Invázia

Astrofyzik Zane Zaminski objeví se svým kolegou Calvinem tajemné radiové signály, které pravidelně přicházejí z vesmíru. Když tento zajímavý objev oznámí svému nadřízenému Gordianovi z vedení speciálního oddělení NASA, čeká ho nepříjemné překvapení: dostává příkaz okamžitě ukončit další výzkum a důležité materiály z jejich astronomické laboratoře jsou zabaveny. Vzápětí je Zane ze svého zaměstnání propuštěn a nejen to - brzy zjistí, že někdo usiluje o jeho život. V té chvíli už tuší, že tajemné radiové signály mají něco společného s tepelnými elektrárnami zcela neznámé konstrukce... (oficiálny text distribútora)

dopita

Jednoduchý a přitom stylový sci-fi. Příběh nijak objevnej není a na dobrý triky nebyly peníze, přesto mě film zaujal a bavil od začátku až do konce. Kupodivu mě ani nevadil Charlie Sheen, kterej se asi poprvé s úspěchem pokouší o hereckej výkon. Rozhodně lepší film než Zemeckisův Kontakt, kterej je na podobný téma, je výrazně abicióznější, ale ty ambice se mu nepodařilo naplnit. ()

honajz2

Ze začátku si mě to moc nezískalo, ale jak to postupovalo, tak mě to začalo bavit. Upřímně, sice ve výsledku to nebylo to, co jsem od toho čekal (představoval jsem si to míň akční), ale i tak jsem nakonec spokojený. Líbil se mi i otevřený konec, protože kdyby byl uzavřený, myšlenka filmu by moc nevyzněla. Ale abych se bavil na 5*, to ne, takže dávám slušné 4*. ()

Haymar

Hodně povedené sci-fi s dobrou atmosférou, napětím i akcí! O to zajímavější je, že ačkoli se režie ujal (známý scénárista, ale tehdy teprve debutující režisér) David Twohy a do hlavní role obsadil uhasínající hvězdu Charlieho Sheena, výsledek dopadl více než dobře! Prostě mám tenhle film rád... ()

Superpero

Za veskrze béčkovým plakátem se ukrývá až překvapivě napínavý film. Vsadil jsem na Davida Twohyho a udělal jsem dobře. Když chvíli budete tolerovat fakt, že Charlie Sheen hraje vědátora, tak si film náramně užijete, jelikož Charlie postupem času víc a víc zdrsňuje, což mu sedí o poznání víc. Sálá z toho takový satelitový fetišismus, že bych se hned sebral a jel do pouště nějakej obří exemplář pozorovat :) ()

Radiq odpad!

Charlie Sheen ve svých nejhorších vzhledových a nejprofláklejších drogových a kalících letech, než s tím přestal a pak se k tomu zas vrátil... Takže asi bral každou sračku, která se naskytla. Musel jsem se asi 2x zasmát té trapnosti, kterou někdo nazval filmem (při pokusech o vraždu - vanou, co se propadla stropem a pomocí štírů, chch, no ale nejlepší byla ta jeho proměna v knírkatýho mexikánce, chch, to jsem se neudržel a vyhekl smíchy). Jinak je to samozřejmě totální kravina, kde mimozemšťani maj úplně nesmyslně nohy jak zadní od koňa a nejde jim s nima skoro chodit. Cely je to strašny béčko, no vlastně ještě hůř. ()

• Phil Gordian (Ron Silver) jezdí v Mexiku bílozeleným Volkswagenem Beetle z roku 1961. (Terva)
  • Na začiatku filmu povedala Ilana (Lindsay Crouse), že 90 míľ od Severného pólu našla rozkvitnutú lúku. Aj keby sa však všetok ľad v okolí severného pólu roztopil, kvety by nemali kde rásť, pretože najbližšia pevnina je od pólu vzdialená 400 míľ. (beso74)
  • Natáčení probíhalo v Kalifornii a Mexiku ve městech Guerrero, Hidalgo a Mexico city. (Terva)