Planéta Zem opäť stojí v centre pozornosti mimozemskej civilizácie. V dvanástich metropolách pristáli zvláštne vesmírne lode a nik netuší, aké sú zámery votrelcov. Prišli v mieri alebo sa ľudstvo má začať obávať? (Itafilm)

Ceberus

Je to sice sci-fi, ale film je to kvalitní hlavně v tom, že pozornost je upřena na hlavní hrdiny, jde spíše o osobní příběh shodou okolností zasazený do sci-fi prostředí. Připomíná tak provedením Válku světů, Kontakt nebo kultovní Blízká setkání třetího druhu, kde mimozemšťané také hrají vlastně druhé housle. A za zmínku stojí také jedinečná hudba, která odlišuje film od všech ostatních, podobně jako třeba v jiných scífkách - v Gravitaci nebo Interstellaru. Jako bonus v závěru čeká tak trochu šestosmyslovské odhalení. ()

Inozuka

Film stavící se do linie Blízká setkání - Kontakt. Není to ani tak o té mimozemské civilizaci, jako spíš o komunikaci a hledání společné řeči. Příběh je popisován mnohovrstevně a komplikovaně, což mám rád a tak jsem si Příchozí opravdu užil. Jak osobní, tak i intergalaktická rovina je napínavá a emoční se silným vizuálním i zvukovým doprovodem. Líbil se mi ten hodně niterný a rozvolněný způsob vyprávění i vnitřní rozervanost hrdinky. Mám vždy pochopení pro pochybovačné a životem zkroušené typy. Amy Adams fakt válela a řadím si ji mezi své oblíbené herečky, potěšil i Forest Whitaker, kterého mám opravdu hodně rád. ()

Pavel82

Nerad hodnotím filmy několika slovy, neb to považuji za velmi nešetrné a celkově minimálně popisné vyjádření velmi subjektivních pocitů. Tohle byla ale strašná píčovina. ()

kailee_

Sci-fi žánr je pro mě o fantazii tvůrce či tvůrců, kteří si mohou v mezích reálnosti dělat co chtějí a díky tomu mám extrémně vysoké nároky na zpracování, vizi, a originálnost, protože tvůrci sci-fi a fantasy filmů (a nejen filmů) mají obrovskou volnost oproti tvůrcům jiných žánrů. Bohužel u mě neuspějí tím pádem starší top filmy, jelikož i kdyby byly tehdy sebevíc revoluční (třeba Star Wars, údajně), jiné filmy od nich mohly kopírovat a tak mě jejich první zhlédnutí prostě nudí. Nových úspěšných sci-fi filmů moc není a i tak většina selhává na originalitě, jako například opěvovaný Inception či Interstellar, které jsou zrovna sestavené primárně ze scén již přespříliš používaných a plné ''nápadů'' co můžeme znát odjinud. Ve výsledku to může být super blockbuster, když vše zapadne dostatečně dobře do sebe, ale mě zkrátka nudí koukání na sestřih něčeho, co znám z jiných filmů (hodně nadneseně řečeno). Arrival? Ihned po Alienovi je pro mě nejlepší sci-fi a široko daleko potom nic. Propojení druhé časové linie filmu s hlavní je skvělé. Film si s vámi hraje. Dává náznaky, aby divák pochopil, o co vlastně jde, ale nevysvětluje to hned přímo, čimž se liší oproti téměř všem sci-fi filmům co mám zhlédnuté. Ve výsledku každému divákovi dojde v jinou část filmu jak vše zapadá do sebe a zpětně si během pár chvil snažíte vzpomenout na jednotlivé scény celého filmu a dát je dokupy. K tomu si půlku filmu říkám ''Ježišmarja, zase nějaký vyvolený jedinec, který má zachránit lidstvo a čistě náhodou je to zrovna vědátorka která je hlavní postava této mise.'' a pak mě film znemožní takovým způsobem, že se chci propleskat, ale nemůžu odtrhnout oči, takže to musí počkat na titulky. Emotivní linie filmu je také super. Nejde o klasické klišovité linky, které používá většina filmů a ze kterých si trhám vlasy, zatímco ostatní pláčou dojetím. Celkově mám nějaké minoritní výhrady k filmu, ale ty jsou v konečném celku tak nedůležité, že je nemůžu zahrnout do hodnocení. ()

