The Last of Us - Season 1 (2023) (séria)

Napospas (S01E07)

(epizóda)
  • USA Left Behind
TV spot

Zatímco Joel bojuje o přežití, Ellie vzpomíná na noc, která všechno změnila. (HBO Max)

stret

Celkom fajn, s rychloposuvom bol ten divci dejchanek - ucelom ktoreho bolo o.i. vsadit si LGBTI polibek - pozeratelny. Lebo bez toho by sme nedokazali pochopit obycajny priatelsky vztah a tak strasne sme to potrebovali vykraslit poznanim, ze tie kamaratky sa v skutocnosti na seba pozerali ako na sexualne objekty.  Hura, boli sme zasa obohateni. Bolo to ale vkusne, ziadna penetracia analov. Bolo to tentokrat pomalsie, vztahove. Nemam problem chapat, ze serial nemoze byt vkuse nabusena akcia. PS: Hru nepoznam - hry s "mohutnym pribehom" nehram, lebo ma ta zlatanina zvana "pribeh" - ktoru vymyslel tim programatorov - vonkoncom nezaujima. Na to aby som mohol hodnotit serial NEPOTREBUJEM poznat hru. Naopak, je lepsie ju nepoznat a neomielat tu ako sa nieco podoba ci nepodoba na hru. Tych, ktori tu hru poznaju je mi v podstate luto. Sledovanim tohoto serialu nemaju co ziskat. ()

Dody345

Velká nuda. V epizodě je ukazována minulost Ellie a ta je pro mě neskutečně otravná, možná to je tím, že ji hraje pro mě nesympatická a ošklivá herečka. Ellie dokážu trpět jen když je s Joelem a i tak jen horko těžko, takže když je hodinu na obrazovce bez něj, tak to je pro mě utrpení. ()

Epics

Tohle je za tri s odrenyma usima. Mam rad retrospektivni okenka, ale proc to proboha muselo byt tak obludne dlouhe a utahane?! Po E05 jsem nabyl pocitu, ze vse, co ma byt akce a horor, se zredukovalo na samoucelne a spise usmevne kratke vsuvky, jakoze vsichni nakazeni z Kansas City jako na potvoru prebyvaji v dire pod verandou na predmesti, logicky... coz mi ale nevadilo, nebot to drama, ta lidska a vztahova linka, bylo o to silnejsi. E06 pak tento vzorec opakovala avsak s tim rozdilem, ze mi i to drama zacalo pripadat ponekud ploche a nedotazene, a E07 tomu vsemu nasadila korunu. Chapu, proc se tento pribeh mel v serialu na 10min objevit.. ale 60min, tomu fakt nerozumim. ()

muflonus odpad!

Další naprosto nudná epizoda která tam prostě musela být aby byla vyjádřená další homosexualita seriálové postavy. Oproti těm dvoum homosexuálům se toto dalo shlédnout i bez přetáčení ale nuda..nuda..nuda žádný děj .. snad bude zas další epizoda dobrá ()

EricNor

Jedna z nejotravnejsich casti z obou hernich dilu. Druckman a Mazin si hraji na umelce, aby je podrbali intelektualni kritici po zadickach. Ale zase a znova nuda. Vzdyt se daji udelat vztahove pasaze i elegantne a zabavne. Ja jsem tak strasne z celeho serialu zklamany. ()

thoreau

Hodně jsem přeskakoval a sledování dílu mi tak trvalo asi patnáct minut, takže se to dalo vydržet a zároveň jsem určitě o nic důležitého nepřišel. Vůbec nechápu, proč se na to ještě dívám a říkám si: do konce sérky to nějak vydržím. Ale možná se mi to nepovede. Jestli trend bude pokračovat, bude to příště odpad a ten poslední díl si už nezapnu. Strašná bída. ()

CzechIvan125 odpad!

Dosud se mi všechny díly líbili ale tenhle byl prostě hrozný, celý díl se nic nedělo než jakási rádoby romantika v místním supermarketu mezi nimi nejvíce 5 sekund dlouhé scény o tom kde ellie běhá po do mě hledat léky pro joela který jen leží a jen s minimální konverzací, nevadí mi filler epizodu jak ta třetí která za mě byla skvělá ale filler by měl taky něco přinést ke celkové story ()

MickV21

Tak poprvé bych řekl, že to tvůrci s tou vatou malinko přehnali. I tak se ale jedná o parádní epizodu. Kdo zná hru tak ví jak to skončí, ale i tak je napnutý až do konce. Pozornější divák si všimne i pár Easter eggů. Za mě 80% a kdyby měl díl o 10 minut méně vůbec bych se nezlobil. ()

Vampiroza

Před uvedením seriálu tvůrce sliboval odklon od herní linky aby byl více přizpůsobený divákovi a seriálu než cut scénami ve hře a zatím to na mě teda moc nefunguje. Hru jsem hrál i s DLC a nebyl to úplně zázrak pro mě a tak jsem doufal že seriál by na mě mohl fungovat lépe, jenže jsem čekal že do toho dají trošku víc akce dynamičnosti. Ovšem připadá mi jako by si tvůrci vybrali možnost EASY a jen se prochází příběhem než aby využili možnost dát divákovi trošku toho televizního gameplaye. Jako postapo seriál s takovými možnostmi a dobrou předlohou by si to zasloužilo víc než toulání a snadný průchod. Trpím to už v podstatě jen proto že už jsem to vydržel až sem ()

Enon

Já nevím, asi jsem výjimka, ale mě tato backstory Ellie přišla úžasná. Bavilo mě to od začátku do konce a ani jednou jsem se nepodíval kolik času ještě zbývá. Mezi holkama tu funguje perfektní dynamika a musím říct, že Riley, i když  jsem tomu nejdříve úplně nevěřil, mě zaujala svou osobností a jejím vztahem s Ellie. Také mě zaujala určitá forma napětí ve formě nakaženého, který se probudil a já 15 minut čekal kdy zaútočí. Konec s Joelem opět neskutečný a díky této backstory naprosto smysl dávající. 83% ()

Hlubinix

Tak jsem se zase jednou odchýlil s názorem od zdejšího průměru. Není to však proto, že bych tento seriál bezmezně miloval. Jenom mi přijde, že zdejší lidé, co toto považují za "hrozně nudnou a zbytečnou výplň", se asi dívají jen na Marvelovky a Fast and Furious, kde přeskakují dialogy delší než 90 vteřin. Nechci se nikoho dotknout, ale interakce postav a budování charakteru má při vytváření příběhu velkou roli. O homofobii vůči lesbám ani nemá cenu mluvit. Ze zdejších komentářů jsem čekal skoro nevázaný film pro dospělé. 79% ()

megacik

Vzhľadom na doterajší postup som od tejto epizódy nemal nejaké veľké očakávania, a preto som bol nakoniec celkom príjemne prekvapený. Podľa mňa jedna z najlepších epizód dosiaľ, ktorá mala všetko, čo kvalitný survival potrebuje...atmosféru, napätie, obchodný dom, a aj nejakého toho zombíka.  Vadilo mi teda jedine to, že to bolo zase až príliš krátke....no ak k dabingu(miestami neprítomnému) sa už nevyjadrujem, pozriem si to potom ja naraz v origináli. Táto časť sa až príliš podobala na emotívnu epizódu rovnomennej hry, ktorú som po nociach hrával skoro pred 10 rokmi, keď som mal ešte čas, takže vo mne prebudila aj značnú nostalgiu na pomalé staré zlaté časy, a ja tým pádom nemôžem dať menej ako plný počet. ()

hypnos11

Bella Ramsey hrát umí, to už víme (to ale neznamená, že její výběr pro Ellie kvituji). Storm Reid, představitelka její přítelkyně, dokázala, že také umí. Navíc je oproti Belle i pohledná a sympatická, její postava není otravná, jako Ellie, která je chvílemi na výprask. A tím výčet pozitiv končí. Další díl, kdy celou dobu stopáže čekáte, až se stane to, co víte, že se stane. A ono se to také stane, ale stane se to až na konci, a to čekání na to, až se to stane, je hrozivě dlouhé. A skoro tak nudné, jako číst tenhle komentář.. Nebylo to vyloženě špatné, ale zbytečné rozhodně ano. ()

darius1706

S hodnocením tohoto dílu jsem si dal týden voraz. Ano, mohl bych napsat, že to byl extranudný díl, ve kterém šly holky za zábavou a všichni jsme věděli (ano, i my, co herní předlohu neznáme) co se stane, jen byla otázka kdy a jak (tady asi hráči věděli, nevím). Za mě je dobře, že tam tento díl byl, byť byl opravdu velmi rozvážný. Na druhou stranu by byla škoda lámat nějaký jiný díl, třeba hned ten osmý. No a bez tohoto dílu bychom zase my, nehráči, přišli o to zjistit, jak se to vlastně Ellie stalo, jaká byla a vlastně i lépe prohlédli do postapokalyptické doby. Nebýt to v této sérii, byly by to dvě hvězdy, možná jedna, ale v kontextu seriálu to byl slabší díl, ale rozhodně tam patřil. ()

jirikzaboj

Pro někoho může být tento díl stejně jako třetí dil zbytečným fillerem a natahováním děje. Pro mě jako pro fanouška je to velice pečlivé zpracování DLC již ze hry a ta neonová atmosféra postapo obchoďáku, bravurně napsaných dialogů s chemii mezi Riley a Ellie mě dostala do euforie, ze které se těžko hodnotí přísněji. Ještě bych dodal, že tahle epizoda o to víc dodává Ellie své opodstatnění a Bella Ramsey si to užívá naplno a je to fakt queen v téhle roli. Zbývají 2 epizody a to není moc. Jsem tedy zvědavý, jak se tahle série dovrší. ()

davesvo

Tato epizoda mapuje herní DLC- Left Behind, kde se seznamujeme s Ellieinou minulosti.. Nemohu si pomoct, ale pro mě to byla jedna z nejsilnějších epizod.. Opět krásny vizuál s dobrou režií a herectvím, který proplétá naivitu teenagerské lásky s brutalitou tohoto světa.. ()