Ninja Korytnačky 2

• Česko Želvy Ninja 2 (viac)

Nepriateľ korytnačiek číslo jeden, krutý Asiat prezývaný Trhač, práve zdrhol z vezenia, kde mal dosť času na to, aby vymyslel plán, ktorým by so zelenými mutantmi zrovnal skóre (práve oni sa veľkou mierou podieľali na jeho zatknutí). Kvôli jeho realizácii sa spoja so šialeným vedcom Baxterem Stockmanem, ktorý vyvinul špeciálny mutagén schopný premeniť človeka na zviera. Prvými dvoma pokusnými králikmi sa stanú Bebop a Rocksteady. Predtým boli dvomi ošklivými chlapmi, teraz sú z nich ohavný kanec a škaredý nosorožec. Obaja sa samozrejme okamžite pustia po stope korytnačiek, ktoré im idú naproti, pretože: „Keď môže tá látka premeniť ľudí na zvieratá, prečo by nemohla zvieratá premeniť na ľudí?" Čoskoro ale majú korytnačky úplne iné starosti, pretože do zástupu nepriateľov sa pridá zástupca veľmi naštvanej mimozemskej civilizácie, ktorý si hovorí Krang. V boji proti zlu sa na stranu zelených korytnačiek postaví aj osvedčená reportérka April O´Neillová a mladý rebel Casey Jones, ktorý to s hokejkou a pukem vie. Na rozdiel od hokejistov Casey netriafa do bránky, ale do ľudí. Bude to bitka, akú svet nevidel. (Cinemart SK)

Lefty86

Všechny tyhle nový komiksovky jsou na jedno brdo, z vesmíru, jiný dimenze se na nebi udělá zvláštní úkaz a hlavní hrdinové jdou zabránit konci světa. Že vám to připomíná Avengers? Ano je to to samý, jen tam jsou želvy. Ale dal jsem tomu po roce druhou šanci, oběma dílům a podruhé hodnocení o jednu hvězdičku zvedám. Ale všiml jsem si něčeho - Trhač přeci v prvním díle byl starší asiat. Vysoký. Vychoval postavu kterou hrál Fichtner , cca 50 ti letý muž. Tudíž Trhačovi muselo být tak 60. Tady je to čtyřicátník ne vyšší než 1.8m. Zvláštní. A navíc ten konec kdy jim nabízeli že můžou žít mezi lidma, podivný. To že by je přijalo město neznamená že zbytek světa. Naštěstí to odmítli a přítomní u ceremoniálu mají asi slib mlčení. Alespoň tak já si to představuju. Je to zábavný popcornový výplach, taková typická komiksárna. I když to, že to jsou Želvy ninja u mě přidává. A palec nahoru za zpracování Kranga , Rocksteadyho a Beaboba. Ty byli povedený. 80% ()

BuddyO

Dvojka už byla snesitelnější, než první reinkarnace.. Anebo mi začíná sračkovatět mozek. Nicméně původní hrané želvy jsou stejně nejlepší. :-) ()

Prochy38

No, v komentáři k jedničce jsem si řekl o pokračování. Nebylo to zlé, to nemohu říct. hroznou radost mi udělali fakt dobře udělaní Bebop a Rocksteady. Ale příběhově to jinak naprosto kulhá. Želvy se povedly po technické stránce. Asi snad radši i stačilo, hm? ()

TERRORDROME

V podstate guilty pleasure pre fanúšikov osemdesiatkového animáku, ako som ja. Ten film je tak straaašne strašidelne hlúúúúpy až to narušuje magnetické pole zeme a to ako tu postavy čokoľvek zisťujú a riešia spôsobuje že sa človeku obracia mozog v hlave ako turbína. Donatellov zápästný počítač vládne neobmedzenou mocou nahackovať a prečítať čokoľvek vo vesmíre, v múzeu majú kus emzáckej lode ktorý vyzerá ako kus emzáckej lode, ale myslia že je to nejaký šuter ( pritom stačí keď mu idiot dá hlavičku a on sa elegantne otvorí ) a superdrsný zločinecký kápo Trhač v momente kývne na ponuku zničenia sveta od hovoriaceho mozgu z inej dimenzie ktorý ho unesie. Scenár v každom prípade potvrdzuje moju teóriu o Hollywoodskych scenáristoch ako slintajúcich monštrách v pokročilom štádiu chronickej vymletosti. Ale ak sa cez to s úsmevom ľahko nemtavého motýľa prenesiem, tak druhé korytnačky majú kurva všetko čo by mali kurva mať, sú tam prdiace megahovädá Bebop a Rocksteady, Technodrom s okom navrchu a Krang v robotovi! Nech som za dementa, ale prítomnosť týchto prvkov vo vysokorozpočtovom prevedení vzbudzuje takmer eufóriu u starého ninja korytnačkofila. Takže akokoľvek film nedáva v žiadnom bode a scéne valný zmysel, tak aspoň neurvale baví rozšupnutými výčinmi perfektne animovaných kreatúr valiacich sa obrazom. Imbecilná pecka. ()

qxkamo

Film neurazi, ale ani neohuri. Mam z neho skor pocit, ze hra len na vizual (fakt slusne postavy), pretoze pribeh je az prilis primitivny. Kedze som ho videl v 4DX formate, teda vratane pohybliveho sedadla, vone/smradu, vody, tak musim povedat, ze celkom to aj vyslo, pretoze pri niektorych scenach som mal skutocne pocit, ze som priamo v strede akcie (najma ked ten slizky Krang vas "slizom" ospliecha az to dvihne zaludok), no na druhej strane musim podotknut, ze nasilu pohybovat sedadlom pri kazdom sebemensom pohybe je uz otravne. ()

H4ku11

Prišlo mi to ako mix Strážcov vesmíru, Avengers a Pixels. Napriek tomu, že mi neboli korytnačky až tak nesympatické, nejak sa mi zdá, že nepatria do filmu. ()

bobstock

Supr ninja želvy v moderní kabátě pro současné mladší publikum. Od jedničky konečně přibyly původní postavy ze starého seriálu a znělka v konečných titulcích pěkně štípla nostalgické srdíčko. 70% ()

Zombi

Zábavná blbina pro kluky, našlapanější než jednička, míň otravnýho rapu a výborní Rocksteady a Bebop :-) Slabší 4 hvězdy. ()

ac3r

Pro nás co jsme na původním seriálu vyrůstali pecka. Líbílo se mi to víc jak jednička. Jediný co mi silně vadilo, že z Baxtera Stockmana udělali trapného černocha, to by asi v dnešní době už nešlo, kdyby někde nenacpali černocha na úkor předlohy, aby náhodou někde nebyl samej běloch. Ještěže Casey zůstal bílej, i když delší vlasy mohly být :) Ale jinak paráda, skvěle jsem se bavil. Kdo hry na ninjaky v mládí nezažil a nesbíral nálepky do alba, těžko pochopí. ()

Stranger885

Želvy, které jsem jako kluk nosil na fialové mikině a cítil se drsně jsou tu podruhé a ani zdaleka to nezanechává takový dojem jako Teenage Mutant Ninja Turtles z roku 1990 (Korytnačky ninja). Takže korytnačky se tu stejně jako v prvním díle předvádějí, jedí pizzu a vlastně se tady tak nějak, něco děje. Jen grafická stránka tady opravdu může překonat staré korytnačky z videokazet. Po skončení na to docela rychle zapomenete. Stejně jsem to asi shlédl do konce jen kvůli Megan :) ()

mira007

Proč jsem dal tolik hvězd, když nemusím filmy dle komiksů? 1) jako malej jsem zbožnoval ten seriál z roku 1987 takže sentiment 2) oddechový ikdyž hloupý příběh 3) zatraceně sexy Megan Fox 4) fajn začátek na pět hvězd v rámci komiksových filmů, než se objeví stupidní Krank a jeho jiná dimenze. Kdyby tam bylo trochu méně předigitalizováno, tak by to bylo ku prospěchu věci. Nejlepší zpracování komiksu je dle mne Spider-man s Tobeyem Maguairem , tak tohle dílko je asi na pětině jeho kvalit. ()

Marys

Stotožňujem sa s vlastným hodnotením prvého dielu. Grafika otrasná, no napriek tomu sa to dalo pohodlne pozerať a občas sa aj dobre zasmiať. Každopádne, neviem, či to tvorcovia spravili naschvál, ale jednotlivé prepojenia a akcie v príbehu sú ešte bizarnejšie, nelogickejšie a nepravdepodobnejšie, než samotná myšlienka napísania komiksu o štyroch zmutovaných korytnačkách ovládajúcich japonské špionážne praktiky. Pablbá nepremyslená akcia na úrovni skorých 90-tych rokov prevedená do moderného CGI županu. ()

Nolanofil

Jednotku som bral a beriem ako celkom zábavnú jednohubku. Dvojku som nemohol ani dopozerať, tak debilné to je. Deti budú chrochtať blahom, ja už som na to pri starý. ()

TheHofi

První díl mě bavil, ale tohle je mnohem lepší. Pro mě to je velmi dobrá akční komedie. A taky musím říct, že to mělo lepší nápady než jednička. ()

Matli

V podstatě stejná zábava a akce jako u jedničky. Kdyby tam nebyly Krang, Rocksteady a Bebop tak by to bylo uplně o ničem, ty tomu dali takovou tu retro šťávu a Megan Fox je prostě liška :-) 69% ()

Grizzly

Naprosto boží. Absolutně jsem nečekal takovou parádní nálož nostalgie. Tohle jsou želvy jak je znám a miluju v novém hávu. Ačkoli je to infantilní není to sebeparodující a je to přesně takové jak si to pamatuju. Fakt jsem si to užíval a když z Dimenze X dorazil Krang a Technodrom tak už jsem měl jen blažený úsměv na tváři. Michelangelo je hafo vtipnej, Leonardo a Raphael hafo drsný a Donatello stále geniální. No a ta znělka. Prostě pecka. A Rocksteady s Bebopem jsou nejlepší. My man. 99% ()

Monisek

Čekala jsem to mnohem horší, respektive - nečekala jsem od toho skoro nic. Hodnocení je možná přemrštěné, ale já se opravdu bavila. Za poslední dobu jeden z lepších filmů, na které jsme doma koukali, takže asi tak :-) ()