GTS_PUNK

Filmov o príchode najrôznejších mimozemských civilizácií na Zem sa v priebehu rokov objavilo naozaj nespočetné množstvo, pričom možno takmer s istotou povedať, že v budúcnosti sa objavia ďalšie. Snímok režiséra Denisa Villeneuvea z roku 2016, vychádzajúc z knižnej predlohy autora Teda Chianga, preto zo začiatku diváka nemôže nijako nadchnúť. Pridržiava sa žánrovo už dlhodobo zabehnutých koľají, keď celý svet pozorne sleduje správy o pristátí neznámych plavidiel po celej planéte, do popredia vysúva jednu hlavnú postavu, a tej do rúk vkladá osud celého ľudstva. Väčšie klišé si pri takto ladenom sci-fi snáď nemožno predstaviť. Následne sa Amy Adams drvivú väčšinu filmu snaží s mimozemšťanmi nadviazať kontakt pomocou rôznych foriem jazyka a komunikácie, pričom celé to pôsobí dojmom, ako keby bol scenár silno "mixnutý" s pôvodným Independence Day a Close Encounters of the Third Kind. Možno len vysoko subjektívny pocit, no divák by ho zažívať určite nemal. Rovnako ako to, že by nemal zažívať takmer dve hodiny relatívne nezáživnej výstavby deja. Ten síce v konečnom dôsledku vrcholí bezpochyby zaujímavým zvratom, ale samotný build-up vedúci k nemu ho takmer pochováva. Ešte šťastie, že vďaka zvládnuteľnej minutáži si divák nakoniec predsa len zapamätá z filmu skôr zážitok z jeho vyvrcholenia, než veľkú väčšinu dejovej výstavby, ktorá k nemu viedla. Arrival by si svojou hlavnou myšlienkou určite vynikol oveľa lepšie ako krátka metráž. V "klasickej" filmovej podobe, v akej sa s ním nakoniec majú diváci možnosť stretnúť, totižto obsahuje priveľa zbytočného, priveľa pomalého, priveľa toho, čo mu škodí. Rozumiem, že k podstate všetkého sa treba dopracovať niekedy nie najkratšou možnou cestou, ale pokusy nadobudnúť kontakt mohli dostať aspoň o čosi menej priestoru. Naopak, trošku viac tej záverečnej filozofie by nebolo na škodu. ()

samkko

Scifi z trochu jiného soudku které vás na závěr překvapí poměrně slušným mindfuckem. Po vizuální a audiovizuální stránce je film perfektní, po herecké je průměrný. Ovšem zajimalo by mě, jestli v mimozemském jazyce je nějaká logika a jestli tvůrci jazyk opravdu vytvořili, nebo ho jen bezlogicky odflákli. 7,3/10 ()

Nemmonn

Pokud máte rádi mimozemšťany nebo vás zajímají, tento film je přímo pro vás. U tohoto filmu jsem žral každou sekundu a jejich příchod mi naháněl husinu a mráz po zádech! Nádherně natočený film a Denis mě přesvědčil, že Duna nebo Blade Runner 2049 není jediný kinematografický masterpiece který udělal. Mimo mimozemský lodě a monstra je tu i úžasný vztah mezi Louise (Amy Adams) a Ianem (Jeremy Renner). Je tu i skvělá atmosféra která se do tohoto filmu úžasně hodí a navodí vám temnou až hororovou atmošku. Žeru to. 10/10 ()

ing.man

Hudba, zvuk, atmosféra byla pohádka. Ale fakt mě nebere, že nás navštívila drzá emzácká civilizace, která si to místo ve slunné Kali či pupkovitém Yorku dovolila zapíchnout v Montaně, hovada. A ještě na dalších místech po světě, opět vynechajíc naši slavnou Dolní Lomnou :/. Film je slušným nástupcem Setkání třetího druhu, ale stejně. Vyspělá mozkomorská kultura, neschopná komunikovat jinak, než pomocí Rorszachových obrázků (tedy srozumitelně), roztáhlá a vleklá nuda, i když ve filmu šlo pochopitelně nejvíc o lásku, že ano… ()

dustur

Moje prvé stretnutie s režisérom Denisom Villeneuve, keďže som nemal a ani nemám toľko času sedieť pri filmoch pritom ich ,,milujem”. Ale nejako si nájdem cestu a postupne si pozriem filmy aj od tochto režiséra. A čo sa týka filmu Prvý kontakt aka Přichozí, tak za mňa je to zvláštne sci-fi, ktoré mne niektoré scény prišli ako také menšie vykrádanie filmov ( Vojna svetov, alebo A.I. - Umelá inteligencia ). Tak sa zdá že terajšej dobe mám šťastie na filmy kde sa objaví za mňa výborný herec Forest Whitaker , tak ako aj v tomto prípade , ale tu si zahral svoj štandard, tak ako aj ostatný a tiež čím ďalej sympatickejšia Amy Adams - ktorú považujem za dobrú herečku, tak ako aj Jeremyho Rennera. Oni ako dvojka boli sympatický. A čo sa týka režiséra: tak to budem vedieť posúdiť, až pri shliadnutí ostatných jeho filmoch.. Ale zas ma neurazil tento film, ale moje hodnotenie nemôže ísť na plný počet.. U mňa je to medzi troma až štyrmi hviezdičkami.. Niekedy si ho určite opäť pozriem, ale momentálne hodnotenie tochto filmu je: ⭐️⭐️⭐️ a pol.. ()

Myslivir

Škoda, že je příběh Příchozích docela nešťastně zarámován časovou smyčkou a provází jím ne zrovna zajímavé postavy (koukám na tebe, Jeremy). Téma komunikace a porozumění a Villeneuvova vizualita jsou totiž relativně silné stránky, ale pro mnohé diváky nenabudou film vykupujících kvalit. A ještě menší část diváků si užije "sémiotickou" rovinu snímku, již osobně považuji za fascinující - KRUHY! Byť je s nimi jako s jazykovým systémem zacházeno příliš zkratkovitě, jejich worldbuildingový potenciál je ohromný a otevírá dveře k utváření nových kultur a forem komunikace.  Což jako entuziasta do světotvorby skutečně cením. ()

Tosca

Inteligentní sci-fi s tajemnou atmosférou, bez zbytečných efektů a akčních scén, působivé a silné, takové, u kterého si řeknete, ano, to by se mohlo stát a takto by to asi mohlo být. Úvahy o jiném vnímání času a zcela jiném způsobu komunikace. A poselství, že lidstvo, pokud bude rozdělené velmocemi (USA, Rusko, Čína), by nikdy nemohlo vyhrát nad mimozemšťany, pokud by se nespojilo (což asi nehrozí, takže vyhlídky jsou dosti chmurné). To vše při tomto filmu diváka napadne. Nutí ho to popřemýšlet. Vizuálně velmi podmanivé scény s mimozemšťany. Výborný soundtrack Jóhanna Jóhannssona, přičemž na začátku a na konci zní nádherná skladba Maxe Richtera On the Nature of Daylight, která se k těm scénám hodí naprosto přesně (je na Richterově albu The Blue Notebooks a použil ji už Scorsese v Prokletém ostrově). ()

RAFT

Interstellar back , no Režisér nám ukázal ,že se opravdu nenudí .Natočil opravdu skvělý film.Bylo to fakt mazec do detailů krásná podívaná.Amy Adams si film ukradla vyloženě jenom pro sebe ,ale i tak si zaslouží můj skvělý výkon ve filmu.Emoce ve filmu nechybi ,právě naopak sou ve filmu dosti detailně skvělé.Pěkné sci-fi asi nejlepší sci-fi tohoto roku,jiné už ani nehledejte. 90% ()

Clark_Kent

Arrival /Příchozí/ si vás podmaní, rozčarují a zarazí tvrdě do křesla. Byl jsem spatřil jsem a mé pocity jsou velice pozitivní! Zapomeňte na sic-fi filmy typu Den nezávislosti nebo nějaký nudný Interstellar či Sunshine. Režisér Villeneuve nikam nespěchá diváka jemně připravuje,napíná a odhaluje cosi monumentálního (ve vícero smyslech toho slova). Nečekejte žádnou svižnou jízdu a smiřte se s tím a hezky výčkávejte, Scénář je vrcholně inteligentní a proto jsem byl neskutečně ohromen. Pro mě vůbec nejlepší variace na téma návštěvy z vesmíru co jsem doposud spatřil, všechno tohle doplnují skvěle vybraní herci Amy Adamsová /Dr.Louise Banks/ a Jeremy Renner /Ian Donnelly/. Amy Adams, moje oblíbenkyně Lois si slušně našlápla pro další oscarovou nominaci. Hloubavá silná hudba, špičková kamera navíc. Jěště stále vstřebávám tento skvělý zážitek, pravděpodobně to vypadá jěště na další recenzi. Bezkonkurenčně film roku 2016, nekončíčí energický nášup co nemůžete čekat. Chci jěště jedno kolo YESSSSSS ()

slavokvasic

Len veľmi málo filmom (dali by sa spočítať na prstoch jednej ruky) sa podarilo to čo sa podarilo tomuto skvostu. Ešte dlho mi ostane v pamäti a dlho budem o ňom premýšlať. Každý najmenší detail presne zapadal do perfektne vybalancovaného celku doprevádzaný famóznou hudbou, ktorá neustále gradovala až do samého záveru a priamoúmerne sprevádzaná husou kožou. Najväčšie a najintenzívnejšie prekvapenie tohto roka, skladám klobúk dole pred tvorcami, hercami, zvukármi, osvetlovačmi aj nosičmi vybavenia. Tento film pre mňa nemal chybyčku. Dajte mi sem šiestu hviezdičku ! ()

