím lepší je herec a miláček publika. Mně osobně se předchozí díl líbil mnohem víc, protože se v něm všichni chovali „normálně“. ()

Lum1k

Prakticky hned mě ten film chytil za srdce. Málo se vidí tak bezvadně zpracovaný film pro děti, který nejenže nadchne svým nenuceným humorem, ale zaujme i tím, že ačkoliv jde o dětský film, s pozoruhodným citem rozebírá dospělé téma strachu ze smrti a vyrovnání se s minulostí. Hlavní záporná postava je děsivá a fascinující, komiksová grafika příběh nijak nenarušuje, ba naopak a narážky na hispánské legendy a pověry příjemně zpestřují. Je to asi jediný animák, na který jsem neváhal jít do kina opakovaně. Oproti slaboduchému 1. filmu s mluvícím vejcem šlo o velice sympatickou proměnu. ()

Duffman 97

Kocour v botách se vrátil a s ním přišel jeden z nejlepších animáků posledních let. Paradoxně......kdo očekával od druhého Kocoura jen výplň do kin ? Asi většina. Jenže to je velký omyl. Druhý díl přišel s animací ála Into the Spider- Verse, známými postavami a především.......skvělým ponurým příběhem. Nechybí tam vtip a nadsázka ale jako jeden z mála animovaných filmů obsahuje až hororové sekvence a dospělá témata. Ústřední pointa je totiž strach ze smrti a otázky okolo ní. Ta má ve filmu podobu Vlka a opravdu je minimálně znepokojivá. S tím souvisí i perfektní dabing kdy uslyšíme Antonia Banderase aka Kocoura, Selmu Hayek jako Čiči a výborného Wagnera Rumu jako Smrt, který si scény krade pro sebe. Kocour v botách: Poslední přání je skvělý sequel lehce nadprůměrného spinn-offu. Dokáže pobavit děti i dát silný a mrazivý příběh dospělým. ()

sh3riff

Není to špatné, ale snaží se vykrádat studio Sony, kombinují moc animací a nesnáším když film cenzuruje sám sebe, je to trapné. ()

Wineeee

Já na Koucoura opravdě něchtěl, ale všichni mi to tak moc doporučovaly (i ti co na animáky nechodí), takže jsem na to prostě šel a nelituji toho. Sice si moc prvního Kocoura v botách nepamatuji, ale viděl jsem ho, tím pádem budu hodnotit jen druhý díl. To co je na něm dobré, že i když jste neviděli jedničku, tak se stejně dozvíte kdo jsou to za postavy. Příběh je velmi dobrý, velmi se mi líbil a animace je úžasná a např. oproti Pixaru, tento Kocour v botách prostě souboj vyhrál. Tohle dle mě nejde popsat, to se musí zažít. /95%/ ()

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou

05.04.2023

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

29.01.2023

Slavný herec a komik Eddie Murphy nedávno dostal na Zlatých glóbech cenu za celoživotní přínos kinematografii, na Netflix nyní dorazila jeho nová komedie You People a letos se taky konečně dočkáme… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD