Dvoudílný televizní film vypráví příběh Harryho Houdiniho, první skutečné americké superstar, která se proslavila po celém světě. Přistěhovalec z východní Evropy Ehrich Weiss, jenž začínal jako kouzelníček v podřadné cirkusové show a dotáhl to až k vyprodaným koncertním halám, proslul pod uměleckým jménem Houdini. Oscarový Adrien Brody ztvárnil hlavní roli velkého Harryho Houdiniho, který si klestí cestu ke slávě, zaplétá se do špionáže, bojuje proti spiritistům a setkává se s největšími osobnostmi své éry - americkým prezidentem počínaje a sirem Arthurem Conanem Doylem či Rasputinem konče. Drama Houdini je strhující podívanou, která nás zavádí do hlubokých zákoutí Harryho duše a odkrývá nám zákulisí mágova života skrze jeho triky, vize i mistrovské iluze. Vedle Brodyho se ve filmu představí také Kristen Connollyová v roli Bess Houdiniové, Harryho životní lásky i jeho pravé ruky, a Evan Jones jako Harryho asistent a důvěrník Jim Collins. (HBO Europe)

Arkanoid

Mnoho tém ako kúzelnícke čísla, vzťah k žene a matke, špionáž, hranice možností alebo boj proti špiritizmu a Brody v hlavnej úlohe dokážu zaujať, avšak z každého rožku trošku sa nevypláca, pokiaľ medzi témami nie je adekvátne spojenie, ktoré diváka plynule presúva od jednej k druhej. Namiesto toho tu vznikol polytematický mix, kde sa udalosti na seba nasilu lepia, aby sa obsiahlo všetko z Houdiniho života (všetko to, čo tam chcú tvorcovia filmu mať). Vďaka tomu, že hlavná postava rieši každých päť minút niečo iné, si k nej ťažko vytvoríte nejaký vzťah, o dejovej gradácii nehovoriac. Pri slávnych kúzelníckych trikoch mi preto záležalo na Brodym, nie na Houdinim. ()

coscarelli

Pekne atypicky splacany zivotak ( tie nemusim), ktory sa nemusi hanbit za svoj TV pach. Mam rad kuzelnikov (+) a este viac ma bavi sledovat ich rozuzlovacky. Napriek nadcasu nenudi a leti -kamikadze-stylom cez druhu polovicu, kde si da pauzu a venuje sa opat raz istej oblubenej teme (nemozem zato ze vo vacsine momentov mi pripomenul isteho SH-2009). Spravne moderne vymodelovana drava biografia. Ale co mi to spravili s mojou oblubenou Kristen?? :( ()

ti88na

Úplna televízna lahôdka. O Houdinim som vedela len toľko, že jeho meno sa stalo synonymom iluzionistu alebo kúzelníka. Myslím, že tento seriál ma s týmto bezpochyby výnimočným mužom nezoznámil zo všetkými podrobnosťami a faktami, no napriek tomu ma prinútil k tomu, aby som sa o neho začala trochu zaujímať, niečo si prečítať a dozvedieť sa. Toto dokážem veľmi oceniť. Samotný dej šiel ako z rýchlika, rútil sa ako rozbehnutý vlak, a tak ani na malú chvíľu nenudil. Kým prvý diel sa venoval predovšetkým zoznamovaniu, kúzleniu a únikom druhý bol zameraný predovšetkým na vzťah s matkou a boj proti špiritizmu. Oba boli však výborne natočené, samozrejme tomu kraľoval Adrien Brody, ktorý si ma získaval v každom zábere a páčila sa mi tiež elektronická hudba, ktorá pristala rýchlemu plynutiu deja. ()

Hanys_

První půlka velice svižná, druhá uz celkem zdlouhavá. Rozhodně ale dost informativní a zajímavé. Navíc fakt dobrý Brody. ()

DarkKnight

Mini-série bez pořádného ústředního příběhu, která se snaží být výjimečná novým pojetím, jenž všemu ale jen více škodí. Pokud by se některé načaté nápady více rozvedly a lépe zpracovaly, mohl by z toho vzniknout opravdu pořádný mistrovský kousek. Takhle je to ale jen další obyčejné životopisné drama, které za pár týdnů zapadne. ()

simply

Pro Adriena jsem měla vždycky slabost...je to skvělý herec a tato role mu hodně sedla. Jinak se mi líbilo, že i životopis se dá udělat zajímavě, invenčně a nemusí být za každou cenu nudný...4,5 * ()

Terezinka198

Na životopisy moc nejsem, ale toto byl vskutku ukázkový film. Nebyla chvíle, kdy bych se nudila - přestože mi někdy už předem docházelo, jak daný trik udělal, HBO nezklamalo a podalo to naprosto dokonale. Opravdu silný zážitek budu mít z tohoto filmu, který ve mně přetrvá ještě dlouhou dobu. Pozn. 2023: Před 7 lety jsem ještě nevěděla, že se kvůli tomuhle filmu zamiluju do Adriena Brodyho a pak se vrhnu na maraton jeho filmů. :) ()

Maslord

Krásna mini séria o geniálnom kúzelníkovi stvárnenom tiež geniálnym Adrienom Brodym. Po prvom diely som mal obavu, že už ďalší nemá byť o čom, opak sa však ukázal byť pravdou. Určite stojí za to vidieť, čudujem sa, že s toho neurobili celovečerný film. ()

Hapretor

Brody konečně začal posilovat a nabral tedy 1 kilo svalové hmoty. Vypadal "skvěle" a skvěle to i zahrál. To první je ironie, to druhé ne. Jako osobní trenér rozhodně nikomu nedoporučuju se nechat mlátit do břišních svalů, ať je máte sebetvrdší. Otřesy tím způsobené rozhodně neprospívají tomu, co je za nimi. Takže dějově poutavé dostatečně - hlavně díky objasnění, jak to mohl Velký Houdini dělat, že se vždy tak hezky ze všeho dostal. Brody byla dobrá volba - má na to odpovídající obličej. A hlavně prošel "nehoráznou" fyzickou proměnou od natáčení "Predators" - měl by dostat Oskara, jako Ch. Bale za roli "Mechanika". (opět ironie). ()

agassi68

Jediný problém som mal s nahustením neobyčajne plodného života do 160 minút. Inak Brody znovu dokázal, že je prvá liga akurát menej využívaná.. ()

P.J.2

Viděl jsem prodlouženou verzi a jsem nadšen!! Brody jako vždy vynikající a bezchybný. Film nám ukazuje stěžejní části Houdinniho života ale dělá to poutavě, napínavou formou. Určitě doporučuji. HBO zatím neztrácí na kvalitě. ()

FanKalEl

Úžasná miniséria životopisu najuznávanejšieho iluzionistu ma nielenže nesklamala ale veľmi prekvapila. Žiadne hluché miesta, vhodné aj pre slabších myslivcov ale jediné čo tu miestami chýba a v Prestige, Illusionist a now you see me nechýbalo je práca a chémia medzi postavami, tu to bolo dosť nepresvedčivé ale na to že to je miniseriál tak to pôsobí až veľmi filmovo, hlavne prvý diel, ten je takmer dokonalý a druhý diel je o trošku slabší. 1 diel (100%) 2 diel (86%) ()

tranquill

"Kouzelník vlastně není kouzelník. Je to herec, který kouzelníka předstírá." Zajímavé mysteriózně-životopisné drama o této geniální osobě skvěle ztvárněné Adrianem Brodym. ()

Franc1s

Kašlete na toho chujoša-metalo-emoněco-Crisse Angela a radši kouknětě na tehle filmek o dvou dílech, který ukáže vzestup nějakého chápka v Bosse Houdiniho. Samozžejmě nechybí plno jeho slavných triků, i to jak to udělal(co ten slon sakra), ale dojde i na vztah s jeho ženou a na to jak chtěl být tím nejlepším.. Nikdy jsem nezjištoval, jeho životopis, takže nemáš šajnu, jestli je tu něco přibarveno nebo vše je tak jak se stalo. Ale vůbec mi to nevadí, bylo to napínavé, triky u kterých jsem nedýchal nebo se naopak smál, nic se zbytečně nenatahovalo, dobrá hudba a A.Brody zahrál luxusně! 8/10 History Channel jede :) ()

Veronica27

Sám velký Houdini, tenhle film jsem zhltla jako dvoudílné jednohubky.Pokud máte rádi svět iluzí určitě si přijdete na své.Pár triků je nám zobrazeno, avšak trik se slonem zůstává skryt - škoda.Pohled do světa show, kdy Houdini nezná hranice, naopak je sám překonává a dává si čím dál větší cíle je opravdu zajímavý, tak jako pohled do jeho soukromí.Kdy za svou motivaci a hlavně úspěch děkuje své matce, bez který by to nikdy nezvládl, přeci jí slíbil, že jí jednou zasypá zlatem.Pro mě osobně velice zajímavý snímek. ()