DD

Hele, je to fakt celkem nuda, ale těch posledních 20 minut to moc, moc tahá (i když Nolan se Zimmerem by na pilu tlačili ještě víc no). Subjektivně teda o dost delší než těch 117 minut a ostatní herci a postavy mimo Amy jsou navíc dost nezajímaví ti dva nesvéprávní vojáci, které armáda udělá součástí nejdůležitější mise v historii lidstva tomu nasazují korunu. Je to fajn, hype to ale úplně nenaplňuje a u Oscarů teda nevím. Nominace pro Amy, kameru, zvuk jako klidně, ale víc za mě asi ne. A nej filmem roku je stále Sing Street. ;) ()

Taffey

Filozoficky perfektní, skvělé, pomalé, nikam se to nehnalo, kamera senzační, na hony vzdálené digitálně vypadajícím filmům. Nicméně první půlka byla tak šíleně ucouraná, že jsem si všiml, že půlku lidí v kině bere spaní. Kdyby první půlku zkrátili o třetinu, vůbec nic by se nestalo. Na první podívání 3,5*, snad upravím po domácím zhlédnutí. Kvituji, že v kině nikdo nerušil srkáním a šustěním jídlem. Asi to bylo tím, že lidé usínali a u druhé půlky už nebyl, ke spánku, důvod. Nicméně, mi to se stopáží příšlo jako s teplotou. Je teplota reálná a teplota pocitová. Je délka skutečná a délka pocitová. A u tohoto filmu jsem měl pocit, že nemá 117, ale aspoň 140 minut. 17/2/2017 - opětovné shlédnutí na kvalitním vercajku doma, s výtečným zvukem. Nikdo mi nešustil popkornem, nesrkal kolu a nesvítil mi, do očí, displejem mobilu, na kterém, celý film, psal esemésky. Měl jsem na film klid a...stejně, jako v kině. Žádná změna. ()

MAAUZ

Po týdnu stále nevím, co k filmu napsat. Dost diskutabilní téma. Jsem z něho trochu rozpačitej. Příchozí je superoriginální sci-fi nářez s takovou studenou atmosférou. Herecký výkony úctyhodný. A taky asi záleží s jakou náladou jdete do kina, protože bejt o něco víc skeptickej a naladěnej na ufouny, tak teď dávám o jednu hvězdu více. ()

Franche

Zase jsem šla do kina na něco, co uživatelé ČSFD vychválili do nebes a narozdíl od Hacksaw Ridge jsem zklamaná. Jasně - nelze upřít pořádný kus filmařiny, dobrý cast i zvrat, který se pak už dal snadno odhalit ale na mě to bylo až moc filozofické a zbylo tam až moc nezodpovězených otázek. To, co mělo být nejzajímavější, tedy samotný překlad, se řešil, řešil až se z ničeho nic vyřešil bez zahrnutí diváka. Nevím nic a hned vím všechno. Na hranici 3 a 4* hvězd balancuji jen díky hudbě a konci. Kvůli tomu, že jde o první projekci 3* ()

Cernochbtw

Popravdě bych filmu dal tak 4,5/5 což se zaokrouhlí nahoru. Avšak ten půl bod, který chybí k pseudo dokonalosti je to, že tento film už nechci vidět podruhé, protože stejný dojem a zážitek, který zanechal, by se už nemusel opakovat. ()

john.h

Hodně vědecko a málo fantastický sci-fi. Až dokumentárně natočená názorná ukázka toho, jak by mohl vypadat první kontakt s mimozemštany na Zemi a jak bychom se učili si s nimi rozumět. Nic víc, nic míň. ()

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

28.02.2019

Pár dní po jeho druhé oscarové výhře za roli v Zelené knize se Mahershala Ali (Temný případ, Moonlight) upsal dalšímu ambicióznímu projektu. Zahraje si hlavní roli v nezávislém sci-fi snímku… (viac)

Clooney a temné sci-fi

Clooney a temné sci-fi

22.06.2018

Přestože se momentálně studio 20th Century Fox nachází uprostřed přetahované o to, kdo ho nakonec koupí (aktuálně vede Disney), pokračuje společnost ve své tradici a čerstvě teď získala práva na nový… (viac)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

09.03.2018

O comicsovém nakladatelství Valiant Entertainment jste možná nikdy neslyšeli. Podobně jako Marvel a DC ale má svůj propojený vesmír s tisícovkami postav, který se teď převádí na velké plátno.… (viac)

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson